- x
1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI HATAY İSKENDERUN
1157 Cevap237983 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     4 [6] 8 9 10 11 12 13      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2982 Mesaj
5 Ağustos 2009; 20:37:26 

Betonda oturmaktan şekil değiştireceksiniz Geçen sene bizde az oturmadık valla

491 Mesaj
5 Ağustos 2009; 23:44:04 

2004 / 4 Er meslek kurslar komutanlığı Talim öğretmen çavuş Yavuz Bayrak ...

ßen askerligimi kurslar amfisinde (Sinema,tiyatro ve etkinlik salonu)bölük cavusu olarak yaptım üst katta odam vardı bilen bilir herkez sıcakda egitim yaparken veya yaptırırken ben klimalı amfide müzik eşliginde takılıyordum kafama gore :)ayrıca deniz kuvvetlerinin bütün şoför erleri bizim amfide eğitim görür 100lerce şoför asker eğitmişimdir psikoteknik cihazında vs.ömer uzmanım vardı komutanım benim kral adamdır denk gelirseniz selamımı soleyin hertürlü yardımcı olur ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterious27 -- 5 Ağustos 2009; 23:48:29 >

Düş Pe$indeyim Dü$ pe$ime ..!

Mutluluk için günde bir yudum Trance DİNLEYİN !!

13 Mesaj
5 Ağustos 2009; 23:52:17 

S.A. Arkadaşlar bende sevk kağıdımı bugün aldım Ankara'dan, DENİZ ER EĞT.A.K.LIĞI /HATAY / İSKENDERUN a gidiyorum acemi birliği.

SINIFI : ELEKTRİKÇİ
SEVK TARİHİ : 17.08.2009
KATILACAĞI TARİH : 17.08.2009
MESLEĞİ : TEKNİKER
TAHSİLİ : 2 YILLIK YÜKSEK OKUL MEZUNU

Şimdi arkdaşar sormak istediğim şu benim Alaya 19 undamı girmem gerekiyor en geç yoksa 17-19 arasımı?
yüksekokulda elk bölümü mezunuym ama sivilde bilgisayar alanında çalışıyorum bilgi işlemde sistem uzmanı/yöneticisi olarak görev yapıyorum.Microsoft eğitimleri ve sertifikalarını almıştım bunların bir faydası olurmu bilgisayarla ilgili bölüm vs varmı?varsa orada ne gibi işler yaptırıyorlar?
Cep telefonu getirsek olurmu varmı kullanan yada öyle bir imkan oluyormu?
Ankara'dan gidecek arkdaşlar varsa haberleşelim beraber gidelim arkadaşlar.
Herkeze Hayırlı Teskereler diliyorum şimdiden arkadaşlar,sağlıcakla kalın. İrtibatı koparmayalım.

Metin C.

MCITP

1795 Mesaj
6 Ağustos 2009; 10:38:30 

arkadaşlar birkaç sayfa geride dövmeli olanlara degişik muamele yapılıyor diye yazılmış öyle birşeyin aslı varmıdır ?

|Asus G75 | İPHONE 6 128 GB|

1795 Mesaj
6 Ağustos 2009; 10:56:49 

quote:

Orijinalden alıntı: aKaSa

28 Gün iskenderunda kalacaksınız
kayıtlardı şuydu buydu derken
topu topu 10-15 gün eğitiminiz var
bunlar işte klasik acemi eğitimleri yürüyüşdür selamdır jimnastiktir vs.
size tavsiyem erkenden girin alaya akşam 17.00'den sonra girmek gibi akılllık yapmayın :D ilk günkü kayıtlar çok uzun sürüyor
biz öğlen 13.30 gibi alaya girmiştik gece 01.30 da yatmıştık
daha sonra sabah 05.30 da kalktık.

Eğitim zor değil tek sorun saatlerce beton üzerinde oturmak
ve hava koşulları.

28 gunmu suruyor yanı acemı bırlıgı sonra dagıtımmı ?

867 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:08:51 

quote:

Orijinalden alıntı: DeliKurt_69

28 gunmu suruyor yanı acemı bırlıgı sonra dagıtımmı ?

Aynen 28 gün sonra evdesin
ama kursa kalırsan 28 gün sonunda kursa gidiyorsun
dağıtım kullanamıyorsun.

Dövme konusunda dövmem olmadığı için bilemiyeceğim.

867 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:14:45 

quote:

Orijinalden alıntı: metinmcse

S.A. Arkadaşlar bende sevk kağıdımı bugün aldım Ankara'dan, DENİZ ER EĞT.A.K.LIĞI /HATAY / İSKENDERUN a gidiyorum acemi birliği.

SINIFI : ELEKTRİKÇİ
SEVK TARİHİ : 17.08.2009
KATILACAĞI TARİH : 17.08.2009
MESLEĞİ : TEKNİKER
TAHSİLİ : 2 YILLIK YÜKSEK OKUL MEZUNU

Şimdi arkdaşar sormak istediğim şu benim Alaya 19 undamı girmem gerekiyor en geç yoksa 17-19 arasımı?
yüksekokulda elk bölümü mezunuym ama sivilde bilgisayar alanında çalışıyorum bilgi işlemde sistem uzmanı/yöneticisi olarak görev yapıyorum.Microsoft eğitimleri ve sertifikalarını almıştım bunların bir faydası olurmu bilgisayarla ilgili bölüm vs varmı?varsa orada ne gibi işler yaptırıyorlar?
Cep telefonu getirsek olurmu varmı kullanan yada öyle bir imkan oluyormu?
Ankara'dan gidecek arkdaşlar varsa haberleşelim beraber gidelim arkadaşlar.
Herkeze Hayırlı Teskereler diliyorum şimdiden arkadaşlar,sağlıcakla kalın. İrtibatı koparmayalım.

