Şimdi Ara

Mio C520 ( Türkiye + Tüm Doğu Avrupa Ülkeleri ) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
2
Favori
101.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım o adresin başı hatalı,ben bildim bileli Vodafone store Abide-i Hürriyet Caddesi caddesi üzerindedir.

Doğrusu....

Mecidiyeköy Vodafone Store
    Adres: Abidei Hürriyet Cad Gökfiliz İşhanı No:11 Mecidiyeköy / İstanbul

Olacak,uyarıp o yazıyı yazanlarıda düzelttirmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 14 Eylül 2008; 18:37:13 >
  • Teşekkürler dostum.Buldum
  • Merhaba,

Bugun mio2008 yazilimini biraz deneme sansim oldu. Ilk izlenim olarak IGO 2006'yi arayacagiz izlemine kapildim. (IGO 8'den bahsetmiyorum bile) Umarim ilk surum oldugundandir ve hizli bir sekilde gelistirilir veya benim deneme surem az olmustur

Dostlukla,
  • Merhaba IceT,

Hangi cihazda denediniz, neyi beğenmediniz bizle paylaşırsanız sevinirim hemde ilerde düzelme süresi daha kısa olur.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: IceT

Merhaba,

Bugun mio2008 yazilimini biraz deneme sansim oldu. Ilk izlenim olarak IGO 2006'yi arayacagiz izlemine kapildim. (IGO 8'den bahsetmiyorum bile) Umarim ilk surum oldugundandir ve hizli bir sekilde gelistirilir veya benim deneme surem az olmustur

Dostlukla,
  • Selam,

Yurtdisindan gelen cihazda vardi ve Turkiye haritasi icin yorum yapamam cunku cihazda yoktu. Program ozelligi olarak IGO 2006'dan zayif geldi bana;

1. Skin ve renk degistirme ozelligini bulamadim.
    2. Sadece evi tanimlatabiliyorsunuz halbuki IGO'da veya mio 3.3'de Ev ve Ofisi ayri ayri kaydedip kullanabiliryorduk.
    3. 3D ozelliklerini degistiremiyorsunuz (en azindan menude boyle bir ozellik yok) yolun gorunus acisini ayarlama gibi
    4. Akilli yaklastirma ozelligini bulamadim/yok

Belki program icerisinde bir ini veya sistem dosyasi mevcut olupta bazi ayarlari degistirebiliriz ama menude ayarlarin olmayisi bence eksi bir ozellik.

Bana gore Mio 2008 windows altinda calisan fakat program ozelligi olarak Garmi'ne benzeyen bir yapiya sahip, dolayisi ile program size ne sunarsa onunla yetinmeniz lazim. IGO 2006 / 2008 gibi disaridan mudahaleler ile programin gorumunu veya fonksiyonu nu degistirme sansiniz yok gibi.

Belirttigim gibi yazilimi ancak 10-15 dk deneme sansim oldu umarim benim gozumden kacmistir. Navigasyon kismini da deneme sansim yoktu dolayisi ile naviyasyona da yorum yapamiyacagim.

quote:

Orjinalden alıntı: @dem

Merhaba IceT,

Hangi cihazda denediniz, neyi beğenmediniz bizle paylaşırsanız sevinirim hemde ilerde düzelme süresi daha kısa olur.

Saygılar...

quote:

Merhaba,

Dostlukla,

• Sizinde bildiğiniz gibi yenibir yazılım bu nedenle değişimler çok hızlı oluyor.

Muhtemelen sizin inceleme şansı bulduğunuz versiyon v1 Build 2.1 olabilir. Bu yazılım çok fazla gelişritirdi. Şu an elimdeki v1 Build 5.50 de

-Yol renk değişimi var.
    -Evet sadece ev tanımlanabiliyor. Fakat igo miomap3.3 deki poi menüsü altında bulunan poi'lerim miomap2008 de ana menüye favorilerim olarak eklenmiş yani ulaşılması çok kolay ev, iş , ofis ne isterseniz iki tıkla ulaşabiliyosunuz.
    -3d ayarı var ama açıyı kendisi otomatik olarak ayarlıyor siz acıyı değişemiyosunuz.
    -Akıllı yakınlaşma var fakat ayarı yok otamatik olarak hep akıllı yakınlaşmayı kullanıyor.

gibi değişiklikleri farklılıklar var şu an, ekim deki güncelemeye kadar son durum ne olacak bekleyip göreceğiz.

