- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK
557 Cevap322066 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

29 Mesaj
10 Aralık 2007; 16:01:09 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanonce -- 28 Nisan 2010; 22:10:22 >

ahmet yıldız

34 Mesaj
10 Aralık 2007; 16:04:30 

Bildiğim kadarı ile Mamak taki Barış Gücü KOSOVA daki türk askerleri .... Barış gücü demek NATO tarafından yurt dışına görevlendirilen türk tugayları ... Ama kısa dönemleri yurt dışına görevlendirmiyorlar bildiğim kadarı ile 2 Tabur asker KOSOVA da sadece kağıt üzerinde adresleri Mamak ;););)

Donanınhaber 'den yararlanarak aldığım ürünler...
1)Toshıba 32C3000P LCD
2) Sıradaki ürün ?

2 Mesaj
10 Aralık 2007; 18:21:28 

slm barış gücü askerleri bende manisadan ankaraya geliyorum bi tepede kurulu bir yermiş soğuk oluyomus
çarşamba günü grşrz...

75 Mesaj
10 Aralık 2007; 19:26:03 

Bende Ankara Mamak YAlnız Muhabere olarak gidecem...

Henüz Muhabere olarak gidecek kimseyi bulamadım buralarda

110 Mesaj
10 Aralık 2007; 22:46:20 

Bende kayseri'den gidecem "28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K.LIĞI ANKARA MAMAK"

İstediğin gibi olamadım ALLAHIM, Ama senden başkasının istediği gibi olmaya da çalışmadım.

13 Mesaj
11 Aralık 2007; 2:07:56 

Kapısında 'GENERAL EŞREF AKINCI KIŞLASI' yazıyor.. Kuzenim orda normal asker. Gayet rahat olduklarını söylüyor. Moralinizi yüksek tutun tertipler. Allah'a şükür iyi bir yere gidiyorsunuz. Allah'a emanet olun. Hayırlı teskereler.

Gazi Uni. Kimya Mühendisliği 07'
Karamürsel/KOCAELİ

DÖNEM DH VATAN FEDAİ

350 Mesaj
11 Aralık 2007; 15:05:26 

Otogarda inrsen eğer buradan en kolay taksiyle gidebilirsin ama sana tavsiyem otobüs firmasına sor eğer şehre girdikten sonra samsun ve konya yolunu kullanıp da otogara geliyorlarsa seni tam tugayın onunde veya yakın yerde indirirler.otogardan taksiye binersen yaklasık 10-12 ytl tutar arkadasım

CHEVROLET LACETTİ 2004

1 Mesaj
19 Aralık 2007; 18:28:51 

arkadasım barış gücü hakkında herhangi bi bilgi edinebildinmi?Benimkide mamak barış gücü / bosna cıktı.kesin göndericeklermi merak ediyorum.hakkında bilgisi olan we paylasan herkese simdiden tesekkürler..

1 Mesaj
16 Şubat 2008; 15:51:57 

arakadaşlar bana bi sene önce ankara mamak geldi piyade olarak 'GENERAL EŞREF AKINCI KIŞLASI' yazıyo kapısında bi dağın tepesinde samsun yolundan gelirken otobüsle mamak ta indirin dediğinizde onun kapısında indirirle ben otobüs firmasında çalışıyom istanbul yolundan gidecek arkadaşlar aştide inmesin muavinlerine orda ineceklerine dair bilgi versinler otobüs sizi orda indirir ama benim 22 şubat 2007 tarihinde geldi askerliğim gittim gördüm eğitimi çok zor dağın tepesinde orda askerliğini bitirenler isyan ediyo ben bi senedir kaçak durumdayım hergün istanbuldan çoruma çorumdan istanbula gidiyorum hergünde kışlanın kapısının önünden geçiyorum ama kolay klayda gitmeyecem anlaşılan bu gidişle gidecekolan arkadaşlarada allahtan sabır dilerim gerçektende mantığın bittiği yer diyorlar

120 Mesaj
16 Şubat 2008; 19:12:43 

Bizim arkadaş Rize'den 87/3 tertip gitti oraya İngilizce sınavını kazanarak Barış Gücü Askeri oldu...Anasından emdiği sütü burnundan getirmişler Rize'ye geldiğinde resmen kamyon çarpmış gibiydi...Resmen insanlığını yitirmişti...Mamaktaki şartlar gerçekten ağır arkadaşlar Allah yardımcınız olsun...Şuanda Arkadaşım Afganistan Kabil Kamp Doğanda Asker : ) Gideceğiniz yerler belirli zaten Kıbrıs,Afganistan,Lübnan,Kosova,Bosna Hersek...Kosova bilindiği gibi Bağımsızlığını ilan etcek Rusya ve Sırbistan savaş hazırlıkları yapıyor...Bu savaşta Şanlı Türk Ordusu'da Yer Alacak...