Metin C.

Bizdeki sülüslerde
sülüs tarihi 23.02.09 olarak
teslim tarihide 26.02.09 olarak gözüküyor idi

sülüsü aldıktan sonra yol durumuna göre yol izni veriyorlar.

1795 Mesaj
6 Ağustos 2009; 11:32:01 

quote:

Orijinalden alıntı: aKaSa

Aynen 28 gün sonra evdesin
ama kursa kalırsan 28 gün sonunda kursa gidiyorsun
dağıtım kullanamıyorsun.

Dövme konusunda dövmem olmadığı için bilemiyeceğim.

Allah razı olsun kardeşim bi gidelim hayırlısıyla gerisi gelip gider zaten başlamak bitirmenin yarısıdır diyorlar.
acaba ne kursu bu bılgın varmı ?
yok ben kaçarım kesın gelirim dagıtım ıznıne :D

239 Mesaj
6 Ağustos 2009; 13:59:11 

İstanbuldan gidicek olan varmı

SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR

1795 Mesaj
6 Ağustos 2009; 14:03:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Arda

DeliKurt_69

dostum benim teslim olma tarihi 19.08.2009 akşam 5"e kadar
1gün erken gelme durumun olursa otobüsle beraber gidelim dilersen.
Haberleşelim.

olabılır dostum tabı neden olmasın Silüs almaya da beraber gideriz eger istersen
sonrada Yolculuk

867 Mesaj
6 Ağustos 2009; 15:00:53 

quote:

Allah razı olsun kardeşim bi gidelim hayırlısıyla gerisi gelip gider zaten başlamak bitirmenin yarısıdır diyorlar.
acaba ne kursu bu bılgın varmı ?
yok ben kaçarım kesın gelirim dagıtım ıznıne :D

orda senin bilgin ve tahsiline göre usta birliğine tayinin çıkacak
çok çeşitli kurslar var tamamen şans işi
ama yerinde olsam hiç dağıtım kullanmam
acemilik bitince direk usta birliğine geçerim
sonuçta 15 ayda 30 gün iznin var
7 gün dağıtımı daha 28 günlük askerken kullanma derim
ama tabi senin bileceğin bişi
oraya gidince işler değişiyor

13 Mesaj
6 Ağustos 2009; 16:12:32 

Arkadaşlar benim son katılış tarihim 19 unda hayat / iskenderun kaç saat sürüyor Ankaradan?Başka gidecek olan varmı ???

MCITP

2982 Mesaj
6 Ağustos 2009; 20:54:14 

quote:

arkadaşlar birkaç sayfa geride dövmeli olanlara degişik muamele yapılıyor diye yazılmış öyle birşeyin aslı varmıdır ?

Farklı muamele yapmıyorlar da soruyorlar işte psikolojik sorunların var mı falan diye.Dövmeden ziyade façalara falan bakıyorlar.

2982 Mesaj
6 Ağustos 2009; 20:56:15 

quote:

Arkadaşlar benim son katılış tarihim 19 unda hayat / iskenderun kaç saat sürüyor Ankaradan?Başka gidecek olan varmı ???

10 saat falan sürüyor.

491 Mesaj
8 Ağustos 2009; 1:04:41 

İstanbuldan iskenderuna 13 saat süren yolculukla Paç meydanında iniyorsunuz inbizatlara yakalanmadan karnınız doyurun yoksa aç kalıcaksınız ilk günden iskenderunun meşhur dürümünün tadına baktıkdan sonra..Alaya ilk gittiğiniz zaman lumbarağzı diye adlandırılan nizamiye girişinde teslim olcagınız günkü kalabalığa göre 1saat ile 12 saat arasında bekliyorsunuz.

Ondan sonra sırasıyla karşınıza 10 tane amfi cıkıcak hepsine teker teker giirip işlemlerinizi yaptırıcaksınız.(kayıt işlemleriniz,kimlik cıkartılması,sigorta yapıımı,kilotla kalıp muayene olucaksıınız),en son amfiye giderken bölükleriniz belli olucak enson amfiden cıktıktan sonra başıınızda birer talim öğretmeniyle elbise deposuna doğru yol alıcaksınız hepiniz boyunuzdan büyük postal ve kamuflajlar ile giydirilceksiniz..

