Şimdi Ara

## Intel'den Pentium E2200 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ocak ayında 45nm üretim teknolojisine sahip çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcilerini anons etmeye hazırlanan Intel, 65nm üretim teknolojisine sahip ürün gamına yönelik olarak ta çalışmalarına ara vermiş değil. Firmanın bu konudaki son adımı Pentium E2200 oluyor. 65nm üretim teknolojisine sahip M0 revizyon Allendale çekirdeğine sahip olan Dual Core formundaki Pentium E2200, 1MB seviye 2 belleğe, 800MHz FSB hızına ve 2.2GHz'lik frekans değerine sahip. Ciddi şekilde overclock potansiyeline sahip olduğu söylenen Pentium E2200'ün etiket fiyatı ise 84$ olarak belirlenmiş durumda. Tabi Ocak ayında yapılması muhtemel yeni fiyat düzenlemesi ile birlikte Pentium E2200'ün fiyatının Pentium E2180 düzeyine yani 74$ seviyesine çekilmesi de gündemde.

• gusel olurr bu işlemcılerın oc potansıyelı iyi 2.5 ghz cıkartsam bana yeter
  • Çalışma hızı ve kaşesi benim X2 4200+ ile aynı olacak gibi gözüküyor, acaba performansta hangisi üstün olur?
  • E2160 kadar oc potansiyeli sağlayacaksa eğer süper Bide şu DDR2 800 ü destekleyen anakartları ucuzlasa.Az paraya iyi bi sistem toplanır
  • quote:

Orjinalden alıntı: EMIN3M

E2160 kadar oc potansiyeli sağlayacaksa eğer süper Bide şu DDR2 800 ü destekleyen anakartları ucuzlasa.Az paraya iyi bi sistem toplanır

evet az para cok iş misalıı..bakalım zaman herseyı gostercek
  • oc potansiyelli benim için önelmi
  • bu intelin hızı yüzünden bilgisayar dünyasından soğudum bi nefes alın be adamlar.
  • e2160 bile çok rahat 2,50 oluyor merak etme dosayum bu rahat 3,00 olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: First_Person

Çalışma hızı ve kaşesi benim X2 4200+ ile aynı olacak gibi gözüküyor, acaba performansta hangisi üstün olur?

Yeri geldiğinde E2160 dahi geçiyor 4200 ü.

http://www.thgtr.com/cpu/charts/index.html?modelx=33&model1=931&model2=883&chart=427

E2180 de geçiyor.

E2200 de bekleniyordu zaten.

• Arkadaşlar ne diyorsunuz e2180'i 3510MHzde günlük kllanıyorum(ki overclock performansından memnun değilim %100 overclock olan 2160 lar varken)
    en az 3000 görmesi gerek bence işi bilen biri en az 3600MHz de kullanır diyorum haddim olmayarak..
  • İntel bu işlemçi piyasasını silip süpürecek gibi gözüküyor!!!
  • benim e2160 çok rahat 3.2 ghz gördüğüne göre bu 4 ghz da stabil çalışacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

İntel bu işlemçi piyasasını silip süpürecek gibi gözüküyor!!!

Silip süpürmez. Kaymağını yer.
  • bu gidişle tek çekirdeli kullanıcılar bir parmağın sayısını geçmeyecek
  • oo bunun çarpanı 11 o zaman bu daha iyi, hem fsb ye hemde rame binen yük daha az olur.
    E2140 da 3.2 yapmak için fsb yi 400e çıkartmak gerekli ma bunda çarpan 11 ise ,290mhz kafi.
    Çokda iyi oc olan bir anakart da gerekmez , yanılıyormuyum arkadaşlar?
  • pentium ölmedi mesajımı şimdi bu
  • Bence fiyatı güzel. Bu işlemci 70$'a düşer kısa zamanda
  • bilir_kisi anakartının ve ramlerinin ne olduğunu söyleyebilir misin sakıncası yoksa

quote:

Orjinalden alıntı: bilir_kisi

benim e2160 çok rahat 3.2 ghz gördüğüne göre bu 4 ghz da stabil çalışacaktır
  • Anakartım Gigabyte X38 DQ6 Ramlar ise OCZ DDR2 800 - @900 mhz kardeş...
  • E2180 hala pek çok firmada 100 doların üstüne satılıyor. Bu da heralde 110,120 dolardan aşağı gelmez.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.