- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA****
863 Cevap245650 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1763 Mesaj
10 Aralık 2007; 11:46:32 

Arkadaşlar konu biraz eski kalmış güncellemek istedim.

Tuzla Piyade Okulunda asteğmenler yada er olarak çıkanlar sormak istediklerini sorabilirler..

Ben 319. Dönem Yedek Subay adayı olarak geldiğim Tuzla Piyade Okulunu Teğmen olarak bitirdim.

Bilgi ve tecrübelerimi sizlere aktarabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuRCo -- 29 Kasım 2009; 13:16:55 >

1004 Mesaj
10 Aralık 2007; 12:47:59 

Merhaba

Banada P. OKL. K.LIĞI İSTANBUL TUZLA çıktı. Ancak ben piyade er olarak.

Belki karşılaşırız tertip... :D

Hepimize hayırlı tezkereler...

Başka İSTANBUL TUZLA OLAN VARSA LÜTFEN BURDA BULUŞALIM...

|13" Macbook Pro Late 2011 // i5 2.4 Ghz - 4GB Ram - 250GB Samsung 840 EVO SSD - HD3000 /10.9 Mavericks
|XBOX 360 4GB Slim + Kinect
|Apple iPhone 6 Plus 16GB Space Gray // iOS 8.02

/// En son ve sık güncellenen İzmir haberleri!

3976 Mesaj
10 Aralık 2007; 14:00:57 

doguda seslıce var gabarın en tepesınde oraya dusmede nereye dusesenız dusun...

1763 Mesaj
10 Aralık 2007; 17:36:48 

quote:

Orjinalden alıntı: reko

doguda seslıce var gabarın en tepesınde oraya dusmede nereye dusesenız dusun...

Ne demek istedin anlamadık ??

1763 Mesaj
10 Aralık 2007; 20:19:18 

Yokmu arkadaşlar tertipleri beekliyoruzz

eski arkadaşlardanda hertürlü bilgiye açığız ihtiyacımızda var tabiiki.

Dağıtım ve oradaki eğitimler hakkında bilgi vverecek dedelerimiz yokmu acaba bize özetlese şöyle güzeLce çok seviniriz

2 Mesaj
10 Aralık 2007; 21:09:14 

walla bende tuzlaya gidiorum ama kısa dönem... gerçi piyade alay komutanlığı yazmıo ama aynı yer heralde...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2495 Mesaj
10 Aralık 2007; 21:11:57 

Bize sınavda çavuşlar diyordu birkaçınız buraya kesin düşecek diye o şanslılar gelsin de az kaldı bizde gidelim felan ehehe

==> Chemical & Mechanical Engineer <==

342 Mesaj
10 Aralık 2007; 22:00:35 

tuzla hakkında sorunuz varsa cevaplarım ben..ilk gidişte 300 civarı öğrenci olur, eğirdirden refüzelerle birlikte bikaç günde sayı 600ü aşar. İçeride oyakbank atm si ve bankası var, yemin törenine kadar yorulursunuz ama bu tamamen adaptasyondan kaynaklanır, törenden sonra daha ağırlaşır eğitim işin içine dersler spor vs. de girer ama vücut alıştığından ilk döneme göre daha kolay gelir, arazide eğitimler boldur 2-3 defa gece intikali olur 30km civarı sırt çantasıyla, okul içinde devamlı uygun adımla yürümekten bıkarsınız. Temizlik, tertip düzenle aranız iyi olsun, her sabah koğuş mıntıka temizliği yaparsınız kendi yemeğinizi haftalık dönüşümlerle dağıtırsınız..sorunuz varsa cevaplayalım.. bahadır yüzbaşı, hasan asteğmene selamlarımızı söyleyin

The Soul Of BMW.
ASTRAnjoy, Acer Aspire 5920 derneği üyesidir.

1004 Mesaj
10 Aralık 2007; 22:26:00 

quote:

Orjinalden alıntı: muratcku23

walla bende tuzlaya gidiorum ama kısa dönem... gerçi piyade alay komutanlığı yazmıo ama aynı yer heralde...

Merhaba

Herhalde aynı yerdeyiz senin sorgulama sayfasında ne yazıyor?
"P. OKL. K.LIĞI İSTANBUL TUZLA" yazıyorsa aynı yerdeyiz.

Görüşelim.

|13" Macbook Pro Late 2011 // i5 2.4 Ghz - 4GB Ram - 250GB Samsung 840 EVO SSD - HD3000 /10.9 Mavericks
|XBOX 360 4GB Slim + Kinect
|Apple iPhone 6 Plus 16GB Space Gray // iOS 8.02

/// En son ve sık güncellenen İzmir haberleri!