Ondan sonra 2-3 gün böyle teslim olma süreci vs.ağustos ayında gidenler için içler açısı bir durum var çok SICAKKKK..gerçi iskenderun 12 ay sıcak geçen bir şehrimiz..oldğunuz yerde terliyorsuunuzz ve bu sıcakda 3.günden itibaren eğitim yapmaya başlıyorsunuz..çömel kalk ve istikamet manyağı oluyorsunuz kısa sürede (gidince anlıcaksınız nedemek istediğimi)

Eğitimleriniz devam ederken 2.hafta da eğlenceler baslıyor 2 tane tipsiz dansöz,1 tane müslüm gürses kılıklı adam sahneye çıkıp sizi damara baglıyor ....arada bir Kurslar amfisinde (benim bölük çavuşluğu yaptığım amfi)tiyatro ve sinema etkinliği düzenleniyor..Eğitim alanındaki Meşhur Taştan gemiyle fotograf cekilmeyi sakın unutmayın en can alıcı nokta eğitimden sonra serinlemek için kantine gittiğinizde sıcak kola içmek zorunda kalıyorsunuz şayet benim gibi talim öğretmeni deilseniz 28 gün böyle devam edicek usta askerler soguk içerdi bizim zamanımızda..10 gün kala birlikleriniz açıklanıyor yani nereye düştügünüz..ve son 7 gün kala yemin töreni hazırlıkları başlıyor beyazlarınızı giyip yürüyüş ve tören çalışması yapıyorsunuz ve 28.günün sonunda yemin töreniniz yapılıyor ve sevdiklerinizle hasret gideriyorsunuz...

Evet acemi birliğiniz sona ermiş oluyor törenden sonra TALİM ÖĞRETMENİ,ŞOFÖR,MUHAFIZ Dışındaki erler 7 - 10 gün arası dağıtım izinlerine cıkıyorlar diger alayda kalanlar ise talim öğretmenleri 45 gün komando abartmıyorum eğitimine benzer bir eğitim alıyorsunuz şoförler ise Kurslar amfisi diye adlandırılan amfide Ömer uzmanla karşılaşıyorsunuz(Deniz alayının en delikanlı ve babayiğit Komutanıdır 12 ay beraber aynı amfide bölük cavusu olarak şoförlere eğitim verdik selamımı söyleyin yeter)

15 gün boyunca burda motor vb parçalarla haşin neşin olup oturuyorsunuz karşınızda Projeksiyon cihazıyla slayt halinde dersler veriliyor amfi cavusu benim gibi istanbulu görmüş biriyse her ders arası güzellik yapıp müzik klip izlettirebillir size..ve psikoteknik :cihazına girerek sertifikanızı alıyorsunuz ...bu eğitimden sonra sizlerde dağıtım iznine cıkıp daha sonra usta birliğinize teslim oluyorsunuz ... uzun lafın kısası iskenderun deniz alayında askerlik yapmak bi ayrıcalıktır karacılar yeşil yeşil gezerken sizler beyazlar içinde karizmatik bir görüntü oluşturuyorsunuz inanın bu herşeye yetiyor bol bol fotograf cekip sevdiklerinize göndermeyi unutmayın hepsi bukadar arkadaşlar umarım gayet açıklayıcı olmuştur

Selamlar hayırlı tezkereler
2004/4 Dz.Talim Öğrt.Çvş Yavuz Bayrak

ÖNEMLİ BİLGİLER

İSKENDERUN DENİZ ER EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI
Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı Akdeniz bölgesinin doğusunda HATAY iline bağlı İskenderun ilçesinin 3 Km. güneyinde E 91 karayolu üzerinde yer alır. Batısında Akdeniz, doğusunda Avanos dağları, güneyinde HATAY ili, kuzeyinde ise İskenderun körfezinin bulunduğu bir bölgede konuşlandırılmıştır.
 Yurt İçi ulaşım :
(1) Karayolu ile ulaşım: Yurdun her tarafından İskenderun ilçesine direkt ulaşım vardır.
(2) Demiryolu ile ulaşım: Türkiye’de Demiryolu hattı olan illerden İskenderun Garına Direkt / aktarmalı Demiryolu ulaşımı vardır.
(3) Havayolu İle Ulaşım: Ankara ve İstanbul’dan Adana’ya direkt, havaalanı bulunan diğer yerlerden ise aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Yoğun talep nedeni ile önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir.
 Şehir İçi Ulaşım:
(1) Otobüslerin Şehir içi indirme yeri olan Garajdan aktarmalı, pac meydanından ise Alayımıza direkt dolmuş seferleri bulunmaktadır.
(2) Ayrıca celp haftası boyunca Garaj Alay arasında komutanlığımızca periyodik ring seferleri ücretsiz olarak düzenlenmektedir:
 İletişim ve Banka Hizmetleri :

Komutanlığa ait bölüklerin çağırmalı ve ankesörlü telefonları bulunmaktadır. Birliğin dört değişik bölgesinde acemi erlerin aile ve yakınları ile daha rahat bir ortamda görüşmek amacı ile on beş adet kontörlü telefon bulunmaktadır.

Erlerimiz aileleri, yakınlarıyla iletişim ihtiyaçlarını aşağıda belirtilen telefon numaraları ve posta adresi vasıtası ile kolaylıkla giderebileceklerdir. Aşağıdaki telefonlar sadece birlik dışından aramalara açık olup, telefon görevlisi er tarafından aranan kişi en kısa sürede telefona çağrılmaktadır. Her telefonun yaklaşık 300 kişiye hizmet vermesi nedeniyle uzun süre meşgul edilmemesi, görüşme süresinin üç dakikayı aşmamasına dikkat edilmelidir.

