Şimdi Ara

Vagon üstünde, 24 bin voltluk akıma kapıldı!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eskişehir'de, arkadaşlarının ikazına rağmen trenin etrafından dolanmak yerine vagonun üzerinden geçmek isteyen bir ilköğretim öğrencisi, yüksek gerilim hattından geçen 24 bin volt akıma kapıldı. 8. sınıf öğrencisi ağır yaralı halde hastaneye kaldırılırken hayata son bakışı objektiflere yansıdı. Ölüm haberini alan arkadaşları göz yaşlarına boğuldu.
    Edinilen bilgiye göre, tam gün eğitim veren Orhangazi İlköğretim Okulu'nun 8-B sınıfında eğitim gören Koray Balaban (13), öğle tatilinde 2 arkadaşıyla Enveriye Tren İstasyonu'na geldi. Balaban, istasyonda bekleyen trenin etrafından dolanarak yolun karşısına geçmek isteyen arkadaşlarına, vagonun üzerine çıkacağını söyledi. Yolun karşısına arkadaşlarının ikazına rağmen vagon üzerinden geçmek istediği belirtilen ilköğretim öğrencisi, tahıl ve kömür yüklü yük trenin vagonunun üzerine çıktığı esnada yüksek gerilim hattına temas edince, 24 bin volt akıma kapıldı. Vücudunda ağır yanıklar oluşan Balaban, istasyon görevlilerinin olay yerine çağırdığı 112 Acil Servis ve polis ekiplerinin müdahalesiyle vagon üzerinden indirilip ambulansa taşındı. Bu arada, ağır yaralı öğrencinin hayata son bakışı objektiflere böyle yansıdı. Koray Balaban, kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
    Koray Balaban'ın ölüm haberini alan arkadaşları, okul bahçesinde göz yaşlarına boğuldu. Öğrencileri, gözü yaşlı öğretmenleri teselli etmeye çalıştı.
    Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.
    OKTAY ÖZDEN

Vagon üstünde, 24 bin voltluk akıma kapıldı!

• Öncelikle Allah rahmet eylesin.

240 bin volt akım nası oluyomus yaff
    240 bin volt gerilim olur ve voltaj değil akım öldürür.
    Gerilimin eşik değerinin üstünde olması yeterlidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.