3'ÜNCÜ KOR. (HRF) MU.A.K.LIĞI İSTANBUL AYAZAĞA
162 Cevap51899 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2 Mesaj
12 Mayıs 2010; 17:58:52 

bende acemi birliğimi amasya çavuş talimgahında yaptım.usta birliğine çavuş adayı olarak gidiyorum uzun dönem.usta birliğim 3.kolordu (HRF) komutanlığı karargah destek grup komutanlığı emniyet ve muhafız bölüğü İSTANBUL-AYAZAĞA çıktı.nasıl biyer.askerliğini orda yapanlar arkadaşlar varsa biraz yardımcı olsunlar :)

rahman baba

1 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:17:34 

arkadaşlar bende kısmetse perşembe ordayım. daha önce gidenler nasıl bir yer olduğuna dair ne yapılır ne edilir zor mudur kolay mıdır biraz bilgi verirseler çok mutlu olurum

4 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:27:30 

Slm arkadaşlar, 335.dönem kısa dönem olarak buraya düştüm. Yardım & önerileriniz bekliyorum. Ben de perşembe ordayım kısmetse. ( octie@bjkarena.net ) Dedelerle ve tertiplerle irtibata geçelim.

15 Mesaj
10 Ağustos 2010; 8:53:41 

Banada 3'üncü Kor.(HRF) Kh. Des. Gr. K.lığı AYAZAĞA İSTANBUL çıktı. Kime sorsam şanslısın falan diyor ama görcez. Kisa Donem Er Piyade olarak gorev alcam... Sanirim gecen senelerde bir cok arkadasin paylastigi gibi ingilizce bilenleri buraya gonderiyorlar. Ingilizce Ogretmenligi Mezunuyum. Yarin 18.30 uçağıyla Istanbula uçcam kısmetse. Ablamlar orda yaşadığı için sevindim buranin cikmasina açıkçasi. Buyuk ihtimal bi yere gonderilmiyecegimiz soyleniyor Uzman birligi icin. Orada goruşmek kaynaşmak uzere.

4 Mesaj
10 Ağustos 2010; 10:09:31 

İhtiyaç listesi hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur. Neler götürelim? Çamaşırlar nasıl olmalı vs?

15 Mesaj
10 Ağustos 2010; 10:44:25 

Bende bilmiyorum, arkadaslarim camasir vs bi sivil kiyafet gotur diyo. İç çamaşır vs... gittiğimiz yer temin ediyor dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NatsuSalamander -- 10 Ağustos 2010; 10:45:21 >

2373 Mesaj
10 Ağustos 2010; 17:15:52 

Slm torunlarım 331. kısa dönem dedeniz olarak hepinize hayırlı uğurlu olsun.Allah kazasız belasız askerlik yapmanızı ve en kısa zamanda ailenize kavuşmanızı nasip eylesin.

Yanınıza giderken fazla eşya almanıza gerek yok orada size çanta atlet çorap diş macunu fırçası havlu terlik verecekler ancak verdikleri çorap don atlet yetersiz siz en iyisi yanınızda fazladan iç çamaşırı çorap vs bulundurun.yoksa bu sıcak havalarda sıkıntı çekersiniz.gelirken kesinlike not defteriniz,siyah kalemiz ve saatiniz olsun oradada bir takım formlar dolduracaksınız.milletten dilenmeyin ayrıca kantinden satılmayabilir.

Geldiğinizde sizi geçici bölüklerinize yerleştirecekler kiminiz yemin töreninden sonra başka bölüklere geçecek kiminiz ise bu bölüklerde askerliğini bitirene kadar görevini sürdürecek yani tekrar dağıtım olmayacak.

Bölükler fena değil umarım muhafız bölüğüne düşmezsiniz şu kolorduda en fazla nönet tutan ayrıca her hafta grup içtimada konu olan bölük.neyse dil bilenleri genelde binalara sonra nizamiyeler alıyorlar.gündüz 12 saat görev gecede 2 saat nöbet.biraz yoruluyorsunuz.

