Şimdi Ara

TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI çıkanlar buraya (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.603
Cevap
17
Favori
468.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: BURSALI16

Arkadaşlar banada K/M OBÜS ATIŞ TK.K. çıktı bu branşın açıklamasını , ne yaptığını anlatabilirseniz çok sevinirim..

kundağı motorlu obüs 2 oldu ben hala çekili obüs bulamadım ya

Dostum Fırtına Obüsleri var. Aratırsan internette ve youtube da bulabilirsin. Onların eğitimini alacaksın.
  • Merhaba,

Askerde olan ve askere benimle birlikte gidecek olan herkese hayırlı teskereler.

Benim bilgilerim;

Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Yedeksubay
    Branşı BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI POLATLI ANKARA

Üniversite : ODTÜ

Şu zamana kadar sağdan soldan, doğru yanlış edinebildiğim bilgileri toparlamak adına aşağıda bir sıralama yapmaya çalıştım, eksik veya yanlış bir bilgi varsa lütfen geç olmadan müdahale ediniz :);

1 - Branş meslek yazdığından dolayı, bu "meslekçi" olduğum anlamına geliyor,

2 - Yemin töreni, "18 gün acemilik" eğitimin ardından mayıs ayının başında olacak,

3 - Yemin töreninden sonra "15 gün" dağıtım izni olacak,

4 - Dağıtım yeri "yemin töreninin hemen öncesinde" belli olacak,

5 - Dağıtım yerine "15-16 Mayıs gibi" katılacağım,

6 - Bilgisayar Mühendislerine eskiden olduğu gibi artık isme atama gelmeyebiliyor (belki sadece son 1 dönemdir),

7 - Dağıtım yeri olarak büyük ihtimalle "Ankara, İstanbul, İzmir" olacak,

8 - Eğer 1 ve 2 doğru ise acemilik eğitimi için "yanımda götüreceğim malzemeleri" fazlaca götürmeme gerek yok,

9 - İstanbuldan (Ümraniye tarafı) en uygun ulaşım yolu; İstanbuldan Ankaraya otobüs ile ulaşım, sonrasında Aştiden her 1 saatte kalkan otobüs ile Polatlıya ulaşım,

10 - İstanbuldan 12 Nisan pazar günü sabah saat 8:00 civarında otobüse binersem öğleden sonra 15:00 civarı uygun bir teslim olma saati olacak.

Yorumlarınızı bekliyorum.

• selam tertipler,

duyguemre,

sadece 6. ve 7. maddeler için yorum yapamıyorum ama diğer maddeler için ne yazdıysan o...
    ben de polatlı da olucam meslek kurasına tabi olarak...
    istanbul dan pazar sabah 07:30 otobüsü ile yola çıkıyorum....
  • Adı Soyadı EMRAH ÇAKICI
    Baba Adı SAADETTİN
    Doğum Yeri GÖKSUN
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Yedeksubay
    Branşı ADESTİM/GÖZETLEME SB.
    Kabul Toplama Merkezi -

Slm Tertipler...
    vay vay vay demek ki bana meslek kurası yok oysa ben de Elektronik ve Haberleşme Müh. okudum.
    Neyse kaderde varsa öpülmek..... :d
    Acayip gözetlerim haaaaaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emocak -- 10 Nisan 2009; 17:26:25 >
  • sınava girdiğm yer.. çok sıkıcı gözüküodu ama askerlik işte sıkıcı olcak tabi..hayırlı teskereler gidenlere..
  • Ben de yarın gece trene bineceğim, pazar sabahı Polatlı'da olacağım. Biraz erken ama, daha erkene de bilet yok, bir de trenle gitmek daha avantajlı gözüküyor. Çünkü tren okulun içinden geçiyormuş :) Tren yarın gece saat 23:45'te kalkıyor. Yani bu gece son gecem. Pfff haftaya falan teslim alsalardı keşke ne bu acele , şimdiden heyecan bastı midem bulanıyor kusacam Neyse görüşmek üzere
  • quote:

Orjinalden alıntı: candanemre

bende haritA MUHENDİSİYİM BURAYA DÜŞTÜM YOKMU BİZE BURAYLA İLGİLİ BİLGİ VERECEK BİRİSİ GERCİ Sayfaları arastırmadım ama.. son iki gunumuz..

