Şimdi Ara

Mio C520 ( Türkiye + Tüm Doğu Avrupa Ülkeleri )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
2
Favori
101.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mio kulanan arkadaşlar burda bilgilerimizi paylaşalım

Ben size C520 den bahsedeyim.

Anlatıma firmayı tanıyarak başlayalım.

Firma: Mio Technology Limited
    Başkanı: Samuel Wang
    Kuruluş Tarihi: 2002
    Ana Merkezleri: Taipei, Taiwan
    Marka: Mio
    2006 Satış Adeti: 1.5 milyon adet (2006)
    Toplam Çalışanı: 8200’ün üzerinde
    Mio Teknoloji Ürün Grupları
    Araç Navigasyon
    Portatif Navigasyon
    PDA Navigasyon
    GPS Destekli PDA Telefonlar
    .....................................................................
    Gelelim tanıtımını yapacağım C520 ye

Mio C520 Kullanım Klavuzu

Geniş ve rahat görüntü için parlak 4,3” dokunmatik LCD renkli ekranında MP3 oynatma, resim görüntüleyebilme gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. 65,000 renk ve 480 x 272 piksel görüntü kalitesi sayesinde gündüz ve gece net görüntü sağlar.

Aynı zamanda Bluetooth özelliği sayesinde de rahatça dosya aktarabilir, aracınızda telefonunuzu senkronize ettikten sonra handsfree görüşme yapabilirsiniz.

MP3 Oynatabilme, Handsfree görüşme yapabilme gibi ek özellikleri sayesinde araba yolculuğunuzu konforlu bir hale getirir.

20-kanallı GPS Algılayıcı: En yeni SiRFstar III GPS algılama teknolojisiyle navigasyon her türlü şartta yapılabilir. Şehrin en kalabalık yerinde de en ücra köşesinde de rahatça bulunduğunuz yeri bulup gideceğiniz yeri programlayabilirsiniz.

Her hareketinize sesli ve görüntülü şekilde önceden belirttiği için hiçbir dönüşü atlamazsınız.

Kutusunda önceden yüklenmiş haritası ve aksesuarlarıyla kullanıma hazırdır.

SD/MMC hafıza kartı yuvası sayesinde genişletilebilen bir fonksiyonluğa sahiptir. (Örneğin bazı ülkelerin haritaları eklenebilir) 4,5-5 saatlik pil kapasitesi vardır. Araba şarj cihazı sayesinde de navigasyon sırasında da şarj edebilirsiniz.

Arabaylayken, bisikletleyken, motosikletleyken, kamyonlayken ve de yayanken kullanabilirsiniz.

Rota belirlerken en hızlı, en kısa veya en ekonomik rota seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz.

Araba kullanırken belli bir hız limiti belirleyip o hız limitini aştığında sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz.

Sürüş esnasında size gerekli olan tüm bilgileri ekranda görebilirsiniz: tahmini varış süresi, gidilecek yere olan uzaklık, batarya durumu ve sinyal göstergesi

POI Hafızası: C520’yi Point of Interest yani ihtiyaç duyabileceğiniz yerlerin programlanmış hali ile satın alırsınız. Örneğin restoranlar, oteller, benzin istasyonları, ATM makineleri, park yerleri, alışveriş merkezleri gibi birçok yeri görebilir rahatça ulaşabilirsiniz. Ayrıca kendinize özel POI kaydedebilirsiniz: Sevdiğiniz veya daha önce gittiğiniz mekân/yerleri de haritaya tıklayıp isim eklemek gibi kolay bir işlemle C520’ye kaydedebilirsiniz.
    C520 Teknik Özellikleri

