Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
10
Favori
371.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrenci döneminde harçlığınız 3 aylık toplam 140 tl olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekicimertim

quote:

Orijinalden alıntı: Atraus

Bende 9 sayfa okudum fakat sanırsam sistem değişikliği olduğundan tam kesin net bir bilgi yok.

Benim sorum REFÜZE OLAMAYACAKLAR hakkında

- İlk gün/hafta sağlık kontrolü
    - Komando olabilecekler ve refüze olacaklar diye gruplara ayrılma
    - Komando olanlar direk Eğirdir - Foça gibi yerlere mi yollanıyorlar? Yoksa Komando olabilir dendiği halde 3 aylık eğitimine tuzla da devam edebiliyor mu?
    - Daha sonra branş seçme var anladığım kadarıyla.
    - İlk ay sonunda yemin töreni.
    - 3 ay soununda sınav ve kura çekimi (sınavda dereceye girenleri kapsamıyor)

Bu 3 aylık eğitim süreci bundan mı ibaret dostlar?

beyler 335. dönem piyade komando asteğmen konuşuyor iyi dinleyin : ) yani sizden tam bir yıl önce bu olaylar başından geçen birisi...
    bizim zamanımızda önce herkesi eğirdire getirip refüze olanları tuzlaya getiriyorlardı. şimdi durum tam tersi. ilk gün evrak kayıt kuyudat işleri ve askeri kamuflajları vs istihakların alımı olur. ilk hafta sağlık kontrolünden geçersiniz. Bu sağlık kontrolüyle komando olamayacaklar tuzlada kalır. komando olabileceklerin sayısı fazla ise gönüllülük esasına göre komando olmak istiyorum diyenler komando olur. Diğer geri kalanlar kura çeker. Daha sonra komando olacak adaylar eğirdire getirilir.3. sorunun cevabı bu.Branş seçme diye bişey yok zaten sen piyadesin. Komando da piyadenin bir dalı. 3. cuma günü yemin töreni oluyo genelde bizimkini ramazan bayramından hemen önceye denk getirip bayramı evde geçirmemizi sağlamışlardı. yemin törenine kadar rahatsın bunaltıcı ağustos sıcağı haricinde. sağa dön sola dön yürüyüş provaları vs. yemin töreninden sonra olay başlar. 2 ay harbi harbi eğitim yaparsın. eğitimlerde ve sınavlarda %10 luk dilime girersen.(herkes sınavlara girer bunun sonucunda dereceye giriyosun zaten ) Gitmek istediğin yeri sen seçersin. fakat bizde doğunun dışında 1 tane kıbrıs 3 tane gökçeadamı bozcaada mı ne vardı. Dereceye girenler mecburiyetten ağrı eleşkirt. mardin midyatı vs.seçtiler. Fakat oda şansınız mesela bizden sonraki dönemde bir sürü kıbrıs kontenjanı varmış..

Bence komando olmasını engel teşkil edecek bir sağlık sorununuz bulunmuyorsa sağlık kontrolünde şuram ağrıyor buram ağrıyor diye takla atmak bana çok yakışıksız geliyor. Çünkü lafa gelince herkes milliyetçi icraata gelince milletin kaçacak delik araması hiç hoş olmuyor. Bu arada Eğirdir'in eğitimi zor bir eğitim ama çokda eğlenceli ben herkese tavsiye ederim hatta sporunuz iyiyse koşunuz iyiyse derece yapmanız çocuk oyuncağı. Hele bir erhan üsteğmen varki gırgır şamata makara ..giderseniz görürsünüz.. herkese hayırlı uğurlu olsun...

Hocam çok açıklayıcı yazmışsın teşekkür ederim.

Ben bizim arkadaşın refüze olabileceğini sanmıyorum. Diyelim ki bunu Ispartaya yolladılar. 3 ay işte orada eğitim gördü. Sonra ki gönderim yerleri neresi olur? Buradan çıkan komandolar illa doğuya çatışmaya mı gönderilir, sınır ötesi operasyon mu yapar nedir yani bunun olayı

• quote:

quote:

quote:

Bende 9 sayfa okudum fakat sanırsam sistem değişikliği olduğundan tam kesin net bir bilgi yok.