III O BiR LaZ III

2 Mesaj
28 Şubat 2008; 0:30:15 

[font="Microsoft Sans Serif"][font="Tahoma"][font="Microsoft Sans Serif"] ben orada (28. mknz. p. b/g tugayında) askerliğimi yaptım. Size elimden geldiği kadar yardımcı olayım.
Önce Otogara geldiğinizde (A.Ş.T.İ) metroya binin Cebeci'de (Dikimevi, en son durak) inin, metro çıkışından 100 m ileriye gidin oradan KEÇİKIRAN minübüsleri geçer O minübüs sizi Tam Nizamiyenin önünde indirir. Karşınızda Koskoca Dev Bir Askeriye Görürsünüz Nizamiye Kapısında GENERAL EŞREF AKINCI KIŞLASI yazar. Yada Otogardan metro ile kızılaya ordan metrodan çıkmadan Ulus'a gidersiniz, Ulus'ta Bentderesinden İlkbaştaki minübüslere binersiniz keçikıran yazar, Nizamiyenin önünde inersiniz.

Şimdi barış gücünü anlatayım,
Türkiyeden Yurt dışına (Afganistan, Kosova, Lübnan, Bosna Hersek) gidecek olan Tüm er ve erbaşlar bu tugaydan seçilir. Eger emir komuta Türkiye'ye geçerse Yaklaşık 600-700 Civarında Asker Gider, Diğer Zamanlarda 50-60 Asker ancak gider. Tabi bu rakamlar değişebilir.Yani her barış gücü askeri yurt dışına gidecek diye bir şart yok. Zaten Yurt dışına en fazla piyade sını gider
Orası KKK En seçkin birliklerinden biridir. Yurt dışına giden askerler barışı sembol eden yeşil bere takarlar.
Kışladan içeri girdiğinizde kışlanın her yerini görmeniz imkansızdır. Sebebi ise Kışlanın çok büyük olması ve Zaman bulamazsınız, Tahminim Samsun Yoluna Cephesi 10 km vardır. Ordaya Askerliği düşen arkadaşlara tavsiyem, Orada çok sabırlı disiplinli saygılı olmanız ve verilen eğitimleri en iyi şekilde kavramanızdır. Eğer onları yaparsanız orada Babalar gibi askerliğinizi yapıp, memleketinize sevdiğiniz insanlara sağ salim tekrar kavuşursunuz. Yoksa askerliği bitiremezsiniz Mamak cezavine girerseniz askerliğiniz zor biter. Oraya gidecek hal ve davranışlardan kaçının. Orada askerlik yapmak herkese nasip olmaz. Bukadar bilgi yeter.
Tüm askerlerimize Hayırlı Teskereler,
1985-1 Kral tertip
28. MMNZ P. B/G Tug. Hv. svn. bt .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ack43586 -- 4 Kasım 2008; 22:40:08 >

1 Mesaj
14 Mart 2008; 19:36:58 

arkadaşlar bende asteğmen olarak 28 inci mknz. p. tug. 2inci mknz. p. tb. 2inci mknz.p.bi. ne düştüm 17 martta göreve başlayacam görüşmek üzere

5 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:40:44 

selam tertipler 28.mekanize piyade tugay Barışgücü komutanlığı ANKARA/MAMAK
çıkan arkadaşları bekliyorum 321.Dönem

3 Mesaj
10 Nisan 2008; 16:19:54 

Arkadaşlar benim de Ankara Mamak (barış gücü) çıktı. Herkese hayırlı teskereler.

2 Mesaj
10 Nisan 2008; 20:52:32 

quote:

Orjinalden alıntı: since984

28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK arkadaşlar ben antalyadan mustafa yılmaz .. bende geliyorum mamak a ..hakkımızda hayırlısı olsun .. ben 4 dil biliyorum ingilizce farsça vs vs eğer söylenenler doığruysa beni afganistana gönderirler kesin ( afganistanda farsça konuşuluyo )

Önce şunu söyliyeyim Tugayın Adı 28. MKNZ. Piyade Barış Gücü Tugayı Oraya düşen tüm herkesin Kağıdında Barış gücü yazar, Ama bu herkes Yurt dışına gidecek anlamına gelmez, 4 Dil Bilmenin etkisi olur ama çok da önemli değil, Çünkü orda 1. Tabura Düşersen Bosna, 2. Tabura Düşersen Kosova, 3. Tabura Düşersen Afganistan, Ayrıca Yurt dışına gidecek askerlerin seçiminde Önce bölük komutanının seçmesi önemli, Tabi Oda seçerse, sonra Tabur Komutanı Sonrada Tugay Komutanı Onaylar, Seçimde, Ordaki ( yurt dışındaki birlik) ihtiyaca göre oluyor, Mesala terzi lazımsa terzi gider şoför lazımsa şoför, Tamirci Lazımsa Tamirci Avcı eri lazımsa avcı eri Havancı lazımsa havancı , vs. Birazcıkda şans işte, Ayrıca 2005-2006 da Afganistanda Askerler 300 Dolar Maaş Alıyordu Benim Arkadaşlarımdan Duyduğum, Tabi Tugayda Topçu Bataryası, Tank Taburu, Lojistik destek k, Bağlı Birlikler de var( Hava savunma, Muhabere, istihkam, Tow bl.Tug kh.) Oralara da düşebilirsiniz. Bence önemli olan Yurt dışına gidip gitmemek değil Vatana millete faydalı bir şekilde askerliği yapmaktır diye düşünüyorum Şimdiden Hayırlı Teskereler