CPU Samsung 2443-400Mhz
    GPS Alıcısı 20-kanallı SiRFstarIII
    Hafıza / ROM 1GB~2GB’a kadar arttırılabilir.
    Hafıza / RAM 64 MB
    Hafıza Kart Yuvası SD/MMC Kart Yuvası
    Ekran 4.3" TFT Dokunmatik Renkli (65,000 Renk) Ekran
    Çözünürlük 480 x 272 Piksel (QVGA)
    Pil Şarj edilebilir Lithium pil
    Pil Kapasitesi 1300mAh
    Pil Ömrü 4.5 ~ 5 Saat
    Bluetooth Teknolojisi Var (V2.0)
    MP3 Oynatıcı Var
    Resim Görüntüleme Var
    Hesap Makinesi Var
    USB USB (2.0)
    Hoparlör Var
    Kulaklık Var (2.5 mm)
    Yazılım
    İşletim Sistemi Win CE .Net 5.0
    Navigasyon Yazılımı IGo (Mio haritası (Doğu Avrupa ülkeleri ve Türkiye haritası (C220’le aynı)
    önceden yüklü)
    Kısaca nasıl kullanıldığını anlatıyım ,cihaz bulunduğunuz yeri harita üzerinde gösteriyor siz gitmek istediğiniz ilin adını ardından sokağın adını yazıyorsunuz cihaz size aynı isimde başka sokak yoksa gitmek istediğiniz sokağı buluyor o isimde başka sokaklarda varsa hepsini gösteriyor siz sokağın hangi ilçede ,mahallede veya caddede olduğuna bakarak sizin gitmek istediğiniz sokağı seçiyorsunuz, sokağı seçtikten sonra ister direkt sokağın ortasını isterseniz kapı numarası girerek tam gitmek istediğiniz noktayı harita üzerinde görebilirsiniz.Şimdi "gidilecek rota" putonuna basarak rotayı cizebilir ve yola cıkabilirsiniz.

Kullanımı cok basit ekran dokunmatik olduğundan kulanımı zevkli oluyor, akıllı klavyesi sayesinde siz il veya sokak adı yazarken hafızasındaki isimler içerisinde bulunan kelimeler doğrultusunda sadece kullana bileceğiniz tuşları aktif hale getiriyor ve bu size daha hızlı bir yazım sağlıyor.Bu özelliğini çok seviyorum.
    Mio Poiloader : Mio marka cihazlara kendi poilerinizi toplu olarak eklemenize yarar kullanım şekli alta verdiğim linkte ki belgede var ( burya eklemedim, kalabalık olmasın )

Poiloader Kullanım klavuzu

Mio C520 İle Sorunsuz Çalışan Telefonlar

Bu listeyi örnek olsun diye verdim, yani tümü bunlar değil bir çok farklı modellede sorunsuz çalışıyor, bunu anlamak için telefonunuzla bir bayiye gidip bluetoothlu bir Mio modeli ile deneyebilirisiniz.
    Eğer listede olmayan bir telefon kullanıyorsanız ve sorunsuz çalışıyorsa bunu yazın listeye ekleyelim, çalışmayan varsa onuda yazın belki birini işine yarar.

LG KU730
    Mio a701
    Motorola c390
    Motorola KRZR K1
    Motorola RAZR V3
    Motorola RAZR V3i
    Motorola RAZR V3x
    Motorola RAZR V3xx
    Motorola RIZR Z3
    Motorola ROKR E1
    Motorola V360
    Motorola V500
    Motorola V550
    Motorola V551
    Motorola V600
    Motorola V1075
    Nokia 3230
    Nokia 6021
    Nokia 6111
    Nokia 6120 Classic
    Nokia 6230
    Nokia 6230i
    Nokia 6233
    Nokia 6270
    Nokia 6300
    Nokia 6630
    Nokia 6680
    Nokia 6681
    Nokia 8800
    Nokia E60
    Nokia N93
    Nokia N-Gage
    Sagem my301X
    Sagem my501C
    Samsung D500
    Samsung D520
    Samsung D800
    Samsung D820
    Samsung D830
    Samsung D900
    Samsung E250
    Samsung E360
    Samsung E390
    Samsung E730
    Samsung E770
    Samsung E860v
    Samsung E880
    Samsung E900
    Samsung I300
    Samsung P310
    Samsung X680
    Samsung X810
    Samsung X820
    Samsung Z140v
    Samsung Z230
    Samsung Z500v
    Samsung Z560
    Samsung Zv10
    Samsung Zv30
    Samsung Zv40
    Samsung Zv50
    Sharp 703SH
    Sharp 903SH
    Sharp GX25
    Siemens SK65
    Siemens SL75
    Sony Ericsson K510i
    Sony Ericsson K610i
    Sony Ericsson K700i
    Sony Ericsson K750i
    Sony Ericsson K800i
    Sony Ericsson S700i
    Sony Ericsson T610
    Sony Ericsson T630
    Sony Ericsson V600i
    Sony Ericsson V630i
    Sony Ericsson V800
    Sony Ericsson W550i
    Sony Ericsson W600
    Sony Ericsson W800i
    Sony Ericsson W810i
    Sony Ericsson W850
    Sony Ericsson W900I
    Sony Ericsson Z520I
    Sony Ericsson Z530I
    Sony Ericsson Z550I
    Sony Ericsson Z610I
    Sony Ericsson Z710I

