Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI HATAY İSKENDERUN (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.168
Cevap
4
Favori
282.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece otomatik check in ücretsiz diye biliyorum
    farketmez ya, olmazsa havalimanında buluştugumuzda, kontuarda grubuz dediğimzde bize aynı yeri ayarlarlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silentstrom -- 11 Nisan 2011; 1:49:42 >
  • @ndlb- gideriz ,orda problem yok :p

@silentstrom -valla kontenjan bana mantıklı geldi...Ama bi yerde trabzon okumuştum yerler arasında.
    Künefe konusuna gelirsek,ben bugün arada farkı anlamak amaçlı yedim aydında,yarın Mehmet Yaşin ve LeZZet Durakları ekibi gibi olalım... ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: silentstrom

sadece otomatik check in ücretsiz diye biliyorum
    farketmez ya, olmazsa havalimanında buluştugumuzda, kontuarda grubuz dediğimzde bize aynı yeri ayarlarlar..

neyse o zaman öyle yapalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucucu_madde

@ndlb- gideriz ,orda problem yok :p

@silentstrom -valla kontenjan bana mantıklı geldi...Ama bi yerde trabzon okumuştum yerler arasında.
    Künefe konusuna gelirsek,ben bugün arada farkı anlamak amaçlı yedim aydında,yarın Mehmet Yaşin ve LeZZet Durakları ekibi gibi olalım... ;)

Vedat Milor da ben olurum ozaman

dostum sen ege tayfasındanmı gidiyosun iskenderuna?
    ben ''istanbul sunexpress 06:50 uçağı'' tayfasındanım, nasıl buluşcaz orda

• quote:

quote:

Vedat Milor bana soğuk gelmiştir hep.Yaşin sağlı sollu girişiyo bazen... :))

Evet dostum biz ndlb ile İzmirden pegasus 06:35 uçağıyla Adanaya gelicez. 8 de ordayız sanırım.Sizin uçakta Adanayamı yoksa hataya mı?Hataysa buluşmak zor Adanaysa bişiler ayarlanabilir belki.hem DHler aynı bölükte oluruz...

• arkadaslar aslinda Iskenderunu bilen birisi söyle merkezde bir cafe filan tavsiye etse ve hepimiz orda bulussak.Sonra yemek yesek beraber + künefe tabi :) .

mesela ben haritadan anladigim kadari ile PAC meydani diye bir yer var ve bizim bölük oraya yakin,
  • Yeni gelen arkadaşlar yedeksubay .tk ya giriş yapalım lütfen.

Hem birbiriyle aynı yere düşenleri bulmak kolaylaşır hem de oluşacak istatistik tablosunda faydaları olmuş olur.

Zaten 900 e yakın arkadaş oraya kayıtlarını girdiler çoğu da donanım haberden burada paylaşırken bir yandan da o listeyi ihmal etmeyin.

Hepinize hayırlı tezkereler. ;)
  • Sun Exprees 06:50 uçağındaki arkadaşlar online check in mi yoksa havaalanında mı check in yaptıracak ? Koltuk seçimine ekstra ücret alınıyor.Koltuk satın almazsak check in sırasında sistem rastgale koltuk ataması yapıyor. Bana sistem 15A numaralı koltuğu verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucoplus

Sun Exprees 06:50 uçağındaki arkadaşlar online check in mi yoksa havaalanında mı check in yaptıracak ? Koltuk seçimine ekstra ücret alınıyor.Koltuk satın almazsak check in sırasında sistem rastgale koltuk ataması yapıyor. Bana sistem 15A numaralı koltuğu verdi.

dostum bende sun expressteyım havaalanından check ın yaparız...yanı en azından ben orda yapıcam...yarın gorusmek uzere :)
  • orada buluşup birlikte giderseniz aynı birlik aynı koğuşta kalmanız çok muhtemel.Pac meydanına gidin Adanadan gidenler.orada karnınızı doyurun saat12-1 gibi gidip birliğe teslim olun birlik zaten yakın bir minibüsle gidersiniz.

