**EDİRNE\KEŞAN 4.MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI**
302 Cevap179138 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4 Mesaj
13 Aralık 2008; 14:52:29 

yakanıza gül falan takında tanıyalım sizi :D bir sürü adam olur şimdi orda o saat

44 Mesaj
13 Aralık 2008; 21:25:45 

Yarın yani 14 aralık itibari ile ben de bir arkadaşımı birliğine katılmak üzere keşana götürücem,hepinize hayırlı tezkereler.Yarin birliğin önünde görüşürüz.Mehmet beyler :)

Motosikletimle yapmış olduğum geziler.
yineyoldayiz.blogspot.com

21 Mesaj
13 Aralık 2008; 21:34:46 

beyler suraya bi isim soyisim listesi yapsaydık isterseniz orda kolay olurdu isterse herkes adları soyadları yazsın bi kagıda en azından orda daha kolay olur işler benimki safa topçu

287 Mesaj
13 Aralık 2008; 22:50:42 

ortak konuşmada biz az çok toparladık isimleri falan devrem...kınamıda yaktılar elime devreler... :(

21 Mesaj
14 Aralık 2008; 0:37:15 

hadi ya neyse artık inşallah bulurum bende sizi haydin hayırlı teskereler sen bari ismini verseydin be melbourne kardes ordan hepinize ulasırdım o zaman :)

81 Mesaj
11 Ocak 2009; 10:49:20 

Kim ne yazarsa yazsın insan kaderini yaşıyor. Bir ayda çok şey öğrendim. Hayatımın hiçbir ayı bukadar verimli geçmemişti. Topçu Taburunu hiçbir zaman unutmayacağım...

OzZzY01-ADANA
Creative ZVM-SENNHEISERcx300-silicon SKIN
Casio exZ57-FORD FOCUS COMFORTLİNE 2011 BENZİN+TÜP

7454 Mesaj
15 Ocak 2009; 9:14:27 

quote:

Orjinalden alıntı: byzkrmz
buranın açık adresini bilen var mı? ayrıca bütün taburlar bir arada mı topçusu tankçısı.?

Tugay için adres bilmenize gerek yok, Keşan Merkez'de. Zaten merkez küçük bir yer. Kime sorsanız gösterir. Hatta sormadan ana caddede ilerleyin görürsünüz.

Topçu taburu, tankçı taburu ayrı yerlerde. Fevzi Mengüç Kışlası olarak söylenen topçu taburu oluyor, İzzetiye Köyü'nde. Tüm taburlar ise Tugay'a bağlı. Tugay idari merkez, taburlar destekçileri diyebiliriz herhalde.

REHBER » HD Ready - Full HD Tercihi ve Temel Bilgiler

Lütfen özel mesaj ile görüş veya tavsiye istemeyin, cevap veremiyorum.

14 Mesaj
15 Ocak 2009; 20:55:02 

Signore ile daha önce konuştuk.. Bende askerliğimi 4.MKNZ PİYADE TUGAYI - TOPÇU TABURU (Fevzi Mengüç Kışlası) nda yaptım. Ben Mayıs 2005 de geldim. Uzun dönem askerdim. Biz geldik ama google'dan birliğin adı yazılınca ilk çıkan site burası olduğu için bu saatten sonra gidecek olan ve araştırırken buraya düşenlere fikir olsun diye bende bir şeyler karalayayım.

Keşan da 4.MKNZ P. TUGAYI nın merkez komutanlığı vardır. Yani keşan terminaline yürüyerek 15 dk mesafede olan yer burasıdır.. Mesela benim elimdeki kağıtta "4.mknz p.t. topçu taburu" yazıyordu. Otogarda indiğimde keşan merkeze giden dolmuşlara bindim. Zaten terminal küçük bir yer. Kapısından hemen dolmuşlar kalkıyor. Merkeze giderken sol tarafta 4.MKNZ diye birliği gördüm. Ama sonradan öğrendimki benim yerim orası değil topçu taburuymuş.. O yüzden dolmuştan inmedim devam ettim..

Merkezde (çarşı diye gezdiğimiz belirli bir yer.. ne küçük ne de büyük.. herşey var.) indiğinizde tüm birliklere giden dolmuşların kalktığı bir yer var. Orada kahveler var. O kahvelerin önünde dolmuşlar kalkar. (Askerlik süresince çarşı izinlerindendönüşte orayı kullanırsınız.) İlk gün beni oraya yönlendirdiler. Gittim sordum Topçu taburuna giden dolmuş 4 de kalkar dediler. Saat daha sabah 10 filandı. Bende çarşıda dolaştım 4 e kadar..