Saygılar...

quote:

Selam,

Yurtdisindan gelen cihazda vardi ve Turkiye haritasi icin yorum yapamam cunku cihazda yoktu. Program ozelligi olarak IGO 2006'dan zayif geldi bana;

2. Sadece evi tanimlatabiliyorsunuz halbuki IGO'da veya mio 3.3'de Ev ve Ofisi ayri ayri kaydedip kullanabiliryorduk.
    3. 3D ozelliklerini degistiremiyorsunuz (en azindan menude boyle bir ozellik yok) yolun gorunus acisini ayarlama gibi

Belki program icerisinde bir ini veya sistem dosyasi mevcut olupta bazi ayarlari degistirebiliriz ama menude ayarlarin olmayisi bence eksi bir ozellik.

Bana gore Mio 2008 windows altinda calisan fakat program ozelligi olarak Garmi'ne benzeyen bir yapiya sahip, dolayisi ile program size ne sunarsa onunla yetinmeniz lazim. IGO 2006 / 2008 gibi disaridan mudahaleler ile programin gorumunu veya fonksiyonu nu degistirme sansiniz yok gibi.

Belirttigim gibi yazilimi ancak 10-15 dk deneme sansim oldu umarim benim gozumden kacmistir. Navigasyon kismini da deneme sansim yoktu dolayisi ile naviyasyona da yorum yapamiyacagim.

• Tum Mio'culara Selamlar,

(Maoculara selamlar gibi oldu :-)))

Eger eski yaziliminizdan memnunsaniz.. ama guncel harita edinmek istiyorsaniz...
    veya yurtdisindan bir MIO cihazi getirdiniz, hediye aldiniz, ama cihazin icinde Turkiye haritasi yok diyorsaniz

Cozum var;

IGO 2006 PLUS Turkiye PDA urunumuzu SD kart uzerinde temin ediyorsunuz ve IGO web sitesinden en guncel haritayi (2008/4) ucretsiz olarak guncelliyorsunuz...

Burada acikca belirtmek istedim, cunku bir vatandasimiz bayilmis parayi ve avrupadan 119 Euro verip TR haritasi satin almis! Gelince bir bakmis ki istanbul ne guzel.. Bursa guzel... Balikesir ne gezer??

Sevgiler,

Saygilar..

Alim Kucukpehlivan

quote:

Sizinde bildiğiniz gibi yenibir yazılım bu nedenle değişimler çok hızlı oluyor.

Muhtemelen sizin inceleme şansı bulduğunuz versiyon v1 Build 2.1 olabilir. Bu yazılım çok fazla gelişritirdi. Şu an elimdeki v1 Build 5.50 de

-Yol renk değişimi var.
    -Evet sadece ev tanımlanabiliyor. Fakat igo miomap3.3 deki poi menüsü altında bulunan poi'lerim miomap2008 de ana menüye favorilerim olarak eklenmiş yani ulaşılması çok kolay ev, iş , ofis ne isterseniz iki tıkla ulaşabiliyosunuz.
    -3d ayarı var ama açıyı kendisi otomatik olarak ayarlıyor siz acıyı değişemiyosunuz.
    -Akıllı yakınlaşma var fakat ayarı yok otamatik olarak hep akıllı yakınlaşmayı kullanıyor.

gibi değişiklikleri farklılıklar var şu an, ekim deki güncelemeye kadar son durum ne olacak bekleyip göreceğiz.

Saygılar...

quote:

Selam,

• Alim bey Ilginiz icin tesekkurler,

IGO 2006 2008/4 haritasini MIO 3.3 sorunsuz calistirabilirmiyim? Su acidan soruyorum eger uyum problemi olacaksa ve ben harita icin IGO 2006 kullanmak zorunda kalacaksam tercihimi SD karta IGO 2008 icin kullanmak isterim.