65 Mesaj
10 Aralık 2007; 23:18:26 

vaaaayyyyy torunlar :D 2 ay önce tuzlada idim. hudut kartalı olarak göreve devam ediyorum.

tuzla çok büyük ve fena bir yer değildir.ilk 20 gün fiziksel olarak çok yorulursunuz ama uyum sağladıktan sonra oldukça eğlenceli olmaya başlar. yeterki kendinize askerliği işkence olarak görmeyin. yemin töreninden hemen önce branş kuraları çekilir. ondan sonra çektiğiniz branşa göre yeni bölüklerinize dağıtılırsınız.dua edin muzaffer yüzbaşının bölüğüne düşün. kendisi tek kelime ile harika biridir. fiziksel olarak mahveder ama askerliğinizin en güzel 3 haftasını yaşarsınız. tuzla fiziksel yorgunluktan ziyade psikolojik olarak çok yorar adamı.ulaşım olarak rahattır.e-5 üzerindedir.isterseniz trenle de glebilirsiniz. 500-t ler ilede e-5 piyade okulunda inerseniz kime sorsanız gösterirler. bayraktepe ye intikal edip bayrağın altından gece yarısı geçtiğinizde beni hatırlayın :D:D başka sorusu olan varsa sorsun cevaplayayım.

502 Mesaj
11 Aralık 2007; 1:13:22 

P. OKL. K.LIĞI İSTANBUL TUZLA

piyade er görüşelim tertipler

2 Mesaj
11 Aralık 2007; 2:07:07 

yok ya bu yazıo Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi K.K.LOJ.K.LIĞI BKM.K.LIĞI 1'İNCİ BLG. BKM.MRK.K.LIĞI 7'NCİ BKM.MRK. K. LIĞI İSTANBUL TUZLA

tuzlada kaç tane birlik war öyle yaw??

quote:

Orjinalden alıntı: spy1983

Merhaba

Herhalde aynı yerdeyiz senin sorgulama sayfasında ne yazıyor?
"P. OKL. K.LIĞI İSTANBUL TUZLA" yazıyorsa aynı yerdeyiz.

Görüşelim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1 Mesaj
11 Aralık 2007; 14:04:46 

quote:

Orjinalden alıntı: broker1903

vaaaayyyyy torunlar :D 2 ay önce tuzlada idim. hudut kartalı olarak göreve devam ediyorum.

tuzla çok büyük ve fena bir yer değildir.ilk 20 gün fiziksel olarak çok yorulursunuz ama uyum sağladıktan sonra oldukça eğlenceli olmaya başlar. yeterki kendinize askerliği işkence olarak görmeyin. yemin töreninden hemen önce branş kuraları çekilir. ondan sonra çektiğiniz branşa göre yeni bölüklerinize dağıtılırsınız.dua edin muzaffer yüzbaşının bölüğüne düşün. kendisi tek kelime ile harika biridir. fiziksel olarak mahveder ama askerliğinizin en güzel 3 haftasını yaşarsınız. tuzla fiziksel yorgunluktan ziyade psikolojik olarak çok yorar adamı.ulaşım olarak rahattır.e-5 üzerindedir.isterseniz trenle de glebilirsiniz. 500-t ler ilede e-5 piyade okulunda inerseniz kime sorsanız gösterirler. bayraktepe ye intikal edip bayrağın altından gece yarısı geçtiğinizde beni hatırlayın :D:D başka sorusu olan varsa sorsun cevaplayayım.

Kardeş allah hayırlı teskereler nasip etsin. Ben de 293. dönem olarak Eğirdir Dağ komandodan refüze olarak tuzla piyade okulu nda acemiliği yaptım. Sonrasında senin gibi ben de hudut kartalı oldum . Doğubeyazıt /telçeker taburu/ çetenli bölüğü nde karakol komutanıydım. Kardeş teskerene yakın hudut kartalını almayı unutma. Bizim dönemde branş kurası yoktu ama sistem değişmiş demekki. Arkadaşlar yemin törenine kadar paso evrak işleri ve yürüyüş ( tören adımı , uygun adım , dirsek temas aralığı vs. ) yaparsınız. Herşey düzenlidir. Dakkası dakkasına herşey ayarlanmıştır. Pek boş vaktiniz olmaz. 10 kişililk odalarda kalırsınız. odalar , koridorlar , tuvaletler tertemiz olur. Banyo konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Yeminden sonra derssler , eğitimler , atışlar , intikal , harita traversi ,sınavlar derken bi bakmışınız 3 ay bitmiş. Tavşantepe ye bol bol gidersiniz. Şunu asla unutmayın bi komutanın en sevdiği şey, karşısında yüksek ve tok bir sesle bağıra bağıra tekmil veren askerdir. Ha bide benden tavsiye intikal esnasında sakın hava gözetleyicisi olmayın . Orada herkesin bir sorumluluğu olacak. Kimisi yangın hortumu sorumlusu , kimi bölük komutanının odasından sorumlu , kimi nöbet sorumlusu ,kimi günlük eğitim programı sorumlusu , kimi takım kıdemlisi , kimi manga kıdemlisi sair sair. Sınavlarda kendinizi biraz kasarsanız dereceye girer istediğiniz yere gidersiniz. Arkadaşlar sizler artık subay adayısınız. Ustalık döneminde birçok askerden sorumlu olacaksınız , pek fazla yüz göz olmayın , zira bi noktadan sonra enseye tokat muhabbeti olur. Ama fazlada resmi olmayın . dengeyi iyi ayarlarsanız ustalığınız kolay geçer.Hepinize hayırlı teskereler.