Yer Ölçmeci olarak mı geliyorsun?
    Gelen arkadaşlara, daha doğrusu Polatlı'ya gidecek arkadaşlara: yanınıza hiçbirşey almanıza gerek yok, sadece botlar vurmasın diye vatka-yara bandı tarzı birşeyler getirin yeter. Size bir çanta satacaklar zaten. Yaz sıcağında sürünmek biraz zor gelecek. İnşallah Yener Üsteğmen bölük komutanınıız olur, Ulukuş'a düşenler fena halde tuttu. Allah sabır versin. Acemiliği bitirin, bilet olarak bekliyorum sizi.
    323.dönem abiniz...:)
  • Aday Nu. 10882
    Adı Soyadı MUHSİN YERLİTAŞ
    Baba Adı REMZİ
    Doğum Yeri KOCASİNAN
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 58'İNCİ TOP.TUG.K.LIĞI POLATLI ANKARA

arkadaşlar
    topçu ve füze okulu ile topçu tugay komutanlığı aynı yer mi
    bileniniz var midur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gonar

tertip ben de elk. müh.
    polatlı da beraber olacağız...
    üniversite hangisi?

ben yıldızdan mezunum itu de doktora yapiyorum konusalım tertip
  • Merhaba arkadaslar ben uğur Makina ve Endüstri Mühendisiyim bende pazar gunu oyleden sonra geleceğim. Görüşmek üzere

Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı :Topçu
    Statüsü: Yedeksubay
    Branşı ÇEKİLİ OBÜS ATIŞ TK.K.
    Kabul Toplama Merkezi -
  • tertipler bir face sitesi var mı veya chat sitesi konuşabileceğimiz?
  • arkadaslar facedeki toplulağa " 327.Dönem Meslekçi Yedeksubay - Polatlı Ankara " dan ulaşabilirsiniz.
  • Merhabalar tertipler ,

33875
    Adı ve Soyadı Sertuğ Cavit SÜMER
    Doğum Yeri İSTANBUL
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Yedek Subey
    Branş K/M OBÜS ATIŞ TK.K
    Mezuniyet : Sakarya Üniv. Mak. Müh.

beraberce askerlik yapacağız, herkese şimdiden hayırlı teskereler,

Ben şimdiden dağıtım olacağım yeri merak ediyorum, bir arkadaşımız istanbul, izmir gibi yazmış, bilgisi olan arkadaşlar açıklarsa sevinirim, mantıken düşündüğümde daha sınıra yakın yerlerde konuşlanmamız mantıklı gibi geliyo fakat herhalde karagah gibi merkezlerde olacağımızı tahmin ediyorum, tabiki bunlar sadece benim tahminim, topçu birliklerinin hangi yerlerde olduğu bilen varsa paylaşmakta yarar var,

Ben de gün boyu akraba ziyaretlerinden edindiğim önemli bir bilgiyi yazayım, birliğe katılmak için akşam saatlerini bekleme çok sıra oluyo diyorlar ( hatta bir tanıdığım 3de teslim olmuş ve gece 2 ye kadar sıra beklemiş, ama onunki kısa dönem yani belirgin bişey yok ) , ben öğlen teslim olacağım, şimdi bu yazıyı okuyan arkadaşlar öğlen yığılma yapmasın da :D, çok geçe kalmamakta fayda var...

• Abi kundağı motorlu obüsçü 3 oldu çekili obüsçü hala 1 burdan çekili obüs atananlara sesleniyorum gelin bu tarafa gelin
  • kızılaydan nasıl gideriz bu polatlıya __??
  • quote:

Orjinalden alıntı: ninjafaydar

kızılaydan nasıl gideriz bu polatlıya __??