Bavul için biri soru sormuş bavulunuzu ve sivil eşyanızı ıvır zıvırınızı askeriyenin verdiği bavula tıkayıp konteynera koyacaksınız.Celp numaranızla birlikte.Hepsi aynı bavul olduğu için celp numaranızı yazmayı unutmayın sonra çıkarken zorlanırsınız..

Su felan çok içmeyin girmeden.Askeriyeye girdikten sonra işlemleriniz en kısa 7-8 saat sürecek o arada tuvalet bulmak sorun.Kendinizi kötü yemeklere alıştırın Ben çorba meyva bisküvi ile geçiniyordum..
  • quote:

5er çift yeter sanırım çamaşır.
    valla don lar haki, atletler yeni askeri üniformaların rengi olan hardal sarısı, çoraplar siyah uzun asker çorabı, havlular mavi, valla bilmiyorum çorba gibi bi çantam oldu :)

İskenderun'da sizlere verilecek eşyaların listesini yazayım hatırladığım kadarıyla
    3 çift siyah çorap
    1 çift beyaz çorap (hiç giyilmiyor)
    3 çift beyaz atlet ( bunuda giymezsiniz havalar sıcak)
    1 adet diş fırçası
    2 adet büyük sanino diş macunu
    1 adet spor ayakkabı
    1 adet spor şortu
    1 adet eşofman takımı
    1 adet banyo havlusu (sadece yüz havlusu getirin yeter dolaplar küçük zaten)

bunlarda sizlere verilecek askeri malzemeler
    1 adet ayakkabı
    2 adet eğitim elbisesi (gömlek,pantolon)
    siyah ve beyaz tören elbisesi (siyah giyiliyormu bu zamanda bilmiyorum)
    2 adet şapka
    1 adet tören şapkası

aklıma gelen bunlar

• Arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun.Güzel yere düştünüz.

12 Aralık'ta oraya adım atmış bir bahriyeli olarak kesinlikle erken girin.Sabah 8-9 hadi en geç 12 de içeri girmeye bakın.İçerde 10 tane anfiden geçeceksiniz.Ben akşamüstü 4 gibi sıraya girdim,içeri girdiğimde saat 5 ti.Mahşeri bir kalabalık beni bekliyordu.Doğal olarak anfi işlemleri 3-4 gün sürmüştü.İlk gün sadece bavullarımıza bakıldı ve sabah 4 e kadar anfilerde bekledik.4 te ise bölüklerimiz belli oldu.Koğuşa girdiğimizde saat 4.30 du ve sadece yarım saat sonra koğuş kalk sesiyle macera başladı

Fazla sıkıntı yapmayın.Sizi zorlayacak olan tek şey saatlere ayakta beklemek olacak.Kahvaltıda,öğle-akşam yemeklerinde sıra bekleyeceksiniz.1.5 saat boyunca yemek sırası beklediğimizi biliyorum.Bizim dönem baya kalabalıktı,şimdi öyle mi bilmiyorum.

Acemlik boyunca en fazla yapacağınız şey;dirsek kol temas aralığı hizaya gel,ileri bak.Sayarak çömel.Durmadan çömeleceksiniz.Çömelince beni hatırlayın ama küfür etmeyin bana

Bazı akşamlar anfilerde ders olur,oraya giderseniz.Ama anfini çoğunda dersi dinleyecek hal kalmadığı için uyur Kamara ve aşhane görevleriniz olur.En azından mutlaka kamaraya görevli olarak gidersiniz.Yemek dağıtma ekibine geçin derim.Benim gibi bulaşığa kalırsanız koca koca 20-25 yemek kazanını yıkamak zorunda kalırsanız Ayrıca sabah kahvaltısında çayınızı musluktan alırsınız.Banada ilk başta garip gelmişti musluktan çay akması..

Fazla eşya götürmenize gerek yok.Orada siz askeri çanta dağıtılacak.Tabi yanınıza bol bol çamaşır alın.Ben kullan at yapmıştım.

Acemiliğiniz 28 gün olacak büyük ihtimal.Biz 18 gün yapmıştık ama..

