Şimdi Ara

TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI ANKARA POLATLI çıkanlar buraya (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.603
Cevap
17
Favori
468.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum,ben kısa dönem yaptığım için dağıtım durumlarını bilmiyorum,ama yedek subay olduğuna göre rahat yapacaksın askerliğini,sonunda omuza yıldız takmak da var:)
  • :D sırf o yıldızın hayalleriyle yaşıyorum :P
    teşekkür ederim...

quote:

Orjinalden alıntı: tolga_25

dostum,ben kısa dönem yaptığım için dağıtım durumlarını bilmiyorum,ama yedek subay olduğuna göre rahat yapacaksın askerliğini,sonunda omuza yıldız takmak da var:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Geruze

dreamlore ve LegendTr
    323 K/D oLarak askerLiğimi 58'İNCİ TOP.TUG.K.LIĞI da yapıyorum. isimLerinizi ve memLeketinizi söyLerseniz pazar günü sizi buLmaya çaLışırım. ama şu kadarını söyLeyeyim düşüLmesi şansLı sayıLabiLecek yerLerden değiL. mutLaka irtibata geçeLim.

merhaba tertip ben de oraya çıktım da. benimki de 58'İNCİ TOP.TUG.K.LIĞI ama bazı yerlerde TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI var. Ondan ne farkı var anlamadım. Ben samsundan gidicem. Sen nerden geliyorsun.
    bi de neden düşülmesi şanslı yerlerden değil dedin. anlamadım da
  • Aday Nu. 30625
    Adı Soyadı İSA SERKAN YÜCESOY
    Baba Adı MUSA
    Doğum Yeri KİLİS
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI
    POLATLI ANKARA

selam tertipler :) ben pazar sabah metro turizm den bileti aldım araştırdığım kadarıyla ankara dan her saat polatlı ya otobüs var ayrıca tam okulun önünde bırakıyolarmış...
  • slm arkadaşalar gokhan79tr@hotmail.com ekleyin sohbet edelim
  • Arkadaşlar 325. dönemde Polatlıya meslek kurası (branş kısmında birşey yazmayan(halen daha bir muallak olsa bile büyük ihtimalle böyle) çıkan arkadaşlar aşagıdaki formatta bilgilerine girerler ise,daha net kaynaşılır...Çünkü aynı meslek ve kuvvette olanlar yanılmıyorsam aynı koğuşları kullanıcak...hoş zaten orada tanışıcaz çünkü 12 kişilikmiş ...

Ad Soyad : Mehmet Soydemir
    Kuvveti : Hava Kuvvetleri
    Branşı : İnşaat Mühendisi
  • quote:

Orjinalden alıntı: dospervert

ek bilgi herkeze istanbuldan gidecekler veya çevre illerden.....

ANKARA POLATLIYA

ANKARA GAR DAN SEFERLER 30dk -1 SAAT DE BİR VAR...!!

TUR LARIN NUMARALARI BENDEN SİZLERE

SORULAR İÇİN
    BAYSAL TUR
    0312 224 05 42 (ANKARA MERKEZ)
    0312 623 42 42 - 623 13 42 - 623 11 42 (POLATLI MERKEZ)
    BİRDE ANIT TUR VARMIŞ:) NUMARASI YOK...

SABAHIN ) UNDA BAYRAM BARAM ARADIM BELEDİYEYİ BİR ÇALIŞAN VARDI ŞANSA BANA BU KONUDA YARDIMCI OLDU POLATLI BELEDİYESİNE TEŞEKKÜRRLER...

ORÇUN MUSTAFA SEVİ

arkadaşalar istanbulda biletler sabah azdı çok az kişilik yer kalmıştı umarım yer ayarlarsınız kısa sürede 14 pazar günü uygundur orda görüşürüz:)

ANKARA POLATLIYA

ANKARA GAR DAN SEFERLER 30dk -1 SAAT DE BİR VAR...!!

TUR LARIN NUMARALARI BENDEN SİZLERE

SORULAR İÇİN
    BAYSAL TUR
    0312 224 05 42 (ANKARA MERKEZ)
    0312 623 42 42 - 623 13 42 - 623 11 42 (POLATLI MERKEZ)
    BİRDE ANIT TUR VARMIŞ:) NUMARASI YOK...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dospervert -- 11 Aralık 2008; 1:02:22 >

• selamlar

Ad Soyad : Güney Kurdak
    Kuvveti : Hava Kuvvetleri
    Branşı : Mimar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Geruze

dreamlore ve LegendTr zaten bizim birLikte misafir oLacak kaLacaksınız acemiLiğiniz süresinde. diğer bütün kısa dönemLerde oLduğu gibi. 1'inci batarya da yapıyorum askerLiğimi. ismim Erman. mutLaka görüşeLim. size yardımcı oLacağım.