Eğer topçu taburuna gideceksiniz taksiye atlayıp gidin derim. 20 TL filan ödersiniz.. Ama dolmuşlada gidebilirsiniz.. Topçu taburuna giderken merkezden çıktıktan sonra bir köyün içinden geçersiniz. Bu köy izzetiye köyüdür. Ardından uzun ve çevresinde hiç bir yapı olmayan bir yol boyunca bir süre gidersiniz ve yolun sonunda karşınıza FEVZİ MENGÜÇ KIŞLASI (topçu taburu) çıkar.

Bu kışla yolun sonundadır. Dolayısı ile önünden araba filan geçmez. Yani ya birliğe gelen varsa ya da giden varsa araç görürsünüz.. Öyle önü cadde filan değildir.

Topçu taburunda değilseniz 4.MKNZ ye bağlı diğer bir sürü kışladan birisinde olabilirsiniz.. Mesela Destek kıtları merkezdedir. Önü caddedir. Araç gelip geçer. 4.MKNZ ye bağlı hangi birliğe giderseniz gidin eğer araç kitlerlerse askeri ehliyetinizi bu destek kıtalarında alırsınız. Uzunca bir süre sabah gider akşam gelirsiniz.. Tatil gibi olur size..

Başkada tank ve piyade taburları vardır. Hava savunma vardır. Ama en iyisi topçu taburudur.. Tabii onlarda bizim birliğimiz güzel diyorlardı ama tarafsız bakarsak gerçekten topçu taburu güzeldir. Şu an halen öylemidir bilmiyorum.

Topçu taburunda 5 BATARYA - 1 KARARGAH BÖLÜĞÜ - BAKIM BİRLİĞİ ve yine birlik içinde olan ama bizimle fazla bir ilgileri olmayan İSTİKHAM bölüğü vardır.

KISA DÖNEM olarak gittiyseniz genel olarak rahatsızınız.. Eğitiminiz filan çok ağır değildir. Hatta ne zaman görsem oturarak eğitim alıyorlardı ama koştuklarınıda gördüm.

Uzun dönem olarak gidenler ilk karargaha düşerler.. Seçmeler orada olur ve mesleği olan adamların çoğunluğu KARARGAH ta kalır. Diğerleride bataryalara dağıtırılır.

Karargah işte santral, telsiz, haber merkezi, radar, muhabere, iaşe (çadır felan kurar) vb bir göreve dağılır. Tamirci filansanız Bakım birliği..

Bataryalarda FIRTINA OBÜSLERİ BULUNUR.. TSK Envanterinde bulunan 40 km menzilli göz bebeği araçlardır. Onların bakımları ve sürekli bir eğitim hali içinde olursunuz.. Karargahta kalanlar bu adamların işi zor desede onlarda hallerinden memnunlardı.

Kışlada yiyecek, içecek giyecek vb malzemeleri çok rahat temin edebileceğiniz bir kantin mevcuttur. Kantin bölgesinde lahmacun yaptırabilirsiniz.. Döner ekmek yaptırabilirsiniz.. Hatta zaman zaman patates kızartmasıda görebilirsiniz..

Sonra her bölüğün kendi eğitim gazinosu vardır.. Orda çay poğaça bulabilirsiniz günlük olarak.. Birde tabura ait genel bir gazino vardır. Orada da her saat çay ve yiyecek bir şeyler bulabilirsiniz.. Ayrıca aynı yerin içinde kapalı bir odada içinde 6 telefon makinesi bulunan bir oda vardır.. Telefon kartını kantinden temin edebilir ve ilk gittiğiniz zamanlarda ailenizle oradan temas kurabilirsiniz.

3 Adet yemekhane vardır.. Biri karargahın.. Diğer 2 katlı olan da bataryalarındır.. Birlik içinde mutfakda vardır.. Yani yiyeceklerimiz her gün destek kıtalarından gelir.. Topçu taburunda pişer ve destek kıtaları ile topçu taburuna dağıtılır.. Mutfağımız temiz ve hijyeniktir.

Banyomuzda yeterince büyüktür.. Oda oda değildir.. Komple bir hamamdır. Hep beraber yıkanırız.. O yüzden şortla yıkanmak zorunda kalırız. Acemi birliği odalıydı daha rahat duş alabiliyorduk.. Sıcak suyumuz yeterlidir.. İlk giderken 3 dakka da kesiyorlar dediler bana ama öyle bir şey yok.. İlk aylarda 25 dakka filan ama devre atladıkça 1 saat hatta bir gün kalabilirsiniz Ama sabah giderseniz daha rahat yıkanırsınız.. 5-6 kişiyi aşmaz. Her sabah 15 dk erken kalkıp gidip duş alabilirsiniz.