• Hatay havalimanından İskenderun a gidiş ya taksiyle oluyomuş 20 25 tl civarına, yada Havaş otobüsleri varmış,
    45dk falan sürüyomuş..
    yani 8de inse uçak valizi alması, taksiye vs. binmesi 9u bulsa 10da en kötü ihtimal İskenerundayız..
  • Beyler acemlik icin 10 tane haki yesil don atlet. 12 tane corap traj malzemesi icin kutu havlu traj malzemesi vs seyler aldim umarim yesil sikinti yaratmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: AESAES

Beyler acemlik icin 10 tane haki yesil don atlet. 12 tane corap traj malzemesi icin kutu havlu traj malzemesi vs seyler aldim umarim yesil sikinti yaratmaz

Sıkıntı olmaz.Acemilikte nerdeyse herkes yeşil atlet don giyiyordu.
  • quote:

quote:

Sabihadan 06 50 uçagna +1 olarak eklenmek istiyorum arkadaşlar havaalanında görüşmek üzere

• Torunlarım benim gelin gelin gari. Çanakkale Güdümlüye düşün bir an önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARK TOWER

Torunlarım benim gelin gelin gari. Çanakkale Güdümlüye düşün bir an önce.

havalar nasıl orada dede neler yapıyorsun orada muhafız mısın?.
  • Arkadaşlar denizcilikte yer degiştirme olayları varmıdır ?Ayakkabılara kilit vurmak gerekir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAT1986 -- 11 Nisan 2011; 13:00:26 >
  • Elimden geldğnce orada nelerle karşılşcğnzı yazayım. Biraz uzun olack ama detaylarına kdr inmeyi istedm. Çünkü ben de gitmdn önce sizin gbiydm her şeyi merak edyrdm. Cümlelerimde bozukluklar olursa affedin:))

Aman arkadaşlar sakın birliğe geç teslim olmayın. Biz 3 buçuk gbi teslim olmştk gece 12'de işlemlerimizin yarısı tamamlanmış bir şekilde eşyalarımız dahi dolaba tam yerleştiremeden yatağımıza girmiştik. Sonraki günlerde de yavaş yavaş anfileri bitirmiştik ama erken girin ve girmeden önce karnınızı doyurunu yanınıza su alın. içeride de pet şişeyle sulara karışmıyorlardı biz girdiğimizde. Şimdi bir şey derler mi bilmem:)) Birliğe girmdn önce bir yerlerde buluşun tabi inzibatlara yakalanmadan:)) içeriye girince o kdr insanın arasında kendnzi bi garip hissedyrsnz. Öyle aynı bölüğe düşerz falan hikayesi de çok önemli dğl. Hemen kaynaşırsnz. Eşyalarınızn çalınma ihtimali yok denecek kdr az. Zaten dolaplrnzn kilidi bile yok. Yani benm bölüğümde öyleydi. Herkes bir süre snr birbiriyle kaynaşyr kimse dolabmdn eşya çalnck korkusu taşımyr. ama eksiği gediği olan arkdşlrnzla yardmlşn lütfen. Çünkü orada bi tane eksğn olunca sıkıntı yaşayablyrsn. Sabah kalkış saatinden yaklaşk 30-45 dk falan önce kalkıp tıraşınızı olun. Snr küçücük tuvaletlerde sıra bekleyp talime çıkma saati yaklşcğı için hızlı hızlı ve yarım yamalak tıraş olur ve oranızı buranınızı kesersnz:)) zaten 3.4. günü alışyrsnz o saatlerde kalkmaya. erken kalkın tıraşnzı olun snr gelip biraz daha uyuyun zaten sizi kaldırırlar arkdşlrnz. o anki gürültüye de uyanrsnz. Uyandktn snr 2 dkda üstnüzü falan giyin ve yatağınızı çavuşlarnz size öğrettği gbi düzeltn. aman ihmal etmyn yoksa siz gündz eğitimdykn nöbetçi subay gelip kontrol ettğnde yatağnızı bozuk görünce size ceza vereblr. ve yataklarnz altına malzeme koymayn. bazı uyanıklar vardı bizde hep koyarlardı. öğlen koğuşa bi gelrdk çöpler eşya dolu. nöbetçiler kontrol edip atmşlr çöpe.