BİRLİK ADRESİ
Örnek : 
Sayın : Eyüp GÜNDÜZ
Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı 
4 ncü Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı 
20 nci Eğitim Bölük Komutanlığı
Celp No:2639
Posta Kodu : 31200
İskenderun / HATAY

BÖLÜKLER TEL.NO:
1 nci ve 2nci Bölük 0 326 618 36 99
3 ncü ve 4 ncü Bölük 0 326 618 37 05
5 nci ve 15 nci Bölük 0 326 618 37 01
6 ncı ve 7 nci Bölük 0 326 618 37 07
8 nci ve 9 ncu Bölük 0 326 618 37 06
10 ncu Bölük 0 326 618 37 08
11 nci ve 12 nci Bölük 0 326 618 37 02
13 ncü ve 14 ncü Bölük 0 326 618 37 00
16 ncı ve 17 nci Bölük 0 326 618 37 04
18 nci ve 19 ncu Bölük 0 326 618 37 03
20 nci Bölük 0 326 6189949 / 22 91

Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığına katılan erlerin şahıslarına ait fazla miktardaki paraları Alay içerisinde bulunan Oyak Bankı Şubesine yatırılır. Erler yatırmış oldukları bu paralardan istediği miktarda sabah 08:00’dan akşam 21:00’a kadar kendi hesabından parasını çekebilir.

Beş haftalık eğitim süresi içerisinde erlerin kanunen çarşı izni hakkı olmadığından dolayı yukarıda belirtilen banka şubesi ve ATM si bu konuda erlerimize büyük bir kolaylık sağlamaktadır.Erbaş / erlerimizin bankaya yatırmış oldukları bu paraların faizleri Mehmetçik Vakfına gider.
Alayımızda telefon, havale, posta hizmetlerini yürüten PTT şubesi faaliyet göstermektedir. Bu şube kanalıyla on-line sistemi ile gönderilen havaleler en seri şekilde erlere ulaştırılmaktadır.

Ziyaretçi Mahalli ile ilgili bilgiler :

Ziyarete gelen er / erbaş yakınlarının yiyecek ve içecek gibi maddelerle birlik içerisine girmesi yasaktır.

Ziyaret Mahallinde, gelen ziyaretçilerin her türlü ihtiyacını karşılamaya yönelik kolaylık tesisleri bulunmaktadır (pastane, kafeterya, gazete, manav, fast food, butik, Kontörlü telefon, tuvalet, televizyon, ).

Gelen ziyaretçilere yardımcı olmak maksadı ile her bölüğe ait bir danışma masası ve görevliler bulunmaktadır.

Ziyaret Saatleri, Hafta içi (Mesai günleri) 12:00 – 13:30 arası, hafta sonu 09:00 – 17:00 arası uygulanmaktadır.

Bu saatlerde birlikte bulunan er / erbaşlar aile ve yakınları ile rahat bir ortamda görüşebilmekte,bu saatler dışında gelen ziyaretçilere de kısa süreli görüşme imkanı sağlanmaktadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterious27 -- 8 Ağustos 2009; 23:11:17 >

1795 Mesaj
8 Ağustos 2009; 11:23:54 

Mysterious27

dostum süper bir açıklama olmuş teşekkür ederim
birşey soracagım bende dövmeler var problem oluyormu denk geldinmi en azından ?
birde telefon götürmüyoruz simkart götürsek kullanma şansımız varmı ?
fotograf makinesi? tesekkur ederim tekrar verdigin bilgiler için iyi günler.

2982 Mesaj
8 Ağustos 2009; 16:31:20 

quote:

Mysterious27

dostum süper bir açıklama olmuş teşekkür ederim
birşey soracagım bende dövmeler var problem oluyormu denk geldinmi en azından ?
birde telefon götürmüyoruz simkart götürsek kullanma şansımız varmı ?
fotograf makinesi? tesekkur ederim tekrar verdigin bilgiler için iyi günler.

Dövmeler sorun olmaz fazla.Cep tel ve fotoğraf makinası götürme,uyumaya bile vakit bulamayacaksınız acemide.Ustaya geçtiğinde zaten sokarsın bunları birliğe.

2982 Mesaj
8 Ağustos 2009; 16:38:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Mysterious27

hepiniz boyunuzdan büyük postal ve kamuflajlar ile giydirilceksiniz

sizler beyazlar içinde karizmatik bir görüntü oluşturuyorsunuz

Postal ve kamuflaj yok,işbaşı,kışlık ve yazlık leventlik denilen elbiseler ve normal siyah ayakkabı veriliyor.Ustada postal veriliyor ama görevinize göre,ben bir iki kişide gördüm postal.Acemide sürekli işbaşı denilen kıyafeti giyersiniz,yemin töreninde ise yazlık leventlik giyersiniz,arkadaşın fotoğrafta giydiği kıyafetin beyaz olanı.

1795 Mesaj
8 Ağustos 2009; 17:53:38 

quote:

Orijinalden alıntı: galganus12

Dövmeler sorun olmaz fazla.Cep tel ve fotoğraf makinası götürme,uyumaya bile vakit bulamayacaksınız acemide.Ustaya geçtiğinde zaten sokarsın bunları birliğe.

anladım dostum çok teşekkür ederim.