Kışı serttir.. Kar yağar sürekli yolları kürersiniz.. Nöbet 2 saattir.. 2 kişi tutarsınız. Karargahta kalanlariçin GARAJ ve BENZİNLİKnöbeti vardır. Bataryalarda eğitim bölgelerindeki tellerde ve garajda nöbet tutarlar.. Kışın nöbet süresi 15 dakkaya kadar indiği olmuştur.. Hatta bir kaç kez yoğun kardan nöbetler iptal oldu ve bina içinde nöbet tuttuk.. Nöbeti ZPT ler (zırhlı personel taşıyıcı araç) bizim yerimize kışlayı gezerek tuttular.

Devrecilik yoktur. Sıracılık vardır.. Yani alt devrenizgelene kadar yemek alımına siz gidersiniz. Banyoyu siz temizlersiniz.. (Çekpasla suyunu çekmek) Bulaşığa siz kalırsınız.. (Bulaşık makinesi var. Cihaza yerleştirir yıkarsınız ve sonra alıp yemekhaneye geri getirirsiniz.) Devre atladıkça rahata erersiniz.

Dolaplar kilitlenmez ama ihtiyaçta olmuyor.. Bizim zamanımızda hiç bir şeyi çalınan olmadı.

Radyo olarak sadece KEŞAN FM çeker.. Topçu taburu için söyliyorum. (http://www.kesanfm.com.tr/) Ama her birliğin kendi gazinosunda uydusu vardır. Oradan heryeri izleyebilirsiniz.. 5 dedimi işler biter istirahata çekilirsiniz.. Sürgün yeri derler biraz doğru ama öyle korkulacak pek birşey yok. Bitmez diyorduk sayılı gün geldi geçti bile.. yıllar oldu hatta..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Yani sizlerinde ilk merak edeceği bazı soruları yanıtladım..

Sevgiler dilerim. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camptr -- 15 Ocak 2009; 21:02:06 >

7454 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:02:55 

quote:

Orjinalden alıntı: camptr
Hatta zaman zaman patates kızartmasıda görebilirsiniz..

Umarım o patatesten yememişsindir

Bir gün patates siparişi verdim fast food'a. Sonra etimi filan kendim pişireyim diye mutfağa girdim. Fritözün başına bir geldim, patateslerle beraber 10-15 sinek kızgın yağın içinde dans ediyorlar. "Bu ne" soruma aldığım cevap :
- Abi pencere açık, engelleyemiyoruz ne yapalım

O günden sonra pencerelere sineklik siparişi verilmişti hizmet birliğine. Sonucu bilmiyorum ama, tek bildiğim o günden sonra fast food'dan kendi pişirmediğim hiçbir şeyi yemediğim. Hatta malzemelerimi kendim alıp, Karargah buzdolabında saklıyordum.

125 Mesaj
10 Nisan 2009; 0:43:57 

tertipler ben de edirne keşana düştüm.ankaradan geliyorum haberleşelim msn:atakan_bogaz@hotmail.com

2 Mesaj
10 Nisan 2009; 0:53:07 

327.Dönem KD olarak ben de buraya düşmüşüm. Buraya gidecek devrelerim tanışalım

1 Mesaj
10 Nisan 2009; 12:31:27 

ben de oraya düştüm arkadaşlar.
tanışalım.. 325 lerden var mıdır forumda?

7454 Mesaj
10 Nisan 2009; 12:41:08 

Bazı resimler vereyim. 2005 yılına ait resimler. Pek bir değişme olduğunu sanmıyorum.

Eğitim birliği, Fevzi Mengüç Topçu Taburu. Merkeze ve tugaya araba ile 10-15 dakika. İzzetiye Köyü'nde.

Genel toplanma alanı (tabur binası arka cephesi)
0

Yemekhane (masalardaki süsler yeni gelmişti)
0

Hamam
0

Lahmacun fırını, kantin yanında
0

Kazan dairesi. Burası ile işiniz yok, ama sıcak su buradan geliyor :)
0

Yemin töreni alanı kuleden görünüş (Hava Savunma'da)
0

Yemin töreni sonrası aileler ile yemek, resimdeki o zamanki Tugay komutanı.
Not : Masalara ve yemek dağıtana bakıp bu kadar temiz sanmayın, ilgisi yok, bu ailelere şov.
Kahvaltı ekmeği geceden konur ve sabağa kadar taş olurdu.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 10 Nisan 2009; 12:42:31 >

7454 Mesaj
10 Nisan 2009; 17:37:56 

Keşan küçük bir yer arkadaşlar. Keşan merkezi minibüsle baştan sona geçmeniz 5-6 dakika sürmez. Tugay zaten Keşan Merkez'de. Eğitim birliği ise (herhalde değişmemiştir) Topçu Taburu ve İzzetiye Köyü'nde bulunuyor. İzzetiye Köyü Keşan Merkez'den araçla 10-15 dakika. Zaten en az 200-250 kısa dönem olur mutlaka, belki daha da fazla. Dolayısıyla Keşan'da sizin gibi birliğine teslim olacak çok kişi bulursunuz.