5 Mesaj
10 Nisan 2008; 21:15:00 

Selam tertipler aranızda 28.mekanize p.tugy.komutanlığı barışgücü mamak ankarada yapmış bi arkadaşımız varsa bilgilendirirse seviniriz şimdiden tşkler.

321.Dönem KD ANKARA/MAMAK

5 Mesaj
10 Nisan 2008; 21:22:36 

çok tşkler herkese hayırlı teskereler dilerim

251 Mesaj
11 Nisan 2008; 0:43:52 

slmlar 28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK çıktı hayırlısı bakalım çıkan tertiplerle görüşelim

1 Mesaj
14 Nisan 2008; 18:02:17 

HEPİNİZE SLM ARKADAŞLAR ADIM MUSTAFA 28.MEKANİZE (BARIŞ GÜCÜ) KOMUTANLIĞINDA 1978/2 TERTİP OLARAK GÖNDERİLDİM.
ACEMİ BİRLİĞİM İSPARTA DAĞ KOMANDO TUGAYI İDİ. ANKARA'YA GELDİĞİMİZDE BİRLİĞİN İSMİ BOSNA HERSEK MÜRETTEP BİRLİĞİ İDİ.
3 AY BOYUNCA ÇEŞİTLİ EĞİTİMLERDEN GEÇİRİLDİKTEN SONRA EÇİLEREK BOSNA HERSEK NATO BARIŞ GÜCÜ OLARAK GİTTİK. 12 AY BOYUNCA BOSNADA GÖREV YAPTIM. bİRLİĞİN EN GÜZEL YANI ASKERE VERİLEN ÖNEM VE ASKER OLARAK HER BİREYİN BU HUSUSTA TÜRK HALKINI TEMSİL ETMESİNDEN DOLAYI VERDİĞİ BÜYK GÖREV AZMİDİR.
GÖREV SÜREM BOYUNCA TUZLA AMERİKAN ÜSTÜNDE GÖREVİMİZİ EN İİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRDİK. ŞU ANDAKİ DURUMU BİLMİYORUM AMA 700 USD MAAŞ ALIYORDUK.
YURT DIŞINDA GÖREV YAPACAK ASKER ARKADAŞLARA SÖZYLİYECEĞİM TEK KELİME GURURU BAŞARIYI ASKERLİĞİ YAŞIYACAKSINIZ

SAYGILARIMLA

28 Mesaj
26 Nisan 2008; 7:22:30 

sakın gelmeyin insanlıktan çıkarsınız 28.de :)
ben 2 ay çok süründüm
şimdi yurtdışındayım

4 Mesaj
2 Mayıs 2008; 3:19:20 

selamlar 88/2 olarak ankara mamak a düştüm
mayısın sonuna doğru orda olucam
askerlik heryerde askerliktir dağda ya da kışlada
ben elimden geleni yapıcam
askerdeki herkese hayırlı tezkereler

Dünyada ölümden başkası yalan...

1 Mesaj
2 Mayıs 2008; 18:54:41 

ben 88/2 gşdşyorum aradım şubeyi bana sadece ankara mamak dediler piyade olarak acaba bu mekanize piyada alayı (barış gücü) olan yer mia rkadaşlar bana bi bilgi verirsenizz iyi olur msn adresim emregozderesi@hotmail.com

emre

8 Mesaj
12 Mayıs 2008; 19:48:44 

arkadaşlar mamağa gideceklere geçmiş olsun öncelikle:) ben 1985/3 tertip olarak 28.mekanize piyade tugayı lojistik destek komutanlığı bakım birliginde yaptım askerligimi yani ankara mamak. size en kötü yönünü söyleyeyim yemek hane yemek hane ile koğuşumuzun arası 1,5 km idi bunu google earth tan da ölçtüm:) marş söyleyerek uygun adımda gitmek ayrı bir cefa. ben en rahat yerinde idim. piyade olarak gidenlere allah sabır versin zulüm den başka bişey değil yurt dışına gitmek te gayet zor. soğuk kar hepsi orada var kule nöbetleri kışın buvvv söylerken bile üşüdüm:) TÜRKİYE NİN EN PİS ASKERLİĞİ böle diem anlayın . ama her şeye rağmen güzel günlerdi insan sonradan özlüo. ulaşımı çok kolay keçi kıran dolmuşu direk nizamiye önünde indiriyor. ismi karış tırmayın KEÇİKIRAN. zaten yozgat tarafından gelenler otobusten nizamiye önünde inerler... ankarada her hafta çarşı izni olan tek yer orasıdır güzel yönleride var he bide yemekten kaçıp karışık tost yemek çok güzel oluyordu tabi tost bulabilirsen:))

8 Mesaj
12 Mayıs 2008; 20:48:55 

arkadaşlar acemi olarak mamağa gidenler eşref akıncı barış gücüne degil. tam karşısındaki mebs okulu na yani muhabere okuluna giderler. korkmayın güzel orası:) eşref akıncı kışlası 28. mekanize piyade tugayı usta birliği için gidenlere.

