Şimdi Ara

28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
616
Cevap
8
Favori
384.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK
  • Beyler kac kısıyız.

İstanbuldan....
    Burak kartal
    Erhan MOLLAOĞLU
    Murat ?
    .........
    ...........

Anadoludan
    .........
  • tertipler ben de bide topçe yazıyor siz de ne var?
    Aday Nu. 21509
    Adı ve Soyadı CİHAT UZUN
    Baba Adı REFİK
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 28'İNCİ MKNZ. P. (BARIŞ GÜCÜ) TUG. K.LIĞI MAMAK ANKARA
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaFiAMaX

Tertipler ben de varım. İstanbul'dayım. Aslında burdaki takma isimlerimizi bir kenara not alalım da orada daha çabuk tanışırız. Olmaz mı?

Erhan MOLLAOĞLU / 28'İNCİ MKNZ. P. (BARIŞ GÜCÜ) TUG. K.LIĞI MAMAK ANKARA / Kısa dönem er / Piyade

kardesım bende kocaeliden gıdıcem oraya 28'İNCİ MKNZ. P. (BARIŞ GÜCÜ) TUG. K.LIĞI MAMAK ANKARA kısa dönem er ve piyade mutlak olarak aynı yere gelırız senble heralde kardesım ısmım muhammed benım tanısalım yada ıstersen beraber gıdelım 0554 356 93 80
  • quote:

Orijinalden alıntı: yojimaru

Allah allah ettik 2 :) hemen organize olalım. Ben İstanbuldan tertip. Sen?

quote:

Orijinalden alıntı: fonseca_

quote:

Orijinalden alıntı: yojimaru

331. KISA DÖNEM'den arkadaşlar varsa sesime gelsin :)

ben varım terip sen nerdesinnnn

beyler bende varım kocaeliden bısekılde ıstıbat kurup beraber gıdelım bıras arastırdım gozum korktu ama hayırlısı bakalım ne olucak
  • beyler kısalar ıcın ok sorun yokmus diyolar hayırlısı artık.

Orada birbirimize detek olalım
  • burası hakkında bilgileriniz neler arkadaslar ben bişi bulmadım kısa döneme dair?
  • Herkese slm bende Mamak'tayım... Bakalım nasıl bi yer...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Downer1040 -- 17 Şubat 2012; 1:18:55 >
  • Bende Mamağ'a gidiyorum

istanbul otogar 02.15 Metrom truzim otobüsü 9. nolu koltuk

bilet almamışları beklerim... istihkam benim sınıf
  • Arkadaşlar öncelikle hayırlı teskereler diliyorum. 325 KD olarak barış gücünde bulundum. Merak ettiğiniz konular varsa yardımcı olabilirim. Nasıl gideceğiniz ilk mesajlarda anlatılmıştır ben de geçen sene bu zamanlar fellik fellik bu sitede dolaşıp bulabildiğim kadar bilgi toplamaya çalışıyordum. Şanslısınız, gördüğüm kadarıyla bu dönem baya bi alım yapmışlar. Ya da bu bu siteden oraya düşen çok olmuş da olabilir :) Ama aklıma gündemdeki afganistan'daki asker sayısını arttırım konusu gelince yapılan alımın sonucunun normal olduğu da gelmiyor değil hani. Sonuçta böyle bir olay olacaksa yedekte asker bulundurmak gerekli ;) Birde en çok merak edilen konuya değineyim. Oraya düşen her Kd'nin yurtdışı şansı var yani sakın düşünmeyin ki biz zaten 5 aylığına gidiyoruz bizi almazlar diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemynx

Arkadaşlar öncelikle hayırlı teskereler diliyorum. 325 KD olarak barış gücünde bulundum. Merak ettiğiniz konular varsa yardımcı olabilirim. Nasıl gideceğiniz ilk mesajlarda anlatılmıştır ben de geçen sene bu zamanlar fellik fellik bu sitede dolaşıp bulabildiğim kadar bilgi toplamaya çalışıyordum. Şanslısınız, gördüğüm kadarıyla bu dönem baya bi alım yapmışlar. Ya da bu bu siteden oraya düşen çok olmuş da olabilir :) Ama aklıma gündemdeki afganistan'daki asker sayısını arttırım konusu gelince yapılan alımın sonucunun normal olduğu da gelmiyor değil hani. Sonuçta böyle bir olay olacaksa yedekte asker bulundurmak gerekli ;) Birde en çok merak edilen konuya değineyim. Oraya düşen her Kd'nin yurtdışı şansı var yani sakın düşünmeyin ki biz zaten 5 aylığına gidiyoruz bizi almazlar diye.