243 Mesaj
12 Aralık 2007; 0:48:34 

Arkadaşlar,

Bende Tuzla'ya yedeksubay olarak gidiyorum.
Allah öncelikle hepimizin yardımcısı olsun :)

Valla ilk anda ekşisözlük vs'de okuduklarım baya bi canımı sıkmıştı.
Şok yemiş gibiydim ama şimdi maneviyatım tam.
Allah orada hepimizin yardımcısı olsun.

Zaten orada tanışırız demi :)

Saygılarımla...

65 Mesaj
12 Aralık 2007; 9:29:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Maxipower

Arkadaşlar,

Bende Tuzla'ya yedeksubay olarak gidiyorum.
Allah öncelikle hepimizin yardımcısı olsun :)

Valla ilk anda ekşisözlük vs'de okuduklarım baya bi canımı sıkmıştı.
Şok yemiş gibiydim ama şimdi maneviyatım tam.
Allah orada hepimizin yardımcısı olsun.

Zaten orada tanışırız demi :)

kardeş ekşisözlüktekilerin hepsi yalan.onları yazanları hepsi askerliği çocuk parkına gidicekmiş gibi gördükleri için onlara öyle gelmiş. uzun dönem olarak gidebileceğin en güzel yere gittin.en az 200 kişi eğirdir den refüze olarak gelecek.onlar oraları anlattığında daha iyi anlayacaksın tuzlanın değerini. sana tek tavsiyem uzaktan geliyosan çok fazla mal yüklenme.10 çift çamaşır falan alma.sadece şahsi eşyalarını götür.spor ayakkabı götür yemin töreninden sonra spor yapılınca ihtiyaç olur. geriye kalan çamaşır vs. gerek kırtasiyede gerekse kantinlerde mevcut. zaten ilk gidişinde de bi sürü eşya veriliyor. o nedenle benim düştüğüm hataya düşüp o kadar mal yüklenme.3 tane don 3 atlet götür yeter. banyo açısından sorun yok. hergün rahatça yıkanabilirsin.bi tek temizlik ve sorumluluklar adamı bıktırır.artık onada katlanacaksın. yemin törenine kadar ağır olur sonra herşey yoluna girip fiziksel olarak da gelişimini sağlayınca yapılanlar rahat gelir.tekrar hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broker1903 -- 12 Aralık 2007; 9:30:24 >

618 Mesaj
14 Aralık 2007; 22:16:45 

311.DONEM EMEKLİ ASTEGMEN olarak 20gunum Egirdirde sonra Tuzlaya refuze oldum.Egiridrden tuzla bana ve arkadaslara tatıl koyu gıbı geldı ınanın abartmıyorum.Egirdirde ac karnına sabah 3km kosusu onu gectım yatkhaneden yemekhaneye bıle rahat bı500metre tepe cıkıyosunuz.Ilk geldıgımızde bı saskınlık yasadık zaten egırdır komando ve tuzlanın sıstemı cok farklı kalıte farkı cok acık.
Sistem degıscek dıyorlardı tam olarak bılemıyorum ama ben ic guvenlık kurası cektım ıste ozaman benım kaderımde varmıs dedım zorluk gormek
İç guvenlık ceken astegmenler Helıkopterle kocaelı mollafenerı bolgesıne getırırler ve orda arazıde yasamayı ogrenırsınız ben hayatımda ılk kez 13gun yıkanmadım mesela orda 2kısılık cadırınızı kurarısınız ve egıtımler baslar bol bol ıntıkal yanı uzun mesefaleı yuruyusler bızım donem tuzla pıyade okulunun rekorunu kırmıstı 1gecede 41km GPS ıle bınbası olcmustu belkı bızden sonra gecmıslerdır cunku her gecen donem bıraz daha egıtım zorlasıyordu.
Tuzla keyıflıdır eglencelıdır aksam yemegınden sonra ders veya egıtım olmazsa kahve makınesınden aldıgınız kahve ve yaktıgınız sıgarayla cok super sohbetler cıkar.Yıkanma konusunda herhangı bır sorun yoktur her aksam sıcak suyla dusunuzu alırsınız.Her taraf cok temızdır hastane kadar temızdır dıyebılırım.
Carsı ıznınde bınersınız trene ınersınız haydarpasada en yakın kadıkoy oldugu ıcın gezersınız bagdat caddesını vs gecersenız vapular karsıya ortakoy.

İlk sahıbı 2004 model 10 yıllık Palio 1.2 16v Go kullanıcısı (SATILDI) Peugeot 3008 2010 model 1.6VTİ LPG premıum kullanıcısı (HALEN)İlk sahıbı Peugeot 407 2006 model 1.6 HDI comfort kullanıcısı (AİLENİN)

1 Mesaj
10 Nisan 2008; 13:10:24 

bana da P. OKL. K.LIĞI İSTANBUL TUZLA yedeksubay piyade hava çıktı
hayırlısı olsun hepimize

asd

20 Mesaj
10 Nisan 2008; 13:34:36 

bana da yedeksubay Tuzla cıktı

Hayırlısı olsun

Ben İstanbul'da yasıyorum hafta sonu evci izni alabilir miyim?