28 Mesaj
17 Mayıs 2008; 20:26:07 

Evet Mamak olarak öğrendiğiniz, acemilik yapacağınız yer MEBS okulu
Çok rahat güzel bir yer
Ben acemiliğimi orda yaptım. Telsizci olarak
Sonra 28'e düştüm

28'de sadece poşetlere eğitim veriliyor. Gerisi usta asker.. Ama 28 çok kötüydü gelince anlarsınız. Şu anda yemekleride askerler yapıyormuş..
Şafak 83
Selametle

2 Mesaj
8 Haziran 2008; 9:54:13 

28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK 1tabur 3.bölükteyim inanılmaz Bir Devrecilik mevcut bu tugayda Dusebileceginiz En kötü yer 1.tabur 3.bölük :) dier tb. blk.ler Rahat Yurt dısı işi Herkes gidecek die bir kayde yok Gitmek istemeyenler gitmek istemiyorum dierek otomatik elene biliolar Vucut muayenesi Faça Dovme Gibi vucudunda herhangi bi iz varsa yada hastalıgın varsa eleneyorsun daha sonra tertip emri cıkar yurtdısına gidemeyenlerin tugay içerisinde Dagıtım olur (( Topçu Bataryası, Tank Taburu, Lojistik destek k, Bağlı Birlikler de var( Hava savunma, Muhabere, istihkam, Tow bl.Tug kh )) lerinden birine yada cankırı cıkadabiliyor.bolukte kalma ihtimalide yuksek . Alt devreler !. tabıur 3 te cok ezileceksiniz allah yardımcınız olsn 88-1 lerden cok cekeceksiniz ama ben ezmicem korkmayın :D

heyyy dostum

1 Mesaj
15 Haziran 2008; 23:21:46 

ARKADAŞLAR MERHABA PINAR BEN BENDE NETTE BARIŞ GÜCÜ HAKKIN BİLGİLERE BAKARKEN BURASI GELDİ BENDE BAKTIM ACIKLAMALALI VE ÇOK GÜZEL BİLGİLENDİRMELER VAR BENİM NİŞANLIM İZMİR NARLIDERE DEN ANKARA MAMAK USTA BİRLİGİ TAM NET ÖGRENEMEDİM AMA ANKARA MAMAK SİVİL İNZİBAT YAZDIGINI SÖYLE Dİ EGER BİLEN VARSA ANLATABİLİRMİ BARIŞ GÜCÜYLE BİR ALAKASI VARMI ACEMİ BİRLİĞİ İSTİHKAM OLARAK YAPTI YABANCI DİL YOK YAZDIKLARINIZI GÖRÜNCE KORKTUM ALLAHTAN SABIR DİLİYORUM ASKERLERİMİZE AİLE LERİNE ALLAH YARDIMCILARI OLSUN CEVAP YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

8 Mesaj
18 Haziran 2008; 18:43:29 

selam pınar allah kavuştursun deyim önce. sivin inzibatsa güzel inzibat askerin içerisinde kendi polisi gibidir. çarşıda yada kışla içerisinde görev alabilir kurallara uymayan askerleri yakalarlar askerler içerisinde pek sevilmezler ama:) barış gücü ile alakası olmaz bayağı rahat olur tek sorunu sürekli gezmek ayakta kalmak zorunda kalır. yurt dışına gitmez. soruların varsa her zaman buralardayız.

2 Mesaj
20 Haziran 2008; 15:06:45 

ARKADAŞLAR MERHABA LALE BEN BENDE NETTE BARIŞ GÜCÜ HAKKIN BİLGİLERE BAKARKEN BURASI GELDİ BENDE BAKTIM ACIKLAMALALI VE ÇOK GÜZEL BİLGİLENDİRMELER VAR BENİM NİŞANLIM BALIKESİR 2.BAK.ÇAV.EĞ.BÖL.DEYKEN USTA BİRLİĞİNİN ANKARA MAMAK ÇIKTIĞINI SÖYLEDİ AMA UZUN ZAMANDIR ONDAN HABER ALAMIYORUM VE ULAŞABİLECEĞİM Bİ NUMARA VEYA HANGİ BÖLÜĞE ÇIKMIŞ OLABİLECEĞİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM SİZLERDEN

8 Mesaj
20 Haziran 2008; 18:48:14 

merhaba lale nişanlın balıkesirden gitti ise lojistik destek komutanlığı bakım birliğine düşmüştür tamir bölüğü yani bende orada yaptım mamağın en rahat yeridir. eğer oradan çankırıya yollamazlar ise ki anmıom çavuş adayı kolay kolay yollamazlar. ulaşır yakında sana ilk günlerde telefon sorunu oluyor biraz ama alışır bir kaç güne kadar. çok rahat bir yerdir endişelenme.

