Şimdi Ara

28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
616
Cevap
8
Favori
384.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alpecino

quote:

Orijinalden alıntı: Yondaime Hokage

Buranın adresini bilen var mı gitmem gerekiyor. Birisi Google mapte işaretleyip resmini atarsa çok makb

dostum selam

otogardan ankaraya biniyorsun dikimevinde iniyorsun ordan keçikıran minibüslerine binip tam önünde iniyosun

Allah yardımcın olsun ...

O uzunmuş yaa. Araba ile gidecektik hocam dün samsun yolundan düz devam edince çıktı karşımıza. Yinede çok sağ olun bundan sonra otobüsle gitmem gerekecek.
  • Merhaba arkadaşlar, acemiliğimi istanbul maltepe ikmal maliye okulunda çavuş eğitim bölüğünde yaptım. Usta birliğim 28'inci mekanize piyade tugayına çıktı (barış gücü yazıyor) lojistik destek komutanlığı sahra hizmet bölümü yazıyor bir de.

Yazılanları okudum pek iyi şeyler yazmamışlar. Lojistik komutanlığı nasıl buradaki? Yurtdışına çıkma şansım varmı? İngilizce biliyorum.
  • yok adamım yurtdışına taburlar gönderiyor 1. tabur hazırlıyor askerleri ihtiyaç durumunda diğer taburlardan alabiliyorlar ama oda düşük ihtimal ayrıca gitmekte sorun değil sahsen
    Amerikan üssünde askerlik yapmış olursun koşullar biraz daha iyi olduğunu duyduk.
  • 28inci mknzp.tug 2.nci mknz.p.tb. muh.des.bl Ankara/Mamak

Bu nedir aga muharebe destek bölüğü sanırım nedir ne değildir :)
  • Acemi: MEBS OKL. VE EĞT. MRK. K. LIĞI ANKARA/MAMAK

Usta birligi: 28 İNCİ MKNZ P. TUG (BARIŞ GÜCÜ) K. LIĞI GENERAL EŞREF AKINCI KIŞLASI EMN. VE MHF. TK. ANKARA/MAMAK

17/12/2014 statü: kısa dönem piyade er

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • askerliğimi tecil ettireceğim. şubeye gidip uğraşmak istemiyorum. e-devlet üzerinde yapılıyor diye duydum bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwy

28inci mknzp.tug 2.nci mknz.p.tb. muh.des.bl Ankara/Mamak

Bu nedir aga muharebe destek bölüğü sanırım nedir ne değildir :)

acemiliğimi ve usta birliğimi bu tugay içerisinde tamamladım acemiliğimi 2inci taburda yapmıştım duşalarınınz tabur binasının içinde tugay yemekhanesinde yiyeceksiniz eğiminlerinizde tank taburu içtima alanında olacak
    her öğün yemekhaneye uygun adım inip çıkacaksınız mars söyleyerek 1.5 km ortalama git gel su sıkıntınız olabilir acemiliğiniz protokol yolu üzerinde olduğu için zırt pırt çarpılacaksınız Korgenerale yada Tuğgenerale tugay
    yemekhanesinin yanında ufak birde cami var kantinde ıvır zıvır seyler bulabilirsiniz bol bol ankesörlü var

Tugay Komutanınız TUĞGENERAL Abdülkerim ÜNLÜ
    http://www.mamak.bel.tr/userfiles/haberimages2/FDB_4086.JPG?2&grup=23

4.Kolordu Komutanınız KORGENERAL İlhan TALU
    http://www.kirsehirlilerdernegi.com/FileUpload/ds69988/File/tumgeneral_ilhan_talu_kimdir.jpg

Kışla 2nolu nizamiye girişi
    http://www.rotahaber.com/dosya/040420141510040042851.jpg

Mamak Askeri cezaevide bu büyük devasa kışla içerisinde

burasıda Tugay içtima alanı
    http://www.haber50.com/images/other/kabilde-sehit-olan-askerler-son-yolculuklarina-ugurlaniyor-IHA-20120320A20030A1-17-t.jpg

kısa dönemseniz yurtdışına göndermezler büyük ihtimal sabit göreve alınırsınız

• Hayırlı olsun herkese, ben geçen kasım celbiyle gitmiştim size ufak tefek şeyler söylemk isterim.

2. Tabur askeriydim o yüzden diğerleri hakkında herhangi bir bilgim yok. Çok geniş ve büyük bir yer.

Gittiğiniz yer neresi olursa olsun gittiğiniz zaman ve başındaki komutana göre değişiyor herşey o yüzden pek sabit birşey beklemeyin söylenenlerden. Biz susuz ve kalmıştık, yemekten kusuyorduk. .daha sonrasında sivil yerler açıldı artık içeride adana kanat pide pasta profiterol çiğköfte baklava vs ne ararsanız bulabiliyorsunuz. Birkaç ay sonra yemek sırasından kaçıp kendinizi buralara atabilirsiniz :D ilk zamanlar zor olacaktır.

