- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
**EDİRNE\KEŞAN 4.MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI**
301 Cevap188258 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

12 Mesaj
10 Aralık 2007; 15:50:30 

ARKADAŞLAR BURAYA DÜŞENİNİZ VARMI..?

22 Mesaj
10 Aralık 2007; 17:14:48 

ben yaptım çok şükür ama kadeşimi 4'ÜNCÜ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI EDİRNE KEŞAN'a gönderiyoruz,hepiniz Allah'a emanet olun sağ-salim yapıp gelin inşallah.

2006 HYUNDAİ ELANTRA 1.6 GLS O.V

1 Mesaj
10 Aralık 2007; 18:18:23 

ben varım izmirden gidiyorum olmazsa haberleşelim orda beraber teslim oluruz kardeşim cevabını bekliyorum

302 Mesaj
10 Aralık 2007; 21:53:53 

ben de burdayım..
ankaradan geliyorum, kamil koçla yarın gece 01de gelicem.. 9sa sürüyomuş yol, haberleşim tertipler

12 Mesaj
10 Aralık 2007; 22:00:20 

ben eskişehirden yarın gece 12 de yüksel turizmle geliyorum...edirneden aktarmalı keşana geçeceğim...edirne keşan arası 2 saate yakın sürüyomuş arkadaşlar...çarşamba öğlen 12 civarı keşan terminaldeyim....hepimize hayılı teskereler tertipler.... :-)

302 Mesaj
10 Aralık 2007; 22:52:02 

tertiplerim keşan otogarda buluşuruz, aşağı yukarı aynı saatlerde gidicez oraya, teslim olmadan gezeriz keşanda bi
güzel yerde askerlik yapıcaz, hepimize hayırlı olsun şimdiden

18 Mesaj
10 Aralık 2007; 23:21:42 

evet tertipler ben de keşan 4üncü mekanize'ye gidiyorum...izmirden gidiyorum...ama önce tekirdağa uğrayıp oradan geçeceğim keşana...tüm tertiplerime kendinize iyi bakın...orada görüşmek üzere...:)

72 Mesaj
11 Aralık 2007; 13:50:48 

arkadaslar tekirdağdan keşan daha yakınmıs.. bende gaziantepten bu aksam bınecem sabah 9 da ıstanbulda olurum ve ordan tekidağa ve sonra keşana 12 -1 gibi keşanda olurum..

biraz daha zorlasalarmış bizi yunanistana göndereceklermiş beeeeee

Golf VII 2.0 TDI 150 PS highline Bluemotion

26 Mesaj
11 Aralık 2007; 14:49:39 

Arkadaşlar herkese selamlar ben de istanbuldan yarın sabah arabayla Keşan'a doğru yola çıkıyorum. oco1982'nin dediği gibi Tekirdağ'a daha yakındır Keşan, Edirne'ye göre ama İstanbul'dan da çok rahat araba bulunur (sanırım en iyi firma Keşan GÜrel'di). İstanbuldan yaklaşık 3,5-4 saat arasında sürmesi lazım yanlış hatırlamıyorsam. Yarın orada görüşmek üzere.

Cem İLKHAN

416 Mesaj
12 Aralık 2007; 2:33:32 

Benimde kardeşim gidiyor istanbuldan sabah binecek inşaallah.

İyi yere düştünüz hadi Allah(c.c.) kolaylık versin.

Hayırlı tezkereler...

1 Mesaj
2 Kasım 2008; 14:13:29 

bende oraya düştüm nasıl yerdir bilmiyorum bende ankaradan geliyorum oraya şimdilik dağıtım iznini kullanacam arkadaşlar giresundan gelecem ayın 15.de ordayım kısmet olursa herkese hayırlı teskereler arkadaşlar nasıl yerdir bilmiyorum... ERGUN KILIÇ

sslm

290 Mesaj
10 Aralık 2008; 1:37:10 

bende aynı yere düştüm nasıl bir yerdir bilgim yok...yardımcı olursa dedelerimiz çok sevinirim...

1744 Mesaj
10 Aralık 2008; 2:20:20 

Su anda kesannın merkezinen yazıyorum.KEsanlıyım.Buraya düsenler 4 ayak üzerine düsmüstür. Tozu rakısı rüzgarı ünlüdür. .Türkiyenin avrupasıdır.

