Şimdi Ara

TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI çıkanlar buraya (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.603
Cevap
17
Favori
468.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bayanım asker kızı olduğum ıçın ılgım vardır böyle konulara ondan ıçıne gırmek istedim
  • bende asker olmak istedim lamadım o okulda sevgilim vardı aldattı beni bıde bu sızı var sızı tanımak isterım burdaysanız cevap verebılırmısınız
    Orjinalden alıntı: BaBeTTTe
  • lale 156 askerlerden fayda gelm ıyor ben aldatıldım fazla güvenme bence en yakın ark bırlıkte benden sana öğüt ınanma pek
  • Topçu ve Füze Okulu ile ilgili soru sormak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim. Uzun dönem askerliğimin usta birliğini orda yaptım. (Yaklaşık 12 ay) 87/1 tertip olarak. OBİ Merkezinde görevliydim. Bir çok komutanı da tanırım. Yardıma ihtiyacı olan yazsın...
  • Evet 325 ler yemin etti ve evci izinlerine çıktı heryer bomboş. Telefonda kuyruk azaldı :D şaka bi yana onlara da alışmıştık yarın gleiolar.....

Bu aradaaaa şafak 20... Lakabım son pilli veya 323 D/K

(D/K= devre kaybı :)
  • Arkadaslara faydam olur mu bılemıyorum ama katkı ıcın bırkac soz soyleyeyım.

Çarşı ıznıne cıkıldıgında CEPA Alışveriş merkezine 45 dk da gıdılınebılır. Guzel bır yemek ve sınema ıle toplum hayatına kısaca gırebılecegınız guzel bır yerdır.
  • birkaç gün içinde terhis olacak olan kısa dönem askerlere geçmiş olsun diyorum.Darısı bizimkilerin başına inşallah.
  • o telefonları bekleyenler napsın kardeş:)) telefon gelsin diye bekliyoruz herkez gibi.
    alışmak çok zor oluyor sizde iyi bilirsiniz.
    umarım çok işkence edilmiyordur askerlere:))
    sizinkide bitiyormuş geçmiş olsun şimdiden.
    darısı aşkımın başına
    bu arada ziyarete gelcem sizce nezaman geleyim.en uygun gün ve saatler hakkında bilgi verebilirmisini?
    çarşı izni hangi günler oluyor?
    ziyaret saatleri ve hediye götürebiliyormuyuz?
    birde fotoğraf makinesi içeri alıyorlarmı?
    cevap alabilirsem çok mesut olacağım
    hayırlı teskereler
  • quote:

Orjinalden alıntı: suleymanoglu.s

325 ler teslim oldu, hatta dağıtıldılar bile. Bizim bölüğe tam 14 adet pilli arkadaşımız duhul etti. Onlar geldi, bizim gitme vaktimiz de geldi :D

vay be çavuşum öyle olduk demek..şafak 120 olsa da 14 kardeşimle çıkıcaz :D :D :D tanıma sen beni gizemli kişilik olarak kalayım :D telefon kuyruğuna da bişi demiyorum ama maşallah sen 14 kişilik konuşuyosun özellikle denetleme sırasında niyeyse herkeste bi ankesörlü telefon hobisi oluştu :D
  • Selamın Aleyküm arkadaşlar

Bende ankara polatlıya topçu ve füze okulu lojistik destek komutanlığı bakım bölüğüne düştüm acami birliğimi balıkkesir bakım okulunda çavuş eğitimi alarak yapıyorum daha listeler asılmadı ama herkese nereye düştükleri söylendi bir de 26 kişiyi ankaradan mesleki seçimden gelip bizleri seçtiler ben 2. yıllık kimya mezunuyum bilgisayar dağıtımına girmiceğimiz söylenmıştı ... balıkesir çok güzel bir yer ama acemiliği çok zor ve ağır sürekli eğitim ve ders görüyoruz lütfen ne olur usta birliğimi yapacağım yer hakkın bilgi verirseniz çok mutlu olurum .şimideden çok teşekkür ederim ... herkese allah kolaylık versin ve sabır versin hayırlı teskereler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncay19 -- 23 Ocak 2009; 16:25:51 >
  • 58, topçu tugayı acıkır...Bende 319. dönemdim. Bütün askerler doğuya gidmek için seferber oluyor orda.Okdar lanet biyer yani
  • öyle deme kardeş üzülüyorum. askerim hasta olmuş oralarda denetim yüzünden sesinide duyamaz olduk sakarya kışlasında orasıda çok uzakmış sanırım gitsem gidemiyorum yani:( çarşı iznide vermiyorlar nedense , bu kısa dönemlerden ne istiyorlar yahu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuncay19

Selamın Aleyküm arkadaşlar

Bende ankara polatlıya topçu ve füze okulu lojistik destek komutanlığı bakım bölüğüne düştüm acami birliğimi balıkkesir bakım okulunda çavuş eğitimi alarak yapıyorum daha listeler asılmadı ama herkese nereye düştükleri söylendi bir de 26 kişiyi ankaradan mesleki seçimden gelip bizleri seçtiler ben 2. yıllık kimya mezunuyum bilgisayar dağıtımına girmiceğimiz söylenmıştı ... balıkesir çok güzel bir yer ama acemiliği çok zor ve ağır sürekli eğitim ve ders görüyoruz lütfen ne olur usta birliğimi yapacağım yer hakkın bilgi verirseniz çok mutlu olurum .şimideden çok teşekkür ederim ... herkese allah kolaylık versin ve sabır versin hayırlı teskereler..

