Şimdi Ara

ISPARTA 40'NCI P.ER EĞİTİM KOMUTANLIĞI (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.771
Cevap
15
Favori
587.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ıspartaya düşen arkadaşların allah yardımcıları olsun orada yapmış biri olarak geleli 1 ay oluo bitirdik biz hauırlısıyla gidin tüm mehmetcik kardeşlerin allah yardımcıları olsun ıspartada çok fazla bi sıkıntı çekmeden bitiriler bazı zorluklar oluyo oda tuzu biberi ama ıspartaya düşen koldaki arkadaşlar şimdiden kendini alıştırsınlar doguya gitmeyi batıyı düşünmesinler. şırnakta bitirdik biz vatani görevimizi allah giden herkesi bitirip gelmeyi nasip etsin...
  • Bende asker ablasıyım. Kardeşim 92/2 manisa batı kışlaya gitmişti. Ama orda seçip ıspartaya gönderdiler. Bugün ısparta tuğgeneral ihsan alper kışlasındayım diye tel. açtı. İçim hiç rahat değil. Bi yandan seviniyorum benim kardeşim aslanlar gibi piyade komando olacak gerçektende vatanım ona emanet diye öte yandanda tedirginim piskolojisi açısından. Orda görevi ne olcak nasıl bi yer ne için gitti hiç bilmiyoruz.Önceki yazıları okudum kardeşim içinde aynıdır herhalde ama bi bilgi verirseniz sevinirim. Bide yemin töreninden sonra getiremicez galiba eve. Burdayken sürekli kavga ediyoduk 1 haftadır tadım tuzum yok. İstesem benide o timlerin içine almazlar mı ne isterlerse yapabilirim.
  • ben sizin durumu tam anlamadım şuanda ıspartaya gittimi gitmek istiyomu onu anlayamadım açıkcası ıspartaya gittiyse time girer ama allahın izniyle inşallah btirip döner canınızı hiç sıkmayın güneydogu diyince bişiy olacak anlamı yok olcak olsada zaten heryerde olur gönlünüzü ferah tutun ailemden biliyorum ama tedirgin olmamaya çalışın. ıspartada yemin töreninden sonra evet getiremiyosunuz ama 2 gün haftasonuna denk geliyor dışarıda kalabiliyor sizle ıspartada olmak koşuluyla 75 gün sonunda 7 gün evci izni oluyo yemintöreninden sonra olmasada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkandcold

bende kağıda altan ışık tuttum bendede manga çavuşu yazıyo aklıma geldi işini bilmeyen çavuşlar döner g..... avuçlar

:X mayıncı yaptılar değişiyo girişte bu arada burda eğitimler sağlam kimse tedirgin olmasın
  • İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40'INCI P.EĞT.A. 2'NCİ P.EĞT.TB. 4'ÜNCÜ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ

2.TB 4.BL. nasıldır bilgisi olan var?üniversite terk olarak gidiyorum.
  • 2.4 iyidir 3 e düşmede gerçi silüsde yazan yerde yapcan diye bişey yok bende 1.2 yazıyodu 3.3 e gönderdiler bende üniversite terk gittim hiç bi artısı yok ısparta kimse sormuyo zaten sana :D ıspartada okumuş olmak kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkandcold

2.4 iyidir 3 e düşmede gerçi silüsde yazan yerde yapcan diye bişey yok bende 1.2 yazıyodu 3.3 e gönderdiler bende üniversite terk gittim hiç bi artısı yok ısparta kimse sormuyo zaten sana :D ıspartada okumuş olmak kötü

şöför olma ihtimali varmı orda?2.4 te kalırsam kesin doğuya mı giderim?
  • Banada burası çıktı.

İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40'INCI P.EĞT.A./ISPARTA MERKEZ
  • E-devletten gırıp ogrendıgım uzre bendede bu yazıyor;
    İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40'INCI P.EĞT.A. 2'NCİ P.EĞT.TB. 1'İNCİ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ

Bilgilendirme yapılırsa adamsınız :))
  • İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40'INCI P.EĞT.A. 1'İNCİ P.EĞT.TB. 2'NCİ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ

kalabalık gidiyoruz anlaşılan. :)
  • İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40'INCI P.EĞT.A. 2'NCİ P.EĞT.TB. 3'ÜNCÜ P.EĞT.BL./ISPARTA MERKEZ