- Komando olanlar direk Eğirdir - Foça gibi yerlere mi yollanıyorlar? Yoksa Komando olabilir dendiği halde 3 aylık eğitimine tuzla da devam edebiliyor mu?

beyler 335. dönem piyade komando asteğmen konuşuyor iyi dinleyin : ) yani sizden tam bir yıl önce bu olaylar başından geçen birisi...
    bizim zamanımızda önce herkesi eğirdire getirip refüze olanları tuzlaya getiriyorlardı. şimdi durum tam tersi. ilk gün evrak kayıt kuyudat işleri ve askeri kamuflajları vs istihakların alımı olur. ilk hafta sağlık kontrolünden geçersiniz. Bu sağlık kontrolüyle komando olamayacaklar tuzlada kalır. komando olabileceklerin sayısı fazla ise gönüllülük esasına göre komando olmak istiyorum diyenler komando olur. Diğer geri kalanlar kura çeker. Daha sonra komando olacak adaylar eğirdire getirilir.3. sorunun cevabı bu.Branş seçme diye bişey yok zaten sen piyadesin. Komando da piyadenin bir dalı. 3. cuma günü yemin töreni oluyo genelde bizimkini ramazan bayramından hemen önceye denk getirip bayramı evde geçirmemizi sağlamışlardı. yemin törenine kadar rahatsın bunaltıcı ağustos sıcağı haricinde. sağa dön sola dön yürüyüş provaları vs. yemin töreninden sonra olay başlar. 2 ay harbi harbi eğitim yaparsın. eğitimlerde ve sınavlarda %10 luk dilime girersen.(herkes sınavlara girer bunun sonucunda dereceye giriyosun zaten ) Gitmek istediğin yeri sen seçersin. fakat bizde doğunun dışında 1 tane kıbrıs 3 tane gökçeadamı bozcaada mı ne vardı. Dereceye girenler mecburiyetten ağrı eleşkirt. mardin midyatı vs.seçtiler. Fakat oda şansınız mesela bizden sonraki dönemde bir sürü kıbrıs kontenjanı varmış..

Bence komando olmasını engel teşkil edecek bir sağlık sorununuz bulunmuyorsa sağlık kontrolünde şuram ağrıyor buram ağrıyor diye takla atmak bana çok yakışıksız geliyor. Çünkü lafa gelince herkes milliyetçi icraata gelince milletin kaçacak delik araması hiç hoş olmuyor. Bu arada Eğirdir'in eğitimi zor bir eğitim ama çokda eğlenceli ben herkese tavsiye ederim hatta sporunuz iyiyse koşunuz iyiyse derece yapmanız çocuk oyuncağı. Hele bir erhan üsteğmen varki gırgır şamata makara ..giderseniz görürsünüz.. herkese hayırlı uğurlu olsun...

Ben bizim arkadaşın refüze olabileceğini sanmıyorum. Diyelim ki bunu Ispartaya yolladılar. 3 ay işte orada eğitim gördü. Sonra ki gönderim yerleri neresi olur? Buradan çıkan komandolar illa doğuya çatışmaya mı gönderilir, sınır ötesi operasyon mu yapar nedir yani bunun olayı

hocam adalar ve kıbrıstan başka batıya giden yok. Çok az bir kısmı bayburt, sakarya, kırklareli, gibi bi kaç şehir daha var. Fakat bu birliklerinde %90 ı kaydırma birlik dediğimiz doğuya takviye olarak gönderilir. ve gezici oldukları için daha çok sıkıntı çeker diye biliyorum kalacak yer konusunda vs. onun dışında büyük çoğunluk siirt, şırnak, hakkari,tunceli,diyarbakır a gönderilir. ama gidenler hop eline silahı alıp çatışmaya girer diyemem. Gittiği ile göre tugaya göre tabura göre bölüğe göre hatta kola göre değişir. orası insanın şansı kaderi alınyazısı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam adalar ve kıbrıstan başka batıya giden yok. Çok az bir kısmı bayburt, sakarya, kırklareli, gibi bi kaç şehir daha var. Fakat bu birliklerinde %90 ı kaydırma birlik dediğimiz doğuya takviye olarak gönderilir. ve gezici oldukları için daha çok sıkıntı çeker diye biliyorum kalacak yer konusunda vs. onun dışında büyük çoğunluk siirt, şırnak, hakkari,tunceli,diyarbakır a gönderilir. ama gidenler hop eline silahı alıp çatışmaya girer diyemem. Gittiği ile göre tugaya göre tabura göre bölüğe göre hatta kola göre değişir. orası insanın şansı kaderi alınyazısı.