Yanınıza neler alacağnzı dedelerinz yazmş zaten. Atlet, çorap, diş macunu, fırçası falan veriliyor. Ben de giy at yaptm. El ve yüz kremi alın mutlaka. tırnak makasının törpü kısmını kırp öyle alın yanınıza. Törpü kısmı bıçak gbi sayıldğndn yasakmş. Bi tane asker cüzdanı alın boynunuza bağlmk için. içine paranızı aktrcğnz kartınızı ve anfilerdeki işlemlrnz sırasında verlck olan bilgi notlarını, kağıtlrnı koyarsnz. bu kağıtları sakın atmayın. usta birliğine gidcğnz günlere yakın sizden istycklr. ve arada bir de lazım oluyr cüzdanınızn içinde saklayın. bot falan giyilmyr ayakkabı verecklr size. ayakkabı boyasını da almayı unutmyn. Sivilden götürecğnz bavullarınızla orada size verilecek olan bavulu birlikte taşıycksnz işlemlernz bitene kdr. elinizde 2 tane bavul zor oluyr tabi:) bu yüzden sivilden götrcğnz bavula çok az şey koyun. O bavullarınızda olup da orada verilck bavulun içinde olmyn eşyalrnızı hızlı bir şekilde size verilen bavula koymayı unutmyn. En sonda evden götrdğnz bavulu baraka gbi depolar var oraya koyacksnz sıra numarasına göre. size verilen bavulun içindeki malzemelerin bazılarını dolabnıza koycksnz bazılarını bavulda bırkacksnz ve o bavulu da depoya koycksnz yine sıra numaranızı üstüne yazıp. Zaten bavulun rengi lacivert. Tebeşirle yazılyr numaralar. Hangi eşyaları dolabınıza koycğnzı çavuşlar tek tek söyleyck aman karıştrmyn snr gidip depodan ihtycnz olan şeyi almanız zor olablr. Çünkü ilk günlerde işlemlernz uzun süreblr fırsat bulamayblrsnz. Ve en önemli şeylerdn birisi de giderken mutlaka ama mutlaka asker traşı olun. Kafanıza şapkayı taktığnz zaman saçın açıkta kalan kısımları mutlaka 3 numara olmalı. Yani saçın tepe kısmını 3 numaraya vurmaya gerek yok. Şapka takınca açıkta kalan kısımları kestrn 3 numarayla diğer kısımları da kısalttırın ama 3 numara kdr kısa olmayblr. Çok uzun da bıraktrmyn. Eğer böyle yapmzsnz orada saçlarınız kontrol ederkn uzun olanları direk berbere göndryrlr ve saçlarınızı hızlı bir şekilde 3 numaraya veriyrlr resmen dazlak oluyrsnz:)) ayrıca saçınızı yıkama imkanınız da olmayck. çünkü çavuşların banyo faaliyeti dedikleri şey için sizin bölüğünüzn banyo günü olmalı. ama ben dışardaki soğuk su akan çeşmelerde saçımı yıkarm diyorsnz orası ayrı tabii:)) banyo günlernz olack dedğm gbi. ama en fazla 3 dk falan sürenz oluyr. sakın telaş etmeyn çünkü sabah 5'te de banyo yapablrsnz ve o zmn pek sıra da olmaz. Bazı arkadşlrm o saatte kalkıp giderlerdi ve pek bi zorluk yaşamadan banyolarını yapmşlrdı. Sıra olmyr çünkü o kdr. Yemekler idare eder. Zaten yemekhane yani kamara denilen yere her gün her bölktn 10 kişi falan gidiyr. Yemeklerin yapımında sizin de katkınız oluyr. Musluktan çay doldururkn sakın bardağın ağzına kdr koymayn çünkü demir bardak oldğu için siz farkına varmyrsnz ama elinize aldktn birkaç saniye snr feci şekilde ısınyr bardak ve o hengamede bardağı koyack yer de bulmnyrsnz. bu sıkıntıyı orada yaşadğmz için bilyrm:) yemekten snr bölüğün önünde toplanp tuvaletleri koğuşları falan temlzyrsnz ki sakın bu işten kaçmayn. çünkü en fazla 5-6 dk sürüyor bu iş. bizim bölüktekiler kaytarırdı ve temzilk yapılana kdr öyle boş boş beklerdk. işinizi hemen yapınca zaten hiçbir sıkıntı kalmyr. hele ki benm gbi 1.bölüğe düşersnz süper olur. Ben ilk günlerde kamaradayken birisi tuttu beni ve 1.bölükte msn dedi ben de evet dedm şarşkınlıkla. 1.bölüğün medhini birkaç kere dha duydm ve snr anladm durumu:)) komutanları harika insanlar. hele bi üsteğmenimiz vardı ben onun kdr şeker bi insan görmdm.