Kızılay'dan Ankaray'a binip AŞTİ'de inersin. AŞTİ'den 30 dakikada bir otobüs kalkar polatlıya onlara binersin.
  • bu kadar yedek subay varken polatlıda bizi ne yapacaklar kardeşim kısa dönemleri bizi pek tınlamayacaklar oraada sürün istikamet faln filan iteleyecekler bize galiba.. kısa dönemden çok yedek subay var polatlıda...
  • UZUN DÖNEM GELİCEK ARKADAŞLAR............
    :):)

GERÇEKTEN SİZLERE YARDIMCI OLMAK İSTERDİM AMA İNANIN O KADAR ZOR GÜNLER SİZİ BEKLİYORKİ ŞU UZUN DÖNEMLERİN EĞİTİMİ BİTTİKTEN SONRA PSİKOLOJİSİ SAĞLAM KALAN %10-15 OLUYOR........

UMARIM HERŞEY SİZLER İÇİN GÜZEL OLUR...

VE SAKIN KISA DÖNEMLER ÜZÜLMEYİN İLK 3 AY SIKINTI VAR YORULCAKSINIZ ÇOK FAZLA GELEN GİDEN VAR MİSAFİR
    OKULDA KALACAK ARKADAŞALR GALAKSİ GİBİ HER YERDE KOMUTAN VAR KISA DÖNEMLER UZUN DÖNEME KALMADIKLARI İİN KENDİLERİNİ ÇOK ŞANSLI GÖRECEKLER BUNA EMİN OLABİLİRSİNİZ.....

HATTA BURADA ŞÖYLE BİR ŞEY VAR 1 YILLIK YEDEK ASTE. OLUCAK ARKADAŞALR KAN TER İÇİNDE KALIR KEN BİZLERE BAKIP BEN NE YAPTIM YAA FLN DİYORLAR...

KISA DÖNEMLER ALTTA TÜM DETAYLAR VAR BEKLİYORUZ SİZLERİ KARDEŞLERİM..

quote:

Orjinalden alıntı: dospervert

327 327 327 İYİ OKUYUN!!!!! 327 327 327

ÖNCELİKLE HOŞ GELDİNİZ BEYLER...
    PAZAR GÜNÜ HEPİNİZ ARAMIZDA OLUCAKSINIZ BU YAZIYI SÜREKLİ PAST EDİN Kİ HER GELEN ARKADAŞIMIZ YARARLANSIN...

OLABİLDİĞİNCE DETAYLI ANLATIYORUM SİZLERE HERŞEYİ

PAZAR GÜNÜ ARAMIZDA OLUCAKSINIZ GEÇ SAATLERE KALMAYIN VE KESİNLİKLE KARNINIZ OLDUKCA TOK BİR ŞEKİLDE GELİN BU HER TERTİP İÇİN GEÇERLİ ASLINDA SONRA DUYMADIM FLN DEMEYİN ARKADAŞLAR...

işlemler geliş sayınıza göre değişiyor genelde yoğun gelirseniz uzun sürer gece 1-2 de anca uyursunuz kıyafetleriniz yeni TÜRK ordusunun kıyafetleri olucak sanırım bu konuda çok şanslısınız açıkcası..
    gece pazar herkez okulda kalıcak arkadaşalr pazartesi günü geliş sayınıza göre sakarya kışlasına eğitim için bir bölümünüz ayrılıcak...
    okulda örneklerimiz hep 200 kişi geliyor diyelim yarı sı okulda yarısında sakarya kışlasına gelicek..