Bence sabah erkenden teslim olmayın. Çünkü kayıtlar öğleden sonra başlar, akşama kadar boş boş oturursunuz. Keşan Merkez'de vakit geçirebilirsiniz veya Keşan'a daha geç varabilirsiniz.

Bir de lütfen... Ezilip büzülmeyin, kimseden çekinmeyin. Tabi ki uymanız gereken kurallar olacak ama, rahat olun. Sonuçta hapishaneye gitmiyorsunuz, vatana hizmet etmeye gidiyorsunuz (ne hizmet ama !). En çok istedikleri şey kısa dönemlerin kendine güvenmemesi, çekingen olması. Çünkü kısa dönemlerin gözleri açılınca başa çıkamıyorlar. Acemiliğinizde ayrı bir rahat olun. Daha asker bile sayılmazsınız, fazla kalıba girip sıkıntı yapmayın. Zaten rahat olandan ayrı bir çekinirler, "bu kadar rahatsa güvendiği birşey var herhalde" derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 10 Nisan 2009; 17:39:33 >

81 Mesaj
10 Nisan 2009; 21:00:54 

Arkadaşlar güzel yer Keşan. Topçu Taburunu da beğenmeyen arkadaşlar vardı. eminim çoğu deli gibi özlüyordur şimdi:) Biz 450kişiyle 325KD idik:) Burdan Selahattin Yüzbaşıma saygılarımı arz ederim:) Yeni gelenlerin sayısı daha az olacağı kesin. Bunun için hiç kendinize sıkıntı yaratmayın. Sadece benden size tek bir tiyo. İçtimalara gecikmeyin arkadaşlar. Burdan da daha fazla ekstra bilgiye kulak asmayın. Ben neler yazdım neler öğrenmeye çalıştım. Söylenenlerin hepsi hava civa çıktı:) Unutmayın siz Fevzi Mengüç topçu taburuna teslim olacaksınız. Bu da Keşanın biraz dışındadır. İtfaiyenin olduğu yerden minibüs kalkar. 10-15 dakikada ordasınız. Hadi bakalım acemiliği bitirip biran önce gelin de biz de çekip evimize gidelim:) Saygılar...

OzZzY01-ADANA

8 Mesaj
11 Nisan 2009; 9:15:54 

benim de keşana çıktı biraz detay verebilir misin eğitim,banyo,yemekler vb.

39 Mesaj
11 Nisan 2009; 9:37:47 

Aynen benimde keşana çıktı. Tekirdağ 54. zırhlı için pek iyi şeyler söylemiyorlar. Ama burası iyi gibi geldi bana.

125 Mesaj
11 Nisan 2009; 17:21:54 

arkadaşlar yarin sabah 7 gibi keşandayım benimle aynı saatte gelecek olan varsa haber verin beraber takılırız ben öğleden sonra teslim olmayı planliyorum

atakan_bogaz@hotmail.com

81 Mesaj
11 Nisan 2009; 21:02:17 

quote:

Orjinalden alıntı: mlyvb

benim de keşana çıktı biraz detay verebilir misin eğitim,banyo,yemekler vb.

Eğitim heryerde kişiden kişiye değişir. Banyo sizin sayınız az olduğu için daha rahat olur. Biz bile 450 kişi olmasına rağmen hiç problem olmadan haftada iki kere yıkandık. Usta birliğinde Fevzi Mengüç'teki gibi yıkanabilmiş değilim:) Usta birliğinde orda kalabilmek için bütün hünerlerimi göstermiştim ama kısmet olmadı:) Yemekleri Keşandaki taburlarda çıkan en güzel yemektir. Zaten biçok yere Fevzi Mengüçten gider. Böyle diyincede aklınıza Rixos Otelin yemeği gelmesin. Askerde olduğunu unutan bir ton dana çıkıyor. Siz unutmazsanız askerliğiniz rahat geçer. Akşamları er gazinosunda otururken komutanlar bir probleminiz var mı diye sorarlar. Usta birliğinde bunu soran bir tane bile vatandaş bulamazsınız. Bunun kıymetini bilin abuk subuk sorularla komutanların asabını bozmayın:) Tuzumuz bitti diyen hatta Langırt jetonunun fiyatını düşürün diyen danaları bile gördük:) Şimdi belki bana ne onlardan diyorsunuz ama askerde ben yok biz var. Ne demek istediğimi gidince görürsünüz. Saygılar hayırlı teskereler.