491 Mesaj
8 Ağustos 2009; 20:01:37 

Vucudunda dovme bulunana kisilere psikopat gozuyle bakiliyor ..herhangi bir saglik sorununuz vsrmi yokmu diye psikologa sevk ediliyorsunuz benim zamanimda kolunda dovme ve faca bulunanlara bu yontem uygulaniyordu bunun disinda cezai bir yaptirim kesinlikle yoktur...Deniz alayina dusen askerlerin hicbirsekilde slklntl yapmasina gerek yok gozunuz kapali 15 ayin tadini cikartin bulamassiniz o gunleri birdaha ben cok ozluyorum...Benim zamanimda ilk giriste acik yesil denizci kamuflaji veriliyordu onceki yazimda belirttigim kamuflaj budur..Arkadasin gordugu yesil kamuflaj ise amfibi deniz piyade olan askerlerde gordugu kamuflajdir...merak ettiginiz herturlu soruya elimden geldigince cevap veririm..Sunun unutmayin deniz alayinda subay astsybay tanidiginiz olmaktansa bitane Tlm ogrt cavus veya 0nbasi tanimaniz acemiliginiz boyunca size yeterli gelicektir...

491 Mesaj
9 Ağustos 2009; 22:57:43 

Ayrıca Telefon götürmemenizi tavsiye ederim..iletişim adına götürceginiz tek şey hat olsun onuda kagıda sarıp sarmalayıp cüzdanınızın arasına saklayın.. bakarsınız anlayıslı bi talim öğretmeniyle karsılasırsınız kendi kullandıgı telefonu kullandırır size ...

1795 Mesaj
10 Ağustos 2009; 13:16:42 

merhaba arkadaşlar bugun silüs ü almış bulunmaktayım
19 u teslim tarihi yazıyor
ayrıca
Kuvveti :DZ.K.K.LIĞI
Sınıfı :MUHAFIZ
Meslegi:ELEKTRİK TEKNİSYENLİGİ (GENEL) yazıyor
muhafız derken tam olarak ne anlama geliyor ?
Ayrıca elektronikten mezunum ama elektronigi hiç sevmem ve Anlamam ne olcak şimdi :)

32 Mesaj
10 Ağustos 2009; 19:26:08 

GÖKHAN TARKAN KARAMAN
Sahil Güvenlik
Kısa Dönem Er
1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY
Çanakkale'den gidiyorum arkadaşlar varmı Kaleli?

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
Yeni Lancer09 Invite 1.5 AT yakutkırmızısı

70 Mesaj
10 Ağustos 2009; 19:53:03 

Forum da 3-4 tane daha sahil güvenlikçi arkadaş var artık hep beraber orada buluşacağız.

4 Mesaj
10 Ağustos 2009; 21:25:29 

Sahil Güvenlik
Kısa Dönem Er
1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY
ersin yılmaz bolu 12sinde orda görüşmek üzere arkadaşlar...

1 Mesaj
10 Ağustos 2009; 21:44:02 

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY benimde istanbuldan gidiyorum varmı bildiğin yada sen istanbuldanmı gidiceksin eklersen konuşalım eastblood_e@hotmail.com

32 Mesaj
10 Ağustos 2009; 22:16:58 

ben istanbuldan gideceğim ordan ucakla antep antepten iskendurun adana ya bilet bulamadık.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
Yeni Lancer09 Invite 1.5 AT yakutkırmızısı

491 Mesaj
10 Ağustos 2009; 23:22:26 

Beyler Korktugunuz Tek Branş Muhafızlık olsun benden sölemesi ...neden demeyin gidince olursanız bu sözüm aklınıza gelsin...

937 Mesaj
11 Ağustos 2009; 11:32:51 

millet donu fanilayi ne renk aliyoruz???

Just a Little..

1795 Mesaj
11 Ağustos 2009; 19:08:45 

quote:

Beyler Korktugunuz Tek Branş Muhafızlık olsun benden sölemesi ...neden demeyin gidince olursanız bu sözüm aklınıza gelsin...

dostum bende muhafız yazıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliKurt_69 -- 11 Ağustos 2009; 19:43:27 >

491 Mesaj
11 Ağustos 2009; 23:13:09 

quote:

dostum bende muhafız yazıyor :D

Sen orda yazana bakma çoğu zaman orda yazan olmursun cunki ...Acemiligin 15.gününde ankaradan Binbası vey albay gelip ilk giriste gectiginiz 10 amfiden birinde sizleri tek tek karsısına alıp bakıcak size konusturucak sorulr sorucak kapasite ve mesleginize göre branslarınız ayarlanıcak ...

105 Mesaj
12 Ağustos 2009; 0:34:25 

iskenerunda ikamet ediyorum ben :D sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz

Renault Megane II Sedan 2008 1.5 Dci Expression 100HP Triptonic Vites Gümüş Gri

13 Mesaj
12 Ağustos 2009; 19:02:11 

Mrb arkadaşlar bende Ankaradan 18 i akşam çıkacam 19 unda teslim olucam.Beyaz iç çamaşır aldım alt-üst.orada beyaz giyiliyor değil mi???
Fazla bişeyler götürmeyeceğim, eşofman da götürmüyorum.Arkadaşlar giysi vb. neler götürmemiz gerekecek A'dan Z'ye ne gerekiyorsa açıklayacak bir arkadaşımız varmı acaba???

Deniz K.K. ER EĞT.A.K.LIĞI HATAY / İSKENDERUN
ELEKTRİKÇİ
Bazı arkadaşlar 1.ci flan diye yazmış onlarında Alayları farklı oluyor sanırım?