(SAKARYA KIŞLASI OKULUN 25KM DIŞINDA GÖSTERİ TATB. TABURU ŞEKLİNDE SINIFLARI VAR.. BURDA ASLINDA YER OLSA HEPİNBİZ EĞİTİME GELİCEKSİNİZ)

OKULDA KALAN OLURSA

HERŞEY BAĞLI OLUCAĞINIZ TABURA GÖRE DEĞİŞİYOR örneğin: 1. batarya topçu bataryası 2. obüs 2.fırtına vs vs vs her yıl bir batarya yeni gelen biz kısa dönemleri ağırlıyor
    sıkıı bir 28 gün geçireceksiniz özellikle biz kar kış geldik salonda yapıldıu törenizimiz sizlerin şansınız:( yaz olması stad da yapılcak ama hazırlıklarınız inan çok zor olucak.. ama o yemin töreninde ki görkem hem sizleri hemde ailelerinizi çok fazla etkileyecek....!!!!! ZATEN DAHA KAPIDAN İTİBAREN BELLİRLENEN EĞİTİM ÇAVYŞLARINIZ 325 KISA DÖNEMLER SÜREKLİ SİZLERİN YANINDA OLUCAK HER TÜR SORUNUZDA HEMEN DANIŞIN ARKADAŞLAR SAKIN ÇEKİNMEYİN...!

SAKARYA KIŞLASI

PAZARTESİ AKŞAM elenen 2. kafile olarak buraya geliceksiniz (akşam 6-7 gibi) beyler sizleri elimizden gelen ennnnnn iyi şekilde karşılıycaz.. komutanlarımız olsun tüm 325 ler.. inanın sizler ilk gördüğünüzde biz nereye geldik diyorsunuz ama tanıdıkca harika bir askerlik geçireceğinizi göreceksiniz...
    her türlü sorunuzu hazırlyın beyler biz çavuşlar olarak elimizden gelen tüm yardım için sizlerle olucak.. çekinmeyin sakın:)
    ailenize söyleyin gittiğiniz yer oldukca iyi..

YANINIZDA GETİRMEYİ UNUTMAYIN!!

KANTİN VE ER ERBAŞ GAZİNOLARIMIZDA ASLINDA HERŞEY MEVCUT...
    YANLIZ YANINIZDA

* okuldaki palaskalar oldukca dandik plastikleri çabuk kırılıp dağılıyor yeni kıyafetlere göre alın sağlam palaska yanınıza
    * BOT PARFÜMÜ (STİLİN ALTIN RENGİNDE) UNUTMAYIN...
    * BOTLARINIZI KESİNLİKLE BİR ASKER MALZEMSİİ SATAN BİR YERDEN GİDİN DENEYİN NUMARASINI BİLİN.. BOT SIKICAKTIR BOL alıcaksınız çok da bol almayın zaten açılıyor ama kesin deneyin benim timberland botlarım 43 burda 45 tam oldu 46 aldım...
    * bol bol ince siyah yazlık çorap alın...!! 15-20 en az... ucuzundan alın çünkü en kalitelisi derler yok terletmez derler hepsi yalan o askerlik malzemesi satan yerlerde...

kolonya parfüm geteremzsiniz elinizden alıyorlar.. ve kesinlikle ayna da getirmeyin onuda alıyorlar.. ilaç fln varsa yanınızda ayrı bir poşet ile teslim ediceksiniz.. bu kremler var ayak vs onlarıda ilk seferde alıyorlar (ilk girişte kontrol için) acemi birliğiniz sakatrya veya okul olunca dağıtımları yapılıyor geri...