OzZzY01-ADANA

287 Mesaj
26 Nisan 2009; 13:57:54 

Merhaba devrelerim bir 325 olarak hepinizi selamlıyorum öncelikle...daha dün gibi diyeceğim yazdığım iletiler hakikaten de öyle :) (323'lerde böyle yazarlardı da peh derdim)...artık son 3 haftaya girmiş bulunuyoruz Allahın izniyle 17 mayıs pazar evde olacağım..327'ler yani biletler gelsin bizde bayrağı onlara teslim edelim artık :)...saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melbourne -- 26 Nisan 2009; 13:58:48 >

287 Mesaj
9 Mayıs 2009; 9:58:50 

[font="Courier New"]evet........haftaya pazar kısmet olursa inş. evden yazacağım buraya iletimi.. :)

287 Mesaj
16 Mayıs 2009; 10:26:43 

evettt ŞAFAK DOĞAN GÜNEŞ :) [font="Tahoma"]

303 Mesaj
16 Mayıs 2009; 13:52:14 

Hadi geçmiş olsun melbourne.. Ben Keşanlıyım. Keşan biraz ufak yerdir, gezilecek yerler biraz azdır ama yine de kötü değildir.. Benim askerliğime 4 sene var bakalım biz nerelere düşeceğiz :)

287 Mesaj
18 Mayıs 2009; 14:36:41 

sağol Delikanlı_15 teş. ederim :) evde olmak gibisi yok arkadaşlar 327 ler de inş bu mutluluğu yaşarlar :)

3 Mesaj
23 Temmuz 2009; 0:05:38 

Millet Orda askerlikmi kaldı ya:)Beni tanıyanınız varmı bakim..isim olarak sölim ben size. haberci Cem Başkan:) ne istiyosanız sorabilirsiniz sanırım daha bilgili biri yoktur:)

1 Mesaj
9 Ağustos 2009; 21:27:10 

arkadaşlar usta birliği keşana düştüm cuma günü gidiyorum varmı giden oraya konuşalım edelim nasıl bir yer istanbuldan gidicem

450 Mesaj
10 Ağustos 2009; 5:12:15 

bende keşana düştüm bu yer hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum

4 Mesaj
10 Ağustos 2009; 9:11:24 

bende keşana düştüm recon. Trabzondan bugün yola çıkmayı düşünüyorum bilet bulabilirsem hemen. Sen nereden yola çıkıyorsun.

44 Mesaj
10 Ağustos 2009; 9:51:47 

arkadaşlar bende keşana düştüm kısa dönem piyade 05363184061 haberleşelim

4 Mesaj
10 Ağustos 2009; 10:06:59 

memleket neresi hocam nezaman çıkıyorsun yola.

44 Mesaj
10 Ağustos 2009; 10:11:26 

memleket nevşehir salı akşamı istanbula gelecem nevşehirden istanbuldan da keşana senin neresi

2 Mesaj
10 Ağustos 2009; 10:53:21 

slm arkadaşlar ben karsdan yarın yola çıkıyorum..hayırlısı orda görüşmek üzere

........................

2 Mesaj
10 Ağustos 2009; 10:56:01 

arkadaşlar çarşamba akşam 5 te birliğimizin önünde buluşalım...
herkese hayırlı olsun

........................

4 Mesaj
10 Ağustos 2009; 11:07:06 

hocam ben sabah saat altılarda istanbulda olurum, esenle otogarında. ordanda en müsait arababayı bulup varsa direkt keşana, yada edirneye ordanda keşana dolmuşla. Sen nezaman iniyorsun.

20 Mesaj
10 Ağustos 2009; 11:26:59 

benim keşan arkadaslar..
ben ankaradan gelecegim baktıgım kadarıyla direk otobüslerin zamanı uymuo istanbula gelip oradan gecmeyi düşünüorum ve ist dan keşan arasında bi problem olmadan geceriz gibi..
sabah 9-10 gibi ist olmayı planlıorum ordan da 4 saat filan yol 2-3 gibi keşan dayım Allah izin verirse

6 Mesaj
10 Ağustos 2009; 11:40:00 

329. dönem Keşana giden devrelerime hayırlı teskereler şimdiden. Bende istanbuldan gidecem. Otobüs bulamama gibi bi durum yaşanmaz. Her saat başı araba kalkar esenler otogardan. Edirne keşan arası 80km vardır. doğrudan keşana gitmeye bakın.

450 Mesaj
11 Ağustos 2009; 3:00:10 

bende ankaradan yola çıkcam çarşamba öğlen 3 gibi teslim olmayı düşünüyorum...orda bi şekilde birbirimizi bulalım arkadaşlar rahat bi yer diyolar bakalım gidince görücezz

4 Mesaj
11 Ağustos 2009; 12:36:57 

sa beyler. Allahın izniyle keşandayım. arca internet kafedeyim. bu gün teslim oluyorum kısmetse.

1 Mesaj
11 Ağustos 2009; 14:10:40 

yarın ben de keşan da olucam. 4. mekanize piyade komutanlığı kısa dönem.