Daha onceden de belirttigim uzere MIO cihazda baska bir yazilim calistirmak cok hosuma gitmiyor zira ben cihazi MIO markasi icin aldim ve yeni program guncellemesinin eski programina nazaran (IGO 2006) daha gelismis olacagini beklerdim/bekliyorum. Ayrica MIO IGO'dan ayrilmaya karar vermeden alt yatirimini tamamlamaliydi ve IGO ile sozlesmesini bitirir bitirmez kisa bir sure icerisinde yeni yazilim ve guncel haritalarini kullanima sunmaliydi ama her zaman insanlarin istedikleri olmuyor maalesef

Bana IGO 2006 Plus 2008/4 datasi ile ilgili cevap verirseniz sevinirim.

Dostlukla,

quote:

Orjinalden alıntı: akucukpehlivan

Tum Mio'culara Selamlar,

Eger eski yaziliminizdan memnunsaniz.. ama guncel harita edinmek istiyorsaniz...
    veya yurtdisindan bir MIO cihazi getirdiniz, hediye aldiniz, ama cihazin icinde Turkiye haritasi yok diyorsaniz

Cozum var;

IGO 2006 PLUS Turkiye PDA urunumuzu SD kart uzerinde temin ediyorsunuz ve IGO web sitesinden en guncel haritayi (2008/4) ucretsiz olarak guncelliyorsunuz...

Burada acikca belirtmek istedim, cunku bir vatandasimiz bayilmis parayi ve avrupadan 119 Euro verip TR haritasi satin almis! Gelince bir bakmis ki istanbul ne guzel.. Bursa guzel... Balikesir ne gezer??

Sevgiler,

Saygilar..

Alim Kucukpehlivan

quote:

Sizinde bildiğiniz gibi yenibir yazılım bu nedenle değişimler çok hızlı oluyor.

-Yol renk değişimi var.

Saygılar...

quote:

Selam,

• gelişmeleri an be an takip ediyorum arkadaşlar mionun yeni haritasını merakla beklerken alim beyin söylediğide fena gelmedi açıkçası gözlerim parladı bi anda ama bakalım ıcet arkadaşım sorusunun cevabı ne olacak,adem beye ayrıca bi teşekkür edeyim su 520 lerden çektiğini baska bişeyden çekmedi heralde tek muhattap olarak herkes yükleniyor ilginiz için sagolun.
  • Alim Bey,

Bu açıklamayı sizin yapmanız çok iyi oldu, çünkü bu konu da yanlış anlaşılmalar var ve bazıları bunu süistimal ediyor ve "Mio güncellemsini git Başarsoft dan al" gibi anlıyor.
    IGO 2006 PLUS Turkiye PDA ürünü herkese satışı açık bir ürün isteyen alır kullanır bunun için cihazının Mio veya başka marka olması fark etmez.
    Dediğiniz gibi Miomap v3.3 doğu avrupa haritası 119 Euro ve için de 10/2007 haritası var burda vatandaş mağdur oluyor o paraya 04/2008 haritası ve IGO 2006 PLUS yazılımı var onu almak daha mantıklı ve istediği cihazda kulanabilir.

Alim beyin bu açıklamasında rahatlıkla şu sonuçta çıkarılabiliyor. IGO 2006 PLUS Turkiye PDA ürünü PND ler üzerinde de çalışıyor istediğiniz cihazda kullanabilirsiniz.

Bu durumda İGO2008 PDA'ın PNA da çalışması için engel olan nedir ( veya bir engel var mıdır ? ) bunu Alim Bey açıklarsanız sevinirim, ayrıca kullanıldığını da biliyorum, yada distribütör ün yalancısıyım

Sadece Mio değil tüm markalardan yurdışından PND navigasyon cihazı alan-almak isteyen kişiler bizi arıyor bu nedenle size çok sayıda müşteri yönlendirdim ( umarım size faydası olmuştur )

Saygılar...

quote:

Tum Mio'culara Selamlar,

Cozum var;

Sevgiler,

Saygilar..

Alim Kucukpehlivan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dem -- 17 Eylül 2008; 18:29:52 >

• Çok teşekkürler, şu an sevdiğim şeyi yapıyorum bunu sizlere faydası olsun diye yapıyorum başka bir niyetimin olmadığını anlayan anlamıştır çoktan yoksa bu saat de foruma girip soruları yanıtlamazdım heralde

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: oracle_12

gelişmeleri an be an takip ediyorum arkadaşlar mionun yeni haritasını merakla beklerken alim beyin söylediğide fena gelmedi açıkçası gözlerim parladı bi anda ama bakalım ıcet arkadaşım sorusunun cevabı ne olacak,adem beye ayrıca bi teşekkür edeyim su 520 lerden çektiğini baska bişeyden çekmedi heralde tek muhattap olarak herkes yükleniyor ilginiz için sagolun.
  • Adem Bey,

Iyiniyetiniz'den hic bir suphemiz olmadigindan emin olun.