MCITP

491 Mesaj
12 Ağustos 2009; 19:32:22 

quote:

Orijinalden alıntı: by exelans

iskenerunda ikamet ediyorum ben :D sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz

iskenderunlu bak burda bi dunya insan var iskenderunu merak ediyorlar anlatta dinlesinler havasinin nekadar degisik oldugunu sularinin icilmedigini ben burdan soylim sen devamini getir..edem pastanesinden tatli yemenin keyfini..Hee bu arada Sehit pamirden kalkan minubus duraginda sinan diye bi arkadas vardi onun bana telefon nummarasini bulabilirsen ne guzel olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterious27 -- 12 Ağustos 2009; 19:34:32 >

1795 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:42:10 

18 gecesi otobüsle ankaradan hareket eden arkadaş varmı beraber gidelim

1795 Mesaj
12 Ağustos 2009; 21:52:46 

quote:

Mrb arkadaşlar bende Ankaradan 18 i akşam çıkacam 19 unda teslim olucam.Beyaz iç çamaşır aldım alt-üst.orada beyaz giyiliyor değil mi???
Fazla bişeyler götürmeyeceğim, eşofman da götürmüyorum.Arkadaşlar giysi vb. neler götürmemiz gerekecek A'dan Z'ye ne gerekiyorsa açıklayacak bir arkadaşımız varmı acaba???

Deniz K.K. ER EĞT.A.K.LIĞI HATAY / İSKENDERUN
ELEKTRİKÇİ
Bazı arkadaşlar 1.ci flan diye yazmış onlarında Alayları farklı oluyor sanırım?

dostum hangı fırmadan aldın saat kaça ben daha almadım ona gore alcam beraber gıdelım
özel msj kabul etmıyorsun yarın nete grme sansım olmayacak bana cepten ulasırmısın hemen ona gore bılet alcam
0553 666 1 666
0536 326 02 39

1795 Mesaj
12 Ağustos 2009; 22:09:34 

18 Ağustos 2009 Salı
ANKARA -> Iskenderun
23:59
bu otobüste gidecek olan varmı arkadaşlar biz iki kişiyiz şimdilik Dh den
haberleşelim

2982 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:13:13 

Beraber girin alaya,aynı bölüğe düşersiniz

1 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:37:54 

arkadaşlar benim nişanlım 1.dz.er.a.k.lığı sahil güvenlik iskenderuna çıktı..bugün teslim oldu..ona nasıl ulaşabilirimm..gitsem görme şansım warmı..yoksa acemi birliğinde ziyaret yaskmı..hala aramadı benii..kontrlu telden aramalarınada mı izin wermiolar..ne olur sorularımı yanıtsız bırakmayınn :(((( HÜSEYİN PAKSOY sahil güwenlk

867 Mesaj
13 Ağustos 2009; 18:13:40 

quote:

Orijinalden alıntı: fatoş-hüseyin paksoy

arkadaşlar benim nişanlım 1.dz.er.a.k.lığı sahil güvenlik iskenderuna çıktı..bugün teslim oldu..ona nasıl ulaşabilirimm..gitsem görme şansım warmı..yoksa acemi birliğinde ziyaret yaskmı..hala aramadı benii..kontrlu telden aramalarınada mı izin wermiolar..ne olur sorularımı yanıtsız bırakmayınn :(((( HÜSEYİN PAKSOY sahil güwenlk

hafta sonu cumartesi pazar ziyaret edebilirsiniz
orda ilk günler çok yoğun oluyor
o yüzden arayamamıştır.
1-2 gün içerisinde arayabilir sizi merak etmeyin.

105 Mesaj
14 Ağustos 2009; 0:33:40 

quote:

iskenderunlu bak burda bi dunya insan var iskenderunu merak ediyorlar anlatta dinlesinler havasinin nekadar degisik oldugunu sularinin icilmedigini ben burdan soylim sen devamini getir..edem pastanesinden tatli yemenin keyfini..Hee bu arada Sehit pamirden kalkan minubus duraginda sinan diye bi arkadas vardi onun bana telefon nummarasini bulabilirsen ne guzel olur...

artık sularımız içiliyor havası çok sıcak dönerimiz künefemiz meşhurdur gezilecek yerlerimiz ise çarşı ve sahilden ibaretttir hafta sonları deniz keyfiniz vardır şehit pamirdeki durak kalktı arkdaşım karaaağaç arsuz duragından bahsediyorsun demi ?

1 Mesaj
14 Ağustos 2009; 3:12:43 

Lütfen yardımcı olun.Eşim 12sinde gitti.Yemin töreni hangi tarihlerde ve hangi gün olur?Bir de iskenderun'da kalınacak temiz ve güvenli bir otel bulabilir miyim?ya da en yakın nerede?Bu arada 1 günde bayaa sıkıntı yaşadığı belli 20snlik telefon konuşmamızdan..Nasıl geçecek ve bu yaştan sonra da nasıl geçer bilemiyorum.İkimize de çok oturdu bu durum..İşi ,gücü,eşi,çocuğu bırak git oralara..hiç anlamıyorum.Bu insanlar nasıl yaşayacak diye soran yok.

aymeg

2 Mesaj
14 Ağustos 2009; 5:19:17 

benimde nisanlım orda 4 eylüldeymiş gailba yemin törenleri istanbuldan gidecekler varmı? birlikte gidelim arkadaşlar.
Hiç iyi değilim gitsemmi gitmesemmi yemin törenine karar veremedim biri bana destek olsun:(