3 gibi olucam sanırım orda. kapıda bulusuruz arkadaşlar. bizi neler bekliyor bilmiyorum umarım iyi bir askerlik bizi bekliyordur. keşanla ilgili tecrübesi olanlar lütfen bizi aydınlatsın. bugün son gün. ne yapmalı ne yapmamalı :)

3 Mesaj
31 Ağustos 2009; 2:09:07 

Artık herkes bişeyler iliyor keşanla ilgili en azından haritadaki yerini biliyorsunuz.Tugay türkiyenin en büyük tugaylarından biridir..Edirne sınırının yarısını kontrol eder.yani aslında tugay a düştüm ve orda kalıcam diye bişey yoktur.özellikle hudut taburlarına düşmüş olabilirsiniz ve yaklaşık 25 hudut karakollarından birinde bulabilirsiniz kendinizi.karakollarda olmak bi yandan çok iyidir.çook rahatsınızdır her zaman yemeğinizi kendiniz yaparsınız yani yemekler 30-40 kişi için çıkar ve gayet lezzetlidir.fazla nöbet tutarsınız sadece onunda yazın keyfine diyecek yoktur.Ben 87-4 olarak yaptım orda askerliğimi ve şuan K.K.K personel daire başkanlığı yapan bu sene terfi alan Tug.İlhan Talu nun makam şöförüydüm.bu yüzden tüm birlikteli bol bol gezdim.Tugay karargah bölüğündeyseniz rahatsınızdır ilçenin merzinde askerlik yaparsınız.onun dışında komutan yardımcılığı vardır şehrin biraz dışında ama yakınındadır 2 tank taburu 2 piyade taburu mevcuttur batıda oldugunuz için bol bol tatbikat yaparsınız ben askerliğim boyunca 5 tatbikat 3 denetleme gördüm orda.ama bunun olması neye yarar...zaman geçer.bol bol vakit öldürürsünüz.kısacası Askerlik keşanda rahattır.sürgün yeri derler alakası yoktur.her yerde kötüler çıkıcaktır.onlarıda iyi komutanlar!!! zaten adam ederler.hepinize hayırlı teskereler. bişey sormak isterseniz ara ara bakarım ben.komutalnara kadar size yardımcı olurum:)

837 Mesaj
10 Aralık 2009; 3:41:38 

Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Tank
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 4'ÜNCÜ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KEŞAN EDİRNE

Gidicek yeni arkadaşlar varsa şimdiden hortlatayım konuyu ve yatıp zıbarayım. yarın konuşmak üzere.

Bir yanda hiç susmadan konuşan dudaklar,
Bir yanda küsüp susmuş sessiz akıllar,
Dibe vurduysak ne olmuş elbet çıkarız,
Bir gün var bir gün yokuz kiralıkmış hayatlar.

1159 Mesaj
10 Aralık 2009; 3:49:00 

Evet bu konuyu canlandırmanın zamanı geldi
Okuduklarım moralimi yükseltti açıkcası.
Benim gibi buraya düşen arkadaşlar varsa görüşelim...

143 Mesaj
10 Aralık 2009; 6:22:24 

Hadi hayırlısı bende keşana düştüm.buradan sohbet edelim tertipler.Görüşmek üzere yatalım artık sabah olmuş...

1 Mesaj
10 Aralık 2009; 11:51:06 

benimde 4'ÜNCÜ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KEŞAN EDİRNE sınıfım piyade işallah hepimiz düzgün bi askerlik yaparız.aynı yere düşen arkadaslarla tanısmak isterim.ben izmirden gelicem

^^TO BE or NOT TO BE^^

1159 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:25:27 

Evet arkadaşlar 2 kişi olduk başkalarıda varsa bekleriz...

44 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:45:23 

edirne keşana düşenler hayırlı olsun bende şu anda edirne keşanda askerliğimi yapmaktayım

1159 Mesaj
10 Aralık 2009; 16:19:06 

quote:

Orijinalden alıntı: gönüldenseven

edirne keşana düşenler hayırlı olsun bende şu anda edirne keşanda askerliğimi yapmaktayım

Merhaba nasıl memnunmusun yerinden?
Sormak istediğim birkaç soru var
-Orda bize verilecek paket içerisinde içlik,eldiven,kışlık kazak vs varmı? Gelirken şunu alın dediğiniz neler var?
-Nöbetler nasıl?
-Denetleme durumları nasıl?

Şimdilik bu kadar...

143 Mesaj
10 Aralık 2009; 20:53:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Solu

Merhaba nasıl memnunmusun yerinden?
Sormak istediğim birkaç soru var
-Orda bize verilecek paket içerisinde içlik,eldiven,kışlık kazak vs varmı? Gelirken şunu alın dediğiniz neler var?
-Nöbetler nasıl?
-Denetleme durumları nasıl?

Şimdilik bu kadar...

