Microsoft Flight Simulator X Oto Pilot
23 Cevap3235 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3571 Mesaj
9 Aralık 2007; 22:23:02 

Arkadaşlar Microsoft Flight Simulator X Acaba Oto Pilota Nasıl Bağlanır Komutlar Nasıl Verilir Böle Otomatik Havalimanından Havalimanına İnecek Nasıl Olur Bilenler Varsa Paylaşırlarsa Sevinirim

2264 Mesaj
9 Aralık 2007; 22:24:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Azad__Arda

Arkadaşlar Microsoft Flight Simulator X Acaba Oto Pilota Nasıl Bağlanır Komutlar Nasıl Verilir Böle Otomatik Havalimanından Havalimanına İnecek Nasıl Olur Bilenler Varsa Paylaşırlarsa Sevinirim

Havacılığa yeni başladım ben de merak ediyorum.Resimli olursa daha anlaşılır olur

3571 Mesaj
9 Aralık 2007; 22:30:24 

quote:

Orjinalden alıntı: YrkndrY

quote:

Orjinalden alıntı: Azad__Arda

Havacılığa yeni başladım ben de merak ediyorum.Resimli olursa daha anlaşılır olur

Ben Bağlamayı Biliyorum Ama Geliyor Otomatik İnmiyor Havalimanına Sadece Rotayı Doğru Çiziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azad__Arda -- 10 Aralık 2007; 11:54:10 >

446 Mesaj
9 Aralık 2007; 23:35:42 

.otomatik pilotun görevi rotayı hızı yüksekliği sabit tutmak.siz elinizi kumandalrdan çekersiniz.ils olan meydanlarda bir nevi auotoland yapabilrisniz ama o da bir tuşa basmak ile olmuyor.nette veya forumda ils iniş olarak arama yaparsanız bir çok döküman var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep.34 -- 9 Aralık 2007; 23:37:30 >

4361 Mesaj
10 Aralık 2007; 0:14:26 

Azad varya Koya koya En dandik videomu koymuşun ulan kescem seni

O video Rezil ondan kimse bişey öğrenmez. Öğrenende yanlış şeyler öğrenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroCharger -- 10 Aralık 2007; 0:14:45 >

Uberjager Luftwaffe Blogger http://uberjager.blogspot.com/

2086 Mesaj
10 Aralık 2007; 0:45:28 

quote:

Orjinalden alıntı: NitroCharger

3571 Mesaj
10 Aralık 2007; 11:54:58 

quote:

Orjinalden alıntı: NitroCharger

Valla Ali Abim Ben Öğrendim Video Gayet Güzel Uçak Güzel Uçuyor Hemen Sildim Yenisini Yapmak Dileğiyle

9185 Mesaj
10 Aralık 2007; 18:15:15 

Otomatik pilota nasıl bağlanılıyor peki ben onuda bilmiyorum?

4361 Mesaj
10 Aralık 2007; 20:25:35 

quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

Otomatik pilota nasıl bağlanılıyor peki ben onuda bilmiyorum?

Ya kusura bakma ben senin hakkında biraz karamsar kaldım .
Anlamdaığım şu daha önceki yazıda otomatik nasıl bağlanır
diğerinde "nasıl alınır" felan demişsin. Sen şimdi gerçekten bilmiyormusunda soruyorsun
Bak yanlış anlaşılmak istemem "çok bildiğin içinmi böyle bir tabir kullanıyorsun"
Bak gerçekten beni yanlış anlama sadece eğer elimden bişye gelirse yardım edmek isterim

Uberjager Luftwaffe Blogger http://uberjager.blogspot.com/

9185 Mesaj
10 Aralık 2007; 21:19:26 

Daha uçağı zor kaldırıyorum

45 Mesaj
10 Aralık 2007; 21:29:15 

quote:

Daha uçağı zor kaldırıyorum

aynen bende

uçmak istiyorum.

2264 Mesaj
10 Aralık 2007; 21:40:59 

Atatürk ten kalkıp Bandırma'ya indim.Küçük uçakları kullanmak daha kolaymış.Dünkü rodos faciasından sonra bu çok daha iyi oldu.Hiç overspeed ve stall almadım.Ve kuş gibi indim.Ama bir de ils yi öğrensem çok güzel olucak .

Size tavsiyem Flying lessons'dan çalışmaya başlamanız.Temel şeyleri iyi anlatıyor.Zaten konuşmalarını dinlemeye gerek yok köşede çıkan notları okusanız yeter.Anlamadığınız olursa P ye basıp durdurur sözlükten bakarsınız

2553 Mesaj
11 Aralık 2007; 1:08:48 

Valla gördüğüm yere kadar bilgileri yanlış yerde arıyosunuz dh da bu konuda fazla bilgi yok diğer forumlar daha zengin bu yönden bence oralara bakın 2002 de ben flythy den öğrenmiştim baya bişey ama onların sitesindeki o güzel dersler kalmamış resmen yok. Benim eski hdd'em de vardı en son o dökümanlar uçtu gitti tavsiyem türkçe döküman bulup okuyun sıkılabilirsiniz eğer sıkılırsanız bırakın gitsin zaten size göre değildir demektir.

9185 Mesaj
11 Aralık 2007; 17:30:28 

Bu ilk görevdeki ufakcık ucağı nasıl kaldırıyoruz?

3571 Mesaj
11 Aralık 2007; 21:27:53 

quote:

Bu ilk görevdeki ufakcık ucağı nasıl kaldırıyoruz?

Bilmiyormusun?