Sen sanıyorsun ki güneşine hasretiz öyle değil bizimki sadece BULUTSUZLUK ÖZLEMİ!

18 Mesaj
10 Aralık 2008; 2:40:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Brooklyn

Su anda kesannın merkezinen yazıyorum.KEsanlıyım.Buraya düsenler 4 ayak üzerine düsmüstür. Tozu rakısı rüzgarı ünlüdür. .Türkiyenin avrupasıdır.

Bende bir Keşanlı olarak, 4 ayak üzerine düşmek az kalır diyorum, şimdiden medeniyetin beşiğine hoşgeldiniz. Yalnız gelecek arkadaşları uyaralım, kışın çok feci soğuk olur, bol içlik ve yünlü çorap getirin.

Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz.

İslam Cupi

290 Mesaj
10 Aralık 2008; 2:45:09 

kışı baya sert geçiyor önlem alın diyorsunuz trakya soğuğu tabi alıcaz önlem çok teşekkürler arkadaşlar...ayrıca birlik nasıl bir yer duyumlarınız var mı :) yardımcı olursanız çok seviniriz...

4 Mesaj
10 Aralık 2008; 3:17:09 

arkadaşlar benimde 4'ÜNCÜ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KEŞAN EDİRNE. Birlikle ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa çok makbule geçicek. msn:laz_12@yahoo.com Aynı yere gidicek arkadaşlarla irtibatı kaybetmeyelim orda yanlız olmayız

290 Mesaj
10 Aralık 2008; 3:17:29 

yok mu ya kimse :(

14 Mesaj
10 Aralık 2008; 10:15:38 

arkadaslar öncelikle hepimize hayırlı olsun, bende 4'ÜNCÜ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KEŞAN'a gidiyorum, istanbuldan oraya kaç saat sürer acaba bilgisi olan var mı? bir de keşanda indikten sonra komutanlık yakın mıdır acaba ?

290 Mesaj
10 Aralık 2008; 10:21:53 

bir haber yok burayla ilgili galiba :(

290 Mesaj
10 Aralık 2008; 10:28:52 

quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy01

Ben araştırdım. İstanbuldan 3saat 15dakika sürüyor. ipsala sınırkapısına 30dakika:) edirneden çok tekirdağa yakın. ama komutanlık hakkında bi bilgi elde edemedim:S

evet devrem aynı bilgiye bende ulaştım :) ama birlik hakkında bir bilgi yok ne yazık ki...nasıl gidelim bir de tavsiyesi olan var mı ?

9 Mesaj
10 Aralık 2008; 10:45:18 

devrelerim, bi Edirne Keşan da ben varım. Hepimize hayırlı olsun

I deserve nothing more than i get cos nothing i have is truely mine

7 Mesaj
10 Aralık 2008; 11:17:08 

BİRBİRİMİZİ BULALIM ARKADAŞLAR ORDA

ADAY NO: 36959
PİYADE ER
4.MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI

7 Mesaj
10 Aralık 2008; 11:19:59 

YANINIZDA NE GÖTÜRÜYORSUNUZ NELER LAZIM OLUR ORDA KESİNLİKLE BU LAZIM DEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARMI BİR DE BURAYA YAZANLAR HEP İSTANBULDN MI GELİYOR

PİYADE ER

7 Mesaj
10 Aralık 2008; 12:07:01 

EKLEDİM

PİYADE ER

290 Mesaj
10 Aralık 2008; 12:08:18 

quote:

Orjinalden alıntı: amante

devrelerim, bi Edirne Keşan da ben varım. Hepimize hayırlı olsun

devrem sana özel mesaj atılmıyor ya...mesajına karşılık veremiyorum...

7 Mesaj
10 Aralık 2008; 12:18:09 

YER HAKKIN DA HALA GENİŞ BİR BİLGİ YOK HERHALDE???

PİYADE ER

18 Mesaj
10 Aralık 2008; 12:22:55 

Gideceğiniz yer Edirne ye bağlı ama Edirne merkeze 2-3 saat uzaklıkta, Tekirdağ a 30-45 dakika arası. İpsala sınıra 30 dk mesafede.

2 tane askeriye var, birisi Keşan'ın içinde birisi 20 dakika mesafede. sizinki hangisi bilemiyorum.