sapol kardeş bilgiler için...şimdi ilk olarak orası genel anlamda nasıldır zor rahat yönünden..ikincisi kısa dönemleri de gönderiyolar demişsin.istege mi bağlı gidip gitmemek....
    bide istanbul yolundan gelirken ankara ya girmeden samsun yoluna mı devam edeceğiz tam anlamadım ben onu..
    bide malum ankara merkez komutanlar nasıl davranırlar genelde..

• quote:

Arkadaşlar öncelikle hayırlı teskereler diliyorum. 325 KD olarak barış gücünde bulundum. Merak ettiğiniz konular varsa yardımcı olabilirim. Nasıl gideceğiniz ilk mesajlarda anlatılmıştır ben de geçen sene bu zamanlar fellik fellik bu sitede dolaşıp bulabildiğim kadar bilgi toplamaya çalışıyordum. Şanslısınız, gördüğüm kadarıyla bu dönem baya bi alım yapmışlar. Ya da bu bu siteden oraya düşen çok olmuş da olabilir :) Ama aklıma gündemdeki afganistan'daki asker sayısını arttırım konusu gelince yapılan alımın sonucunun normal olduğu da gelmiyor değil hani. Sonuçta böyle bir olay olacaksa yedekte asker bulundurmak gerekli ;) Birde en çok merak edilen konuya değineyim. Oraya düşen her Kd'nin yurtdışı şansı var yani sakın düşünmeyin ki biz zaten 5 aylığına gidiyoruz bizi almazlar diye.

bide bişey daha sorayım sıkmıyorsam ben de topçu yazıyor diğer arkadaslarda başka..orada nasıl oluyor topçu nerde diğerleri nerde..acemiliği mebs de yapacaksınız yazıyor ilk sayfada doğrumudur..

• bluemynx seni bulmuşken sorayım hemen...Daha önce yazılanlar biraz ağır bir tugay olduğu ve tertipçiliğin çok yapıldığı yönünde. Sen bir kısa dönem olarak nasıl geçirdin orada askerliğini kısaca anlatır mısın? Nelere dikkat etmeliyiz? Ortam nasıldır?
  • bluemyz kardeş..bize az anlatabilir misin? malzeme almaya gideceğim neler alalım orda kantine nasıl?
    mazleme verilyorm u merakla bekliyoruz..
    saolasın..
  • evet arkadaşlar ben de varım

Burhan Koyunoğlu
    Kısa dönem

28'İNCİ MKNZ. P. (BARIŞ GÜCÜ) TUG. K.LIĞI MAMAK ANKARA

Samsun' dan...
  • şu 31 misafir neye bakyor hayret..bildiklerinizi paylaşsanız kardeşler..faydalı olur biraz..
  • Arkadaşlar hemen cevaplara geçiyorum merak etmeyin tüm sorularınızın cevaplarını bulacaksınız ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fonseca_

quote:

sapol kardeş bilgiler için...şimdi ilk olarak orası genel anlamda nasıldır zor rahat yönünden..ikincisi kısa dönemleri de gönderiyolar demişsin.istege mi bağlı gidip gitmemek....
    bide istanbul yolundan gelirken ankara ya girmeden samsun yoluna mı devam edeceğiz tam anlamadım ben onu..
    bide malum ankara merkez komutanlar nasıl davranırlar genelde..