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dem -- 16 Kasım 2008; 5:14:53 >

• Yahu Kardeşim seni Allah gönderdi. Benim derdim Amerika dan alınma MIO C520. Tabii içinde USA haritaları var. Bu alete nasıl Türkiye haritaları yükleyeceğim benim anlayacağım şekilde anlatırsan sana çok müteşekkir kalırım.

Sabırsızlıkla PC önünde cevabını bekliyorum..
  • Bu forumda verilen i-go haritalarını kullan.
  • Kullanamaz....

Muhtemelen Amerika'dan alıdığı cihazın üzerindeki yazılım orijinaldir ve cihazın lisans dosyasına kilitlidir.Öyle harita kopyalayarak olsaydı alan lisanslı herkes her haritayı kullanıdır.Legal yoldan bu haritaları kullanamazsınız.

İyi geceler
  • arka kapiyi deneyin olmadi pencereyi...
    quote:

Orjinalden alıntı: gps.navigation

Kullanamaz....

Muhtemelen Amerika'dan alıdığı cihazın üzerindeki yazılım orijinaldir ve cihazın lisans dosyasına kilitlidir.Öyle harita kopyalayarak olsaydı alan lisanslı herkes her haritayı kullanıdır.Legal yoldan bu haritaları kullanamazsınız.

İyi geceler
  • Türkiye haritasını yüklediğim zaman "Bazı haritalar kilitli, lütfenwww.mappy.com.tr'yi ziyaret edin." şeklinde ikaz veriyor. Forumlarda bulduğum 'lisans' ları yüklediğimde ise "HardwareIDerror" mesajı veriyor.
    Acaba ne yapılabilir???
  • Lisans aramaya devam edilir ve her bulunan denenir
    quote:

Orjinalden alıntı: favorik

Türkiye haritasını yüklediğim zaman "Bazı haritalar kilitli, lütfenwww.mappy.com.tr'yi ziyaret edin." şeklinde ikaz veriyor. Forumlarda bulduğum 'lisans' ları yüklediğimde ise "HardwareIDerror" mesajı veriyor.
    Acaba ne yapılabilir???

• 2 adet mio 136 almıştım..2 cihaz sd kartına da aynı yazılımı birebir kopyaladım..sorun cıkmadı ama..mio 520 için bilmiyorum..baskasının lisans dosyası ile çalışır gibime geliyor ama denemek lazım

firma surada nasıl olacagını anlatmış ama..bakınız isterseniz

http://service.mio-tech.com/M0800/F0810_FileReader.aspx?fileid=104772

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gafo -- 15 Aralık 2007; 1:06:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: favorik

Yahu Kardeşim seni Allah gönderdi. Benim derdim Amerika dan alınma MIO C520. Tabii içinde USA haritaları var. Bu alete nasıl Türkiye haritaları yükleyeceğim benim anlayacağım şekilde anlatırsan sana çok müteşekkir kalırım.