Kişi sayısı az olursa fazla eğitim yapmasınız. yapsanız bile 10-20 dk sürer sonra çay kahve molası.sizi asteğmenler eğiticek büyük bir ihtimalle.

Arkadaşlar kolorduda dikkat etmeniz gereken 2 önemli subay var biri kolordu komutanı ikincisi grup komutanı.bu komutanları görünce sakin olup heyecana kapılammanız lazım.yoksa sizi bir güzel azarlarlar.hatta olay çarşı kitleyip haftasonu izinsizliğine kadar uzanır bu da demektir ki eğitim.

Birliğinize sabah erkenden teslim olmanıza gerek yok biraz istanbulda vakit geçirin sonra çok arayacaksınız öğleden sonra artık 3-4'e doğru teslim olursunuz.

ulaşıma gelince mecidiyeköyden----ayazağaya 41AT otobüsü var direk giriş kapısının önünden geçiyor şoföre söylediğinizde sizi orada indirir

sormak istedikleriniz başka sorular olursa cevaplamaya çalışıcağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astebe -- 10 Ağustos 2010; 17:19:00 >

4 Mesaj
10 Ağustos 2010; 22:06:26 

Paylaşımların için çok tşkler astebe.

"Geldiğinizde sizi geçici bölüklerinize yerleştirecekler kiminiz yemin töreninden sonra başka bölüklere geçecek kiminiz ise bu bölüklerde askerliğini bitirene kadar görevini sürdürecek yani tekrar dağıtım olmayacak." demişsin

Acemilikten sonra orda kalma ihtimalimiz nedir? Başka şehre dağıtım oluyo mu? Oluyosa nerelere? bunlara da cevap verirsen sevinirim :)

2373 Mesaj
10 Ağustos 2010; 22:39:22 

acemilikten sonra yine orada kalacaksınız.dağıtım olmayacak.ayrıca kışlada ankesörlü telefonlar da mevcut istediğiniz zaman ailenizi arayabilirsiniz telefon kartları da kantinde ucuza satılıyor.birkaç tane almanızda yarar var sayınızın az olacağını düşünüyorum o yüzden acemilik rahar geçer.sayısınız çok olursa bilin ki eğitim sizi bekliyor.

4 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:40:01 

Ne güzel anlatmışsın dedecim. Gitmeden baya moral oldu. Pozitif yaklaşımın için sağolasın.

3169 Mesaj
10 Aralık 2010; 10:55:53 

arkadaşlar küçük bir hort yapayım konuya

337 olarak bende buraya piyade olarak düştüm kısa dönem,nasıl bir yer,siz rahat ettiniz mi?

çok kalabalık mı öncelikle bunları bilmek istiyorum?

Toplam kaç kişilik bir birlik?

Steam:pudink3#Xbox Live:Pudink3#Psn:Decay2008#Psn2:Pudink#Origin:Pudink3#Wii u:Pudink
Big man, pig man, ha ha, charade you are
You well heeled big wheel, ha ha, charade you are
And when your hand is on your heart
You're nearly a good laugh,Almost a joker

3169 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:45:45 

Hadi ama beyler dedeler:Dkimse yokmu

Steam:pudink3#Xbox Live:Pudink3#Psn:Decay2008#Psn2:Pudink#Origin:Pudink3#Wii u:Pudink

1 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:46:32 

1. Y.Görkem KIZILTAN - Memleket Edirne, İkamet Ankara, 83 Doğumlu
2.Olgi(takma ismim)-Memleket Bursa-,İkamet Bursa,84 Doğumlu
3-Abdullah Karakaya - Memleket : Afyon, İkamet:Ankara, 81 doğumlu.
4- uğur - Memleket Sivas, İkamet: İzmir, 85 doğumlu
5. Serdar ERTEKİN- memleket kayseri, ikamet ankara, 86 doğumlu

5 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:49:53 

AHMET YILMAZ KÜSÜLÜ
Baba AdıHACI MUSTAFA
KuvvetiKara Kuvvetleri Komutanlığı
SınıfıPİYADE
StatüsüKısa Dönem Er
BranşıP. Er.
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi3'üncü Kor.(HRF) Kh. Des. Gr. K.lığı
AYAZAĞA İSTANBUL
Katılış Tarihi12.12.2010

puddink selamlar,

beraberiz sanırım.