1294 Mesaj
10 Nisan 2008; 13:41:52 

ıspartadan tuzlaya nasıl refuze olunur

Ka BiR TeKeRLeKTiR

1015 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:34:16 

Öncelikle hepinize hayırlı teskereler dilerim.
Yazılanları okudum da köprünün altından çok sular akmış... Ben Yd. Sb. eğitimini 233. Dönemde Tuzla'da 5.bölükte tamamlamış ve kurada da İzmir Merk. Kom. çekmiştim. O zamanlar şartlar çok ağırdı. 8 bölükte 1500-1600 civarında aday eğitiliyordu. Koğuşlar tıkış tıkış, telefon, kantin, banyo vs. gibi temel ihtiyaçlar bile karşılanamıyordu. Hele o derenin kokusu yok mu, Ağustos sıcağında her sabah o kokuyla uyanmak...İçgüvenlik eğitiminde Tavşantepe'ye tempolu yürüyüşler...Eğirdir'den gelenler için neyse de, diğer tüm yedek subay okullarından gelenler için tam bir kabustu Tuzla. Oralardan Tuzla'ya içgüvenlik eğitimi için gelip yatak olmadığı için iki kişi yatmak zorunda kalan, gerçekten de ağır koşulları görüp gözyaşı dökenleri hatırlıyorum. Telefon kuyruğunda, kantin kuyruğunda kavga eden, insanlıktan çıkan (hepimiz için geçerliydi) üniversite mezunu insanları görmek gerçekten de üzücüydü... Bitmez dediğimiz günler bitmiş de üzerinden bir de 15 yıl geçmiş. Hey gidi günler hey...

1015 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:37:01 

quote:

Orjinalden alıntı: defragmenter

bana da yedeksubay Tuzla cıktı

Hayırlısı olsun

Ben İstanbul'da yasıyorum hafta sonu evci izni alabilir miyim?

Birinci derece akrabası olanlar evci çıkabiliyor. Ben de ağabeyimin evine evci çıkmıştım...

24 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:37:51 

Tertipler bende tuzla piyade yedeksubay hepimize Allah yardımcı olsun :)

95 Mesaj
10 Nisan 2008; 14:46:36 

burgon kardes bana kiyak gecersin artik :D

138 Mesaj
10 Nisan 2008; 15:37:12 

Ben de piyade yedek subayım ...Ya acaba dağıtım nerelere olacak..Tuzlada kalabilir miyiz?Bi de ben İstanbulda oturuyorum..

1015 Mesaj
10 Nisan 2008; 16:04:58 

quote:

Orjinalden alıntı: The Economist

Ben de piyade yedek subayım ...Ya acaba dağıtım nerelere olacak..Tuzlada kalabilir miyiz?Bi de ben İstanbulda oturuyorum..

Dağıtım Türkiye'nin her yerine olabilir. İstanbul'da otursan bile eminim Tuzla'da kalmak istemezsin...Kolay kolay hiç bir Asteğmen, Yedek Subay Okulunda kalmak istemez...

138 Mesaj
10 Nisan 2008; 16:11:24 

quote:

Orjinalden alıntı: 4polat

Dağıtım Türkiye'nin her yerine olabilir. İstanbul'da otursan bile eminim Tuzla'da kalmak istemezsin...Kolay kolay hiç bir Asteğmen, Yedek Subay Okulunda kalmak istemez...

Ya bi genelleme yapamaz mısın?Şu illere gitme ihtimalin daha fazla gibisinden?

1015 Mesaj
10 Nisan 2008; 16:43:48 

quote:

Ya bi genelleme yapamaz mısın?Şu illere gitme ihtimalin daha fazla gibisinden?

Sınıf piyade olunca bir genelleme yapmak mümkün olmuyor. Kurada ihtiyaca göre her yer olabiliyor.

20 Mesaj
10 Nisan 2008; 17:36:45 

Ailemle beraber yasıyorum zaten. Merak ettigim egitim boyunca her hafta sonu evci izni alabilir miyim yoksa sadece yemin toreninden sonra mı alabiliyorum izni?

quote:

Orjinalden alıntı: 4polat

Birinci derece akrabası olanlar evci çıkabiliyor. Ben de ağabeyimin evine evci çıkmıştım...

6 Mesaj
10 Nisan 2008; 19:02:59 

bende tuzlaya piyade er gidiyorum.

asteğmenlere baya bi zormuş anlaşılan da, kısa dönemleri ne kadar zorluyolar net bi şey bulamadım hala.

1015 Mesaj
10 Nisan 2008; 19:12:11 

quote:

Orjinalden alıntı: defragmenter

Ailemle beraber yasıyorum zaten. Merak ettigim egitim boyunca her hafta sonu evci izni alabilir miyim yoksa sadece yemin toreninden sonra mı alabiliyorum izni?