Evet yardımcı olursanız seviniriz arkadaşlar.Tavsiyelerinizi ve desteklerinizi bekliyoruz...

33 Mesaj
10 Aralık 2009; 22:51:33 

Ben de buradayım, Topçu olarak :)

XBL Gamertag: Squallion , PSN ID(UK): Squallion , PSN ID(US): Squallive

1182 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:34:03 

Bende Tankçı ER :)

msn/mail : ozan_bayrak@hotmail.com
Mobile : 534 879 42 99
Mekan : Bursa
| |

12 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:37:12 

merhaba arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun bende keşanda 327 kd olarak görevimi yaptım. 1.mknz.piyade taburunda merak ettiğiniz bir konu varsa yardımcı olurum.

Siz ilk önce bütün 4. mekanize piyade tugayına düşen kısa dönemler olarak topçu tabugunda acemi eğitimini alacaksınız. acemi eğitiminizi sizden önce gelen asteğmenler verecek rahat olacaksınız yanı.
1 nöbet durumu gideceğiniz yere göre ve konumunuza göre değişir. örneğin ipsalaya gider günde 8 saat nöbet tutabilirsiniz ( tabi oda oradaki görevinize göre değişebilir.). Veya benim gibi hiç nöbet tutmadan gelebilirsiniz:) )
2. denetlemnin babasını göreceksiniz bu nedenle biraz veya baya zorlanacaksınız. yanı babasını derken hem hazırlıgını hemde denetlemeyı goreceksınız 331 ler olarak. neyse yardımcı olduysam ne mutlu bana

http://www.kral327.com

1 Mesaj
11 Aralık 2009; 1:26:08 

arkadaşlar merhaba. ben 12 aralık 2009 da tahminimce öğleden sonra teslim olucam. istanbuldan geliyorum. öncelikle daha önce buraya gelen ve yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkürler. ben gelmeden tahtakale mercana gittim ve gerekli olabilecek birkaç askeri malzeme aldım her ihtimale karşı. size tavsiyem biraz araştırın ve öyle alışverişe gidin eğer gidecekseniz. benim bazı tanıdıklarım 300 liraya kadar masraf yaptılar ama bence çok gereksiz. benim bütün alışverişim 60 lira tuttu. bi tane askeri içlik aldım termal olanaların hiç bi farkı yok bence onun için iki katı para vermeyin derim. bi kaç tane iç çamaşırı, bi tane içlik, traş malzemsi, çorap vs aldım. zaten gerekli olabilecekler şeyleri okuduğum kadarıyla ordanda temin edebiliyomuşuz. neyse şimdilik benden bu kadar. orda görüşmek üzere tertipler, hepimize şimdiden hayırlı teskereler. Can ÖZ

837 Mesaj
11 Aralık 2009; 1:38:31 

quote:

Orijinalden alıntı: gLam

Bende Tankçı ER :)

Vay hemşo . Bende Tankçı er olarak gidiorum biletini aldın mı bilmem ama ben 12 Aralık saat 05:30 Metro Turizm'den biletimi aldım. Bir de Truvanın saat 09:00 da seferi vardı ama saat 16:00 gibi orda olabilir denildiğinden saat 17:00 de teslim olmak gerektiğinden böle bir karar aldım. Feribotla falan gidiliomuş sanırım olur bi aksilik olur da 17:00 ı geçiririz diye yemedi. Muhtemelen aksilik olmassa en kötü 12:30 da Keşandayım önceden bir soruşturur gideceğim yere nasıl gidicem falan öğrenir sonra da Keşanı turlarım heralde. Sizler kaç gibi Keşanda olucaksınız yazarsanız iyi olur.

837 Mesaj
11 Aralık 2009; 1:46:34 

quote:

Orijinalden alıntı: kullaniciadim

merhaba arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun bende keşanda 327 kd olarak görevimi yaptım. 1.mknz.piyade taburunda merak ettiğiniz bir konu varsa yardımcı olurum.

Siz ilk önce bütün 4. mekanize piyade tugayına düşen kısa dönemler olarak topçu tabugunda acemi eğitimini alacaksınız. acemi eğitiminizi sizden önce gelen asteğmenler verecek rahat olacaksınız yanı.
1 nöbet durumu gideceğiniz yere göre ve konumunuza göre değişir. örneğin ipsalaya gider günde 8 saat nöbet tutabilirsiniz ( tabi oda oradaki görevinize göre değişebilir.). Veya benim gibi hiç nöbet tutmadan gelebilirsiniz:) )
2. denetlemnin babasını göreceksiniz bu nedenle biraz veya baya zorlanacaksınız. yanı babasını derken hem hazırlıgını hemde denetlemeyı goreceksınız 331 ler olarak. neyse yardımcı olduysam ne mutlu bana

Dostum bu topçu taburu otogardan indikten sonra ne kadar mesafede ve nasıl gidebiliriz ? Ve daha önemlisi Bere , boğazlık ve kar maskesi bunlardan hangilerinin kullanımına izin var yazarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoyiiiM Mi Abi -- 11 Aralık 2009; 1:48:32 >

1 Mesaj
11 Aralık 2009; 2:00:50 

arkadaşlar hepimize hayırlı olsun herkese hayırlı tezkereler , yeterince bilgi vermiş arkadaşlar saolsunlar genel olarak iyi bi yere benziyor şimdilik gidince görücez zaten.

