Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI HATAY İSKENDERUN (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.169
Cevap
4
Favori
282.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: toygun145

Buradan sonra usta birliği için en yoğun olarak düşülen yerler sırasıyla şöyle

Gölcük
    Muğla Aksaz
    Yalova
    İstanbul-kasımpaşa-garipçe-beşiktaş gibi
    çanakkale
    kdz ereğli
    izmir
    samsun
    antalya
    yüz kişiden beşi iskenderunda kalacak (ben iskenderunda kalmıştım mesela)
    kısaca denizi olan bilimum yerler ve

Ankara

peki gemiye veya denizaltıya düşme ihtimali nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

quote:

Gölcük
    Muğla Aksaz
    Yalova
    çanakkale
    kdz ereğli
    izmir
    samsun
    antalya

Ankara

itü gemi mühendisliği bölümü mezunları kesin gemiye düşer. onun dışında yüzde bir ihtimal gemi ya da denizaltı (boyunuz çok kısa ise denizaltı ihtimali biraz daha artıyor)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

quote:

Gölcük
    Muğla Aksaz
    Yalova
    çanakkale
    kdz ereğli
    izmir
    samsun
    antalya

Ankara

itü gemi mühendisliği bölümü mezunları kesin gemiye düşer. onun dışında yüzde bir ihtimal gemi ya da denizaltı (boyunuz çok kısa ise denizaltı ihtimali biraz daha artıyor)

peki dostum verdiğin bilgiler için teşekkürler. yine de biz 335'lere tavsiyede bulunmak istersen okumaya hazırız :)

• yarın akşam 22:00 da metro otobüsüyle istanbuldan hareket edecek olan arkadaşlar varmı?
  • .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkViP -- 27 Ağustos 2010; 17:42:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kretheus

ben varım ;)

quote:

Orijinalden alıntı: OuZ_35

izmirliler pegasusu kurutmuşlar bize 11 i akşam 18:15 kaldı varmı ben gibi giden ? =)

hocam ben bileti bulunca atladım hiç düşünmeden
  • Öncelikle askere gidecek arkadaşlara hayırlı olsun.Ben de burada yaptım acemiliği 331.KD.sahil güvenlik.
    İlk anfilere girdiğimizde bekletiyorlar 100'er li gruplar halinde devam ediyorsunuz diğer anfilere.denizci olanlara dert değil hemen tamamlanıyor ancak sg olanlar bekle Allah bekle.100 kişi olmadan devam edemiyorsunuz 100 kişi bir beden gibisiniz der dururlardı bize:S
    Sahil güvenlik usta birliği İzmir - Gaziemir ve Amasra hariç diğer yerler iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yas6686 -- 10 Ağustos 2010; 23:31:06 >
  • istanbuldan metro saat 7 yarın akşam gelecek varsa haberimiz olsun
  • .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkViP -- 27 Ağustos 2010; 17:42:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkViP

Öncelikle birliğe teslim olmakda çok geç kalmayın..Örneğin 333.dönem de toplamda 700 kişi vardı ve saat 15:00 da girmemize rağmen gece 23:00-24:00 gibi işlemler bitti ve ancak bir yatağa kıvrılıp yatabildik..Sabah 05:30 gibide uyanmıştık zaten...(Bu arada ilk geceden koğuş nöbeti başlar, umarım ilk gece piyangosu burdaki arkadaşlardan birine vurmazda o ilk günün stresini uykuda dinlenerek atar..)

1. ve 2. gün ne olduk, nereye geldik böyle diyebilirsiniz ama inanın bu işlemler hepimizin başından geçti, daha sonra ister istemez alışıp ortama uyum sağlıyorsunuz..İlk bir haftada ilk 1-2 günü unutamıyorsunuz : )=

Sonra yanınızda getireceğiniz eşyalara deyinelim ; 1 adet terlik mutlaka getirin, ayakkabı boyası, boyuna takılan asker cüzdanlarından alabilirsiniz..Dolap kilidi getirmeyin çünki dolaplarda takacak yer yok : )

Yeşil (haki denildiğide oluyor) tişört 3-5 adet arası burada verilir ama siz yinede 10 adet getirin, çünki çok ter oluyor ve burada yıkama şansınız acemilikte çok zor.. Aynı miktarda veya daha fazla siyah düz çorap...1 adet yüz havlusu...

Diş fırçası ve macunu yeteri kadar veriliyor fakat sizler benim kendi kullandığım olsun istiyorsanız onlarıda getirebilirsiniz..

Diğer tüm ihtiyaçlarınız burdan veriliyor ve halen birşey eksik diyorsanız, burada bulunan 2 adet askeri malzeme kantininden uygun fiyata temin edebiliyorsunuz...

Unuttuğum birşey var, mutlaka çantanızda elbise askısı(3-4) adet bulunsun..Dolap düzeni için gereklii..Elbise poşeti var, beyazların toz olmaması için ondanda 1-2 tane alabilirsiniz..

Almazsanızda önemli değil, burada temin edebiliyorsunuz...

Mutlaka terlik getirin..Uzun dönem acemilere verildiğini biliyorum ama geçen dönemki, kısa dönem askerlere terlik verilmedi..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Kapıda sizleri bekliyorum..İlk gelene buz gibi soğuk Pepsi benden : )=

öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkürler. çamaşır ve çorapta temin edebiliyoruz heralde bahsettiğiniz malzeme kantininden

• ........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkViP -- 27 Ağustos 2010; 17:43:23 >
  • maçları izleme imkanımız varmı ???
  • Genel olarak var...Ama hepsini değil..
  • hepsini değil derken ? neye bağlı bu kriter? saatlere mi üst devrelerin vicdanına mı maçların önemine mi ?
    sağol cevapların için bu arada
    birde ilk gidişte ne kadar parayla gitmemizi önerirsin ?
    ne kadarını karta yükletip ne kadarı cebimizde tutmamız gerekir ?
  • .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkViP -- 27 Ağustos 2010; 17:44:18 >
  • turkvip
    peki bu denizcilerin saç traşı nasıl oluyor. çok kısa olmaması gerekiyormuş. yani adam gibi sırıtmayacak derece uzunlukta yaptırıp mı gidelim yoksa 3 ideal mi? sen nasılsın mesela resmin yokmu koysan :)
  • turkvip sen kaçıncı bölükte kalıyorsun? klimalı olan bölükler hangileri? rezervasyon mu yaptırcan deme de
  • Hangi illerden geliyorsunuz ?

-
  • ben istanbuldan geliyorum
    bu 25 günde başka sosyal şanslarımızdan bahsedebilirmisin
    hani kendimize ayırabileceğimiz zamanlar
    sohbet muhabbet vs
    bilemiyorum
    varmı bişeyler
    maç izlemek bir örnekti mesela
  • interenete falan acemiyken girme şansımız oluyormu
    sıra vs veya üst devrelerden yer gelmiyor muhabbetleri oluyormu
    yoksa kullanbiliyormuyuz
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.