Yemin törenine kadar hafta sonu çarşı izni de evci izni de olmuyor. Yemin töreninden itibaren çıkılabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4polat -- 10 Nisan 2008; 19:14:52 >

26 Mesaj
11 Nisan 2008; 0:58:32 

Beyler selam, ben de yedek subay adayı olarak tuzladayim.
Kardesim orda askerlik yaptigi icin (daha dogrusu kardesim kadar yakin arkadasim, gecen yil astegmen adayi olarak) hemen hemen herseyini biliyorum. Egitim, intikal, gunluk yasam vs herseye vakif oldum :)
Yalniz, orda daha rahat taniyabilmemiz acisindan birbirimizi isim de verirsek cok daha rahat olur, ben Erdem Ellikçi izmirliyim Bilgisayar ve endustri muhendisiyim, hatta bi ara isvecte biraz makine muhendisligi filan da okudum ortaya biseyler karistirdim :D

Askerlik yapmadik demicez emin olun, ic guvenlik cekilmedikce ordan gidebilecegimiz hemen her yerde cok rahat bir askerligin bizi beklediginden emin olabilirsiniz. Yine de, ic guvenlik kurasiyla doguya gitmek de su an gozume hic de kotu gelmiyor, aslan gibi oralara da gidip arkamizdaki 40 adamin sorumlulugu ile yine sapasaglam geliriz.

Tek derdim, 5 yil istanbulda ogrencilik yasamis bir adam olarak istanbulu sevmeyisim, onu da artik bi sekilde egale edicez :)

Gorusmek uzere tertipler, 2 gun sonra ordayiz ;)

65 Mesaj
11 Nisan 2008; 12:24:12 

merhaba tertiplerr bende tuzla piyade yedek subayımmm aynı yere düşen arkadaşlarla tanışalım
msn: aligny82@hotmail.com herkese şimdiden hayırlı tezkerelerrrrrr

Kara Kuvvetleri Komutanlığı
321. Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları
Sonuç Açıklama Tarihi:10 NİSAN 2008

Aday No 30837
Adı ve Soyadı ALİ GÜNEY
Baba Adı YUSUF
Doğum Yeri AŞKALE
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Piyade
Statüsü Yedeksubay
Branş PİYADE
Kabul Toplanma Merkezi
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi P. OKL. K.LIĞI İSTANBUL TUZLA

Sorgulama sayfasına geri dönmek için tıklayınız...

112 Mesaj
11 Nisan 2008; 12:48:09 

319. donem astegmeninizden selamlar
Egirdir'in Foça'nın yanında Tuzla cok fazla kokulacak bir yer degil. Bahar doneminde gidiyorsunuz, bu cok buyuk bir avantaj sizin icin. İstanbul'da akrabalarınız varsa tavsiyem, simdiden anne ya da babanızın ikametgahını istanbul sınırları içinde bir akrabanızın yanına aldırın. Haftasonları evci çıkmak çok büyük bir nimet, bunu değerlendirin.
Sorularınız varsa seve seve cevaplayabilirim.

417 Mesaj
11 Nisan 2008; 13:25:10 

Kardeşlerim selamlar Ben TuzlaPiyade okuluna Yedek Subay adayı oalrak gidiyorum. İsmim Emre Özüdoğru Allah hepimize simdiden yardımcı olsun herkese hayırlı teskereler

Every moment gives us a chance to become more than what we are

20 Mesaj
11 Nisan 2008; 16:47:45 

Orada gorusmek dilegiyle Allah yardımcımız olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defragmenter -- 27 Ağustos 2012; 21:01:10 >

20 Mesaj
11 Nisan 2008; 16:52:14 

Bir sorum olacak

En buyuk korkum uzun sureli kosular 5 saat yururum ama astımım yuzunden 5 dakika bile tempolu kosamıyorum. En iyi zamanım 12 dakikada 2600metre... O da antremanlı oldugum zamandaydı.

Egitimlerde kosu durumu nasıl, ilk gunden itibaren mı kosular baslıyor yoksa zamanla mı?

24 Mesaj
11 Nisan 2008; 18:19:12 

zannetmem ilk baştan o kadar sıkmazlar ama giderek tempo artar

99 Mesaj
12 Nisan 2008; 2:47:47 

icelight anlatmış ya o kişi benim ben bu satırları yazarken sizler ya yolda olacaksınız ya da son kez evinizde uyuyor olacaksınız bi tavsiyem var eğirdirden gelenleri bi dinleyin bol bol temizlik içtima olacak canınızı asla sıkmayın bi de sıcak havalara denk geldiniz süper olur bence çayır çimen bol yağın sporunuzu keyfini çıkarın herşeyin keyif alarak yaparsanız süper geçer ama lanet olsun diye başlarsanız işkenceye dönüşür orası gerçekten ben son günleri çok zevkli geçirdim bi de verilen eğitimler çok hoş gece görüş cihazlarını elinize alınca ne biliym gece traverse çıkınca gerçekten gururlanacaksınız haaa sevmediğiniz yönleri de olacaktır ama kıç şemsiye muhabbeti onun için komandoların bir sözüyle tamamlamak istiyorum

Zamanı durduramazlar. Saygılar

9 Mesaj
16 Nisan 2008; 12:33:36 

bn nişanlımda istanbulda gideli 4 gün oldu. ama tuzlada değil.birliği 3'ÜNCÜ KOR. (HRF) MU.A.K.LIĞI İSTANBUL AYAZAĞA. kaç gündür araştırıyorum pek bi bilgi bulamadım.acaba burası hakında bilgisi olan varmı?

