Şimdi Ara

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
438
Cevap
29
Favori
540.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    E.C.A confeo plus marka kombi var evde eve yeni tşındım ve bugün doğalgaz bağlandı.Herşey güzel petekler ısınıyor sorun sıcak suda .
    Sıcak su açmak istediğimde kombi devreye girmiyor ve daha sonra fark ettim eğer mutfaktakı çeşmeyi açarsam ve yanında bir çeşme daha açarsam diğer lavabolardan, o zaman devreye giriyor . Çeşmenin birini kapatınca su ısıtma devreden çıkıyor . Acaba servis çağırmadan halledebilirmiyim. Herhangi bir mudahelede bulunabilirmiyim yardımcı olan çıkarsa çok sevineçeğim. Elektrikli şofbenle ısınmaktan bıktım artık. Birde su yu yavaş açınca devreye girmiyor sıcak su çok basınçlı gelirse devreye giriyor ve su isinmıyor 60 dereceye çıkarmama rağmen suda derece yükselmesi oluyor ama 35-40 belki. ne yapabilirim acaba...
  • lynx marka kombinin basıncı düştü ne yapmalıyım? Acil cevap lütfen!!!

Arkadaşlar merhaba, kombinin basıncı uzun süredir çalışmayan bir peteği açınca aniden 0.5 barın altına düştü ve sistem sıcak su akışını kapattı.
    İlk defa başımıza geliyor diyebiliriz. Peteği kapattım, kombiyi tekrardan çalıştırdım olmadı.
    Basınç düşmesi demek petek sistemindeki suyun azalması demek olmuyor mu?
    Öyle ise bu durumda kombi sisteminin otomatik olarak su pompalaması gerekmiyor mu?
    Kısacası bana acil yardım, arkadaşın banyosu da yarım kaldı :)
  • sLamen kullanıcısına yanıt
    Kombinin alt kısmında tamamlamak icin ufak musluk vardır onunla tamamlayabilirsiniz o petek muhtemelen boş oldugundan sistemdeki su oraya dolarak düşmüştür Buda normal gibi önce suyu tamamlayın sonra cihazı kapatıp acın ve normal kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

Kombinin alt kısmında tamamlamak icin ufak musluk vardır onunla tamamlayabilirsiniz o petek muhtemelen boş oldugundan sistemdeki su oraya dolarak düşmüştür Buda normal gibi önce suyu tamamlayın sonra cihazı kapatıp acın ve normal kullanın

teşekkürler dostum da suyu dışarıdan mı dolduracağız yoksa musluğu açınca sistem kendini mi dolduruyor.
    Boş olan peteğin içinde su miktarı azmış açınca su aldı ve basıncı düşürdü. Kombinin altında su doldurma musluğu vardır onu az bişey açarak basınç 1.5 bar seviyesine gelene kadar tesisata su ilavesi yapın ardından musluğu kapatın. Gerekirse kombiyi resetleyin.

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 6 Aralık 2013; 11:41:27 >
    Doldurma işlemini sen yapıyorsun otomatik degil 1.5 Yada 2 bar olana kadar tamamla sorun kalmaz

• quote:

Doldurma işlemini sen yapıyorsun otomatik degil 1.5 Yada 2 bar olana kadar tamamla sorun kalmaz

tamamdır üstad. bir de bunu buldum:http://turkiyeprothermservisi.com/kombi-bakim-onarim-servis/kombinin-basincini-yukseltme/lynx-kombiye-su-basma
    şimdi denicem.
    olumlu olumsuz dönerim size :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sLamen

quote:

tamamdır üstad. bir de bunu buldum:http://turkiyeprothermservisi.com/kombi-bakim-onarim-servis/kombinin-basincini-yukseltme/lynx-kombiye-su-basma
    şimdi denicem.

http://www.protherm.com.tr/common/download/kul_klavuz/1027003660_25022011_150824_Lynx%2024%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

quote:

şimdi denicem.

http://www.protherm.com.tr/common/download/kul_klavuz/1027003660_25022011_150824_Lynx%2024%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

teşekkürler arkadaşlar.
    sesi de duydum basınç da yükseldi. ilk defa başıma gelince biraz panik oldum.
    ama sayenizde bakım ücretinden kurtuldum :)
    iyi çalışmalar kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi denicem.

teşekkürler arkadaşlar.

o yeni actiginiz petek basta olmak uzere tum peteklerin havasini purjor anahtari yada tornavida ile alin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi denicem.

teşekkürler arkadaşlar.

o yeni actiginiz petek basta olmak uzere tum peteklerin havasini purjor anahtari yada tornavida ile alin.

onu da yapınca bakım tamamlanmış olacak.
    eyvallah.