3169 Mesaj
10 Aralık 2010; 12:40:15 

selamlar arkadaşlar

wncrue@hotmail.de yi eklermisiniz?

sonunda denk geldik

3169 Mesaj
10 Aralık 2010; 12:49:57 

quote:

Orijinalden alıntı: xsenonjackal

1. Y.Görkem KIZILTAN - Memleket Edirne, İkamet Ankara, 83 Doğumlu
2.Olgi(takma ismim)-Memleket Bursa-,İkamet Bursa,84 Doğumlu
3-Abdullah Karakaya - Memleket : Afyon, İkamet:Ankara, 81 doğumlu.
4- uğur - Memleket Sivas, İkamet: İzmir, 85 doğumlu
5. Serdar ERTEKİN- memleket kayseri, ikamet ankara, 86 doğumlu

Merhabalar hocam siz nereden edindiniz bu listeyi :D
ben kayıt ekranına baktım da benden başka sadece bir kişi daha var

msn adresimi(bir üstteki mesajımda yazıyor) eklerseniz sevinirim zira telefonumu foruma yazmıyorum özel mesaj dışında

86 Mesaj
10 Aralık 2010; 12:50:27 

3'üncü Kor.(HRF) Kh. Des. Gr. K.lığı
Kısa Dönem Er
P.Er

selamlar tertipler :)

Belkide bir rüyaydım senin için , uyandın ve herşey bitti...

3169 Mesaj
10 Aralık 2010; 13:22:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Djozir

3'üncü Kor.(HRF) Kh. Des. Gr. K.lığı
Kısa Dönem Er
P.Er

selamlar tertipler :)

Pm attım hemşehrim :)

bende izmirdenim.

iletişim bilgilerimi ve msn imi yazdım özel mesajdan

3169 Mesaj
10 Aralık 2010; 13:57:47 

6 misafir var kimse kayıt olmuyor bir satır yazı yazmıyor vay arkadaş ne iş

39 Mesaj
10 Aralık 2010; 16:33:34 

337. kısa dönem 3. Kor(HRF) Kh. Des. Gr. K.lığı AYAZAĞA Mu. Er olacağım nasipse. Tertiplere selamlar.. Pazar günü görüşmek üzere..

Respect...

www.teamchamur.com

2373 Mesaj
10 Aralık 2010; 17:05:27 

arkadaşlar karargah grup destek komutanlığı Türkiye'nin en rahat askerlik yapılan yerlerinden biridir nato'ya bağlı olduğu için yabancı askerler de var. kışla kuzey ve güney olmak üzere ikiye ayrılıyor. siz 30 gün boyunca kuzey kışlasında eğitim göreceksiniz sonra görevleriniz nedeni ile sizi güneye yollayacaklar. orada da en alt rütbe yüzbaşıdan başlıyor ve korgenerale kadar gidiyor komutanlarla iyi geçnirseniz işini yaparsanız kimse size birşey demez ayrıca girişte hepinizi genelde karargah bölüğüne gönderecekler sonra ayırmaya başlarlar boylu poslu dil bilen polis olan arkadaşları muhafıza alırlar sahraya gidenleriniz olcak bakıma vb. yemekleri güzeldir bol bol koyarlar yememezlik etmeyin kantide de telefon kartı temel gereksinimler var yanınızda bol bol bozuk para olsun yoksa kağıt parayla hiçbirşey alamazsınız.
hepinize şimdiden hayırlı teskereler

20 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:13:17 

merhaba ben de tekirdağdan izzet. arkadaşların dediği gbi dil bilenlerin bir kısmını buraya toplamışlar sanırım,ben de ingilizce öğretmeniyim ve bana da 3'üncü Kor.(HRF) Kh. Des. Gr. K.lığı AYAZAĞA İSTANBUL çıktı.pazar günü görüşmek üzere.isterseniz özelden yada mailden haberleşebiliriz

5 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:42:22 

Merhaba arkadaşlar,

pazar günü görüşmek üzere:)

1 Mesaj
10 Aralık 2010; 23:53:16 

Merhaba arkadaşlar pazar günü görüşmek üzere :)) İzmir'den herkese slmlar !!!