5 Mesaj
21 Nisan 2008; 12:07:13 

god 32
sana özelden mesaj attım aldınmı*

gök_sel
Bu son bakışsa gitmek HİÇÇÇ mümkün DEĞİL,!...değildi *12*

65 Mesaj
25 Nisan 2008; 1:08:07 

317.dönem tuzla piyade okulu asteğmen adayı olarak hepinize hayırlı olsun diyorum.sanırım önümüzdeki hafta branş kuralarınız çekilecek ve 650 kişiden 210 civarında arkadaş hudud tk k.lığı çekecek ve bunlardan biri belki buradaki arkadaşlardan biri olacak.ve belkide bu arkadaşlardan biri yaklaşık 2 ay sonra görev yeri kurasını çekip benim yerime düşecek ve bana biletimi getirecek

sorusu olan varsa cevaplayabilirim. herkese hayırlı teskereler.

1183 Mesaj
29 Nisan 2008; 2:03:33 

vay be ... 16 sene öncesine gittim bir an..
YIL 1992-ARALIK 229.DÖNEM KARIŞIK SINIF YD.SB.ADAYI OLARAK PİYADE OKULUNA KATILDIĞIM GÜN GELDİ AKLIMA.......
O YIL KIŞ ÇOK SOĞUK GEÇMİŞTİ.EĞİTİMLERİMİZ ÇOK SIKIYDI.TORNAVİDA LAKAPLI NİHAT ÜSTEĞMEN VARDI.BİZİM 3.BÖLÜĞE BAKIYORDU.KAR SULARI İÇiNE YAT ÇEKTİRİP SÜRÜNDÜRÜRDÜ BİZİ.TAVŞANTEPE MÜDAVİMİ OLMUŞTUK SON 1 AY...
TABİ O ZAMANLAR GENÇTİK AKLIMIZ BİR KARIŞ HAVADA İDİ.BU SIKI DİSİPLİN VE EĞİTİM İLK BAŞLARDA SIKINTI VERSEDE SONRALARI ALIŞIYORSUNUZ.ASKERLİK İNSANI , İNSAN HİSSETMESEDE OLGUNLAŞTIRIYOR .ADAM EDİYOR, BÜYÜTÜYOR.
3 AYLIK BU ASKERİ ÖĞRENCİLİK İŞTE GERÇEK ASKERLİK BUYDU BENİM İÇİN. ÇÜNKÜ MESLEK KURASI ÇEKTİĞİM İÇİN ANKARADA GERİ KALAN 9 AYI RAHAT TAMAMLADIM.

HAYIRLI TESKERELER TORUNLAR.................

MacBook Pro15 Retina-Mid 2014 /Intel Core i7 4770HQ/256GB SSD/16GB LPDDR3 1600Mhz/Intel Iris Pro HD5200/OSX 10.10
Toshiba Encore WT8-A-102 32 GB

5 Mesaj
29 Nisan 2008; 9:17:44 

**09.05.2008 de yemin törenisi varrr
!..........

gök_sel

353 Mesaj
4 Mayıs 2008; 22:02:39 

yemın torenındeyım bende...gunler gecse bi anda offf

353 Mesaj
9 Mayıs 2008; 19:33:52 

Yemin Töreni yapıldı ve hafta sonu iznine çıktık, duygularımı anlatamam
Nihayet kavuştuk sevdiklerimize. 1 haftalık uzatma hepimizin sinirlerini germişti. Tören provalarında millet nerdeyse birbirne girecekti. Bence kazasız belasız atlatıldı.
Hepimize hayırlı olur bundan sonrası umarım. Kavga gürültü olmadan, askerliğimizi yakmadan kalan 1.5 ayıda bitiririz umarım.
Ben geçen hafta kurada Hudut çektim.
Buradaki arkadaşlar beni 1.atğm taburu 2.bölükten bulabilir. Bir çay ısmarlarım kendilerine.
(( yirmi kuruşluk çayı ısmarlamasanda olur derseniz, tamam ya bir tanede etiCin hediye hadi ))

138 Mesaj
9 Mayıs 2008; 21:51:37 

Bugün yemin ettik ve bi hafta ertelense de çok şükür evdeyiz...Aslında o kadar da kötü bir yer değil....Ben herşeye olumlu bakmaya çalışıyorum, bir ay geçti bile...Bende hudutçuyum, 2. bölükteyim....Zor kısmı atlatmışız artık daha kolay olcakmış bir buçuk ay...Burda kendimi abur cubura verdim yaa.. Bir de herkes eti cin yiyor burda, moda olmuş... Herkese selamlar...

