Şimdi Ara

ANKARA ETİMESGUT ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA ETİMESGUT (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
719
Cevap
3
Favori
239.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • etmesgut hava savunma yok galiba ben tek mı savunacam
  • Slm...benim de acemilik etimesgut...usta yenimahalle merkez komutanlığı.benimle aynı olan var mı devreler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asasas5353

hem acemılık hem usta bırlıgı etımesgut...yokmu kımse aynı durumda olan bnmle:S

hemşo beraberiz
  • Herkese hayırlı yolculuklar arkadaşlar. 10 11 gibi katılacağım inşallah birliğe. Umarım hayırlısı ile iyi insanlarla karşılaşıp zorluk çekmeden yemin ederiz. Herkese bol sabırlar.
  • sabah 9.30 varan la gidiyorum bende İstanbuldan Allahın izniyle..
  • bu konuya son mesaj atan ben olacağım galba 12:50 de uçağım var ben de az sonra çıkıyorum yola, hepinize hayırlı tezkereler arkadaşlar
  • Selam arkadaşlar bende mayıs ayında oraya geleceğim. İnş.
  • Bende buraya düştüm 24 unde teslim olucam ins :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hadi hayırlısı bende 92/3 ankara etimesgut (SÜR102 ZPT SÜR ER) olarak gidiyorum. Yorumların tümünü okudum yazan herkesin ellerine sağlık, en azından gitmeden önce bir fikrimiz oluştu.

enstantene:

- Eeee orası tankçı alıyormuş sende tankmı süreceksin?
    - E galiba öyle olacak anane
    - Olsun senin ehliyetin var yavaş kullan yavrum

Ananeler
  • Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.08.2012
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Zh. Tug. İs. Svş. Bl. K.lığı
    BABAESKİ KIRKLARELİ

varmı eğitimi burda çıkanlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Romster

Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.08.2012
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Zh. Tug. İs. Svş. Bl. K.lığı
    BABAESKİ KIRKLARELİ

varmı eğitimi burda çıkanlar :)

hahaha aynı yerdeyız iki yerde aynı kardeşimm pazar günü buluşalım ankarada :D
  • Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA

3'üncü Zh. Tug. Kom. Des. Tb. Tug. K/Y MEBS İşlt. Bl. K.lığı
    ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı Tank
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı M48 A5T2 TNK.TK.K.
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI
    ETİMESGUT ANKARA
    bende varım :)
    yalnız şöyle bi sorum olacak arkadaşlarla aynı yer geldi.onların branşı farklı mesela benimki m48 falan filan onunki m60 acaba aynı yerdemiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: scofield58

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı Tank
    Statüsü Yedek Subay
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI
    ETİMESGUT ANKARA
    yalnız şöyle bi sorum olacak arkadaşlarla aynı yer geldi.onların branşı farklı mesela benimki m48 falan filan onunki m60 acaba aynı yerdemiyiz

Yazılanlara göre çoooooook büyük bir yermiş :) O yüzden pek sanmıyorum.
  • ikmal

Zh. Brl. Okl. ve Eğt. Tüm. K.lığı
    ETİMESGUT ANKARA

65'inci Mknz. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Shr. Hiz. Bl. K.lığı
    LÜLEBURGAZ KIRKLARELİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir7777

hadi hayırlısı bende 92/3 ankara etimesgut (SÜR102 ZPT SÜR ER) olarak gidiyorum. Yorumların tümünü okudum yazan herkesin ellerine sağlık, en azından gitmeden önce bir fikrimiz oluştu.

enstantene:

- Eeee orası tankçı alıyormuş sende tankmı süreceksin?
    - E galiba öyle olacak anane
    - Olsun senin ehliyetin var yavaş kullan yavrum

Ananeler

koptum be :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopete

quote:

Orijinalden alıntı: scofield58

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı Tank
    Statüsü Yedek Subay
    ETİMESGUT ANKARA

Yazılanlara göre çoooooook büyük bir yermiş :) O yüzden pek sanmıyorum.

yok arkadaşlarda asteğmen sadece onların tank farklı :) ondan dolayı sordum yoksa hayvanat kadar birlikmiş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sethlans

quote:

Orijinalden alıntı: zehir4

M60 tank yedek subay uzun donem ..arkadaslar etimeskut ankarada yapan lar bilgi verebilir mi..makine muhendisiyim...takım komutanı mı olacaız bakım tamir mi ...ortam nasil..kalacagımız yerler nasil

