Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI HATAY İSKENDERUN (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.169
Cevap
4
Favori
282.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rica ederim benm için büyük bir zevk eğer çanakkaleye gelen olursa inşallah çok daha fazla yardımcı olmaya çalışacağım

quote:

Orjinalden alıntı: feba2002

@gozden84
    Güzel ve yol gösterici açıklamalarınız için size çok teşekkür ederiz.Benim eşimde orada askerlik yapıyor.Bu form ve sizin gibi bir iki kişinin açıklayıcı yol göstermesi sayesinde içim oldukça rahat, kafamdaki bütün sorular hemen cevaplanmış durumda.Tekrar teşekkür ederiz.
    Sizin teskerenize az kaldı inşallah sağ salim sevdiklerinize kavuşursunuz.Sonrada darısı başımıza olur inşallah.Şİmdiden hayıurlı teskereler.

• Acemiliği burda yapmıştım.89/1 15. bölük
  • Henüz belli olmadı usta birliğinin nereye çıktığı,sabırsızlıkla bekliyoruz.
    Verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim,çok yardımcı oldular gerçekten. =)
  • merhaba sözlüm hatay iskenderunda acemiliğini yapıyor ve sonunda usta birliği belli oldu. ancak nasıl bir yer düştüğü yer çok merak ediyorum... çanakkale ye düştü galiba motor birliğiymiş... oarda askerlik yapanlar varsa ne olur bir kaç bilgi verirlerse çok sevinirim... şimdiden çok teşekkür ediyorum...
  • merhaba benim eşimin dağıtım yeride çanakkale olmuş.ama tam olarak konuşamadık.akşam ayrıntılı konuşuruz.İnşallah hayırlısı olur.
  • mrb nişanlım bartın pelikan tesisleri diye bi yere düştü dagıtımda çok şükür yakın
  • Merhaba eşimin çanakkale'ye vardabandıra olarak gidiyor.Bununla ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
  • Usta birlikklerini detaylı yazarsanız yardımcı olabilirim.. Örneğin Çanakkale Boğaz Komutanlığı Güvenlik taburu veya Çanakkale Deniz müzesi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gozden84 -- 29 Nisan 2009; 15:18:53 >
  • çanakkale boğaz komutanlığı onarım destek komutanlığı... bilgi verebilirseniz çok memnun olacağım... çok teşekkür ederim
  • merhaba,

öncelikle tüm askerlerimize özellikle bahriyelilerimize hayırlı tezkereler... :)

ben de, mersin güney saha üst komutanlığı liman hizmetlerinde, özellikle vardabandra olarak görevli bulunan arkadaşlardan bilgi almak isterim..
    nasıl bir yerdir mersin limanı?
    neler yapar vardabandralar?
    vs..

öğrenmek istediğim pekçok şey hakkında (ve hatta fazlası da) bu forum sayesinde bilgi sahibi oldum..
    hepinize teşekkürler..
  • Feba2002 ve ecel.s'e

Vardabandra, kelime anlamı ile gemilerde işaretlerle anlaşmayı ağlayan er olarak geçer. işaret dediğimiz de ülke bayrakalrına benzeyen sancaklar.

Eğer gemiye düşmemişse, bir işaret istasyonuna tertiplenmişlerdir.

işaret istasyonlarında da bildiğim kadarı ile gemilerin takibi yapılıyor, askeri sivil vs gemiler'in giriş çıkışları kaydediliyor.

ben çanakkalede yaptım, (önceki sayfada ekledğim resimler vardı, o manzaraya bakarak gemilerin takibini yapıyorduk.

limanda bu işler nasıl olur bilmem ama, muhtemelen aynı şekilde gemi takibi yapacak.

feba2002, eşinize 2 gün yol izni verilecek, cuma törenden sonra çıkıp iskenerundan ayrılabilirsiniz, pazar günü 17:00 da usta birliğine katılması gerekiyor.
    ecel.s mersin iskenderun komşusu olduğu için muhtemelen askeriniz 1 gün yol izni alabilecek, cumartesi 17:00 da teslim olması gerekecek diye biliyorum. ama çok düşük bir ihtimal de olsa o haftasonunu dışarda geçirmesine izin verebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPaCeLoRD -- 30 Nisan 2009; 4:19:09 >

• çok teşekkürler... :)
  • SPaCeLoRD
    çok teşkkür ederim açıklamalarınız için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: machiner114

çanakkale boğaz komutanlığı onarım destek komutanlığı... bilgi verebilirseniz çok memnun olacağım... çok teşekkür ederim

bende çanakkale boğaz kom.dayım fakat onarım destek ile ilgili bilgi sahibi deilim. muhtemelen araçların onarımı ile ilgili bir birliktir diye tahmin ediyorum. boğaz kom. genel olarak iyi ve rahattır. boğaz komutanlığı, çanakkale boğazında 18 MART 1915 tabelasının bulunduğu yerde ve denize sıfırdır:)
  • çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için... inşallah rahat olur sözlümün kardeşi de çanakkale de ama o jandarma olarak yapıyor ve biraz zorlu oldu onun ki...inşallah aynı şeyleri yaşamazlar... size hayırlı teskereler az kaldı büyük ihtimalle allah bize de o günleri gösterir inşallah...
  • Jandarmalara Bahriyelileri kıyaslamamak gerekir, bahriyeliler jandarmalara nazaran askerlik değil tatil yapıyor :)
  • kısa dönem askerliğim için deniz eğitim komutanlığı iskenderun / hatay çıktı. nasipse 3 mayıs pazar akşamına kadar teslim olacağım.
    yanımda götürmem gerekenler konusunda yardımcı olabilecek değerli forumdaşlarımın görüşlerini bekliyorum.

sevgiler / saygılar
  • space_frog

dostum yanında iç çamaşırı, çorap, tıraş takımı pudra krem falan götür başka hiç bir şey götürme
    çünkü orda sana bir bavul dolusu eşya verecekler taşıması çok zor oluyor.

Acemiliğin tadını çıkarın ustada sürtüş çok

• arkadaslar selamlar.bende 89/2 gıdecegım kısmetse 25 mayıs gıbı.Uzun donem yapacagım nasıpse.İskenderun Denız Er Eğitim çıktı banada.Sormak ıstedıgım bazı seyler var bılgısı olan arkadaslara;

Ben Meslek Lısesı bılgısayar teknısyenıyım.bunun bana acemılıkte ya da usta bırlıgınde faydası olurmu?dıploma fotokopısı falan goturmeme gerek varmı yanı?gercı 4 sene once tecıl ederken bunları yazdırmıstım ama.

Birde telefonla bılgı aldım kadın KAMAROT olarak dedı.bu nedır?

Ayrıca ekstra tavsıyelerınız olursa onlarıda yazarsanız sevınırım.
  • normal gemi dilinde valla tertip gemide getir götür yapan mahali temizlik yapan yemek salonunu cevresidne görev yapan görevliye deniyordu ama askeriye de de buna benzerdir .. ne yalan söliim gene de araştır ben normal gemilerde yolcu gemilerinde olanı söyledim

bu arada kuzen yapmıstı burada banyo imkanları sıfır dıyordu hatta onu almaya gitiğimiz gun o kadar pis kokoyırdu ki yanına yakaslaamadık hamama sokup cıkardıktan sonra tokalaşabilmiştim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardnemesis -- 7 Mayıs 2009; 7:27:31 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.