Topçu ve Füze Okulu (TOFOK) na düştüysen oraya gittiğinde önce seni karışık eğitim bataryası dedikleri acemi askerlerin yetiştirildiği yerde bir haftayı geçmeyecek bir sürede tutuyorlar. Bu esnada ne kadar angarya iş varsa yaptırıyorlar. Daha sonra erbaş gazinosunda gelen tüm yeni askerleri toplayıp personel şubeden gelen (rütbesi yarbay) bir komutan çeşitli mesleki soralar sorup sizleri kışla içerisinde dağıtımınızı yapar. Yani sizin acemi birliğinizde yazan bakım bölüğü falan aldanmayın. Mesleğiniz ne ise sizi ona göre dağıtırlar. Unutmayın TOFOK bir Okul. Orada yetiştirilen Topçu sınıfında olan Astsubay Astteğmen ve Subay lar var. Bunların eğitiminin sürekliliği ve oluşan hizmet ihtiyacını askerler karşılar. Kışlada sadece ÇNRA ve Topçu Bataryaları topçulukla ilgili eğitim görüp halk arasında söylenen askerliği yaparlar. Geri kalan tüm askerler ki bunlar %80 lik bir kısım hizmet askeridir. Yazıcı, çaycı vs. dir. Yani ben bakım bölüğüne düştüm diye kendinizi koşullandırmayın. Benimkinde de sakarya kışlası yazıyordu ama ben inönü kışlası loj.des.kom. kh. bölüğüne düştüm. Biraz şans ve mesleki bilgi ile okulda bir yere yerleşirsiniz. En rahat yer neresi derseniz askerliğin neresi rahat olabilir ki

• Kasım Küçükşahin Karaman
    bende 23 şubatta teslim oluyorum polatlı topçu ve füze okulu

acemilik ve uzun dönem olarak gerekli bilgileri verirseniz sevinirim..
    Hangi bankalar var orda nasıl yaparız acemelik nasıl geçer neler götürelim nelere dikkat edelim....
    Şİmdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kasım16

Kasım Küçükşahin Karaman
    bende 23 şubatta teslim oluyorum polatlı topçu ve füze okulu

acemilik ve uzun dönem olarak gerekli bilgileri verirseniz sevinirim..
    Hangi bankalar var orda nasıl yaparız acemelik nasıl geçer neler götürelim nelere dikkat edelim....
    Şİmdiden teşekkürler.

en ii bilgi uzm çvş lardan uzak dur xD
  • Evet arkadaşlar. Heyecanla buraya da yazmayı unuttum. 31 Ocak 2009 tarihi itibarı ile 323. kısa dönemini kapatarak terhis almış bulunuyorum... Bu zorlu süreçte benimle olan herkese teşekkür ederim....

Şu anda askerliğini yapan 325. dönemler ve uzun dönem arkadaşlarıma da allahtan sabır ve tez teskere dilerim....

Yuppiiii :)
  • arkadaşım sakarya kışlası gölet takımına düşersen ağaç dikmeye hazırlan sürekli agaç bayramı yaplıyo ve çarşı 15 günde birdi bizim zamanımızda yarıca 83/ 3 tertip arkadaşlar varsa lütfen yazsın sakarya kışlasında
  • ben orada yaptım askerliğimi,denetlemeleri bitmiyor,rahat bir yerde görev alıyordum,biraz kısmet işi ama harbiden denetlemeleri bitmiyor bir de asteğmen adaylarını baya yoruyorlardı..
  • Arkadaşlar merhaba.

Ben de burada 325/KD olarak Öğrenci ve Kurslar taburunda görev yapıyorum.

327. dönem gelecek Meslek Kurası, Ateğmen Adayları ve kısa dönememlere şimdiden başarılar dilerim.
    Gelin de biz gidelim artık .:)
  • arkadaslar bnde ankara-polatlı top ve füze okul komutanlıgına düştüm bnde kimya menzunuyum ve şöförlügümde war ehliyet felan ama 15 ay yapıcam usta birligine nere yolluyo burası ve nasıl bir yer 27 sinde teslim olucam yardımcı olurmusunuz :)
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.