Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
10
Favori
371.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mechworm

Dostum verdiğin bilgiler için çok sağol. Bende yedek subay Piyade Komandoyum. Bir kaç sorum olacak sana.
    1-Ben istanbulda otuyuruyorm. Ailem de. 28 gün sonra evci çıkmam için ne yapmam gerekiyor?
    2-Anladığım kadarıyla tuzlada refüze olanlar daha şanslılar. Ispartaya gitmeyecekler ve zor görevlerde bulunmayacaklar. Doğru muyum?
    3-En iyisi piyade demişsin. Peki GZPT-kgr, Hudut Keşif ve Hudut zma lar nasıl. Bunlar hakkında da bilgi verir misin?
    4-Refüze olmazsak derece yapıp Ispartaya gitmeme gibi bir şansımız olur mu?
    5-Derece yapmak çok mu zor. Spor sınavlarından tam puan almak için neler yapmak lazım.
    Şimdiden teşekkürler....

1- Ailen İstanbul'da ikamet ediyorsa yemin töreninden sonra evci iznine çıkabilirsin bunun için belirli belgeler gerekiyor ailenin İstanbulda oturduğna dair zaten zamanı gelince istiyorlar senden.Ancak haftasonun kitlenme ihtimali olduğu için herhafta sonu çıkamayabilirsin.Ama evci izni müthiş bir avantaj bu bakımdan çok şanslısın unutma.

2- Tabi ki Tuzlada Eğirdir kadar ağır bir eğitim yok ama dediğim gibi sağlam eğitimi vardır.Eğirdirden çıkanlar iç güvenlik bölgesine gitme ihtimalin çok yüksek ancak Tuzla da riskli bölgeye giden kişi sayısı az.Ama Tuzla dan mezun olanlar zor görevlerde bulunmayacak dememiz doğru olmaz.Mesala Hudut branşın olur kurada Şırnak seçersin ve karakol komutanı olarak buraya gidebilirsin.

3- Ben yazımda en iyi piyade demedim ancak şunu söyleyebilirim yer olarak en güzel yerler piyadelerde (denizcileri saymazsak) ,onun dışında İzmir veya Manisa da görev yapan bir piyade doğuda hudut karakolunda görev yapan bir asteğmenden daha zor görev yapabilir bu şansa kalmış birazda.

4- Refüzeler ayrıldıktan sonra gönüllüler varmı diye soruyorlar belli bir kısım böyle ayrılıyor ,komanda olur raporu alıp istemeyenler ise kuraya kalıyorlar be belli sayı olana kadar kuradan şansına kalıyor.Yani kuradan komanda yazısını çekersen Eğirdirde komanda eğitimi alıyorsun daha sonra orda dereceye girip istediğin yeri seçebilirsin.

5- Dereceye girmek zor değil kesinlikle , seçtiğin branşa göre 1 veya 2 tane ayırt edici ders oluyor bunlardan yüksek puan alırsan dereceye girebilirsin. Sporda ise barfiks dışında diğerlerini genelde herkes yapabiliyor ama barfiks ayırt edici oluyor.Eğer derece düşüncen varsa mutlaka gider gitmez barfiks-şınav-mekik çalışmaya başla ilk zamanlar yoğunluktan belki yapmak istemiyceksin ancak haftasonları mutlaka çalış derim .

Hayırlı olsun tekrardan başka soruların olursa yanıtlayabilirim.

• @ sarteeee kardeş merhabalr bende kısa donem tuzla. artık gorusuruz kardesim 6 ay beraberiz adım abdullah ...
  • ASC3419 ABDULLAH KARDEŞ MERHABA. BENDE AVNİ MERSİNDEN. avniyalcin33@hotmail.com eklersen konuşuruz. 5 ay 5 gün beraberiz inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duncan21

quote:

Dostum verdiğin bilgiler için çok sağol. Bende yedek subay Piyade Komandoyum. Bir kaç sorum olacak sana.
    1-Ben istanbulda otuyuruyorm. Ailem de. 28 gün sonra evci çıkmam için ne yapmam gerekiyor?
    2-Anladığım kadarıyla tuzlada refüze olanlar daha şanslılar. Ispartaya gitmeyecekler ve zor görevlerde bulunmayacaklar. Doğru muyum?
    3-En iyisi piyade demişsin. Peki GZPT-kgr, Hudut Keşif ve Hudut zma lar nasıl. Bunlar hakkında da bilgi verir misin?
    5-Derece yapmak çok mu zor. Spor sınavlarından tam puan almak için neler yapmak lazım.
    Şimdiden teşekkürler....

1- Ailen İstanbul'da ikamet ediyorsa yemin töreninden sonra evci iznine çıkabilirsin bunun için belirli belgeler gerekiyor ailenin İstanbulda oturduğna dair zaten zamanı gelince istiyorlar senden.Ancak haftasonun kitlenme ihtimali olduğu için herhafta sonu çıkamayabilirsin.Ama evci izni müthiş bir avantaj bu bakımdan çok şanslısın unutma.