65 Mesaj
18 Mayıs 2008; 14:01:26 

hudutçular ayrılsın şöyle :D:D belkide benim biletim sizlerden biri olacaksınız :D hudutçu arkadaşlar kafanıza takılan bi soru olursa hudutçu bir asteğmen olarak cevaplayabilirim. hepinize kolay gelsin.

1 Mesaj
18 Mayıs 2008; 22:07:22 

merhaba arkadaslar,
Oncelikle hepinize hayirli tezkereler diliyorum. Kazasiz belasiz donun insallah. Benim kardesim su anda tuzla da yedek subay adayi, kurada tanksavar cekti.Bilginiz var mi nereye gidebilir, nasil bir askerlik gecirir? Annem endiselenip duruyor cunku kime sorsak hicbirsey bilmiyor. Internette de hic bilgi yok. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kittty -- 18 Mayıs 2008; 22:57:11 >

138 Mesaj
24 Mayıs 2008; 0:33:48 

Broker merhaba....Ben tuzlada hudutçuyum...Kafam çok karışık..Komutanların bize hudut hakkında anlattıkları şeyler hep olumsuz...İzin falan yokmuş,maaşlar da diğer piyadelerle falan aynıymış,doğuda internet yokmuş,uyumak yokmuş falan....Doğuya düşersek teröristlerle uğraşır mıyız?..Hani şu karakol basma falan bizim başımıza gelir mi?...

Ya bir de yurt sevgisi dersinde albay ödev verdi geçen, baya bi zor...Size de vermiş miydi?..Yapmayanlara iki haftasonu cezası verecekmiş..Benim hiç vaktim yok ya...

Cevaplarını bekliycem, kolay gelsin

65 Mesaj
24 Mayıs 2008; 22:48:10 

selam kardeş. komutanların olumsuz şeyler anlatmaları çok normal. oluşacak güzel arkadaşlıkları,dostlukları yaşayacağınız çok güzel zamanları anlatacaklarsa eğitimin anlamı var? ne direk gidilsin huduttaki yerlere.amaç karşımıza çıkacak zor durumları anlatıp bu sorunların nasıl çözümleneceğini öğretmektir.
iç güvenlik bölgesinde hudutlara biz bakmıyoruz zaten.jandarma bakıyor oralara. ama sonuçta hudut olunca görev yapılacak yer sadece terörist değil kaçakçısıda var mülteciside var. kurayı çekeceğin yere göre değişir bu söylediklerimiz.sen içini ferah tut ve hayırlısını iste.
hudutta genelde izin olmaz. karakolda olursan 7-24 çalışırsın.merkezde olursan mesai usulü olur.maaşlar konusunda dedikleride doğru malesef. internete gelince...o da yerine göre değişiyor. ama internet çok da sorun olmaz.alırsın laptop gprs den girersin. artık o kadar zor değil internet.

ödev konusunda da bişey diyemeyeceğim tamamen komutanın inisiyatifi ile alakalı bir durum kolay gelsin...

5 Mesaj
29 Mayıs 2008; 11:00:32 

herkese merhabalar !...

piyadecilik diye bir sınav varmış
sınav sorularına ilişkin bilgisi olan varmı

şimdiden teşekkürler

gök_sel

1 Mesaj
5 Haziran 2008; 0:30:21 

hauah o albay herhalde mustafa acar deli eleman doğan cüceloğlu şöyle yok böyle yok sevgi ve değerler k,ltürü yok bilmem nee.. ayak tenisi oynayalım fln diordu bizim zamanımızda..
ödevini yapmayana da herhangi bi ceza fln vermedi zate teslim etme zamanı son 2 haftaydı bizde vermeyenler de wardı ama herhangi bi ceza almadılar..

ahh ahhh ersan ütğm. duruyor mu acaba paso sırıtırdı huahauh

quote:

Broker merhaba....Ben tuzlada hudutçuyum...Kafam çok karışık..Komutanların bize hudut hakkında anlattıkları şeyler hep olumsuz...İzin falan yokmuş,maaşlar da diğer piyadelerle falan aynıymış,doğuda internet yokmuş,uyumak yokmuş falan....Doğuya düşersek teröristlerle uğraşır mıyız?..Hani şu karakol basma falan bizim başımıza gelir mi?...

Ya bir de yurt sevgisi dersinde albay ödev verdi geçen, baya bi zor...Size de vermiş miydi?..Yapmayanlara iki haftasonu cezası verecekmiş..Benim hiç vaktim yok ya...

Cevaplarını bekliycem, kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sponge volk -- 5 Haziran 2008; 0:49:14 >

243 Mesaj
5 Haziran 2008; 12:51:03 

Merhabalar,
Ben 319. dönem bir piyade asteğmen olarak size deneyimlerimi aktarayım.