105 Mesaj
14 Ağustos 2009; 14:09:09 

. Hataylı Oteli Osmangazi Caddesi No:2 İskenderun 0326 614 15 90

.
Ontur Otel Muammer Aksoy Cad. No: 8 İskenderun 0326 61 624 00

.
Cabir Otel Ulucami Cad. No:16 İskenderun 0326 612 33 91

.
İmrenay Otel Şehit Pamir Caddesi 0326 613 21 17

.
Kıyı Otel Atatürk Bulvarı No:63 İskenderun 0326 617 36 80

.
Altındişler Otel Şehit Pamir Caddesi 0326 617 10 11

.
Hitit Otel Cumhuriyet Meydanı No:1 İskenderun 326 613 31 66

.
Kutlubay Otel Atatürk Cad. No:93 0326 613 45 67

.
İssos Otel Arsuz Yolu 12. Km. Iskenderun 0326 642 75 48

.
Arsuz Otel Uluçınar-Arsuz 0326 643 24 44

.
Lion King Gümüşkent karşısı - Arsuz 0326 643 38 52

.
Yunus Motel Akdeniz Cad. No:16 Arsuz 0326 643 20 88

.
Atahan Pansiyon Sami Oytun Caddesi Arsuz 0326 643 22 11

.
Ercan Pansiyon Iskenderun Arsuz Yolu 20. Km. 0326 658 23 60

.
Yıldız Pansiyon TCDD Kampı Karşısı Arsuz 0326 643 21 94

.
Denizkızı Otel Gülcihan İskenderun 0326 644 50 07

105 Mesaj
14 Ağustos 2009; 14:11:37 

benim size önereceğim
hataylı birde ontur bunlar en iyi oteller bunların hariçindeki
aykut altındişler imrenay orta sınıf insanlar için hepsi güvenli ve temizdir bu konuda hiç sıkıntınız olmasın önceden yerlerinizi telefonla ayırttırabilirsiniz. (bu sizin lehinize iyi olur bazı günler otellerde kalacak yer olmuyor full hotellerimizin çoğu çünkü)

2 Mesaj
14 Ağustos 2009; 14:36:36 

çoook tesekkur ederimm ya uğrastrdk senı allah razı olsun

13 Mesaj
14 Ağustos 2009; 17:47:24 

quote:

dostum hangı fırmadan aldın saat kaça ben daha almadım ona gore alcam beraber gıdelım
özel msj kabul etmıyorsun yarın nete grme sansım olmayacak bana cepten ulasırmısın hemen ona gore bılet alcam
0553 666 1 666
0536 326 02 39

slm kardeşim ben kastamonuluyum 18 nde akaraya gelicem zaten ankarada yaşıyordum biraz işlerim var ankarada akşam saat 22:30 İskenderun otobüsü ile yola çıkyorum.
benim num 0506 507 15 96 yemin ederim çok az kontorum var arasam kapanacak 500 kont ne zaman bitti anlamadım belki iskenderunda buluşurz.

Kafama taklan bişey var, ben iş çamaşrı,1 normal elbise,çorap,traş takmı ve havlu flan götürüyorum fazla bişey götürmeyeceğim.Doğrumu yapyorum acaba başka bişey götüreyim mi bilen var arkadaşlar??????
Birde orta boy tekerlekli bavul ile gitsm orada skıntı olurmu acaba yoksa normal üstten tutmal çantaylamı gitsem?yardımıcı olun arkadşlar orada armut gibi kalmayalım gidince göze batmayalım.birbirimize yardımcı olalım tertiblerim nede olsa asker ocağı...

MCITP

491 Mesaj
14 Ağustos 2009; 19:25:15 

iskenderunda 15ay askerligini yapmis biri olarak
Cabir Otel Ulucami Cad. No:16 İskenderun 0326 612 33 91

bu oteli tavsiye ederim temiz kaliteli guvenilir bir otel cokda pahali deil ben evci iznine ciktigimda sevgilimle burda kaliyordum..

Ayneg bukadar SIKINTI yapmana gerek yok inan eşin senin kadar SIKINTI yapmiyordur gercekten cok rahattir deniz alayi ve daha 2 gun once gitmis 20 sn konusman bile mucize diyebirim dile kolay bi anda 5000 kisi telefonlara kosuyor oyuzden 3-5 gun sabretmeni oneririm goruceksin zrayip uzun uzun konuscaksiniz ...ben islerim dolayisiyla hataya gidicektim ama ertelendi malesef ..yemin torenine daha cok var bence simdiden bukadar sabirsiz davranmayin BIRGUN GELICEK BIRGUN KALICAK bakmissiniz bitmis esinizin askerligi omur bitiyor 15 ay neki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterious27 -- 14 Ağustos 2009; 23:56:25 >

13 Mesaj
15 Ağustos 2009; 11:53:00 

Slm arkadaşlar Facebook da,

İskenderun Deniz K.K. Er Eğitim Alay Komutanlığı 89/3

adlı bir grup oluşturdum.Yeni açmam sebebiyle içeriği henüz boş gibi her birlikte yazılarımızla dolduralım herkesi bekliyorum