Dostlukla,

quote:

Çok teşekkürler, şu an sevdiğim şeyi yapıyorum bunu sizlere faydası olsun diye yapıyorum başka bir niyetimin olmadığını anlayan anlamıştır çoktan yoksa bu saat de foruma girip soruları yanıtlamazdım heralde

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: oracle_12

gelişmeleri an be an takip ediyorum arkadaşlar mionun yeni haritasını merakla beklerken alim beyin söylediğide fena gelmedi açıkçası gözlerim parladı bi anda ama bakalım ıcet arkadaşım sorusunun cevabı ne olacak,adem beye ayrıca bi teşekkür edeyim su 520 lerden çektiğini baska bişeyden çekmedi heralde tek muhattap olarak herkes yükleniyor ilginiz için sagolun.

• Ekim ayına girdik, yeni haritayla ilgili bir gelişme var mı? Bir de güncelleme ücretsiz olacak değil mi?
  • Selamlar,

Evet IGO 2006 PDA urunu, IGO PNA urunleri ile uyumlu bir lisans dosyasi icerdigi icin bu sekilde bir calisma mumkun. Ornegin pazardaki Blaupunkt Lucca, MyGuide gibi harita guncellemesi bulunmayan urunler icin IGO 2006 alip haritalari guncellemek mumkun...

Bunun benzeri bir durum IGO 8 icin de gecerli olabilir. Ben henuz denemedim. Ayrica henuz IGO8 Turkiye urununu de siparis edip getirmedik. Ama Lidyum adli firma, IGO 8 Full Europe urununu getiriyor ve satiyor. Bu urunle bir deneme yapmak mumkun olabilir. fakat feasible olup olmayacagini bilemem, cunku full europe dogal olarak epey pahali bir urun.. Fakat tum avrupada navigasyon yapabilir olmaniz demek ayni zamanda...

Update konusunda bize yonlendirdiginiz musteriler oldu, bizde olabildigince anlatmaya calistik. Ama bazen MIO satilan teknoloji kanallarinda, sanki tum MIO'larin update sorumlulugu Basarsoft'ta imis gibi de yonlendirmeler oluyor, biz de onlari duzeltmeye calistik, karsilikli destekler verilmesi gerekiyor.. sektorun buyumesi icin, musteri memnuniyeti icin beraber calismaya devam etmeliyiz..

Saygilar.

Alim Kucukpehlivan

quote:

Alim Bey,

Bu açıklamayı sizin yapmanız çok iyi oldu, çünkü bu konu da yanlış anlaşılmalar var ve bazıları bunu süistimal ediyor ve "Mio güncellemsini git Başarsoft dan al" gibi anlıyor.
    IGO 2006 PLUS Turkiye PDA ürünü herkese satışı açık bir ürün isteyen alır kullanır bunun için cihazının Mio veya başka marka olması fark etmez.
    Dediğiniz gibi Miomap v3.3 doğu avrupa haritası 119 Euro ve için de 10/2007 haritası var burda vatandaş mağdur oluyor o paraya 04/2008 haritası ve IGO 2006 PLUS yazılımı var onu almak daha mantıklı ve istediği cihazda kulanabilir.

Alim beyin bu açıklamasında rahatlıkla şu sonuçta çıkarılabiliyor. IGO 2006 PLUS Turkiye PDA ürünü PND ler üzerinde de çalışıyor istediğiniz cihazda kullanabilirsiniz.

Bu durumda İGO2008 PDA'ın PNA da çalışması için engel olan nedir ( veya bir engel var mıdır ? ) bunu Alim Bey açıklarsanız sevinirim, ayrıca kullanıldığını da biliyorum, yada distribütör ün yalancısıyım

Sadece Mio değil tüm markalardan yurdışından PND navigasyon cihazı alan-almak isteyen kişiler bizi arıyor bu nedenle size çok sayıda müşteri yönlendirdim ( umarım size faydası olmuştur )

Saygılar...

quote:

Tum Mio'culara Selamlar,

Cozum var;

Sevgiler,

Saygilar..