Istanbul dan gidecek arkadaşlar, Harem den abuk sabuk saatlerde günde toplam 4-5 sefer var. Keşan Birlik, Keşan Gürel ve Truva gidiyor. Esenler den her saat 3 firmanında arabası var. Esenlerden 3-3.5 saat sürüyor. Bu firmalar hariç bazı firmaların Edirne arabaları otobandan gider, Keşan a uğramaz aman dikkatli olun.

Keşan avrupaidir, insanları sıcak kanlıdır, alkolsüz mekan yoktur, rakısı boldur.

Soğuğu çok fenadır, arkadaşlar muhakkak ama muhakkak yün içlik ve postal için soğuk geçirmeyen yünlü taban alın. Askeriyede verilen eldivenler tek katlı pek sıcak tutmuyor, imkanınız varsa askerlik malzemesi satan yerlerden çift katlı eldiven, bere ve boğazlık alın.

Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz.

İslam Cupi

290 Mesaj
10 Aralık 2008; 12:25:53 

quote:

Orjinalden alıntı: tmorali

Gideceğiniz yer Edirne ye bağlı ama Edirne merkeze 2-3 saat uzaklıkta, Tekirdağ a 30-45 dakika arası. İpsala sınıra 30 dk mesafede.

2 tane askeriye var, birisi Keşan'ın içinde birisi 20 dakika mesafede. sizinki hangisi bilemiyorum.

Istanbul dan gidecek arkadaşlar, Harem den abuk sabuk saatlerde günde toplam 4-5 sefer var. Keşan Birlik, Keşan Gürel ve Truva gidiyor. Esenler den her saat 3 firmanında arabası var. Esenlerden 3-3.5 saat sürüyor. Bu firmalar hariç bazı firmaların Edirne arabaları otobandan gider, Keşan a uğramaz aman dikkatli olun.

Keşan avrupaidir, insanları sıcak kanlıdır, alkolsüz mekan yoktur, rakısı boldur.

Soğuğu çok fenadır, arkadaşlar muhakkak ama muhakkak yün içlik ve postal için soğuk geçirmeyen yünlü taban alın. Askeriyede verilen eldivenler tek katlı pek sıcak tutmuyor, imkanınız varsa askerlik malzemesi satan yerlerden çift katlı eldiven, bere ve boğazlık alın.

tmorali kardeşim sağol ya senden bilgi almak çok güzel...bize başka tavsiyelerin var mı ?

18 Mesaj
10 Aralık 2008; 12:32:07 

quote:

Orjinalden alıntı: melbourne

tmorali kardeşim sağol ya senden bilgi almak çok güzel...bize başka tavsiyelerin var mı ?

Kardeş bende Adapazarı - Sakarya ya gidiyorum, bizde bilgi topluyoruz.

Tugay nasıldır bilmem ama çok güzel bir yere gidiyorsunuz, İstanbul dan sonra biraz küçük gelecek.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta soğuk, onun harici rahat olun...

İslam Cupi

18 Mesaj
10 Aralık 2008; 12:40:35 

quote:

bu arada demek ki aldığım duyum doğru 15 dak yürüyüş mesafesi olayı...tmorali kardeşim 4. mekanize piyade tugayı bizim ki yerimiz burası...keşanın içinde olan yerin adı ne ve orası ne kadar sürüyor ? acaba

otogar da ineceksiniz, firmaların servisi var zaten, ben mekanize tugayında inecem dersen 3-5 dakika içinde oradasınız.

İslam Cupi

2 Mesaj
10 Aralık 2008; 12:59:00 

bende sizinle aynı yere düştüm içinizde karadenizli ve özellikle Trabzonlu olan var mı?