Sabırsızlıkla PC önünde cevabını bekliyorum..

Pardon arkadaşlar işim gereği cvp vermekte geçiktim

http://www.mio-tech.com.tr/ bu sitede sağtarafta c220 c520 ve c720 için cıkan son güncelemeler bulunuyor ordan c520 icin olanı indirip dene istersen indirmesi bedava indirdiğin güncellemeyle önce yazılım sonra harita güncelleye biliyorsun ben cok sayıda c520 güncelledim ama güncellediğim cihazlarda içinde Türkiye 'nin de bulunduğu doğu avrupa haritası yüklü cihazlardı ama yine de sen bir dene bence olurmu olur olmazsa aldığın cihazın kutusundan cıkan cd den eski haline getirebilirsin.

• arkadaşlar bu güncellemelerle Türkiye haritasını yükliyebilen arkadaşımız varsa lütfen bildirsin çünkü ona göre amerikadan mio c220 getirttiricem. bu arada amerikadan bu cihazı getirttirme şansı olan arkadaşlar için söyliyeyim amazon.com da bu ürün indirimde 128 dolar gibi bir fiyata satılıyor.
  • miomap versiyonunuz nedir? önemli olan bu. 3.2 ve altı ise kolay, lisansla halledersiniz. ama 3.3 ise biraz daha karışık. ayrıca bu cihaz için bulacağınız çözüm c220de işe yaramaz. ama onun da çaresi var elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nincakurba -- 23 Aralık 2007; 15:34:50 >
  • Konuyu açan arkadaş Mio c720 nin de Türkiye'de satıldığından bahsetmiş.Ben bulamadım.Bilgisi olan var mı bu konuda?Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: cesi

Konuyu açan arkadaş Mio c720 nin de Türkiye'de satıldığından bahsetmiş.Ben bulamadım.Bilgisi olan var mı bu konuda?Teşekkürler

Satıldığını söylemedim bulunuyor dedim , C520 ve C220 daha yeni mağazalarda satılmaya başlandı biraz daha sabreterseniz çok yakın bir süre sonra C720 de mağazalarda göreceksiniz .

Eeeee arkadaşlar bu cihaz hakkında yorum yapmak istemiyormusunuz o kadar anlattık beğenenler beğenmeyenler yorumlarını eksik etmesin lütfen.

Saygılar...
  • Tek kelimeyle: "harika" bir cihaz..

Malzemesi, yazılımı kalitesini elinize aldığı anda hissettiriyor. Bazı geliştirmeler ile çok çok daha iyi olacağına eminim. Herkese tereddütsüz tavsiye ederim 520yi.
  • gerçekten de harika bir cihaz özellikle kamera (hız kamerası) ekleme özelliğinde potansiyel var özellikle de paylaşım da yapılabiliyor şu anda avrupa ülkeleri için hız kamera noktaları var nette ve mio sitesinde türkiye için de kendi bölgemizdeki hız radarlarını işaretleyip burada paylaşım yapsak süper olur kanaatindeyim
    saygılar
  • arkadaslar bende yeni bi c 320 aldim mio map 3.3 yuklu,guzel bi cihaz ama nasil guncelleme felan yapiliyr pc felan baglayarak anlatirmisiniz bi zahmet
  • Cihazı yeni almışsan harita zaten yenidir güncelleme yapmana gerek yok mio güncellemeleri 6 ayda bir çıkarıyor bir sonraki güncellemeyi yüklersin .

Bi de C320 yi nerden aldın, kaç paraya aldın ,içinde hangi haritalar yüklü

bilgi verirsen sevinirim.

quote:

Orjinalden alıntı: mosel

arkadaslar bende yeni bi c 320 aldim mio map 3.3 yuklu,guzel bi cihaz ama nasil guncelleme felan yapiliyr pc felan baglayarak anlatirmisiniz bi zahmet
  • Vagus diye bir kardesimiz,

Baska bir forumdaki tread indan anladigimiz kadari ile,

Mio C520 key (miomap.exe.id) generator

yaratmis ve istenen tum haritalarin yuklenebilmesi icin gerekli
    ortami saglamis.