2- Tabi ki Tuzlada Eğirdir kadar ağır bir eğitim yok ama dediğim gibi sağlam eğitimi vardır.Eğirdirden çıkanlar iç güvenlik bölgesine gitme ihtimalin çok yüksek ancak Tuzla da riskli bölgeye giden kişi sayısı az.Ama Tuzla dan mezun olanlar zor görevlerde bulunmayacak dememiz doğru olmaz.Mesala Hudut branşın olur kurada Şırnak seçersin ve karakol komutanı olarak buraya gidebilirsin.

3- Ben yazımda en iyi piyade demedim ancak şunu söyleyebilirim yer olarak en güzel yerler piyadelerde (denizcileri saymazsak) ,onun dışında İzmir veya Manisa da görev yapan bir piyade doğuda hudut karakolunda görev yapan bir asteğmenden daha zor görev yapabilir bu şansa kalmış birazda.

4- Refüzeler ayrıldıktan sonra gönüllüler varmı diye soruyorlar belli bir kısım böyle ayrılıyor ,komanda olur raporu alıp istemeyenler ise kuraya kalıyorlar be belli sayı olana kadar kuradan şansına kalıyor.Yani kuradan komanda yazısını çekersen Eğirdirde komanda eğitimi alıyorsun daha sonra orda dereceye girip istediğin yeri seçebilirsin.

5- Dereceye girmek zor değil kesinlikle , seçtiğin branşa göre 1 veya 2 tane ayırt edici ders oluyor bunlardan yüksek puan alırsan dereceye girebilirsin. Sporda ise barfiks dışında diğerlerini genelde herkes yapabiliyor ama barfiks ayırt edici oluyor.Eğer derece düşüncen varsa mutlaka gider gitmez barfiks-şınav-mekik çalışmaya başla ilk zamanlar yoğunluktan belki yapmak istemiyceksin ancak haftasonları mutlaka çalış derim .

merhaba bende istanbul tuzla komando çıktım, benim de iki gözüm 4.75 miyop bu durumda kesin refüze olabilir miyim?
    edit: bir de salı günü kaçta gitmek lazım ve gözlükle gitmem benim için daha mı iyi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talbot Lago -- 10 Nisan 2011; 19:18:22 >

• @maghapas kesin refüze olursun diyebilirim.Refüze olmaman için mucize olması lazım.Mutlaka gözlüğünü tak git sonra lense geçersin istersen.

Salı 5e kadar gitmeni öneririm .Geç vakitte gidince sorun olmuyor hatta ertesi gün gitsen bile bir problem olmaz ancak komutanın birinin ters anına gelir azar yersin moralin bozulur.
  • quote:

quote:

Şimdiden teşekkürler....

peki biz sağlam çıktık diyelim arkadaş komandoda olduk.. 1-refuse olanların gittiği yerlerden farklı olarak bizim avantaj ya da dezavantajımız nedir?
    2-dağıtım olarak ve branş olarak ne gibi farklılıklar gösteriyor..
    3-ayrıca %10 dilime girip derece alırsak tercih edeceğimiz yerler belirlimidir ist. olma ihtimali nedir?

• Tuzla'daki komutanlığa giderken yanımızda neler alalım arkadaşlar yedek subaylar olarak?

Kantinde neler satılıyor, bu konuda tecrübelerini paylaşacaklar var mı acaba?
  • Kardeşim çok sağol cevabın için. Ama anlamadığım şey biz iki buçuk ay Tuzla'da ne eğitimi alacağız ki komando olursak ordan Eğirdire gidip komando eğitimi alacağız? Tuzlada alacağımız eğitim komando eğitimi değil mi zaten? Tuzladaki 2.5 aylık eğitimden sonra Eğirdire gidip tekrar başka bir eğitim almamız gibi bir durum mu var yani. Öyleyse Eğirdir'de ne kadar eğitim var.

Bir de @kif arkadaşın sorusunu da cevaplarsan çok seviniriz:

quote:

Orijinalden alıntı: @kif

peki biz sağlam çıktık diyelim arkadaş komandoda olduk.. 1-refuse olanların gittiği yerlerden farklı olarak bizim avantaj ya da dezavantajımız nedir?
    2-dağıtım olarak ve branş olarak ne gibi farklılıklar gösteriyor..

quote:

• quote:

@maghapas kesin refüze olursun diyebilirim.Refüze olmaman için mucize olması lazım.Mutlaka gözlüğünü tak git sonra lense geçersin istersen.