3169 Mesaj
11 Aralık 2010; 1:11:36 

Djozir ,RepublicAA ,ayk0ayk 3 izmirli oldu ,birde ben 4

Şimdiden hayırlı tezkereler arkadaşlar pazar görüşmek üzere...

86 Mesaj
11 Aralık 2010; 3:25:46 

vay vay vay tertipler umarım rahat huzurlu bir askerlik geçirirz herkese şimdiden hayırlı teskereler :)

Belkide bir rüyaydım senin için , uyandın ve herşey bitti...

482 Mesaj
11 Aralık 2010; 22:34:06 

buraya mesaj atan arkadaslara bir duzeltme yapayim.. gercegi cogunuz yatip uyumussunuzdur yada yola cikmissinizdir.

Konu basligi Muhabere Alayi, ama Kh. Ds.'ten bahsediyorsunuz.

Maalesef ikisi farkli yerlerde. Muhabere Alayi Hasdal kavsaginda. Anadoludan gelenler Alibeykoy'de otobusten insin ve Gokturk otobusune binsinler.

Kh. Ds. ise merkez kislada, o da Ayazaga'da.

Mu. Al.'i KD'ler icin nispeten rahat bir yer, ama sosyal imkanlari askerlik icin kotu sayilir. Zaten cogu egitimden sonra saga sola dagitiliyor, kalanlar da cavus oluyor ve pek nobet tutmuyorlar.

cout<<"imza yok"<<endl;

142 Mesaj
12 Aralık 2010; 1:09:14 

dear damien burak özkan arkadaşlar bende varımm.. yetişemedim cevaba.

124 Mesaj
25 Mart 2011; 22:45:20 

acemi birligimi balıkesir bakım okulunda yaptım. usta birligim "3. Kor (HRF) - İstanbul Ayazağa"

konu hakkında bilgisi olan arkadasların yardımlarını rica ederim.

1 nisanda 2011 de teslim olacagim.

beni secen tegmen ingilizce telefonlara cevap verebilir misin diye sormustu evet demiştim.

LG G2

1 Mesaj
29 Mart 2011; 12:00:30 

Bende acemliği İzmir/Gaziemir Ulaştırma'da yaptım.Orada ingilizce sınavına girmiştim şimdi 3. Kor (HRF) - İstanbul Ayazağa'ya düştüm.1 Nisanda teslim oluyorum.Bakalım merak ediyorum nasıl bir yer.

421 Mesaj
29 Mart 2011; 17:09:35 

Ben 3. Kor.da yaptım askerliği 331. K.D. olarak.. Hatta önceki sayfalarda mesajımın olması lazım. Şimdi esas konu kolordu tarafında olup olmayacağınız. Kolordu Maslak'ın hemen alt tarafı. Bahsi geçen İngilizce muhabbetinin sadece orada işleyeceğini düşünüyorum. Çünkü ben Hasdal tarafındaydım. Düz askerlik yapıyor olursunuz dediğim yerde. Ama nihayetinde askerliktir, hayırlı gidip hayırlı gelin inşallah hepiniz.

Şimdi ben rahat ya da değil derim, tam tersi çıkar. Yalnız dediğim gibi o ingilizce muhabbeti belki olayın şeklini değiştirebilir. Ama benim en sevdiğim kısmı şehir merkezine tek vasıtayla gayet rahat ulaşabiliyor olmanız.

Şehir dışından otobüsle gelecek olanlar (eğer Hasdal tarafına teslim olmaları gerekiyorsa, ki bunun da neye göre belirlendiğini bilmiyorum) Alibeyköy tesislerinde inip, minibüs, otobüs ya da taksi ile 2-3 dk.da birliklerine varabilirler.

Yardım edebileceğim bi şey varsa mesaj atabilirsiniz. Hepinize hayırlı teskereler.

650 Mesaj
10 Nisan 2011; 11:43:22 

sonuçlarında hrf yazanlar kolordu komutanlığına gider. 323 kd. olarak ben kolordu'da görev yaptım.