Bilgilerinize sunarim..
  • Merhaba;
    Daha önce PDA ve Symbian bazlı sistemlerde navigasyon kullanmış birisi olarak bir tane 'stand alone' gps cihazı almaya karar verdim.Kendime en uygun olduğunu düşündüğüm Mio C520 modelini seçtim.Cihaz gayet güzel .Media Markt mağazasında diğerleri ile beraber yan,yana açık olan demo cihazları arasında'da en çok beğendiğim bu cihaz oldu.Gerçi daha önce internetten ülkemizde satılan tüm modelleri incelemiş ve bilgi sahibi olmuştum ama canlı olarak görüp,denemek te faydalı bildiğiniz gibi.
    Başarsofta mail gönderdim umarım cevap göndeririler.
    Benim merak ettiğim konu şu : Içindeki Türkiye haritası 2007 Ağustos ayının.Bildiğiniz gibi bunun daha güncel haritasıda mevcut.(Sanırım 2007 10 aydı) Bunu Başarsofttan temin edipmi yükliyeceğiz?Legal olarak kullanmak istiyorum.Birde diğer haritaları misal Fransa,Italya,Ingiltere kullananız varmıdır?Bir adet SD kart alıp ona yüklemeyi düşünüyorum.Sanirim bildigimiz iGo hritalari gibi ayni klasore kopyalamamiz yeterli olucaktir ?
    Bu konuda bilgi&deneyimi olanlar paylaşır ise sevinirim.

Edit : Bu yukaridaki yaziyi yazmadan once :http://www.mio-tech.com.tr/ support/downloads sayfasina bakiyordum ve turkiye 12 ay haritasini gormustum aksam download ederim dedim ama bu seferde web sitesine erisim saglanamiyordu (servis) Due to the service web site cannot have the normal operation,please kindly contact with webmaster .Her neyse international sitede buldum pdf (Versiyonlari nasil kontrol edbilecegimizi ve program yukleme vb) ve programin kendisini yaklasik 400+mb indiriyorum simdi.Keske alirken bir tanede ekstra SD kart alsaydim.
    O yuzden sabredemedim forumda sorayim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 13 Ocak 2008; 8:35:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Edit : Bu yukaridaki yaziyi yazmadan once :http://www.mio-tech.com.tr/ support/downloads sayfasina bakiyordum ve turkiye 12 ay haritasini gormustum aksam download ederim dedim ama bu seferde web sitesine erisim saglanamiyordu (servis) Due to the service web site cannot have the normal operation,please kindly contact with webmaster .Her neyse international sitede buldum pdf (Versiyonlari nasil kontrol edbilecegimizi ve program yukleme vb) ve programin kendisini yaklasik 400+mb indiriyorum simdi.Keske alirken bir tanede ekstra SD kart alsaydim.
    O yuzden sabredemedim forumda sorayim dedim.

Şu an güncelleme yapmana gerek yok MediaMarkt dan aldığın üründe zatenhttp://www.mio-tech.com.tr sitesinde bulunan en son güncelleme mevcut Türkiye de satılan c220 ve c520 modellerinin tümünde Mio'nun yayınladığı en son versiyon yazılım ve harita mevcuttur ( çünkü ürünler en son güncelemeden sonra piyasaya sürüldü ) fakat Mio'nun yayınladığı en son günceleme de 45 il kapsamlı harita mevcut başarsoftun en son yayınlanan 61 il kapsamlı harita daha güncellemeye eklenmemiş durumda bunun için Mio nun yayınlayacağı bir sonraki güncellemeyi beklemeliyiz. Mio bir sonraki güncellemeyi cıkarana kadar sanırım başarsoft harita kapsamını 81 ile cıkarır.

NOT: Mio dan önce başarsoft dan haritayı almayı başarırsan haberimiz olsun ,biz de almaya çalışalım .

saygılar...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.