12 Mesaj
11 Aralık 2009; 2:08:18 

dostum ben yazın orada askerlık yaptığım için sorduğun soruya cevap veremeyecegım yani kış şartlarını bilmiyorum.

otogarda indikten sonra çarsıya servis var zaten carsıdan birkaç arkadaş taksi tutup giderseniz daha kolay olur(15- 20 TL civarı tutar toplam olarak) çünkü ilk seferde herkes yanlış yerlere gidiyor bende dahil olmak üzere haybeye dolanmayın diye diyorum .
Yok ben minibusle gideceğim diyorsan eski itfaiyenin oradan kalkıyor minibüsler sorarsan tarif ederlerorayı oradan ta topçu taburu dedinmi askerlik başlar.

http://www.kral327.com

1 Mesaj
11 Aralık 2009; 9:11:02 

Selamın aleyküm arkadaşlar bende keşana düştüm piyade olarak,Hepimize hayırlı olsun...Kışın çok sert geçtiği söyleniyor inşallah bu sene fazla kış yapmaz.

217 Mesaj
11 Aralık 2009; 14:53:27 

Şu anda Keşan'da 329 KD olarak askerliğimi görevimi yapıyorum. Dilim döndüğünce sizleri neyin beklediğini anlatmaya çalışayım.

Öncelikle önceki senelerin aksine tüm acemiler topçu taburuna gitmeyecek. Aralık celbinin kalabalık olmasından dolayı acemiler diğer kışlalara dağıtılacak. 100 tanesi Tevhit Kural 1. Tank Taburu'na gelecek. Diğer kışlalara da dağılanlar olacak. Aslında acemiliğinizi nerede yaptığınızın pek önemi yok. Çünkü aşağı yukarı aynı şeyleri yaşayıp, aynı tipde bir eğitim alacaksınız.

Teslim olduğunuz gün ilk kayıt işlemleriniz yapılıp malzemeleriniz (kamuflaj, bot, eşofman vs. vs.) dağıtılacak ve yatacağınız yerler gösterilecek. İlk bir kaç gün yerleşme ve kâğıt işleri sürer. Sonrasında yavaş yavaş eğitim başlar. Yukarıdaki bir arkadaşımın söylediği gibi hem denetleme hem de denetleme hazırlığının hepsini göreceksiniz. O yüzden çok fazla spor eğitimi göreceksiniz. Spor derken 3km koşu, şınav, mekikde başarılı olmanız (3km 13 dk 30 saniye, 40 mekik ve 35 şınavı da 4 ya da 5 dk'da yapmanız beklenecek) ve pentatlona gireceksiniz ki italyan çukuru, irlanda masası ananızı ağlatacak :D
Ne var ben bunları yaparım diyebilirsiniz ama denetleme günü yapılacak bu faliyetler için 4 ay hazırlanılıyor hatırlatayım. Tabii bunları acemilikte görmeyeceksiniz. Tüm bu hazırlıklar usta birliğinde olacak.

Acemilikteki eğitim, askerliğin temel kurallarını öğretmekten ibaret. Selam vermek, tekmil vermek, iştimaya girmek, bir komutanlar konuşurken neler söyleneceği, neler yapılacağı gibi şeyler öğreneceksiniz. En sonda da tören provaları olacak. Bol bol tören yürüyüşü yapacaksınız. (Tabii mevsim kış, belki de yemin töreni kapalı bir mekanda olacağı için tören yürüyüşünden yırtabilirisiniz.)

Keşan'ın kışı sert geçiyormuş. Son bir kaç gündür havalar gerçekten çok soğuk. O yüzden buraya gelirken tedarikli (içlik, bere, boğazlık alın. bunlar kantinde satılıyor ama fahiş fiyatlara) olmanızda fayda var.

Son olarak küçük bir hatırlatma yapayım. Yeni aldığınız malzemelere çok dikkat edin. Buradaki birçok askerin kışlık botu yok ve gözlerini sizin botlarınıza diktiler

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Merak ettiğiniz şeyler olursa burdan yazarsınız, akşam elimden geldiğince cevaplarım.

Haydi hızlı gelin biletlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi congman -- 11 Aralık 2009; 14:56:33 >

Forever blue

261 Mesaj
10 Ocak 2010; 14:47:07