2 Mesaj
23 Haziran 2008; 9:01:03 

Öncelikle açıklamanız için teşekkürlerler ama bu lojistek destek birliği diye belirttiğiniz 28.mkn piyade tugayı içindemi Ankara Mamaktamı yani,nereden arayıp ulaşabilirim ve eğer mümkünse daha aydınlatıcı bilgiler verebilirseniz çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler...

8 Mesaj
23 Haziran 2008; 11:24:27 

rica ederim. ewt lojistik destek komutanlığı bakım birliği 28. mekanize piyade tugayı içerisindedir. ulaşabileceğiniz numara maalesef yok ankesörlü tlfnlar var onun size ulaşması lazım. sadece o birlikte 200 asker var ve aynı yatakhanede bir çok bölük var 500 asker var en az orada onun size ulaşmasını beklemelisiniz.

8 Mesaj
12 Ağustos 2008; 10:26:29 

istanbuldan gelen otobusler geçmez önünden. aşti de yani garajlarda inip bentderesinin oradan keçikıran dolmuşuna binmen lazım. allah kavuştursun kazasız belasız.

1 Mesaj
14 Ağustos 2008; 14:52:56 

S.A ;
Feriha ben benim de canım Ankara Mamak'da. İzmir Narlıdere'den usta birlii Mamak'a çıktı. 1. tabur 3 bölükte Allah tüm asker yolu bekleyenlere yardım etsin Askerlerimize de sabır versin. Ben bişey sormak istiyorum. Şimdi yurtdışına gidecek olan askerler ne zaman belli olur. Şimdiden tşk ederim.

FerihAdem GÜRBÜZ

8 Mesaj
15 Ağustos 2008; 17:57:43 

yurt dışına gitmek kolay değil ama en güzeli mamaktan kurtulmak:) bir kaç ay duruma göre eğitim alırsınız daha fazlada sürebilir orada evler falan var size kalkan kullanmayı falan gösterirler provalar yapılır eğitimi kolay değil. sağlık kontrolü jilet izi falan çok dikkat ederler sonra da izine gönderip arkasından yurt dışına götürürler.

1 Mesaj
26 Ağustos 2008; 10:50:07 

merhaba arkadaslar,
Ben onumuzde ki yil askere gitmeyi planliyorum. Aldigim egitim sebebiyle Ankara Mamak'ta ki Baris Gucu tugayina gitmek istiyorum.
Fakat bununla ilgili kafamda bazi sorular var. Bunlari cevaplarsaniz cok sevinirim.
1- Bu tugaya katilmak icin uzun donem asker olmak sart mi?
2- Yuksek lisans egitimimi yurt disinda Guvenlik ve Catisma alaninda aldim. Ayrica 5 yabanci dil biliyorum. Bunlar Mamak'a gonderilmem de etkili olur mu? Baris Gucu tugayi icin asker secilirken egitim gecmisi ne derece dikkate aliniyor?

Simdiden tesekkurler.

8 Mesaj
27 Ağustos 2008; 0:17:41 

hayır uzun dönem olmak şart değil. yabancı dil bilmen etken tabiki. kısa dönemlerde var orada ama bence hiç heveslenme tavsiye etmem nedenini gidince görürsün. inş hakında hayırlısı olur...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ağustos 2008; 11:10:27 

quote:

Orjinalden alıntı: PINAR AGAN

ARKADAŞLAR MERHABA PINAR BEN BENDE NETTE BARIŞ GÜCÜ HAKKIN BİLGİLERE BAKARKEN BURASI GELDİ BENDE BAKTIM ACIKLAMALALI VE ÇOK GÜZEL BİLGİLENDİRMELER VAR BENİM NİŞANLIM İZMİR NARLIDERE DEN ANKARA MAMAK USTA BİRLİGİ TAM NET ÖGRENEMEDİM AMA ANKARA MAMAK SİVİL İNZİBAT YAZDIGINI SÖYLE Dİ EGER BİLEN VARSA ANLATABİLİRMİ BARIŞ GÜCÜYLE BİR ALAKASI VARMI ACEMİ BİRLİĞİ İSTİHKAM OLARAK YAPTI YABANCI DİL YOK YAZDIKLARINIZI GÖRÜNCE KORKTUM ALLAHTAN SABIR DİLİYORUM ASKERLERİMİZE AİLE LERİNE ALLAH YARDIMCILARI OLSUN CEVAP YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

narlıderede kaçıncı bölükte yapmış:D nişanlın bende izmir narlıderede er2 deydim şimdi mamakta 1 tabur 3 teyim