Erman merhaba adım serkan memleket tokat biraz daha bilgi verebilirsen sevinirim şimdiden yardımın için teşekkür ederim.
  • Holyfire soruları:

Kafamdaki Sorular:

1)İnşaat yüksek mühendisi olarak tüm inşaat mühendisi meslek kuralarının toplandıgı bir yere normal astgm olarak mı gittik yoksa bu dönemde kimsenin mesleğini karşılarına yazmadılarmı...Kısacası acemilik 19 günmü yoksa 75 günmü ?

2)Hava kuvvetlerine bağlı olduğum gözüküyor...Havacı Topçu nasıl bir çelişkidir.

Tüm devrelerimden ve üstdönem arkadaşlarımdan değerli fikirlerini bekliyorum...

Hepimize hayırlı uğurlu olsun ...

Cevaplar:
    1- görünüşe göre sen normal atğm. olmuşsun.. Meslek kurası değilsin. Kaldıki branşın karşısına askeri bi terim yazılırsa da meslek kurası olmuo. Meslek kurası olmak için branşın karşısına sivil iş yazılması lazım. Kısaca, sen normal 3 ay acemilik yapıp, topçu atğm olcaksın.
    2- Tahminim hava kuvvetleri yanlış yazılmış, bugün veya yarın düzeltirler. 323 te de böyle hatalar olmuştu, düzeltildi.

• dreamlore:

Polatlı da, tüm büyük bankalar var ama topçu okulu içerisinde sadece vakıfbank var...
  • hababa:

Adestim bir ateş idare sistemidir. Topçu ateşinin idaresini sağlar. Öğrenirsin detayıylar. Sende adestim üzerinde gözetleme yapan subaylar olur, ondan olmuşsun...
  • Dospervert:

1)koğuş ve wcler gerçekten güzel (1 yıl önce orda yapan ark dan aldım haber)

2) o sıra ankarada su kesintileri oldugu için 500 kişi ordaymış veeeeeee sadece 3 gün polatlıda kalıp hemen dağıtım yapılmış ordan küçük yerlere....!!!!!

3) yanınızda fazla birşey almayın dedi 50 ytl ye ordan çantada yanınızda ne varsa aynılarından dağıtıyorlarmış sanırım zorunlu aldık demişti:S

4) havası soğuk çarşısı küçük dedikleri doğru tren le gitmiş o ama dediğiniz gibi sakata gelebiliriz...!

5) yanınıza bol içlik alın dedi...

6) forumlarda bazı yazılar var tuzla piyadeen sonra en çok şehit burdan polatlıdan çıkıyor diye bunları kulak ardı edin...

7) yemin töreni ne kadar dağıtılsanızda aynen (polatlıda) burdaymış stad gibi biryer geniş biryerde ve çok rahat dedi...

8) dolaplar çok dip dibe dedi karışık dedi yer değiştirme çok olabilir dedi...

1- Acemilikte koğuşlar güzeldi, wcler güzeldi ama kıt'a ya geçince işler değişio.

2- Topçu oklunun kendi su deposu var, hatta defalarca nöbet tuttum orda :) su konusunda sıkıntı sadece acemilik yapacağınız Sakarya Kışlasında var.. O da aşılmış şu anda. Değıtım meselesine gelince, değıtıldığınız iki yer var, biri sakarya kışlası diğeri topçu okulunun merkez kışlası. Başka yere gidemezsiniz, dğıtımınız yok.

3- Parayla çanta falan satılmıo. Kesinlikle. Gidince ihtiyaçlarınızı teker teker alırsınız. Giderken bi çantaya bi takım içlik alın, 1-2 takım fanila don tamam. Fazlası boşuna yük. (Amaan taşırım demeyin, çok taşıyosunuz.) Devlet herşeyimizi veriyo.