"tempus fugit et nos fugimus in illus"

flickr sayfam

88 Mesaj
10 Nisan 2011; 15:29:36 

quote:

Orijinalden alıntı: pandelis

sonuçlarında hrf yazanlar kolordu komutanlığına gider. 323 kd. olarak ben kolordu'da görev yaptım.

kardeş biraz bilgi verebilirmisin burası hakkında..benimde 3'üncü Kor.(HRF) K.lığı AYAZAĞA İSTANBUL çıktı..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Nisan 2011; 12:08:11 

Yeni gelen arkadaşlar yedeksubay .tk

ya giriş yapalım lütfen.

Hem birbiriyle aynı yere düşenleri bulmak kolaylaşır hem de oluşacak

istatistik tablosunda faydaları olmuş olur.

Zaten 900 den fazla arkadaş oraya kayıtlarını girdiler çoğu da donanım

haberden burada paylaşırken bir yandan da o listeyi ihmal etmeyin.

Hepinize hayırlı tezkereler. ;)

1 Mesaj
28 Nisan 2011; 9:13:09 

slm arkadaşlar. ben 90/1 olarak yaptım orada askerliğimi. 25.04.2011 de teskere aldım. 09.04.2010-07.01.2011 arası kantinci ve sonrası dış görev aracını kullandım. tanıyan varsa beni görüşelim. ayrıca yeni gidecek arkadaşlara da yardımcı olabilirim.

1 Mesaj
4 Haziran 2011; 9:41:55 

3. KOR (HRF) ingilizce az var boy pos yok uzun dönemim beni buraya
neden yolladılar acaba bir yorumu olan paylaşsın benle lütfen.

128 Mesaj
10 Aralık 2011; 0:19:37 

Evet arkadaşlar burasının UP lanma zamanı geldi.

Var mı bu dönem benden başka gelecek...

95 Mesaj
25 Mart 2012; 9:58:58 

Nasip olursa önümüzdeki cuma usta birliğime teslim oluyorum.dil bildiğim için acemi birliğinden sonra buraya gönderdiler.Başka gelicek olan var mı benim gibi : ) herkes için hayırlısı olsun

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

124 Mesaj
12 Haziran 2012; 16:47:08 

burası hakkında bilgi almak isteyen bana ulaşabilir,

1991 / 1 tertip olarak 3. Kolordu Komutanlığı Karargah Destek Grup Sosyal Tesisler Müdürlüğü'nde yaptım askerliğimi. Bölük yazıcıydım. 3. Kolordu Ayazağa hakkında her türlü yardımı yapabilirim.

LG G2

37 Mesaj
11 Ağustos 2012; 4:34:16 

İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
ETİMESGUT ANKARA
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.08.2012
Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 3'üncü Kor. K.lığı
AYAZAĞA İSTANBUL

BENDE buraya düştüm ama buradaki arkadaşlar genelde HRF olarak gelmişler benimki normal acaba ben ne iş yapacağım ? hasdal tarafından mı gireceğim yoksa nato kısmında mı olacağım? neler tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler...

128 Mesaj
25 Nisan 2014; 20:45:59 

Eğitim Birliği : 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA

Esas Birliği : 3 ÜNCÜ KOR. (HRF) K.LIĞI KH. / İSTANBUL SARIYER / İSTANBUL

DEDELERRRRRR

YArdım edin nasıldır filan. . . Başka bi yerde bulamadım konu veya bilgi kusura bakmayın

Ey şu an yediğim salata! ''Sirkelen ve kendine gel.''

12 Mesaj
22 Temmuz 2014; 18:55:33 

356 kd esas birligim olarak cikti. Onerileriniz var midir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

12 Mesaj
22 Temmuz 2014; 19:32:19 

Misafir olan arkadaslar sizde katilin. Zaten pek az kisi olacagiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   <<     1 [3]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » 3'ÜNCÜ KOR. (HRF) MU.A.K.LIĞI İSTANBUL AYAZAĞA
Sayfa: <<     1 [3]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.496