Uzaklaştırılmış
30 Ağustos 2008; 11:12:53 

quote:

Orjinalden alıntı: ayfer-ali

selam arkadaşlar benimde Alim Ankara Mamakda 28 .mekanize piyade (B.G)tugayında 1 tabur 3 bölükte askerlik yapıyor.. bende İstanbuldan gelicem oraya bazı arkadaşlar otobüsün kışlanın önünden geçtiğini söyledi acaba istanbuldan gelen hangi fırma önünden geçiyor bilen varsa aydınlatırsa sevinirim .

tüm askerlere Allah sabır versin bekleyenlerinede .Allaha Emanet Olun inş.

bende 1 tabur 3 bölükteyim:D nişanlının adı ney:D ben özgür altunboga alin tanır

1 Mesaj
10 Eylül 2008; 3:04:56 

Arkadaşlar hepinize merhaba ben 323. dönem yedek subay olarak 28. mekanize tugay kom. yard. Çankırıya gidicem bu birlik hakkında bilgisi olan varmı acaba

1 Mesaj
28 Eylül 2008; 17:53:16 

arkadaşlar bende 88/2 tertip olarak orda askerligimi yapıorum 1.tabur 3.bölükte tugayın rahat ve en tanına bölügüdür. eskiden tertipciligin oldugu bir bölüktü ama 88/2 ler olarak çabanın sonucu tertipcilik kaltı suanda en rahat ve en disiplin bölüktür.... Osman NURİ DULUNDU Herkeze hayırlı teskereler

OsmantaN

Uzaklaştırılmış
7 Ekim 2008; 17:20:46 

quote:

Orjinalden alıntı: lordlampart

arkadaşlar bende 88/2 tertip olarak orda askerligimi yapıorum 1.tabur 3.bölükte tugayın rahat ve en tanına bölügüdür. eskiden tertipciligin oldugu bir bölüktü ama 88/2 ler olarak çabanın sonucu tertipcilik kaltı suanda en rahat ve en disiplin bölüktür.... Osman NURİ DULUNDU Herkeze hayırlı teskereler

osman nuri uyusu ben özgür:D yalancı herif yalan arkadaşlar 5ten sonra tertipçilik başlıyor 7/4ler ızdırap oluyor ama özgür artıq komple tugaya ızdırap oluyor Çılgın İnzibat Özgür 88/2 kral devre:)

1 Mesaj
23 Ekim 2008; 2:31:29 

Bende mamaktaydım çok güzel 3 ay geçirdim orda harbiden süperdi yani ve tugayın adı barışgücü ama yurt dışına gitmek için eğitim bölüğüne düşmeniz lazım 3 ay falan eğitim görüyor 450 kişiden toplam 80 kişi falan gidiyor elemeler sonucu 83/2 tertip kfor takımındaydım bende ordan kosovaya gittik eğitim bölüğüne düşen arkadaşlara tavsiyem ne olursa olsun elemeleri kazansınlar ve yurt dışına gitsinler seçilemeyenler ankara içi dağıtılıyor veya tugayın içinde dağıtılıyor eşref akıncı kışlasında en disiplinli ve seçkin askerler eğitim bölüğündedir zaten giden bilir bütün herkez yatarken eğitim bölüğü adı üstünde eğitim yapar Dans olarak Komando dansı akşamları 1 km aşşağıdaki yemekhaneden dönerken ördek yürüyüşü tugayın vazgeçilmezleri arasındadır bide bizim şanssızlığımız tugayın arka tarafındaki şarlak adı verilen kurumuş dere bizim bölüğe bakıyordu günde 15-20 kere istikamet şarlak olmadan olmazdı spor olarak ta sabahları yemekten sonra 6 km tüfekli koşu ile güne merhaba denilirdi öğle yemeğinden sonrada eşsiz ankara manzarasında petlanton daha sonrada meskun mahallerde eğitim en eğlenceli yer orası kimi sivil giyiniyor kimi papaz kıyafeti ile kimi işportacı oluyor panayır gibi çok zevklidir...karşı tarafta muhabereciler vardı in cin top oynardı bi kere eğitimde göremedik gözlerimiz açık gidicekti denetlemeleri,general ziyaretleri törenleri hiç eksik olmazdı o dönemde,genelkurmay başkanı kışlaya geldiği zaman sadece bu bölüğü ziyaret ederdi ama her hafta sonu çarşı iznimiz vardı ver elini kızılayyy time of die bi bar vardı orayaaa

BÜTÜN MEHMETÇİKLERE HAYIRLI TESKERELER ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermiri -- 23 Ekim 2008; 3:06:43 >