haki6161

7 Mesaj
10 Aralık 2008; 13:00:16 

ARAKADAŞLAR TESLİM OLUNCA BIRAKMAZLAR Kİ NASIL GEZİCEKSİNİZ Kİ

PİYADE ER

2 Mesaj
10 Aralık 2008; 13:09:01 

arkadaşım ben büyük ihtmalle pazar güne İstanbulda olacağım birşeyler ayarlarsam buradan haber veririm sana ama İstambuldan Keşan'a geçmek o kadar da zor değildir. Takmayın kafanıza

haki6161

18 Mesaj
10 Aralık 2008; 13:16:19 

quote:

hah devrem bende sana bilgi vereyim...sakaryada okudum ben...neresine düştün devrem :)

kardeş 1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA. taşkısığı denen bir yerdeymiş. 323. dönem askerlik yapmış bir arkadaş bulduk, eksik olmasın baya faydalı bilgiler verdi. zaten yakın 120km mesafe

bu arada bilet bulamayan arkadaşlar Tekirdağ a bilet alsınlar, 3-4 kişi buluşur taksiyle gidersiniz. artı istanbulda dünya kadar korsan taksi var ipsala sınıra kadar giden, araştırmanızda fayda var

İslam Cupi

79 Mesaj
10 Aralık 2008; 13:38:19 

Arkadaşlar ben de keşandayım.Hakkımızda hayırlısı olsun diyorum.Ankara'dan gideceğim.Ankara'dan gidecek arkadaşar bilet aldılar mı, aldılarsa hangi firmadan aldılar,ekseriyetle dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi verir misiniz?

11 Mesaj
10 Aralık 2008; 13:54:36 

kardesım ben anakradan gıdıyorum kent turızm den aldım 13 cumartesı aksamı 23,15o otobuste daha yer var sanırım gec kalmadan sende bak

bide arkadaslar benım bı sorum olcak bu komutanlık die yazıo ya bızımkınde acaba komutanlık bınası tugaydan ayrı yerdemiki bi yardımcı olursanız

3 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:28:26 

323 kd olarak acemiligimi orda yaptım ustabirlgindede aynı yerde kaldım. 4. mknz p tug ında kısa donemlerin acemiligi fevzi menguç kışlası topcu taburunda yapılır. keşan a istabuldan kesan gurel, kesan birlik , metro yada truva ile gidebibilirsiniz araba ile 2 saat olan yol otobusle 4 saati buluyor otobusten indikten sonra topcu taburuna gitmenin en iyi yolu taksidir taksi ucreti yaklasık 20 lira tutar 4-5 kisi binip gidin iste. yanınızda kisisel bakım urunleri dısında bisey getirmenize gerek yok eldiven , bere vs kantinden alırsınız. baska sorunuz varsa bir an evvel sorun

2 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:35:51 

Herkeze selam keşan a gelıcem bende...istanbuldan gelıcem

burhanacikgoz@hotmail.com

Tekrar konusuruz arkadaslar..

21 Mesaj
10 Aralık 2008; 15:09:14 

beyler bende kesandayım soguk olur oralar hazırlıklı gelsin herkes insallah rahat bi sekilde askerligi bitirip güzelce geliriz hepimiz simdiden hepimize hayırlı teskereler

1744 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:20:40 

İstanbuldan her saat otobus vardır kesana. Ama bayram yoğunluğu nedeniyle bilet sıkıntısı olabilir. İzmirdende direk araba var sanırım kamil koç geliyordu. İstanbuldan 3 bucuk saat te gelebilirsiniz.Kşı sert geçer kuru soğuktur. Sokakları rakı kokar.

Sen sanıyorsun ki güneşine hasretiz öyle değil bizimki sadece BULUTSUZLUK ÖZLEMİ!

1 Mesaj
10 Aralık 2008; 17:40:04 

vallahi bayagı erken yola cıkmaya baslamıssınız, teslim tarihi 13-14 diye geciyordu ama, hayrını görürsünüz umarım.. iyi tezkereler..

7 Mesaj
10 Aralık 2008; 21:45:11 

arkadaşlar acaba keşan genelde nereye dağıtım yapıyo bilen var mı ?

PİYADE ER

290 Mesaj
10 Aralık 2008; 21:56:22 

quote:

Orjinalden alıntı: PAGANUS86

arkadaşlar acaba keşan genelde nereye dağıtım yapıyo bilen var mı ?

aynı şeyi bende merak ediyorum devreler..

290 Mesaj
10 Aralık 2008; 22:02:20 

bu arada biletimi aldım arkadaşlar haremden gidicem ben pazar sabahı...20 ytl bilet...

81 Mesaj
10 Aralık 2008; 23:16:13 

arkadaşşşlar bukadar mı ya.. Bilen ya da çevresinde giden varsa biraz bilgi alalım.