Takım komutanı olacaksınız. Yaklaşık 75 gün kadar tank takım komutanı olabilmek için eğitim alacaksınız orada. Yemin törenine kadar (yaklaşık 1 ay sonra) yanaşık düzen, mekanik nişancılık, bol bol tören yürüyüşü ve yemin töreni provası yapacaksınız. Bizim zamanımızda 30 Ağustos'ta Ankara hipodromda törene bizimde katılmamızı istediklerinden bizi Polatlı'ya götürmüşlerdi. Büyük olasılıkla bu sene sizi götürmeyebilirler (Cumhuriyet tarihi boyunca 30 Ağustos törenlerinde törene katılan tek dönem bizimkiymiş demişlerdi, o yüzden sizi götürmeyebilirler). Yemin töreninin ardından artık dersler başlar. Sabah 8:00'den akşam 15:00'e kadar dersler vardı yanılmıyorsam. Derslerden sonrada koşu, şınav, barfiks, mekik vb. gibi spor faaliyetleri olur. Sonra duş ve akşam yemeği. Akşam yemeğinin ardından dersliklerde etüd ve kayıt,kuyudat işleri için imzalarla zaman geçer. Akşam 22:00'da da yat yoklaması olur. 15 Ekim gibi dereceye girenler gideceği yeri kendi seçer, diğerleriyse kura çekerek asteğmen olarak nerede görev yapacağını belirler.29 Ekim gibi oradan ayrılırsınız büyük ihtimalle.

Bu arada hayırlı olsun, Etimesgut Yedek Subaylar için kalacak yer ve imkanlar açısından bence oldukça güzel bir yer. Kalacağınız odalar altı kişilik ve ranza sistemi yok, duş yönündende bir sıkıntınız olmaz, hergün belirli bir saatte duşa girersiniz ve eğer bütün kabinler kullanıma uygun olursa neredeyse kişi başına bir kabin düşer. Ayrıca sabah erken bir saatte, sanırım 05:00 civarı ihtiyaç banyosuda var. Yemekhanesi oldukça temizdir, yemekleri de fena değildir.

Tarihler net olmamakla birlikte yakın tahminlerdir. Ayrıca yukarıda yazdıklarım tamamen kendi deneyimlerime göre yazdığım bilgilerdir ve aynı olayların yaşanacağının garantisi de yoktur, şimdiden belirteyim

dersler ve sportif hareketlerdeki, mekik, koşu vb şeyler ile ilgili puan sistemi nasıl işliyor. hepsi 100 üzerinden mi değerlendiriliyor yoksa bazıları diğerlerinden daha mı üstün puan olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillaca

Bu başlığı görünce gerçekten yaşlandığımı biraz daha anladım :)

Ben 1999 yılında oradaydım. Öncelikle bu birlik Türkiye'deki tek tümendir. Dünyada da en büyük askeri birliklerden birisidir. Birlik içerisinde tank tatbikat alanı bile vardır, ana nizamiyeden 1. tank alayına gitmek için neredeyse yarım saat yürümeniz gerekir. :)

Bizim zamanımızda susuzluğu ile meşhurdu umarım gittiğinizde böyle bir sorun kalmamıştır. "Aman bahar geldi oh oh havalar da ne kadar güzeldir orada" diye düşünenler büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşacaklarından emin olabilirler. Mayıs, haziran aylarında bile sabahları donmamak mümkün değildir bilgilerinize.

Bahar aylarında eğitimlerden kalan vakitlerde bol bol dağlardaki otları yolmaya gidersiniz. Bizim dönemimizde spor çok sıkı idi her sabah muntazaman 5 km koşu ve diğer spor hareketleri yapılırdı. Bunun dışında Tankçı olarak gidecekler acemilik süresince bere takacaklar usta er olduklarında ancak siyah berelerden takabilecekler. Tankçı olmak bir ayrıcalıktır bunu unutmayın :) . Tank in tank bin vay bee ne günlerdi :)

Bu birlikte sadece tank sınıfı yok bunun dışında başka bölümlerde mevcut yani her giden ben tankçıyım diye sevinmesin ya da üzülmesin.

İstanbuldan gidecekler için uçak çok mantıklı değil atlayın otobüse aştiden bir dolmuş ya da otobüsle çabucak gidebilirsiniz. Uçakla giderseniz 1 saatte esenboğadan ankara ya oradan da etimesguta baya uzun sürer.

Nizamiyeden geçtikten sonra asker olduğunuzu unutmayın!!! Zaten hemen anlamanızı da sağlarlar merak etmeyin :)

Hatırladıklarım şimdilik bu kadar. Sorularınız varsa aklımda kaldıkça cevaplamaya çalışırım.

Hepinize hayırlı görevler, sağ salim gider gelirsiniz inşallah.

Sevgilerimle

uzun dönem tankçı çıkanlar acemilikten sonra genellikle nerelere düşüyorlar bu konuda bir bilgin varmı ?
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı Tank
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı LEOPARD1 A3, LEOPARD2 A4, LEOPARD1 T TNK.TK.K.
    ETİMESGUT ANKARA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12 Ağustos 2012
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.