Vatan artık bize emanet beyler. Allah tüm mehmetçiklerimize yardım etsin, ailesine sabır versin.
  • Herkese Selamlar ben adana da yasıyorum bır arkadasımın kardesı Isparta da acemı egıtımı aldıktan sonra Hakkarı Cukurca da sınır kartalları tim grubuna dahıl oldu ben 6 senedır tecıllıydım malum okul vesılesıyle sıyası dusuncem anne ve baba turkluk kokenı dogrultusunda ve hakkarı dekı kardesıme verdıgım soz uzerıne adana askerı subede gereken yalakalıkla Isparta da acemılık yapmak ıstedım gonullu olarak torpıl ıle mı Allahın ıznıyle mı bılmıyorum o ısı basardık gonullu olarak hakkarı cukurca da usta bırlıgımı tamamlamak ıstıyorum hayırlısı dıyorum 4 yıllık mezunum ne asTeymenlık ne 5 aylık bır askerlık benı rahatlatırdı umarım askerlıgın kavramını tam olarak ogrenırım benımde sıloganım her zaman sudur yatakta azraılı beklemektense karlı daglarda gogsume gırecek mermı ıcın sabırsızlanmayı tercıh ederım.. Kanımızda Çepni ve Peçenek kanı vardır elestırecek olan arkadaslarım bunu sımdıden soyleyeyım saygılarımla..
  • 88/3 gidecekken universite için tecil ettirip myo mezunu olarak (2 myo bittirdim 3. myo okuyordum) 92/2 tertip gittiğim yer.. 2/1. 1takım da bulundum 2.tabur 1.bölüğe düşen olursa siz akıllı olun gerisi kolay bizim uzmanlar gerçekden çok iyi niyetli insanlardan oluşmuşdu şanslıydık..mustafa ile gökmen uzman bunlara yanlış yapmayın zaten karşılığını alıyorsunuz :)) bide yeni çukurcadan gelen recai uzman var..allah bizi korumuş da dağıtım iznine 1 hafta kala geldi :)) üst teğmen mustafa can ayığa da dikkat edin :)) burada okusanda okumasanda fark etmiyor bunu bilin ayrıca hafif makinalı tüfek nişancılarına (MG3) şimdiden intikallerde sabır diliyorum..
    bingöl/kiğı 92/3
  • S.a ispartada 76 gun acemi egitimimi 6 gun once bitirdim dagitimim bingol yayladere tarafina cikti....ustte kendi yorumlarimi gordum guldum nekadar cok cabalamisim oyle : ))))
    bir kac tuyo veriyim 1.tabur 2.boluke duserseniz ergul ustegmen var aman uzak durun....uzman cavuslar melek gibiler ergul ustegmenide kizdirmayin
    ilk 30 gun yat kalk istima yat kalk istima len ne kolaymis diyeceksin basa donmek gerekirse 1 2 gun sakala kizmazlar...1 hafta tam olarak herkez gelene kadar ellesmezler...hersey 30.gun yemin den sonra baslar ... kOL BASI OLMAYA CALISIN haftada cift carsi alirsiniz....takim sorumlusuydum sadece 1 kere sizma parkurunda surundum...tum komutanlar surekli yardimci oldular.. okumus adami hemen anliyorlar ilk 1 haftayi yazidan anlayan varmi die sordugunda anliyorum deip atlatin...komutanlar islerini size yaptirir fazla goze batmassiniz...ilk 1 hafta nerden geldim buraya deip evlerinizi ariyacaksaniz..sonra aliskanlik basliyacak...30 gun cok kolaymis ya diyeceksiniz 2 gun evci izne cikarttiracaklar sizi....daha sonra intikaller baslicak....hastayim dediginizce ellerinden geldikce zorlamamaya calisiyorlar....5 km 10km 20km derken 55 km son intikaller yatagin altinda yazar kalacaginiz ranzalarda buyuk intikal olum falan filan inanmayin....dagitim kismina geliyim son 16 17 gun kala %99 aciklanir...gece 2 de de olsa uyandirirlar herkese ayni sohylerler..%95 i guneydogu ve dogu anadoludur....kendimden biliyorum 3 dil var universite okudum yurt disindan geldim fasafiso dagitimi ankaradan kkk yapiyor...kimse degistiremez anca giddiginizde dedigim gibi takim sorumlusu ve kol sorumlusu olun avantajlari cok fazla...bol bol toz yutarsiniz ispartanin tozunu....aslina bakarsan benim icin 75 gun iyi gecti....simdi asil askerlik doguda basliyor...fazla sikmayin kendinizi .... 10 15 gune alistiktan sonra akip gidiyor ALLAH yardimcimiz olsun...sorunuz olursa yazin....yarin aksam gidiyorum hayirli gunler
  • Bingol kigi !!! ayni yere gidiyoruz yayladereye insallah ordan dagitim olmayiz....kardesim 1.tb 2 deydim bende....yarin 12 de ucagim var .... allah yardimcin olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: russkiibubble