Her konuda olduğu gibi acemilikte başınızdakine bağlı. Biz yürürken başka bir grup yerde sürünüyordu mesela.:P Çok yürüyeceksiniz ama bence en keyifli ve birbirinize başlandığınız zamanlar bu zamanlar. Daha sonrasında görev vs derken pek aynı olmuyor.

Mamak ciddi derecede soğuk bir yer. Sabah 5 te uyanıp -6 derecede kahvaltıya gidiyorsunuz, gece nöbetlerde -15 gördük. Çoğu insan zatüre oldu, ben 3 kere acile kaldırıldım 39 derece ateşle. Tamamen bünyesel tabi ki. Acemilikte kısa dönemler genelde aynı koğuşta kalıyor daha sonra ayırıyorlar. Uyuşturucu var maalesef, gece uyurken kafanızda birisi ot içebilir bunlara gruplaşarak karşı koymanız gerekiyor (ilk zamanlar olamaz maalesef).

2 tabur banyosu binanın içinde olduğu için çok şanslı, hergün banyo alabilrsiniz, su durumu zamana göre değişiyor. Bina içinde lig tv mecut bütün maçları izleyebilirsiniz :D

Acemilik döneminden komutanlara bi yaklaşıp yolunuzu yapın görev iiçin. Başlıca rahat edeceğiniz görevler;

Genel Dershane ( Bir bina burası tribün var toplanı falan yapılıyo ama genelde rahat bir yer. Laptop var içeride haftasonu usb ye film dizi yükleyip içeride izliyosunuz :D)
    Haber Merkezi ( Emirlerin toplanı içeri dağıtılan yer, Tugaydan emir alıyorsunuz kendi odanız oluyor içeride komutan olmuyor ve giremiyor :))
    Yazahaneler ( Rahat ama başınızdaki komutana göre değişkendir. Kimileri çok komunuşuyor laftan anlamıyor düz kafa insanlar var. )
    Kütüphane

Çaycı tostçudan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Bu görevlere girmenizin asıl amacı bütün bölük -10 derecede karda buzları temizlerken sizin sıcak ofiste camdan onları izliyor olmanız :D Aaa ne var yaparım arkadaşlarımla olayına girebilirsiniz ama bu dediğim şeyi hergün yaptığınız düşündüğünüzde biraz sıkıntı yaşanabiliyor. Sizin tercihiniz ve şansınız.

İçerideki herşey tamamen şans aslında. Soğuk havada dingilin biri bizi soyup koltuk altı kontrolü yapmıştı bir kere.

Tekrar uyarayım cidden soğuk, bünyeniz alışık değilse çok dikkat edin. Silikon tabanlık, ıslak mendik , içlik(daha sonrası için tabi. Termal içlik durduğunuz durumlarda bir işe yaramıyor şimdiden uyarayım) unutmayın.

Kolay gelsin

• samaella kullanıcısına yanıt
    2.taburda hangi bölüktü hocam? benimde usta birliğim buraya düştü.Yurtdışı olayları okudum 1. taburla ilgili ihtiyac halinde diğer taburlardanda alınıyormuş gitmek? yurtdışı imkanı varmı? Varsa eğer kalmak mı iyi yoksa yurtdışına gitme imkanı varsa onun peşinden koşturmakmı?
  • yurtdışı 1. tabur gönderiyor bildiğim kadarıyla. Kısa dönemlere yurtdışı yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samaella -- 26 Ekim 2014; 1:00:01 >
  • acemi birlik:::MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA

USTA BİRLİK:::28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) LOJ.DES.K.LIĞI 1 İNCİ ULŞ.OTO TK. / ANKARA MAMAK / ANKARA

17 aralıkta sevk arkadaşlar.bilgi verebilirmisiniz.nasıl bi yer.
  • Eğitim Birliği: MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA

Celp Grubu : 2 (17/12/2014)

Esas Birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) 3 ÜNCÜ MKNZ.P.TB. KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK

Statü : KD er

Sınıf : Piyade

Arkadaşlar bütün yorumları okudum genel olarak kötü bir yer deniliyor. 4. kolordu-merkez karargah-2.tabur lojistik bölümü çoğu kişi biraz daha iyi bir olduğunu söylemiş. Aslında soracak çok sorum var ama şimdilik kafamda takılan soruları sorayım.

1- 2. celp grubunda gitmem orada yer bulma sıkıntısı yaratır mı ? Sabit bir yer dolap falan ona göre valiz alıp almama durumu var

2- Bir arkadaş bilgilerin çoğu eski bu yüzden değişiklik gösterir demiş misal benim 3. tabur en pis yer deniyor yine öyle midir ?