• merhaba demirdöküm kombimin basıncı düşmüştü.düğmesini çevirip basıncı yükselttim ama düğme geriye boş dönmeye başladı ben onu düzeltim kapatana kadar 2.5 geçti basıncın değeri kombinin alt borularında musluk var suyu boşalmak istedim ama fayda vermedi.ısınmak için çalışınca 2 ye doğru düşüyor sonra kısınca kombiyi tekrar yükseliyor su içinde aynısı geçerli daha yeni bakımını yaptırmıştık 1 2 ay falan oluyor. ne yapabilirim tedirgin oluyorum 3e yükselir diye.yardımcı olursanız sevinirim....
  • sibelisa S kullanıcısına yanıt
    Resimlerdeki görülen radyatör hava alma purjöründen, düz tornavida yardımı ile kombideki basınç 1.5 bara düşünceye kadar bir kabın içine su alın. Bu işlemi kombiyi kapatıp tesisattaki su soğudu zaman gerçekleştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 6 Aralık 2013; 13:47:31 >

• sibelisa S kullanıcısına yanıt
    Kombinin kalorifer kısmını düğmeden kapatıp 10-15 dakika sonra basıncı okuyun.

Tekrar çalıştırın 10-15 dakika sonra okuyun ve iki rakamı da yazın...
  • Beyler Demirdöküm Aden modeli kombimiz var. Sıkıntımız şu yaz konumunda kullandığımızda herhangi bir problem yoktu, fakat kışın kalorifer ve sıcak su almak için kullandığımızda basıncı çok çabuk düşüp alçak basınçtan kombi kendini kapatıyor. Sonra su takviye vanasını açıp basıncı tekrar yükseltiyorum. Tek başına petekleri çalıştırdığımızda basınçta bi değişiklik yok güzel çalışıyor. Tek başına sıcak su için çalıştırdığımızdada bir problem yok ama 2 sini aynı anda çalıştırınca basınç düşüyor hemen. Sizce nedir problem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrSwaH

quote:

Orijinalden alıntı: cesurerol

arkadaslar benım kombi viessman vıtopend 100..1 yıldır kullanıyorum sorunsuz ama
    ıkı uc gundur 8-9 saatte 1.5 bar dan 0.5 bara dusuyor bende devamlı yukseltıyorum
    tesısat yerden oldugu ıcın kacak olup goremıyorum acaba kacak var mıdır durup dururken kacak olur mu ?
    belkı dedıgıız gıbı genlesme tankındandır....
    ne yapmamı tavsıye edersenız servısı cagırmadan once...
    simdiden tesekkurler..

Eğer tesisatının herhangi bir noktasında akıntı veya damlama yoksa (gizli tesisat ise kısa zaman sonra kendini belli eder zaten), bir ihtimal emniyet sübabı direk gidere bağlıysa su kaçırıyor ve siz bunu farketmiyor olabilirsiniz. Plakalı esanjörünüz delinmiş olabilir. Diğer ve genelde kaşılaşılan sorun ise genleşme tankınızın havasının bitmiş olması veya tank içersindeki diyaframın patlamış olması. Ayrıca genleşme tankınızda problem varsa kalorifer sisteminiz ısındıkca su basıncınız yükselip emniyet sübabından kendini tahliye edebilir. Genleşme tankınızda sorun olduğunu şu şekilde kontrol edebilirsiniz.
    Kombinizin üstüne yükselip arkasını görmeye çalışın. (Resimlere bakınız) Kombi arkasında kırmızı veya turuncu renkte silindrik metal bir tank göreceksiniz. Bu tankın en üstünde bildiğimiz kapaklı bir lastik sibobu göreceksiniz (bağzı modellerde alt kısımda bulunmaktadır) . Eğer anlayabilirseniz tanka kapı çalar gibi tıklayın. Tankın içersinde boşluk ifade eden bir ses duymanız ve hissetmeniz gerekir. Eğer tanka vurduğunuz zaman doluluk ve serlik hissediyorsanız tankınızın içi su dolmuştur. Vurma şeklinden bir şey anlayamadıysanız veya içinin su dolu olduğunu varsayıyorsanız ve teyit etmek istiyorsanız tank üstündeki sibop kapağını açıp sibop içindeki pime yavaşca bastırın.