S.a ispartada 76 gun acemi egitimimi 6 gun once bitirdim dagitimim bingol yayladere tarafina cikti....ustte kendi yorumlarimi gordum guldum nekadar cok cabalamisim oyle : ))))
    bir kac tuyo veriyim 1.tabur 2.boluke duserseniz ergul ustegmen var aman uzak durun....uzman cavuslar melek gibiler ergul ustegmenide kizdirmayin
    ilk 30 gun yat kalk istima yat kalk istima len ne kolaymis diyeceksin basa donmek gerekirse 1 2 gun sakala kizmazlar...1 hafta tam olarak herkez gelene kadar ellesmezler...hersey 30.gun yemin den sonra baslar ... kOL BASI OLMAYA CALISIN haftada cift carsi alirsiniz....takim sorumlusuydum sadece 1 kere sizma parkurunda surundum...tum komutanlar surekli yardimci oldular.. okumus adami hemen anliyorlar ilk 1 haftayi yazidan anlayan varmi die sordugunda anliyorum deip atlatin...komutanlar islerini size yaptirir fazla goze batmassiniz...ilk 1 hafta nerden geldim buraya deip evlerinizi ariyacaksaniz..sonra aliskanlik basliyacak...30 gun cok kolaymis ya diyeceksiniz 2 gun evci izne cikarttiracaklar sizi....daha sonra intikaller baslicak....hastayim dediginizce ellerinden geldikce zorlamamaya calisiyorlar....5 km 10km 20km derken 55 km son intikaller yatagin altinda yazar kalacaginiz ranzalarda buyuk intikal olum falan filan inanmayin....dagitim kismina geliyim son 16 17 gun kala %99 aciklanir...gece 2 de de olsa uyandirirlar herkese ayni sohylerler..%95 i guneydogu ve dogu anadoludur....kendimden biliyorum 3 dil var universite okudum yurt disindan geldim fasafiso dagitimi ankaradan kkk yapiyor...kimse degistiremez anca giddiginizde dedigim gibi takim sorumlusu ve kol sorumlusu olun avantajlari cok fazla...bol bol toz yutarsiniz ispartanin tozunu....aslina bakarsan benim icin 75 gun iyi gecti....simdi asil askerlik doguda basliyor...fazla sikmayin kendinizi .... 10 15 gune alistiktan sonra akip gidiyor ALLAH yardimcimiz olsun...sorunuz olursa yazin....yarin aksam gidiyorum hayirli gunler

hocam sol 0.50 sağ 0.75 miyop var gözlük kullanıyorum (takmasamda olur gerçi) ve bel fıtığı var beni bunlardan refüze etmezler dimi? gerekirse hiç bir şeyim yok yazarım.

bir de genel bir sorum var ben istanbuldan gidicem ıspartaya ama otobüsle kaç saat sürüyo ona göre bilet alalım?
  • Selam arkadaşlar. 91/1 tertip olarak acemi birliğimi 40. Alay'ın 40. Kol'unda yaptım. Biz eski binalarda en son kalan tertiptik, 91/2 lerden sonra yeni binaya geçildi bu yüzden 157 kişilik koğuşlarda kalmayacağınız için yorgunluğunuzu 8 kişilik koğuşlarda daha iyi atabilirsiniz.Diğer konu Ispartanın iklimi gariptir. Bir günde güneş ve diz boyu kar görmüştük 2011 nisan ayında. Hepimizin aklından refüze olmak geçmişti elbet. Fakat iyi ki olmamışım diyorum. Acemi birliğinizde refüzeler daha erken kalkar, aynı eğitimi yaparlar hatta daha fazla idari iş yaptırırlar onlara temizlik vs usta birliğinde de meslekçi olur (yemekhane, meydancı/tuvaletçi, yazıcı vb) ama en çokta onlar hırpalanır. ÖNEMLE BELİRTMEK İSTİYORUMM: LÜTFEN BU GİBİ ORTAK KULLANIMA AÇIK YERLERDE BÖLÜĞÜNÜZ VE ASKERLİKLE İLGİLİ FAZLA BİLGİ VERMEYİN. Önceki mesajlara bakıyorum yok salı günü davraza çıkıyoruz pazartesi şurdayım bugün burada. Şerefsiz köpekleri görüyorsunuz İzmirde bile eylem yapıyolar artık. Sizler ki keza doğu ve güney doğuya gideceksiniz kesinlikle en temel kuralınız bu olsun, aileniz dahil kimseye intikallerinizden ve askeri programlarınızdan bahsetmeyin. Benden sizlere tavsiye tim'den ayrılmamanız. Tim her zaman özel dir, özel karşılanır özel bakılır ve tesisatlandırılır. Dağ tepe yürümek flm korkutmaasın sizi. Biz de korkuyorduk öyle güzel alışıyorsunuz ki hem vücüdunuz için çok güzel egzersiz oluyor, hem haklı gururla askerlik yapıyorsunuz, hem de çok güzel şafak atıyor emin olun. Hepinize hayırlı tezkereler, Allaha emanet olun koçlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suggestion -- 9 Ağustos 2012; 18:45:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suggestion