*yeni kıyafetleri gördük süperler ama içlerine ne renk tşrt giyiliyor bilmiyorum ama alıcaksanız 10-15 boxer la beraber alın çalınır fln gibi şeyler düşünmeyin..
    *dolabınıza 2 adet çift koyarsınız gerisi sivil eşya dolabında sivillerinizle olur çalınmaz.. haftada 1 açılıyor ama sizler için görevli biz çavuşlar 2-3 günd ebir açarız sorun etmeyin:)
    *gelirken kulağınızda küpe sakal fln amann almasın..
    *acemilikde çarşınız yok hastaneye girmek dışında..
    *lütfen saçınızı kestirip gelin çok çok çok büyük tavsiye kısa olsun favoriler göz hizasında olsun yoks aburda 2000 kişinin traş olduğu aletlerle, traşın ilk günden kıl içinde kalmanın gazabına uğrarsınız.,.
    * dangdiğinden alabiliyorsanız tekerlekli bavul kullanın ordan oraya zor olucak bunu bilin ve bavulunuzda bol bol boş yer olsun
    * dolap kilidi almayın yazak kapatılmıyor dolaplar...
    *çanta ve bot kilidi 3-4 tane alın ve kesinlikle ltın sarısı olan modellerden alın koyu grilerin hepsinin anahtarı birbirini açıyor : ))))
    *yara bandı alın yanınıza..
    *ve çok önemli arkadaşalar eminim hepinizin aklından çıkmayan WC : )))) kolonyalı mendil var kantinlerde ama siz kolonya yerine alın yanınıza kolonyalı mendil : )

* lif babun unutmayın.. şampuan da
    * çipli türk telekom kartlarından bol bol alın yurt kart veya süperonline telefon başında sıra beklerken çok fazla zaman kaybı yapıyor.. bunu gelince anlıycaksınız : ))) sevdiğiniz veya ailenize cepden ulaşıcaksanız türk telekom karı sabit hat evi arayacaksanız yurt kart vs daha karlı...

AKLIMA GELENLER BUNLAR

ULAŞIMMMM

HEPİNİZ ANKARA AŞTİ YE GELİCEKSİNİZ..
    burdan hemen aşti içinden kalkan baysal tur a binecesiniz her 30 dk da 1 kalkıyor....
    baktınız çok yoğun hemen aştinin en üst katında yol var ordan üç yıldız , anıt ın servisleri minibüsleri var polatlıya onlara binin gelin yani ulaşım çok rahat ve var yani yolda kalırım diye düşünmeyin: ))))

yanlız unutmayın sizi bir yol kenarında bırakıyor ordan yürüyeceksniz diyorlar saaaakın kanıpda onca yolu yürümeyin çarşı içine servisleri var hepsinin onlarla çarşı içinde inin hemen yemek yiyin sonra teslim olun 3-4 den önce ki bot ve uygun kıyafet kalmaya bilir geliş yoğunluğunuza göre.. kalır da 43 numara ayağa 47 giyersiniz 6 ay ızdırap olur belli mi olur işinizi asla şansa bırakmayın....

aklıma gelenler bu kadar hakkınızı helal edin : )
    çarşı iznimde sizler için bu kadar yazabiliyorum vaktimi çk aldı ama helal olsun izlere kardeşlerim...
    TÜRK ORDUSUNUN TOPÇU SUNUZ ŞİMDİDEN EZBERLEYİN BAKAYIM TOPÇU MARŞINI VE ANDI NI...

biz koşarken sizlere söylediğimiz bir marşı armağan ediyorum

sarışın
    esmer
    kumraL
    fark etmez
    TOPÇU
    AFFETMEZ.......

TAM BİR GEYİK YAA: ))))

KİM OLDUĞUMA GELİRSE TÜM ARKADAŞALRIMIN ADINA YAZAN TOPÇU ÇAVUŞ 325 KISA DÖNEM : ))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dospervert -- 11 Nisan 2009; 8:18:34 >

• Öncelikle dospervert dedeciğim emeğin için çok teşekkür ederim.Senle tanışmaya çok istiyorum.Biz 327 lere bu kadar bilgi vermek için kendini parçalayan kimseyi görmedim.Çok teşekkür ederim.Bütün yazdıklarını dikkate alıcam herşey için tşkler.Görüşmek üzere kendine ii bak.
  • selam arkadaslar bende makina mhendisiyim...izmit den
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Yedeksubay
    Branşı ATEŞ İDARE SB.
    Kabul Toplama Merkezi -
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.