1) Tanka tıkladım içi boş gibi Siboptan da basınçlı hava geliyor (Siboba uzun süre basmayın zira hava basmanız gerekebilir). Çözüm: Tankınız sağlam tesisatınızda kaça olabilir. Eniyet sübabınız kaçırıyor ve direk gidere bağlıysa siz bunu farketmiyor olabilirsiniz. Plakalı esanjörünüzde kaçırma olabilir.
    2) Tanka tıkladım içi dolu gibi ve siboptan çok az hava çıktı ve durdu. Çözüm: Tankınızın havası bitmiş içersine tesisatınız boş iken ortalama 1 bar araba pompası ile hava basın düzelecektir. Hava bastıktan sonra sibobunuzun kaçırıp kaçırmadığını kontrol ediniz.
    3) Tanka tıkladım içi dolu gibi siboba basınca da içersinden su çıktı. Çözüm: Tankınız patlamış geçmiş olsun, bir servis çağırın.

Bizim kombide sürekli basınç düşüyordu bende bir bakayım dedim arkasına dediğiniz gibi.

Bu genleşme tankının üstündeki hava purjöründen su gelmiş hali ile korozyonda olmuş

Siboptan hava harici birşey gelmiyor biraz hava basıp deneyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reahax -- 10 Aralık 2013; 18:07:51 >

• Merhabalar;

kombimiz çok eski ev sahibi biz taşınırken kombinin basıncının düştüğünü ancak kombide bir sorun olmadığını söyledi taşındık yazları normalde 3 ayda 30 liralık bir harcamamız olurken bu evde aylık 30 liralık gaz kullanmaya başladık havalar soğudu kaloriferi açtık ve basınç hergün yükseltk hergün düşüyor ev ısınmıyor ve gaz tüketimi aşırı yüksek, bir önceki oturduğum evle karşılaştırıyorum o evdeki tüketimin 2 katını yakıyoruz...servis çağırmadan yada servis çağırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz. birde yetkili servis yerine bu işten anlayan birilerini çağıracağız çünkü yetkili servisten geçen yıl ağzımız yandi ev sahibi yılların kullanımından kaynaklanan bir arızanın giderilmesi için yetkili servise ödediğimiz 250 lirayı kiradan düşmeyi kabul etmeyince evi boşalttık ..
  • beyler ferroli f24 kombimiz var öğrenciyiz, su basıncı 1 in o civarlara petekler ısınıyor fakat az ve ekranında garip ifadeler var. internetten su eklemek için klavuza baktım, fkaat klavuzda 11 sayfaya bakın diyor ilginçtir ki klavuz 11. sayfaya sahip değil :D bilgisi olan yardımcı olabilecek olan varsa memnun olurum
  • turker03 kullanıcısına yanıt
    Kombinin alt gövdesinde doldurma vanası vardır. Foto koyabilirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.
  • Kızım_Aleynam K kullanıcısına yanıt
    Basınç düşmesi kombiden kaynaklanmıyorsa da tesisattan/peteklerden kaynaklanıyordur; ev sahibinin durumu normal göstermeye çalışması doğru değil...

Önce tüm bağlantı yerlerinden,kombiden damlama şeklinde su sızıntısı olup olmadığını kontrol edin...

Eğer basınç kombi çalışırken yükseliyorsa sorun kombi içindeki genleşme tankındaki havanın eksilmesi, delinme vd bir soruna bağı olabilir.

Sistem sağlamsa basınç niye düşsün?

"Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" demiş atalar...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.