Selam arkadaşlar. 91/1 tertip olarak acemi birliğimi 40. Alay'ın 40. Kol'unda yaptım. Biz eski binalarda en son kalan tertiptik, 91/2 lerden sonra yeni binaya geçildi bu yüzden 157 kişilik koğuşlarda kalmayacağınız için yorgunluğunuzu 8 kişilik koğuşlarda daha iyi atabilirsiniz.Diğer konu Ispartanın iklimi gariptir. Bir günde güneş ve diz boyu kar görmüştük 2011 nisan ayında. Hepimizin aklından refüze olmak geçmişti elbet. Fakat iyi ki olmamışım diyorum. Acemi birliğinizde refüzeler daha erken kalkar, aynı eğitimi yaparlar hatta daha fazla idari iş yaptırırlar onlara temizlik vs usta birliğinde de meslekçi olur (yemekhane, meydancı/tuvaletçi, yazıcı vb) ama en çokta onlar hırpalanır. ÖNEMLE BELİRTMEK İSTİYORUMM: LÜTFEN BU GİBİ ORTAK KULLANIMA AÇIK YERLERDE BÖLÜĞÜNÜZ VE ASKERLİKLE İLGİLİ FAZLA BİLGİ VERMEYİN. Önceki mesajlara bakıyorum yok salı günü davraza çıkıyoruz pazartesi şurdayım bugün burada. Şerefsiz köpekleri görüyorsunuz İzmirde bile eylem yapıyolar artık. Sizler ki keza doğu ve güney doğuya gideceksiniz kesinlikle en temel kuralınız bu olsun, aileniz dahil kimseye intikallerinizden ve askeri programlarınızdan bahsetmeyin. Benden sizlere tavsiye tim'den ayrılmamanız. Tim her zaman özel dir, özel karşılanır özel bakılır ve tesisatlandırılır. Dağ tepe yürümek flm korkutmaasın sizi. Biz de korkuyorduk öyle güzel alışıyorsunuz ki hem vücüdunuz için çok güzel egzersiz oluyor, hem haklı gururla askerlik yapıyorsunuz, hem de çok güzel şafak atıyor emin olun. Hepinize hayırlı tezkereler, Allaha emanet olun koçlar.

hocam aynı soruyu sizede sorayım;

hocam sol 0.50 sağ 0.75 miyop var gözlük kullanıyorum (takmasamda olur gerçi) ve bel fıtığı var beni bunlardan refüze etmezler dimi? gerekirse hiç bir şeyim yok yazarım.
  • Bizim kol'da bel fıtığı olan bi çocuk vardı refüzeye ayırdılar. birinde de sonradan fıtık çıktı onuda ayırdılar. gözlük kullanan asker çok gariptir ki usta birliğimde bile hiç görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suggestion

Bizim kol'da bel fıtığı olan bi çocuk vardı refüzeye ayırdılar. birinde de sonradan fıtık çıktı onuda ayırdılar. gözlük kullanan asker çok gariptir ki usta birliğimde bile hiç görmedim.

sinirlerim bozuldu şimdi ya gözlüğü götürmem öyle hallederiz de bel fıtığından refüzeye ayrılanların hakimeti noldu sonra bilginiz var mı acaba? gerçekten refüze olmak istemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.