Şimdi Ara

MANİSA 1. PİYADE EĞİTİM TUGAYI (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
2
Favori
320.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ssbrc

quote:

Orijinalden alıntı: VeNoM

ben 5.bölükteydim kıbrıs 39.mekanize ye düştüm.. Allah kimseyi manisa cehennemine düşürmesin abi..

milletin moralini bozmayın.ne eksiğin vardı 5. bölükte? 1 kere barfix çektirdilermi? 1 kere mekik çektinmi 1 kere halata tırmandınmı? 1 kere 3000metre koştunmu?hiç birisini yapmadık.çokta rahat geçti askerliğimiz.

not:bende 5. bölükteydim.3 takımda.

millete yanlış bilgi vermeyelim

la yürü git...3. takıma mandalina kabuğu diye lakap takmıştı biraz çavuş Allahtan bu kadar mal değilsiniz diyordu kaç kere..Adamlar konuştuğun laftan anlamıyor hiçbirşey yapamıyorlar diyordu, ayrıca bizim mıntıka alanımız sizinki gibi teker muharebe değildi gidip yatmıyorduk, orda sürünen bizdik millete yalan soyleyen sensin esas..
  • beyler 21 şubatta bende aranızdayım..

1'İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI/MERKEZ/MANİSA

memleket BURSA/MUDANYA
  • BEYLERRRR 2011 2.GRUP 6 NİSANDA 1'İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI/MERKEZ MANISAYA DÜSÜNLER BURDA TOPLANSIN

GOREW ULASTIRMA

SEWK TARIHI :04 06 2011

İSTANBULDAN GİDİYORUM .WARSA BURDAN GİDECEK ARKADASLAR TANISALIM
  • slm.walec21 bende 2011 2.GRUP 6 NİSANDA 1'İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI/MERKEZ MANISAYA DÜSÜNLER arasındayım.
    GOREW ULASTIRMA
    aslen hataylıyım ama Ankaradan gidecem. isterseniz tanışabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugrul--1981 -- 9 Şubat 2011; 10:00:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertugrul--1981

slm.walec21 bende 2011 2.GRUP 6 NİSANDA 1'İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI/MERKEZ MANISAYA DÜSÜNLER arasındayım.
    GOREW ULASTIRMA
    aslen hataylıyım ama Ankaradan gidecem. isterseniz tanışabiliriz.

slm kardesım ozelden atamadım msjj ekle ıstersen pascal_eagle_85@hotmail.com
  • 91/1 A 1'INCI P.EGT.TUG.K.LIGI/MERKEZ
    (Zonguldak tan gidiyorum tanışalım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarali87

Nisan da gidenler sülüs belgesini en erken ne zaman alacak bilgisiolan paylaşırsa sevinirim...

martın sonu gıtsubeye bana ole dedı subedekı gorewlı yınede ara ole gıt derım
  • ankarali87 kardeşim bende aynen 1.Piy Egt Tug Kom Manisaya düştüm.24 Marttan sonra sülüsler verilecek dediler.
  • manisa batıkışla 1.tabur 4. bölük komutanı yüzbaşı ferdi aral eğer bu adam hale ordaysa ve orada kısa dönem askerlik yapacaksanız bu adamın adını ömür boyu untmazsınız :)

329.kd manisa batıkışla 1.tb.4.bl
  • bana birisi acil yardım edebilir miii!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: busebuse

bana birisi acil yardım edebilir miii!!

konu ne buse?
  • 1.PİYADE ER EĞİTİM TUGAYI MANİSA 1991/1 B GRUP facede eklesin bu grubu 2011 6 nısanda manısada askerlık yapacak arkadaslar eklesın
  • acemi birliik bende manisadayım. 30 mart 2011 katılım tarihi
  • Batı kışla 2.tabur 3.bölük 3.takım dan selamlar :)
    Bazıları yok cehennem yok çok zor bilmene yazmış aldanmayın gayet güzel bi yere gidiyorsunuz.Sonuçta acemi er siniz ne bekliyonuz akşama kadar yatış mı.her yerin kendine göre zorluğu vardır mutlaka.Valla bizim bölükte komutanlar adam gibiydi.Bir derdiniz sıkıntınız oldummu dinler, paranız yoksa paranızı bile verecek adamlardı.Allah razı olsun hepsinden . Orda fiziksel olarak zor bişey yok her şey psikolojik.nedir bu psikolojik sıkıntılar dersen usta askerler kuyruk beklemez asla sen yarım saat sıra beklersin durmadan ustalar alır gider alır gider alır gider mesela dişini sıkçan laf atmayacan.Bu tür şeyleri görmezden gelirseniz hiç bişey dert değil.Ha bide sevdiklerinize ulaşmanız çok zor molalar az kuyruklar uzun görüşmelerde uzun.Bunlarda psikolojik olarak zorlar sizi gerisi hikaye.Kolay gelsin hepinize sorusu olanlara yardımcı olurum ö.m atarsa. Eğer 2.tb 3.bölüğe düşerseniz orada bir mahmut uzman var onu görünce inanınki babanızı görmüş gibi sevinecek, emir komutayı alsa diye bakacaksınız.Ayrılırken en çok onu özleyeceksiniz.Hayatımda tanıdığım en iyi insanlardan birisidir.Eşref uzmanda aynı onun kadar iyi birisiydi ama bizim takımdan sorumlu değildi.Neyse hepinize hayırlı tezkereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jawsap