Arkadaşlar teker teker mesajlardan cevaplamayı uygun gördüm gerekirse ayrıntılı da anlatabilirim.

fonseca_

öncelikle hayırlı tezkereler dilerim. Genel anlamıyla biraz sıkıntılı bir yer bunu söylemem gerek. Nedeni de Ankara'da olması ve de Ankara ile hiçbir bağının olmaması söylenebilir. Demek istediğim burası bir barış gücü tugayı, ülkede olan bitenle pek bir ilgisi yok. Komutan bolluğu baya fazla özellikle karargah bölüğüne düşenler için sorun yaratabilir ama komutanlar özellikle de yıldızlılar olması gerektiği gibi düzgün insanlar sıkıntı daha çok alt rütbe kademesinde kendini gösteriyor. Bir de lojistik sorunlar var ki Ankara'nın göbeğinde böyle durumlar olması açıkçası bizi baya bir etkilemişti. Örnek vermem gerekirse ana banyo arızalı olduğu için ve de çarşı izinlerimiz iptal olduğunda 3 hafta kadarcık !!! banyo ihtiyacımızı giderememiştik.

Yurt dışına gitmek isteğe bağlı ama tabi her isteyen de gidemiyor. Şöyle anlatayım. Önce sizi 2.piyade tabur komutanı mülakata alacak. Gidip gitmek istemediğinizi, maddi durumları, ailevi durumlarınızı ve mesleğinizi soracak. Maddi durum önemli çünkü yurt dışında bir asker lübnan dışında 300$ para alıyor aylık. Lübnan ise geçen sene 1100$ veriyordu. Şimdi lübnan'a herkes istekli olacaktır ama lübnan'ın hem kontenjanı az (geçen sene 5 kişiydi) hem de arapça bilmek 1. dereceden etken. İkinci önemli durum da mesleğiniz. Mesela kosova ve bosna'ya giden arkadaşların çoğu öğretmendi. Çünkü oralarda halkın eğitimi için de çalışmalar yapıyordu görevli birlik.

Ulaşım da tam dediğin gibi Samsun yolunu takip ediyorsun. Çiğiltepe'yi geçtikten sonra sol kolda tugayı göreceksin zaten. Görülmemesi gibi bir imkan yok bir rivayete göre avrupanın en büyük tugayı. Buna da açıklık getirebilecek sayılı askerlerden biriyim(sebebi istihkamcı olmam ki tugayda neredeyse göremediğim birlik bina vs. yoktur) Tugay gerçekten çok büyük arkadaşlar 9 km2'lik bir alana yayılmış durumda.

• yemekler iyi, 3000 kalori diye duydum. NATO standartları var mıdır, internet vs. imkanlar nasıldır bilemem.
    çok büyük yermiş, heryere ulaşmak için üşüyerek yürümek lazımmış
  • fonseca_ diğer sorularına gelince

acemilik tugay içersinde 2. mknz.piyade taburu muhabere destek bölüğünde yapılıyor. Oradanda seçilme durumuna göre yurt dışı birliklere ya da tugay içi birliklere dağılıyorsun. Geçen sene hepimiz piyade olarak gidip daha sonra sınıflarımız değişmişti. Belki bu sene sınıflara ayırmayı uygun görmüş olabilirler. Topçu isen 4. obüs bataryasına gidersin. Şartları iyi olmakla birlikte bataryada sayıca az asker olduğundan nöbet manyağı olacaksın. Ama bunlar ihtimal sakın moralini bozma. Çünkü içeride herşey değişebilir ;) Şöyle bir ihtimal daha var ki belirtmeden geçemeyeceğim. Bu tugayın çankırıda bir komutan yardımcılığı da var ve orada da topçu taburu bulunmakta belki de dağıtımın oraya yapılabilir ama bu çok küçük bir ihtimal.

Malzemeyi kesinlikte şu andan temin et çünkü bu dönem en fazla askerin o kışlaya düştüğü dönem olduğundan malzeme de sıkıntı yaşaman olası. Mesela bize o çok bahsedilen çanta ve içindekileden vermemişlerdi. Buna güvenipte malzemeyi oradan tedarik etmek isteyen arkaşdaşlarım çok sıkıntıya düştü. Malum hava kış Ankara çok soğuk kazak içlik ne varsa götür derim. Çünkü ilk zamanlarda kantinde malzeme problemi olacaktır. Ayrıca yıl sonu sayımları bu döneme denk geldiğinden kantinlerin kapalı kaldığı da oluyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.