37 Mesaj
10 Aralık 2008; 13:23:38 

Bizim dönemden de ben varım burayı da hortlatalım barış gücü mamak buraya devrelerim

980 Mesaj
12 Aralık 2008; 8:40:48 

Buraya gidecek arkadaşlar acemiliği sallayında ustalığınız 2. tabur yada 3. tabura düşmesin yeter yoksa sabah akşam eğitim spor eğitim spor yaparsınız. yani kısaca eğitim spor manyağı olursunuz
soğuk havayı yemekten yemek yiyecek yeriniz kalmaz.
Burada 3. tabur 2. tabur tank taburu eğitim verir acemiliğiniz tank taburunda olursa çok rahat geçer diğer ikisinde olursa çok harika bir acemiliğiniz olur yani daha askerliğe alışmadan soğuğa alışırsınız bol bol soğukta eğitim yaparsınız ustalığa gelince şu diyeceğim böloükler dışındaki tüm bölüklerde eğitim var.

Tugay karargah (ben burada yaptım görevi olanlar yatar)
muhabere destek
lojistik destek
yine aynı kışla içerisinde 4. kolordu var torpili olanlar buraya gider burası daha bir yatış yeri ve imkanları daha iyi.
kısaca yukarıdaki sıralamaya dışındaki bölüklerden birine düşerseniz askerliğinizde a yazıcı olur yırtarsınız yada bölükte kalır tüm askerlik boyunca buz gibi bir burunla yardırırsınız
Şimdiden hayırlı tezkereler

Cep Uygulama Oyun Melodi Portalı (Nokia Android iPhone Samsung Sony HTC Hepsini tek bir yerde bulabilirsiniz)
www.mobildepo.com

8 Mesaj
16 Aralık 2008; 16:52:10 

arkadaşlar nişanlım eşref akıncı kışlasında muhabere destekde yapmaya başladı pazar günü teslim oldu sıksık arayabiliyor,sanırım yemin törenine kadar öğlen arasında gidebilirsem 12-14 arası görme sansım varmış doğrumu acaba bilgisi olan varmı,birde haftasonu gitsem görme sansım olurmu?yine acaba 2 saatmi olur yoksa daha fasla görme sansım olurmu
istanbuldan gideceğim için sormak istedim,gerçi öyle dedi ama sormak istedim.
beraber gittik kapısına kadar ordan ayrıldım çok kötü bidurumdu ve şimdiden ösledim
yemin törenine kadarda gidip görmek istiyorumda,daha önce yapanlar lütfen yardımcı olurmusunuz
(daha başka bir başlığada yazdım ama yanlıs olmus sanırım)

melc

1 Mesaj
15 Ocak 2009; 18:22:17 

ulus meydanından bent deresıne ının kecıkıran mınubuslerı tugayın onunde ındırıyor
sızlere sımdıden hayırlı teskereler

zıyaret

3 Mesaj
28 Ocak 2009; 13:17:35 

benım nişanlım şuan bilecikte btr şöförü olarak eğitim alıyor. 4 hafta sonra ankara mamaga gececek allahın ıznıyle forumda bazı yerlerde yurt dısı dıye bazı seyler okudum acaba nısanlımın gıtme olasılıgı nedır sızce bilgi veirisenız sevırınım şimdiden hepınıze hayırlşsı teskereler

2 Mesaj
5 Şubat 2009; 1:31:17 

Aşti Ankara Otogarında İndikten sonra Metroyla Ulus'a kime sorsanız gösterir Bentdere'si ne Gelip Ordan KeçiKıran Dolmuşuna bineceksiniz zate dolmuş un camında yazar 28.mknz die Tam Tugayın önünde indirir.General Eşref AKıncı Kışlası 0312 353 44 40 dan ASkerlerinize ulaşa bilirsiniz Birligini Bilin Yeterli... hayırlı teskereler... Dilerim ASkerlirimize 1.tabur 3.bölükten 88-1 Kral Tertip artık Tugay Muhabere Bölüğünde Ş:101 :D

heyyy dostum

1 Mesaj
5 Şubat 2009; 18:31:09 

valla kardeş bende ankara mamaga gidiyom benimkide muharebe bölümü

1 Mesaj
6 Şubat 2009; 22:31:22 

selam
ben sivas 5.piyade taburundan ankara mamak 28.mknz.p.tug(barışgücü) 1.tabur 3.bölük e gidiyorum.yabancı dil(almanca)sınavına girmiştim.nasıl bir yerdir?mersinden gideceğim.mersinli arkadaşlara duyrulur.