Batı kışla 2.tabur 3.bölük 3.takım dan selamlar :)
    Bazıları yok cehennem yok çok zor bilmene yazmış aldanmayın gayet güzel bi yere gidiyorsunuz.Sonuçta acemi er siniz ne bekliyonuz akşama kadar yatış mı.her yerin kendine göre zorluğu vardır mutlaka.Valla bizim bölükte komutanlar adam gibiydi.Bir derdiniz sıkıntınız oldummu dinler, paranız yoksa paranızı bile verecek adamlardı.Allah razı olsun hepsinden . Orda fiziksel olarak zor bişey yok her şey psikolojik.nedir bu psikolojik sıkıntılar dersen usta askerler kuyruk beklemez asla sen yarım saat sıra beklersin durmadan ustalar alır gider alır gider alır gider mesela dişini sıkçan laf atmayacan.Bu tür şeyleri görmezden gelirseniz hiç bişey dert değil.Ha bide sevdiklerinize ulaşmanız çok zor molalar az kuyruklar uzun görüşmelerde uzun.Bunlarda psikolojik olarak zorlar sizi gerisi hikaye.Kolay gelsin hepinize sorusu olanlara yardımcı olurum ö.m atarsa. Eğer 2.tb 3.bölüğe düşerseniz orada bir mahmut uzman var onu görünce inanınki babanızı görmüş gibi sevinecek, emir komutayı alsa diye bakacaksınız.Ayrılırken en çok onu özleyeceksiniz.Hayatımda tanıdığım en iyi insanlardan birisidir.Eşref uzmanda aynı onun kadar iyi birisiydi ama bizim takımdan sorumlu değildi.Neyse hepinize hayırlı tezkereler.

kardesım saolsın yaa benım gıbı 9 gun sora gıdecekler ıcın moralman ıyı geldı yazdıkların yalnız bı sorum olucak ben 1.PİYADE ER EĞİTİM TUGAYI ulastırma gorew tekerleklı arac surucusu er olarak gıdıyorum.kotugum istanbul az cok bılırsın usta bırlıgı hangı ıle cıkma olasılıgı fazladır.bıde bu tekerlıklı arac sürücüsü ne ıs yapar .avantajı dez avantajı warmıdır sımdıden tesekurler
  • Manisya gidecek arkadaşlar toplanalım burda.
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
    MANİSA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği 28'inci Mknz. P. Tüm. 61'inci P. A. 3'üncü P. Tb. 1'inci P. Bl. K.lığı
    KIBRIS

istanbuldan manisya gidecek olanlar mesaj atsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kan22 -- 10 Nisan 2011; 1:55:37 >
  • Adı ve Soyadı UĞUR BURAK AKAR
    Baba Adı MEVLÜT
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
    MANİSA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği 39'uncu Mknz. P. Tüm. 39'uncu Top. A. 3'üncü Top. Tb. K.lığı
    KIBRIS
  • 335kd manisa kıbrıs merak ettikleriniz varsa bişeyler yazayaım
  • öncellikle ayırlı olsun ben ağustosta manisadaydım malum çok sıcaktı siz iyi zamanda gidiyosunuz,kışla manisanın içinde terminalede yakın,yemekler dışarıdan hazır geliyor bizim tek sorunumuz soğuk suydu yaz mevsimi ortası olduğundan manisada çok sağlam arkadaşlıklar ediniliyor karşınızda spil dağı yani iyi bir yer hayırlı olsun..
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.