Öncelikle çok az gününüz kaldı emin olun çok hızlı geçiyor.
İkincisi YSE dersinin ödevini başka bir komutan almıştı bizde vermeyen falan hepsi palavra oldu.
Üçüncüsü ben hudut kurası çekmiştim, genelde hudutçular fazla olur. Şu an sayısı kaç? 2. bölükte olanlara Allah'tan sabır diliyorum.

Gelelim hududa...
Arkadaşlar ben şırnak cizre'deyim. Hudut kurası en kötü yerlerin bulunduğu kuradır. Kıbrıstan, şırnağa, vandan edirneye ülkenin sadece kenarlarına gidebilirsiniz. En şanslı olanlarınız hudut alaylarında merkez bölüklerinde kalacaktır o da belki 10 kişi. Çoğu karakol komutanı ve merkez takım komutanı olacak.

Heryerde uygulamalar farklı, işte geceye - gündüze bakma olayı. Ya da moral izni kullanımı.
Dolayısı ile genel geçer birşey söylemek zor. Sadece iyi para ve harcırah alacaksınız. Çok iyi para biriktirirsiniz :)
Laptop alın, bol bol kitap ve film getirin.

Ben 321. dönem asteğmenleri bekliyorum, geldiklerinde çok zevkli olacak inşallah :)

Saygılarımla...

138 Mesaj
7 Haziran 2008; 15:27:17 

merhabalar...Eski dönemlerden yazanları görünce çok sevindim ya...2. Bölükteyim hudutçuyum..YSE dersine evet Mustafa Acar geliyor....P.tesi topluycakmış, ben de uyduruk bişey yapmıştım onu vercem.İnşallah bişey olmaz...Maxipower demek ki cizredesin...Bize kurada oralar yok demişlerdi?Yoksa kandırdı mı i.neler?Ayın 24ü kura çekimi var...Size bişey sorcam ...Albayın biri bize gitceğiniz yere mutlaka laptop götürün demişti...Acaba götürsek mi?..Heryerde internet yok falan diyorlar?Bid emaaş farkı yok demişlerdi bize ...Ama maxipowerin durumu farklı galiba??

243 Mesaj
7 Haziran 2008; 19:00:04 

Merhabalar,
Şimdi MACAR albay iki ödev verir. Birisi dersimi yorumlayın olur, o basit. Diğeri de saçma saçma konularda sunum yaptırır. Bizde farklı bir albay gelmişti. Çok sıkıntı olmadı, herkesde sunum yapamadı zaten.

Gelelim cizre konusuna. Evet cizre var, silopi var. Van başkale, van çaldıran falan var.
Yani söyle düşün, Türkiye haritasında Irak sınırını çıkar, İran ve Suriye sınırları kurada var. Biz de yok ümidi ile beklerken kura listeleri açıklandı ve şok geçirdik. Tam 11 tane şırnak 13 tane VAN vardı. Yani insanın nevri dönüyor o listeyi görünce :)

Laptop getir tabi hiç yoksa film seyreder oyun oynarsın. Doğrudur her yerde net yok. Van da bile adsl bağlantısı olan arkadaşlarım var; ama çok merkezi yerlerde olmayan da var.Bu tamamen şans işi..

Maaş farkı olmaz mı. Önce harcırahta hissedeceksiniz farkı. Van ve Şırnak en yüksek rakamları alır. Bizim zamanımızda 2200 civarı idi.
Şırnakta bölge tazminatı var; bu sanıyorum bize özel bir durum. Maaş 1800 e kadar çıkıyor. Normal asteğmen maaşı 1250 olduğu düşünülürse çok iyi.
Burada rakamları veriyorum çünkü biz çok merak ederdik; siz öğrenin :)

Zimmet olayı hakkında çok şey söylenmiştir size de. Bu konuda şöyle oluyor, bazı yerlerde astsubaylarda; bazı yerlerde asteğmenlerde. Bu gittiğiniz yere göre değişir.

24'ünde demek kura he. Çok heyecanlı olur. Rami yarbay sizi kültür merkezine oturtacak sabahın köründe. İlk hudut çekti bizde kurayı. O heyecan manyak birşey.

Eğer 70nci mekanize piyade tugayı derlerse Şırnak'a hoş geldin demektir :)
7nci kolordu vandır mesela.
Orada genelde ilk 10 kişide neresi nereye bağlı çözersin :)

Tabi dereceye gireceksen o zaman farklı.
Bak dereceye gireceksen bile ben bulunduğum yeri tavsiye ederim. Emin ol hiç umduğun ya da tahmin ettiğin gibi değil.

Saygılarımla...

138 Mesaj
7 Haziran 2008; 23:44:57 

Maxipower inşallah ordasındır...Ya bizim sınavlar başladı...Piyadecilik ve haritacılık sınavları bitti....Pazartesi spor sınavıyla hudut sınavı salı günü de piyade uygulama sınavı var..Tavsiyelerin nelerdir?Özellikle sporda ne yapmalıyım?Barfiks sıfır...üçbini de koşamıyorum...Geri besleme yaparlar mı?...Ayrıca dereceye girme şansım da sıfır galiba değil mi??

243 Mesaj