4- Havası aşırı soğuk. Geçen hafta gece -3 gördüm, şimdiden :) Çarşısını kafaya takmayın, zate yapmak isticeğiniz fazla bişe yok, gerisini çarşısında bulabilirsiniz. Sonuçta kısıtlı zamanda çarşıya çıkıoz.

6- Şehit çıkma ihtimali düşüktür. Çünkü topçu, geride kalır. Saçmalamışlar. Ayrıca, kısa dönemler sadece topçu okulu içine değıtılıo.

7- Yemin törenine kadar dağıtılma diye bişey yok.

8- Bölüğüne göre yer değiştirme olabilir. Ama acemilikte kesinlikle olmuyo..... Orada, Zekeriya Yüzbaşı var, izin vermez...

Zekeriya Yüzbaşı'nın size çok iyi bakacağından şüpheniz olmasın...

• Son olarak:

Arkadaşlar, hepinize hayırlı olsun. 1 aylık yemin töreni eğitiminden sonra yemin törenine çıkacaksınız, ardından kıtaya dağıtılacaksınız. Toplanma gününüz, cuma olması lazım değilmi? Sizin yanınıza gelcez de.. Neyse, öğreniriz gidince. Cuma akşamı, yanınıza gelip, dertlerinizi dinleyip içinizi rahatlatıcaz...

Topçu Çvş. Süleyman...
  • bilgiler için çok teşekkürler,özellikle kısa dönemlerin dağıtım olmaması çok güzel,toplanma günümüz pazar.
    pazar akşamı görüşmek dileğiyle çok sağolun
    Tahir Arslan
  • Merhabalar süleyman bey,

Söylediklerinizde haklı olma payınız var ama 325. dönem için sivil branşlar yazılmamış...ayrıca hava kuvvetleride bir hata değildir...polatlı meslek kurasından gelen havacı denizci jandarma ve kara birliklerini alır ve daha sonra kura ile bunları usta birliklerine dagıtır...tabiki havacı topçu diye birşey yoktur...zaten 18 sonra mesleğini yapmak üzere dağılıcagız...branşının karşısında askeri terim yazanlar 3 ay acemilik yapacak ve topçu olacaklar...ben ve etrafımda tanıdıgım 5-6 inşaat mühendiside (kimi jandarma,kimi hava,kimi deniz) 18 günden sonra dagıtılıcaz...SAdece bu sene sonucları acıklarken sivil bransları karsılarına yazmamıslar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: suleymanoglu.s

Son olarak:

Arkadaşlar, hepinize hayırlı olsun. 1 aylık yemin töreni eğitiminden sonra yemin törenine çıkacaksınız, ardından kıtaya dağıtılacaksınız. Toplanma gününüz, cuma olması lazım değilmi? Sizin yanınıza gelcez de.. Neyse, öğreniriz gidince. Cuma akşamı, yanınıza gelip, dertlerinizi dinleyip içinizi rahatlatıcaz...

Topçu Çvş. Süleyman...

ALLAH razı olsun neye niyet eden var neye kısmet eden var yardımlarınız için teşekkür ederiz..
    inanaıyorum ki hakkıyla bir askerlik yapıcaz herkezin dediklerine kulak asmıyoruz ama belli başı önemli olan herşeyin detayını vermişsiniz zaten wc dağıtım vs..

orada görüşmek dileğiyle..

er orçun mustafa sevi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dospervert -- 11 Aralık 2008; 10:28:31 >

• Alper Yıldırım
    Kara Kuvvetleri
    Makina Mühendisi
    Yedeksubay

İstanbul'dan 14'ü sabah 8:00'de Metro ile Ankara'ya geçiyorum, ordan Baysallar Turizm ile ver elini Polatlı.
    Görüşmek üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raistalper -- 11 Aralık 2008; 10:37:38 >
  • Arkadaşlar merhaba

kısa dönem topçu okulu çıkanlar orada bulussak iyi olur aslında..

geruze arkadaşımız bizi orada bulabilirse daha güzel olur.

uaalanya sana özel mesaj gönderemedim. Aşağıdaki hatayı veriyor.
    İletilemiyen Kişisel mesaj: uaalanya Kişisel mesaj almak istemiyor veya seçemiyor.

ben pazar akşamı 4 veya 5 gibi içeri girmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rusman -- 11 Aralık 2008; 11:11:56 >
  • selamun aleykum arkadaslar.yaff adestım cvş ne demek bılgısı olan lutfen cvp yazabılırmı
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.