1287 Mesaj
11 Aralık 2007; 23:39:26 

F4 e basarsan gaz açarsın F1 de kapatır...aynı işi scrolla da yapabilirsin...uçağın yönünü mouse la belirliyorsun...bunun için mouse sağ tıkla mouse yoke a tıkla...

otomatik pilota Z ile giriyorsun...ancak uçağın bu özelliğinin olması gerek...bende bu kadarını öğrendim...

ils i bilen varsa veya link varsa atarsa çok iyi olur...

iyi oyunlar...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armi -- 12 Aralık 2007; 17:07:52 >

1506 Mesaj
12 Aralık 2007; 4:31:35 

arkadaşlar ils olayı için öncelikle bence ifr uçuş yapın. Daha sonra adamın dediklerine harfiyen uyun hatta eğer isterseniz nav/gps butonunu gps e getirin ve nav yada vor loc butonuna basın böylece uçak kendi kendine rotaya oturacak tabi gps te rota görünüyorsa. Sonra rotada devam ederken kule sizi onun dışına çıkaracak ve belirli bi yüksekliğe inmenizi söyleyecek. En son olarak da dicek ki mesela pistin 10 mil uzapındasın şu doğrultuya dön 3000 ft ye in ve 36L pisti için ils bekle. O zaman haritaya girip havaalanının üstüne gelip basınca orda aşağıya doğru 36L pistini bulcaksın. Radioyu açıp onu nav1 kısmına gireceksiniz. Sonra da nav 1 i aktif hale getirceksiniz. Bu aşamadan sonra bi bip falan die sesler gelicek. En son olarak da app butonuna basın. Uçak tam pisti kesince onun doğrultusuna doğru döner ve alçalmaya başlar. Bundan sonra hızı kademeli olarak 140 a kadar düşürün. 300-400 ft civarı oto pilotu devre dışı bırakıp uçağın burnunu çok ince kaldırın. Bu şekilde çok güzel bi iniş olaması lazım. Kolay gelsin

1287 Mesaj
12 Aralık 2007; 17:09:32 

quote:

arkadaşlar ils olayı için öncelikle bence ifr uçuş yapın. Daha sonra adamın dediklerine harfiyen uyun hatta eğer isterseniz nav/gps butonunu gps e getirin ve nav yada vor loc butonuna basın böylece uçak kendi kendine rotaya oturacak tabi gps te rota görünüyorsa. Sonra rotada devam ederken kule sizi onun dışına çıkaracak ve belirli bi yüksekliğe inmenizi söyleyecek. En son olarak da dicek ki mesela pistin 10 mil uzapındasın şu doğrultuya dön 3000 ft ye in ve 36L pisti için ils bekle. O zaman haritaya girip havaalanının üstüne gelip basınca orda aşağıya doğru 36L pistini bulcaksın. Radioyu açıp onu nav1 kısmına gireceksiniz. Sonra da nav 1 i aktif hale getirceksiniz. Bu aşamadan sonra bi bip falan die sesler gelicek. En son olarak da app butonuna basın. Uçak tam pisti kesince onun doğrultusuna doğru döner ve alçalmaya başlar. Bundan sonra hızı kademeli olarak 140 a kadar düşürün. 300-400 ft civarı oto pilotu devre dışı bırakıp uçağın burnunu çok ince kaldırın. Bu şekilde çok güzel bi iniş olaması lazım. Kolay gelsin

bende kuleden herhangi bir ses gelmiyor radyo açık olduğu halde...ne yapmak lazım acaba???

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Aralık 2007; 17:11:58 

Hayatımda hiç sumilasyon oyunu oynamadım doğru dürüst.. 1-2 denemem oldu ama pek ısınamadım, beceremedim bir türlü oynamayı nedense

9185 Mesaj
15 Aralık 2007; 23:03:06 

Uçağı kaldırmayı başardım ama sağa sola dönmek istediğimde uçak kafayı yiyiyor

9185 Mesaj
15 Aralık 2007; 23:32:26 

Birde kalkış yapıcağımız zaman arabaların bizi piste götürmesi için ne yapmam lazım?

3571 Mesaj
26 Aralık 2007; 20:23:35 

quote:

Birde kalkış yapıcağımız zaman arabaların bizi piste götürmesi için ne yapmam lazım?

ayarlardan yükseltmen lazım seni piste götürmez sdece ileri iter

3551 Mesaj
26 Aralık 2007; 20:49:05 

bu oyun kaç para acaba beyler ?

Hayat yaşamaya değer. Yaşamak güzeldir.
Bodybuilding - Fotoğraf - Dil

2568 Mesaj
26 Aralık 2007; 21:28:38 

Ben zamanında 90 YTL ye almıştım ama şu anda 70 civarı eğer yanılmıyorsam.

Otomatik pilotu bende öğrendim en sonunda çok rahat oluyo artık . Gerekli koordinatları giriyorum(yükseklik ve hız) ondan sonra kendisi rotaya oturtuyor uçağı.

Geçen akşam da ILS olayını ilerletmek istedim. Frekans bağlantısı kurdum hatta uçaktan durmadan BİP BİP ses geliyordu. Ancak bir türlü uçağı piste hizalattıramadım. Biraz daha uğraştım uçak piste doğru güzel bir şekilde yöneldi, ancak pisti tam olarak hizalamadı Ama uğraştıkça oluyor inşallah zamanla bunu da çözücem. Genelde B737-800 ile uçuyorum. Bazen LaserJet 45 de kullanıyorum.

& MB-D10 Battery Grip flickr <<>> LOWEPRO FLIPSIDE 400 AW // Weifeng WF-6662A Tripod // Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD + Polarize Filtre// Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM + ND 16 Filtre // Samyang 8mm F/3.5 MC // HELIOS 58mm 1:2 F2.0 MC M-42 (m52x0,75)

PC Sistem:> http://valid.x86.fr/08uurq
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Oyun] » Pc Oyunları » Simulasyon » Microsoft Flight Simulator X Oto Pilot
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234