MCITP

1795 Mesaj
15 Ağustos 2009; 21:16:29 

quote:

Slm arkadaşlar Facebook da,

İskenderun Deniz K.K. Er Eğitim Alay Komutanlığı 89/3

adlı bir grup oluşturdum.Yeni açmam sebebiyle içeriği henüz boş gibi her birlikte yazılarımızla dolduralım herkesi bekliyorum

tamamdır kardeş

5 Mesaj
16 Ağustos 2009; 2:16:02 

Yardımcı olabilmek adına;
Bundan önceki dönemde nişanlım İskenderun'da acemiliğini yaptı.
Yemin töreni için gittiğimizde Hataylı Otel'de kaldık,güvenilir ve birliğe yakın olması sizin için de tercih sebebi olabilir.Dolmuş ile ulaşım sağlanabiliyor.Yalnız otel dolu olabiliyor,önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.
Fotoğraf çekme arzusunda olanlar için;eğer usta birliği başka yere çıkarsa,bahriyeli kıyafetiyle görebileceğiniz tek an yürüyüş sırasında oluyor.
Çünkü daha sonra dağılmadan üstlerini değiştirmeye ve eşyalarını almaya gidip yanınıza geliyorlar.
O arada yakalayıp fotoğraf çektiniz çektiniz.(Ki gerçekten ayırt etmek çok zor).Beyazları bir daha giymiyorlar.=)
Eğer bulundukları birlikleri öğrenirseniz,hesap yapıp yemin edecekleri masanın hizasına oturmanızı tavsiye ederim.Bu konuda görevli olan arkadaşlar yardım edebilir rica ederseniz,hangi bölük nereye denk geliyor gibi.
Olaya değişik bir bakış açısı oldu,kusura bakmayın. =)

25 Mesaj
16 Ağustos 2009; 12:32:18 

Merhaba arkadaşlar bende acemiliğimi burada yapmıştım. Rahat bir yerdir sıcağı dışında. Yemin törenide bildiğim kadarıyla 4 eylül'de izin kullanmayanlar 6 eylül pazar günü usta birliklerine teslim olmak zorunda.

Bence izin kullanmayın kısa dönem kalkacak muhabbetleri dolaşıyor ortada riske atmaya değmez. Birde izin kullanıca terhis günü herkes giderken sen kalıyon çok kötü olur. Benimde 30 günüm kaldı hadi artık gelinde biz gidelim :)

Hayırlı teskereler

491 Mesaj
16 Ağustos 2009; 19:00:22 

Yeni gidecek olanlar benim anlattiklarimin aynisi yasicaklar ona gore hazirlayin kendinizi

1795 Mesaj
16 Ağustos 2009; 23:18:31 

quote:

slm kardeşim ben kastamonuluyum 18 nde akaraya gelicem zaten ankarada yaşıyordum biraz işlerim var ankarada akşam saat 22:30 İskenderun otobüsü ile yola çıkyorum.
benim num 0506 507 15 96 yemin ederim çok az kontorum var arasam kapanacak 500 kont ne zaman bitti anlamadım belki iskenderunda buluşurz.

Kafama taklan bişey var, ben iş çamaşrı,1 normal elbise,çorap,traş takmı ve havlu flan götürüyorum fazla bişey götürmeyeceğim.Doğrumu yapyorum acaba başka bişey götüreyim mi bilen var arkadaşlar??????
Birde orta boy tekerlekli bavul ile gitsm orada skıntı olurmu acaba yoksa normal üstten tutmal çantaylamı gitsem?yardımıcı olun arkadşlar orada armut gibi kalmayalım gidince göze batmayalım.birbirimize yardımcı olalım tertiblerim nede olsa asker ocağı...

anladım kardesım bende Allah nasip ederse 18 gecesi 23:59 arabasıyla hareket etcez bakalım
Şimdeden hayırlı teskereler olsun

1 Mesaj
17 Ağustos 2009; 18:55:08 

iskenderun deniz er eğt alayı
sınıfı:serdümen

var mı arkadaşlar başka serdümen olan

veya serdümen sınıfı askerliği gemide mi yapıyor

bilgisi olan varsa paylaşımlarınızı bekliyorum ...

20.08. öğlen gibi iskenderundayım bu arada...

1795 Mesaj
18 Ağustos 2009; 14:50:16 

tertipler selam
ben Allahın ıznıyle bu gece Ankaradan ulusoy arabasıyla 23:59 da hareket etcem cep telefonunuda goturcem askerıyeye teslım etsek problem olurmu

8265 Mesaj
19 Ağustos 2009; 20:25:47 

Arkadaşlar yemin töreni 17 Eylül 2009 saat 10:00 da. Girişte duyuru olarak asmışlar.

186 Mesaj
23 Ağustos 2009; 10:48:28 

17 Eylulse Demekki Sizleri Goremiyecez.. Safak 23.. İskenderunda Acemi Birligini Yaptim.. Suan Kocaeli Cengiz Topeldeyim.. Lumbaragzinda Gorevliyim.. Buraya Eger Düserseniz SelamLarimi İletin Herkese:)) Vaybe Saka Maka Bitti ...Darisi Hepinizin Basina.

İskenderunda Bulusma Yerimiz ve Saatimiz: Kral Künefe Salonu Saat 12:00 ...
Not: Daha iyi bir yer biLen soylesin orda buLusaLim..