3- Yurt dışı çıkma imkanımız şimdi hala var mıdır ? Sadece (1. tabur hariç ) alınmıyor felan deniliyor.

Arkadaşlar cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Askerliğini yeni tamamlamış arkadaşlar güncel bilgiler verirse sevinirim.
    Herkese hayırlı tezkereler.

• quote:

Orijinalden alıntı: eforza

Eğitim Birliği: MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA

Celp Grubu : 2 (17/12/2014)

Esas Birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) 3 ÜNCÜ MKNZ.P.TB. KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK

Statü : KD er

Sınıf : Piyade

Arkadaşlar bütün yorumları okudum genel olarak kötü bir yer deniliyor. 4. kolordu-merkez karargah-2.tabur lojistik bölümü çoğu kişi biraz daha iyi bir olduğunu söylemiş. Aslında soracak çok sorum var ama şimdilik kafamda takılan soruları sorayım.

1- 2. celp grubunda gitmem orada yer bulma sıkıntısı yaratır mı ? Sabit bir yer dolap falan ona göre valiz alıp almama durumu var

2- Bir arkadaş bilgilerin çoğu eski bu yüzden değişiklik gösterir demiş misal benim 3. tabur en pis yer deniyor yine öyle midir ?

3- Yurt dışı çıkma imkanımız şimdi hala var mıdır ? Sadece (1. tabur hariç ) alınmıyor felan deniliyor.

Arkadaşlar cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Askerliğini yeni tamamlamış arkadaşlar güncel bilgiler verirse sevinirim.
    Herkese hayırlı tezkereler.

354KD. olarak tamamladım 3.tabur 3.bölükteydim en pis yer diye söylentiler olacaktır ama alakası yok gidince görürsün banyolarınz tabur binasının karşısında 150 kabinlik hamam denilen bir yer hemen yanında çamaşırhane var yıkama ve kurutma yapıyor onunda hemen solunda yine binanın karsısında 2 katlı
    er gazinosu var alt kaltta sivil kantin köfte ekmek dürüm çorba pasta poğaça tost döner baklava bile bulabileceğin bir yer üst kat askeri kantin öyle pis bir yer değil
    kısa dönemsin yurtdışına gitmeyeceksin rahat olabilirsin bos dolapta bulursun 2. celp grubunda gitmem orada yer bulma sıkıntısı yaratmaz için rahat etsin söylentilere bakma

• Kardeşim gerçekten çok sağol verdiğin bilgiler içime su serpti öyle anlatılıyor ki orası yurt dışına çıkabilme imkanınız varsa hemen çıkın kaçın diyorlar doğru mudur ? Yurt dışı oradan daha iyi midir ?
  • 1. derece akraban olması şartı ile Baba anne evli olmak şartı ile abi yada ablan çıkartabilir kendisi evlilik cüzdanı ve nüfus cüzdanı fotokopisiyle gelmek şartı ile tabi önceden bölük ve tabur komutanlarının dilekçeni onaylaması şartı ile
  • arkadaşlar aynı yerdeyiz hem acemi birliği hemde usta birliği en azından teslim olacağımız gün birbirimizi bulalımda orda yabancılık çekmeyelim tanıdık birilerinin olması iyi olur hepimiz açısından. benim usta birliği 1 inci mekanize p.tb. 2 nci mknz. p.bl. diye geçiyo aynı bölükte olan başka kimsa yokmu arkadaşlar
  • Eğitim Birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA Celp Grubu 2
    Esas Birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KŞF.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Kuvvet KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
    Statü KISA_DÖNEM ER
    Sınıf PIYADE
    Sevk Başlangıç 17/12/2014
    Branşı

ARKADAŞLAR ŞİMDİDEN HAYIRLI TESKERELER HERKESE AYNI YERE GİDECEK VARSA HABERLEŞELİM VE EĞİTİM BİRLİĞİ VE ESAS BİRLİĞİM HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLAN VARSA PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM. ESAS BİRLİĞİMDE (28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KŞF.BL. ) YAZIYO ORDAKİ KŞF. BL. NEDEMEK BİLEN VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.
  • 2. tb. 3. bol. var mı?
  • Telefon sokmamızda sakınca varmıdır skıntı olurmu?
  • Arkadaşlar benim de eğitim birliği MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK, esas birliğim ise Barış Gücü 3. tabur yine MAMAK.

Merak ettiğim konu ise bu birliklerde hangi banka ATM'si var arkadaşlar? PTT den asker para kartı gönderdiler. MAMAK'da PTT ATM'si mi var bölüğün yanında hemen para çekebileceğim yoksa başka bir banka mı var? Ona göre ailem PTT karta veya başka bir karta az para koyacak da..

Acil cevap verirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.