OzZzY01-ADANA
Creative ZVM-SENNHEISERcx300-silicon SKIN
Casio exZ57-FORD FOCUS COMFORTLİNE 2011 BENZİN+TÜP

290 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:01:10 

:) tık yok resmen

3 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:13:33 

biz 323 ler 250 kisiydik siz 450 kisisiniz. bunların yaklasık 20 tanesi topcu taburunda kalır geri kalan ipsala hudut taburuna ( bizden 90 kisi gitti) gunde 8 saat nobet tutmaya , tugay a , tank ve pyade taburlarına gider. Topcu taburu haric hepsinde cok fazla devrecilik vardır o yuzden topcu taburunda kalmak en iyisidir.

4 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:56:48 

hiçbiyerde bi açıklama bulunmuyo keşandaki birlikle ilgili. Ya çok kötü moralimizi bozmamak için bişi solemiyolar yada ilk oraya giden biziz galiba :D

msn:laz_12@yahoo.com

2 Mesaj
11 Aralık 2008; 1:17:36 

DEVREM bende bu sorunun cevabını sabahtan beri araitırıyorum sonuç alamadım

şansımıza dede lerden biri denk gelırse ancak bilgi alabilicez galiba
daha 3 günümüz var belki bazı şeyleri netleştiririz gidene kadar

7 Mesaj
11 Aralık 2008; 10:26:35 

arkadaşlar keşan a sürgün yeri diyorlar.

PİYADE ER

3 Mesaj
11 Aralık 2008; 10:57:41 

evet kesan genelde surgun yeridir. arkadaslar daha once yazdım tekrar yazıyorum siz acemiliginizi Fevzi Fenguc kıslası topcu taburunda yapacaksınız o yuzden baska yere ugramadan direk oraya gidin. Nobet sadece Hudut Taburu ( ipsala ) da 8 saat diger taburlarda 2 saat. Acemiliginizden sonra kesan garnizonunda cesitli taburlara dagılacaksınız ; Topcu Taburu , Hudut Taburu ( ipsala) , 1.ve 2. Piyade taburu, 1.ve 2. Tank Taburu, Tugay ,Lojistik Destek konutanlıgı v.s.. Bunların haricinde dolaplara kilit taktımazlar getirmeyin hic, cok fazla askeri malzeme geirmeyede gerek yok kantinde ihtiyacınız olan herseyi bulabilirsinz , 325. kısa donemlere topcu taburunda 4. Batarya bakıcak acemiliği suresinde. yani bölük komutanınız Memduh üstteğmen olacak buyuk ihtimal takım komutanınız Serkan Tegmen olacak ki o cok iyidir biraz fazla konusur o kadar. Acemliginiz kolay gecer ama usta birligine dagıldıktan sonra gideceginiz yere gore aranızda sıkıntı cekecekler olacaktır. Cunku siz askere girdiginiz donem itibariyle 4 yılda bir yapılan Kara Kuvvetleri denetlemeleriine denk geliyosunuz denetlemeden cok denetleme hazırlıkları kotu oluyomus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welld0ne -- 11 Aralık 2008; 11:23:41 >

290 Mesaj
11 Aralık 2008; 11:55:28 

bileti son güne bırakmayın arkadaşlar benden tavsiye sizlere...

4 Mesaj
11 Aralık 2008; 14:19:32 

keşanla ilgili baska bir baslık altında yazılanlar..

http://209.85.129.132/s...ient=firefox-a#23745001

1935 Mesaj
11 Aralık 2008; 14:27:33 

Sürgün yeri evet ama güzel bir yerdir. Abim orada uzun dönem askerlik yaptı 1 yıl 2005 senesinde memnundu.
quote:

Orjinalden alıntı: PAGANUS86

arkadaşlar keşan a sürgün yeri diyorlar.

AXA -ANADOLU-EUREKO-HALK SİGORTA YETKİLİ ACENTESİ
Kasko Yenilemede DonanımHabere Özel %5 İndirim

290 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:33:03 

ayrıca bu akşam yaptığımız konuşma çok güzel oldu arkadaşlarımız iyi bir sohbet ortamı kurdular şimdiden...

290 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:58:47 

konuşma yaklaşık 2 saattir devam ediyor 14 kişi olduk...

290 Mesaj
12 Aralık 2008; 11:45:47