Anladım, yani kısacası refüze olmadığın sürece Isparta oradan da doğu senaryosu kaçınılmaz gibi
    Bu arada Ispartaya gidenlerinde sınava girip oradan dereceeye girerlerse istedikleri yere gitme şansı var değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atraus -- 11 Ağustos 2011; 2:40:14 >

• @Atraus
    Sınavlar sonunda % 10 luk dilime girersen gitmek istediğin yeri sen seçiyorsun tabi kontenjanlar dahilinde. 300 kişisiniz diyelimki ilk 30 kişi dereceye giriyor ve kendi seçiyor yerlerini.
  • quote:

@Atraus
    Sınavlar sonunda % 10 luk dilime girersen gitmek istediğin yeri sen seçiyorsun tabi kontenjanlar dahilinde. 300 kişisiniz diyelimki ilk 30 kişi dereceye giriyor ve kendi seçiyor yerlerini.

Peki komando olduktan sonra sınavda yuzde 10 a girdin, istesende seçebileceğin yerler sırf doğu mu?
  • quote:

quote:

@Atraus

Peki komando olduktan sonra sınavda yuzde 10 a girdin, istesende seçebileceğin yerler sırf doğu mu?

kardeş sınavların bitimine yakın kontenjanlar gelir. yani kıbrıs 10 tane alacak gökçeada 5 tane alacak şırnak 50 tane alacak vs diye sonra dereceleriniz açıklanınca 1. adama sorarlar kardeş nereyi istiyorsun diye bizim dönemde babayiğit hakkari dağlıcayı seçti. 2. adama sorarlar ..3. adama sorarlar bu böyle gider. Şansınıza kıbrıs ve gökçeada az mı olur çok mu olur bilemem dedim ya bizim zamanımızda az olmuştu bizden sonrakilerde kuraya kalanlardan bi kaç kişi bile kıbrıs seçmiş okadar fazlaymış yani ..

• Komando olduktan sonra dereceye girsen bile ilk 3-4 kişi iğneada yı seçecek ve hepsi doğu yada kaydırma birlikler kalacak. Kaydırma birlik dediğiniz 2 ay şırnağa yollarlar gelirsin 3 ay hakkariye yollarlar sabit bi yerden daha kötüdür bence.
  • 341. dönem olarak gidenler 1. kuralarını çekmişler burda okuduğum kadarıyla 2. kuralarında her yeri çekebilirlermiş bazı kişiler hudut çekenler ıspartaya gidenlerden daha vahim durumdalar daha kötü demişler hangi yönden daha kötüdür biraz daha açarak anlatırsanız çok sevinirim
  • 341. dönem ve kura çekilişinde piyade olmuş biri konuşuyor:
    aga gelmeyin burası çok fena eğitimler daha başlamadı bile ama bi çoğunun psikolojisi bozuldu resmen. Allah-u Teala yardım etsin bize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bth26

Arkadaşlar Tuzladan Kura ile Eğirdir Dağ ve Komando Okuluna gittim. Tuzladan sonra tatil gibi geldi :) İyiki kuradan komando çekmişim :)

Eğitimler başlayınca tekrar bir dinleyelim seni :) Bizim komutanlar giderken size gazı verdiler, sonra da arkanızdan %50'si sakatlanacak diyorlardı.. Bi komutan da cehennemin 8. katı Tuzla, 9. Isparta dedi.. Allah hepimize sabır versin...
  • haberlerini bekliyoruz...kendine iyi bak..
  • 341. dönemim. tuzlada refüze olarak kaldım komandoya seçilmedim. ilk kuralarda KGR (Kara Gözetleme Radar) bölümünü çektim. bu bölüm hakkında internette yeterli bilgi yok. bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim.
  • Biz de foçada komando egitimi aldık,bize de ilk gittigimizde cehenneme höşgeldin dediler.çok zordu eğitimler ancak kimse sakatlanmadı.kimse kimsenin sakatlanmasını istemez orada,ayrıca sakatlanak bir eğitim de yok.en cok bileğiniz burkulur,dirsek ve dizler kanar biraz hepsi o.ama usta birliğinde tuzladakilerden çok rahat olma olasılıgıda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 29 Ağustos 2011; 17:35:26 >
  • Tuzladaydim ben de.. 339. Dönemim.. Refuse olup orda kalanlardandim... Alanim GZPT.. Kibrisa kura cektim suan kibristayim :)
  • Bizim burda Tuzla'dan gelen çok asker var.Hepside çok memnundur Tuzladan , rahat biryermiş.
  • şU tuzlanin rahatligini bi biz goremedik bende hudut cektin kurada
  • Bende kurada Piyade çektim..Tuzla'da kaldım..Diğer kuradan Hudut çektim..Hayırlısı artık..
  • sözlüm kurada tank seçtim dedi ama ne olduğunu bilmiyorum? nerelere çıkıyor genelde usta birliği tankçıların bilgi verebilir misiniz
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.