Eğitim yaparsnz arada bir. Bu eğitimler 2 çeşit olur. ilk olarka tüfeksiz hareketler serisinden başlycksnz. Burdaki hareketler çok eğlenceli. Adamın zıpadkça zıplayası gelyr. O çimlern üsütnde spor yapmk çok zevkli. ama çimlere fazla uzanmayın çünkü kırmız renkli iğne ucu kdr belki ondan biraz daha büyük böcekler var. Amaın üsütne yapışyr onlarcası. Üstnüzü çırpınca hemen gidiyrlr gerçi. 2 olarak da tüfekli hareketler serisi var. Tüfeğin ağırlğndn dolayı bu harektler biraz zor olablr ama yapılmyck şeyler dğl. Bu arada ciddi bir sağlık problemnz varsa mutlaka o problemnzle ilgili raporlarnızı yanınıza alın. Kullanmk zorunda oldğnz ilaçları da raporlaryla götrn. İçeri girdktn 1 hafta snr sağlıkla ilgili bi taramadn geçirlcksnz anfilerde. O zmna kdr ilaçlrnzı kullanamayblrsnz. O tarama anında komutana problemnzi söyleyn ama öyle ufak tefek şeyleri söylemyn azar işitrsnz. Ben 2 ameliyat geçrdm. 2. ameliyatımı askere gitmdn 6 ay önce geçrdm. Durumu anlattm komutana. Raporlarımı istedi ve beni hastaneye sevk etti. Ayağında falan platin olanlar mutlaka alsn raporlarını. Çünkü akşam 10 buçuklara kdr hiçbir şey yapmadan ayakta durdğmuzu bilirm. Sürekli çömelp kalkmktn ayağında belinde sorun olan arkdşlr zorlanyrdu.

Son günlere doğru atış talimi yapacksnz. İlk anda o tüfek sesini duyunca adam irkiliyr ama silahı sıktıktn snr keşke bi daha sıksam diyrsnz. O korku boşmuş yani.

Leventler parkı diye bir yer var. Böyle banklar ve yanında halı saha var. Komutanlar maç yapar, siz de izlersnz. Haftasonları akşama kdr can sıkıntısıyla vakit geçrrsnz.
    Acemilikteki son 10 gününzde falan tören çalışmaları yapacksnz. Biraz yorucu geçeblr ama boş boş beklemktn ya da tüfekli haraketleri yapmktn iyidir:)) Törende giycğnz o meşhur beyaz bahriyeli elbislernz içinde filinta gbi olcksnz hepnz. inanın o an insan anlyr bahriyeli oldğnu. O ana kdr bir kere bile giymycksnz çünkü o elbiseleri.

Aklıma gelen bunlar. Gereksz bilgi vermemşmdr umarm:)) Askerlk korkusu çoğumuzda olur ama oraya gidince gördm ki komutan emredyr sen de yapıyrsn. Kimse sana kötü davranmyr. Vatani görevini yapmanın sevinciyle evine dönyrsn. Üzernden bir yük kalkıyor. usta birliğinde karadeniz ereğli'ye düşecek olanlara da yardmcı olurm inşaallah. Hepinize hayırlı teskereler....

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.