Salı 5e kadar gitmeni öneririm .Geç vakitte gidince sorun olmuyor hatta ertesi gün gitsen bile bir problem olmaz ancak komutanın birinin ters anına gelir azar yersin moralin bozulur.

hacı süpersin ya bal damlıyo ağzından valla peki ilk günümüz nasıl olacak? (:
  • Arkadaşlar siz komando adayı olarak oraya gidiyorsunuz şimdilik , refüze olursanız zaten komanda olmayacaksınız Tuzla piyade okulunda piyade olarak eğitim görceksiniz.Ayrıca dediğim gibi daha önceden böyle bir uygulama yoktu önce Eğirdir sonra refüze olanlar Tuzlaya gidiyordu sizin dönemde ilk defa böyle bir uygulama oluyor.Yani piyade olduktan sonra komando eğitimi fln almıycaksınız bidaha kafanız karışmasın.Komando olursanız yüksek ihtimal iç güvenlik bölgelerine gidiyorsunuz belli bir kısım ise Foça ve Manisa komandoya gidiyor diye biliyorum.Piyadede ise iç güvenlik sayılacak yerler yok(hudut için bu dönem Hakkari açılabilir bunu saymazsak )

lp_meteora meşhur sarı zarfını unutma ,bunun dışında ihtiyaçlarınızın hepsini piyade okulunun içindeki avm den karşılayabilirsiniz size gereken hemen hemen herşeyi burda bulursunuz zaten çarşıya çıkmaya başlayınca herşey elinizin altında.Kişisel olarak al diyeceğim şey telefon kartı olsun.İçerde ki ptt de satılıyor ancak çabuk tükenebiliyor dışardan alırsan daha iyi olur senin için.Bir de verdikleri spor ayakkabı iyi kalite değil tavsiyem kendi spor ayakkabınızı mutlaka götürün.

• Bize neler verildiği konusunda yardımcı olabilir misin peki? Eşortman vb. gibi. Başta giderken yanımda 100 TL götürmeyi düşünüyorum. Yanımda bazı şeyleri de götürüyorum; ama eksikleri de dediğin AVM'den gideririm artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maghapas

quote:

@maghapas kesin refüze olursun diyebilirim.Refüze olmaman için mucize olması lazım.Mutlaka gözlüğünü tak git sonra lense geçersin istersen.

hacı süpersin ya bal damlıyo ağzından valla peki ilk günümüz nasıl olacak? (:

İlk gün çok yoğun geçiyor ,evrak işlemleri ve istihkak alımı baya uzun sürüyor.Yattığın yeri beğeniyorsun nereye geldiğinin farkına varmadan uyuyorsun ancak sabah kalktığında biraz şok oluyorsun nereye geldim diye.İlk günler biraz kötü geçebilir moraliniz bozmayın alışınca sorun kalmıyor.

Bir de erken katılım yapmanın şu avantajı var ; işlemlerini erken bitiyorsun ve akşam yoğunluğa kalmıyorsun bu da aklınızda bulunsun.

İyi akşamlar cümleten tekrardan hayırlı olsun herkese ,kafanıza takılanlar olursa yarın cevaplarım tekrardan

• quote:

Orijinalden alıntı: lp_meteora

Bize neler verildiği konusunda yardımcı olabilir misin peki? Eşortman vb. gibi. Başta giderken yanımda 100 TL götürmeyi düşünüyorum. Yanımda bazı şeyleri de götürüyorum; ama eksikleri de dediğin AVM'den gideririm artık.

Tam listesi aklında yok ancak , eşortman -spor ayakkabı ve ihtiyacınız olan çoğu şeyi veriyorlar. Tuzla için konuşuyorum ilk haftalarda size 75tl olan bir çanta satıyorlar bunda ihtiyacınız olan çoğu şey çıkıyor zaten. Traş takımınızı yanınızda getirin mutlaka.Yemin törenine kadar para harcamıyorsunuz zaten ancak çarşıya çıkmaya başlayınca deli gibi para gidiyor .Çanta parasını saymazsak 100tl yemin törenine kadar yeterli.
  • Nereye çıkacağımız belli olmadığı için bot kilidi falan almıştım, bunları yanımıza almaya gerek yok değil mi?
  • yedek subay arkadaşlar...
    o asker listeleri var ya hiçbiirni almanıza gerek yok.. traş takımı havlu şampuan yeterli... herşey var içeride ve ucuz...

323 Dz.P.Atğm.
    eğitimlerde şimdiden başarılar... pist bölgesini tavşantepeyi ve hasret köprüsünü asla unutmayacaksınız
  • Askeriye çoğu giyim gibi ürünleri zaten ücretsiz vermiyor mu? 75 TL'lık çantayı almak zorunlu mu?

Bu arada metal can, ben yine de götüreceğim bot kilidini falan.
  • Arkadaşlar en çok da şunu merak ediyorum. Diyelim branşı hudut çektik. Peki bu branş sadece hudut karakollarına komutan mı veriyor, yoksa bu branştan bazı asteğmenler eğitimci olarak Tuzla'da kalabiliyor mu?
  • arkadaşlar yedek subaylar...
    otel odası gibi 8 kişilk odalarda kalacaksınız... bu kadar dert etmeyin... hiçbir işinizi asker yapmayacak... her yerde sizler yedek subaylar olacak....

o çantayı almak mecburi
  • Zorunlu olması ilginçmiş.
  • arkadaşlar bu silüs dene şeyi bizde almak zorundamıyız?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.