3 Mesaj
8 Şubat 2009; 16:59:45 

slm arkadaslar benım nısanlım bılecıkte btr şoförü 3 hafta sonra ankara mamaga gelcek burası hakkında bılgı almak ıstıyroum.btr şoförlerı orda neler yapıyo rahat bır yer mı ütfen bılgı

9 Mesaj
18 Şubat 2009; 18:08:09 

28. mknz tugayında 3 tane tabur var üçünden birine düşecektir . Ankarada olması güzel 1 ihtimal yurt dışına çıkma şansı var tabi bu kesin değil . Kalırsada sorumluluklarını bilen ve askerliğn mantığını çabuk kavrayacaksa sorun olmaz sanırım her hafta çarşı iznine cıkabilir 2005 - 2006 da her hafta cıkılıyordu btr şöförü zırhlı araç kullanır ama bu onun illede bunu yapaagını göstermez komutanlar orada secim yaparlar çeşitli görevlerde . eger tugay karargaha düşerşe daha şanslı olur. mamakta askerliğin en kötü olduğu zmanda ben askerdim tugay komutanımız askeri cok severdi ve bu nedenle canımıza okurdu yemekhanemiz 3 km yakındı ama şimdi değişti daha yakın bildiğim kadarıyla. Ben şanslı idim ordsan 1 mknz piyade tümen komutanlığına gitmiştim muhabere bölüğüne ama sonra lağv edildi. bence şimdilik bukadarını bilmeniz yeterli askerlik sonuçta akıllı ve uslu olun sorumluluklarınızı bilin sizden sonrakileri ezmeyin askerliği zorlaştıran yanlızca askerlerdir ....

1 Mesaj
22 Şubat 2009; 1:49:25 

Arkdaşlar merhaba ben 28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK çok yakınında oturuyorum hattagörebiliyorum pencereden baktıgım zaman doğma büyüme buralıyım ve çok iyi bilirim :D ilk başta ulaşımı söyleyim karadeniz tarafından gelenler muavine söylerse beni mamak köprüyü geçince 28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK önünde indir diye direk şak die önündesiniz eger marmara ege akdeniz doğu bölgelerden gelıyorsanız A.Ş.Tİ TERMİNALİNDE İNİP a.ş.t.i inin hemen içinden ankaray metrosuna binip en son dikimevi duragında inip hemen 20 m yuruktukten sonra keçikıran/kömür dolmuşlarına ya da 343 altıağaç/bostancık beledıye otobusen inersenız onunde indirir ulaşımı kolay ve basittir ben 18 yaşındayım ve askerle hep içli dışlı olmuşumdur önceleri asker nöbet tutarken asker bize telerin arasından bagırırdı bize parayı verirdi gider çekirdegini kuruyemişini birasını vs. herşeyını alırdık şimdi büyüdük:D ben mebs in hemen yanındayım balkona çıktıgım zamn askerı tümden ayaklarıın altında genaral eşref akıncı kışlasıda aklınızın almadıgı kadar koskoca bir yerdir eskıden genellıkle gece kondu mahallesiyken şuan gelişmekte olan apartmanlar yangınlaşmış askeriye yakında büyük 3 tane süper market 2 tane pideci dönerci 1 tane halısaha 2 tane park 3 tane ınternet cafe askerıyenın hemen karşında ana taksi durağı 2 tane eczane 2 tane kırtasıye 2 tane erkek kuaförü ve çeşitli dükkanlar mevcuttur hemen askerıyeden çıkıp 2km yürüdğünüzde mamak çarşı vardır istedıgınız herşeyı bulabılırsınız veya ulaşım yönünden kızılaya ulusa merkez noktalara otobüs ve dolmuş gitmektedır ankara kızılay merkeze uzaklıgı 12km dir yaklaşık olarak 15 dk da kızılaydasınız istegi herşeyı kızılay ve ulusta bulabılır askeriyenin içine bir çok kez girdim fakat çok bir bilgim yok mebs çok rahat askerler gider pınpon felan oynar bagırır çagırırlardı fakat 28'İNCİ MKNZ.P.TUG. bılındıgı gıbı sıkı eğitimleri vardır asker haftasonunda herzmn izne çıkar zor durumda kalırsada askeriyenin çevresınde bulundugu herhangı bır yerden yardım isteyebılır herkes seve seve yardım eder o yönden bir kuşkunuz olmasın ama asker dışarda kızlara çok laf atıyor en çok sınırıme gıdende odur asker ablama laf attıgı zaman kavga ettıgımı bılırım benım anlatacaklarım bu kadar soracagınız sorular varsa cevaplayabılırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxanacondaxx -- 22 Şubat 2009; 1:46:56 >

3 Mesaj
28 Şubat 2009; 12:45:01 

slm beyler bende ankara mamak a gıdıyorum 28. mknz. p. tug. nasıl bır yer

3 Mesaj
28 Şubat 2009; 18:10:42 

arkadaslar benım nısanlım suan orda usta bırlıgını yapıyoo ama ulasmam ıcın tel no gerekıyo eger bılen varsa verırse cok tsk ederım.2.mekanizma piyade bölüğü olarak lütfen bilgilerinizi bekliyorum şimdiden tşk edeim

1 Mesaj
28 Şubat 2009; 22:09:14