Şimdi Ara

ISPARTA 40'NCI P.ER EĞİTİM KOMUTANLIĞI (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.771
Cevap
15
Favori
587.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oraya düşen arkadaşlar tek tavsiyem, 4 gün sonra sağlık kontrolüne gelecekler. Psikayatr'a gelince ben hap kullanıyorum, psikolojik problemlerim var diyin. Samsun veya Antalya'ya gidersiniz normal piyade birliğine.

yok ben sürünmek istiyorum derseniz hayırlı teskereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

Allah yardimciniz olsun hocam gercekten kotu yer :/

Dostum senin usta birliği nereye düşmüştü?

Oradan kibris a geldim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Komando olarak mı kıbrısa gittin?
  • Askerliğimi Isparta İl Jandarma Komutanlığında yaptım,40.piyade ile yanyanadır.İçinde Isparta Asker Hastanesini barındırır.(artık orda değil yan tarafına taşındı) Rahatsızlığımdan dolayı çok sık gidip geldim oraya ve asker arkadaşlarla baya sohbet imkanım olmuştu.Gerek eğitimi gerekse şartları bakımından Türkiye'nin sayılı yerlerinden biridir.Gördüklerim ve duyduklarımdan sonra pek iç açıcı şeyler sölemek gerçekten çok zor.Allah yardımcısı olsun oraya düşenlere.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Piyade olarak

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Piyade olarak

Sen piyade merkezinde miydin yoksa komando olan tarafta mı hocam?

Birde neresindeydin. Gitmeden evvel konuşmuştuk senle epey.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Piyade olarak

Sen piyade merkezinde miydin yoksa komando olan tarafta mı hocam?

Birde neresindeydin. Gitmeden evvel konuşmuştuk senle epey.

Piyade merkezindeydim hocam 3 tabur 3 boluk 3 takimdaydim

• merhaba benim askerligim ısparta 40. piyade iç güvenlik eqitim manga çavusu olarak cıktı acemi birliginde komandoya geçiş yapabilirmiyim ?
  • selamun aleykum benm askerlik de ısparta merkez piyade yazıyor komando olabiliyomuyuz ? birde muv. özelliği : (p-001) p.mng.k.çvş yazıyor bu ne demek oluyor ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordulu_5252

selamun aleykum benm askerlik de ısparta merkez piyade yazıyor komando olabiliyomuyuz ? birde muv. özelliği : (p-001) p.mng.k.çvş yazıyor bu ne demek oluyor ??

Manga komutanı olacaksın orada. Tabi şuanlık sadece adaysın. 23 kişilik tim olacaksınız time 7-8 tane manga komutanı adayı gidecek içinizden birini seçer komutan timin başına. Ha birde tim olarak doğuya gideceksiniz.
  • gokhans19 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordulu_5252

teşekkürler

Önemli değil. Ordunun neresindensin?
  • gokhans19 kullanıcısına yanıt
    ordu merkez
  • SEVK EDEN ASKERLIK SUBESI : PENDIK
    EGT. MERKEZI : IÇ GÜV.EGT. VE TATB.MRK.K.LIGI 40 INCI P.EGT.A. 1 INCI P.EGT.TB. 1 INCI P.EGT.BL./ISPARTA MERKEZ
    KUVVETI : K.K.K.LIGI
    MUV. ÖZELLIGI : (P-001) P.MNG.K.ÇVS.
    KATILACAGI TARIH : 06.08.2014

SİVAS / MERKEZ
  • @ahmet3458

Aynı yere düşmüşüz kardeş. Yalnız bende katılacağı tarih 10 ağustos yazıyo benimki 4. bölük
  • İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A./ISPARTA MERKEZ düştük koman değiliz sanırım merkezde alaydayız nasıldır burası hakkında yorumlarınız nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halit1x1

İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A./ISPARTA MERKEZ düştük koman değiliz sanırım merkezde alaydayız nasıldır burası hakkında yorumlarınız nedir

ayni yerdeyiz ama ben kısa dönem olarak gidiyorum kısa dönem olarak askerliğini 5 ay boyunca merkez de yapan var mı arkadaşlar :D
  • Arkadaşlar siz komando değilsiniz zaten öyle olsa sınıf kısmında belirirdi.Komando birliği ile aynı kışlada eğitim alıcaksnız fakat komando eğitimiyle yakın zorlukları vardır şimdiden söyliyim.Yaklaşık kışlada gidilicek celp dönemine göre 6.000-7.000 civarı asker olucaktır.Bunlar tabi hep ayrılıyor 1.bölük 2.bölük vs kısa dönemler belli sayıda olurlar ayrılmazlar aynı binada kalırlar.Çok geniş bir yüzölçümü vardır kışlanın 40.piyade alayı yada general ihsan alper kışlası diye geçer.Ispartaya haftanını 3 günü tek uçak vardır pazartesi çarşamba cuma gidiş dönüş aynı günlerdir.Ben Isparta İl Jandarma Komutanlığında yaptım askerliğimi 353.kısa dönem olarak çok sık gidip geldim ama içinde Asker hastanesi olduğu için bizim atışlarımız aşılarımız yemin törenimiz hep 40.piyade de oldu.Marşları fln vardır demir alay olarakda geçer.Birebir orda yapan arkadaşlar daha iyi bilgiler vericektir ama yinede sormak istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz ulaşımla ilgili vs..

• Gidecek arkadaşlar için ek olarak; Otobüs ile ulaşım sağlayacaksanız, indikten sonra oradaki esnaf hemen, bir eksiğin varmı,gel yardımcı olacam,başka yere gitme kandırırlar seni vs. gibi yaklaşımlarda bulunabilirler. Çantanızı alın eğer daha erkense otogarın çıkışında 5 dk yürüme mesafesinde alışveriş merkezi var orda takılın. Piyade olanları inzibat alıyor ama 2 sene evvel komando alayına gidecekler kendileri taksi tutup öyle gidiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

Arkadaşlar siz komando değilsiniz zaten öyle olsa sınıf kısmında belirirdi.Komando birliği ile aynı kışlada eğitim alıcaksnız fakat komando eğitimiyle yakın zorlukları vardır şimdiden söyliyim.Yaklaşık kışlada gidilicek celp dönemine göre 6.000-7.000 civarı asker olucaktır.Bunlar tabi hep ayrılıyor 1.bölük 2.bölük vs kısa dönemler belli sayıda olurlar ayrılmazlar aynı binada kalırlar.Çok geniş bir yüzölçümü vardır kışlanın 40.piyade alayı yada general ihsan alper kışlası diye geçer.Ispartaya haftanını 3 günü tek uçak vardır pazartesi çarşamba cuma gidiş dönüş aynı günlerdir.Ben Isparta İl Jandarma Komutanlığında yaptım askerliğimi 353.kısa dönem olarak çok sık gidip geldim ama içinde Asker hastanesi olduğu için bizim atışlarımız aşılarımız yemin törenimiz hep 40.piyade de oldu.Marşları fln vardır demir alay olarakda geçer.Birebir orda yapan arkadaşlar daha iyi bilgiler vericektir ama yinede sormak istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz ulaşımla ilgili vs..

Ben birebir orda yapmıştım Bizim zamanımızda ısparta havaalanı geçici olarak kapatılmıştı şimdi açılmış olabilir bilmiyorum. Merkezden alayın önüne otobüs gidiyor ama bulamam diyenler taksiyle gidebilirler. Sabah saat 9-10 gibi inzibatlar otogarda oluyorlar otobüsle sizi götürüyorlar tabi otobüs paralı. Yolu bulamam diyorsanız inzibatları bekleyin derim.

Ispartaya düşenlere şimdiden geçmiş olsun diyorum. Davrazın soğuğunu çok çekeceksiniz. Acemi s.ken yokuşu ömür boyu aklınızdan çıkmayacak.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.