Alim Kucukpehlivan

• Daha önce de söylediğim gibi "üçretsiz olacak" bu kesin bir bilgi, harita yazılım hazır daha elimize ulaşmadı bu ay içerisinde bir terslik olmaz ise günçellenecek cihazlar.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: murtuk

Ekim ayına girdik, yeni haritayla ilgili bir gelişme var mı? Bir de güncelleme ücretsiz olacak değil mi?
  • Kolay gelsin arkadaşlar;

Ben Mio c220 kullanıcısıyım butun guncellemeleri yaptım

bir sorunum var poi yonetimnde sabit olanların dışında nasıl yeni poi eklenebileceğini bir turlu bulamadım kendim koordinat ve ad girerek ozel poiler oluşturabiliyormuyum

bilgi yazarsanız cok sevinirim

herkesin ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlarım
  • Merhaba.

Ben bir navigasyon cihazı almak istiyorum ama hangi modeli seçeceğimi karar veremedim,marka olarak MİOyu düşünüyorum
    Kullanacağım alan işimle igili yani uluslararası ve yurt içi TIR taşımacılığı yapacağım kısmetse,ve işim daha kolay gitsin die önceden("silahlanayım")dedim.
    Aklıma yatanlar C720,C720B,şimdi de C725 çıkmış,belki C520.Ayrıca şu Moov 360,330,300 nasıllar.Ve ya tavsie edebileceğiniz başka model marka varmı?
    Benim için önemli olan Kamyon seçenekleri olması,maksimum geniş ve güncel harita secenekleri,trfik bigileri ve bunun gibi şeyler,eylence kısmı okadar önemli değil daha çok işimde işime yarayacak şeyler,bir TIRcının işine yarıyacak iyi bir cihaz.

Bu arada yurt dışında fiatlar daha ucuz nerdeyse yarı yarıya,mesela Bulgaristandaki bazı elektronik marketlere baktım internet üzerinden,aynı cihazlar ama çok uygun fiatlar.Ama haritalar aynımı bilmiyorum.Mio nun kendi sitesine baktım cihaza göre bazı ülkeler listede yok.

Bir ara dizüstü bilgisayarımı navigasyona dönüştürmeyi düşündüm ama verimli ve uydularla kaliteli bağlantı olmadığını mesela navigasyon cihazı 20 uyduya bağlanıyorsa dizüstü 8 uyduya bağlanıyormuş gibi konuşmalara yenik düştüm ve vaz gectim.Gerçeği çok daha pahalıya patlayacaktı eğer yeni dizüstü alsaydım.Dizüstü fiatı harici GARMİN blutut'lu GPS cihazı Mobile 10 Deluxe için 180 euro,Avrupa haritası 230 euro istiyorlar,haricen kullanım programı yüklenmesi gerekirmi bilmiyorum o da bir miktar euro.Nekadar kaliteli olacağı mechul.Kullananlar varmı bilmem?

Teşekkürler

• Merhaba balgan,

1) Haritada poi eklemek istediğin noktayı buluyosun, ekranın altındaki menüde poi (poi ekle) seçeneğine tıklıyosun poinin ismini yazıp kaydediyosun.
    2) İlk sayfada poiloader programının kullanım klavuzunu verdim, onu indirerek programla poi eklemeyi deneyebilirisin.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: balgan

Kolay gelsin arkadaşlar;

Ben Mio c220 kullanıcısıyım butun guncellemeleri yaptım

bir sorunum var poi yonetimnde sabit olanların dışında nasıl yeni poi eklenebileceğini bir turlu bulamadım kendim koordinat ve ad girerek ozel poiler oluşturabiliyormuyum

bilgi yazarsanız cok sevinirim

herkesin ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlarım

• Sayın mehmet_sherif,

Yurt dışı düşündüğünüz için C720, C720b ve C725 den birini tercih etmeniz gerekiyor sizin eğlence kısmına ihtiyacınız yok ama bu modelerin hepsi de multimedia bolça var ve bu fiyatı ekliyor yani pahalı modeller. Moov modellerinden tüm avrupa haritası olan bir model C serisinden daha ucuzdur bulursanız ondan alın (Türkiye ye hala gelmedi ). Cihazı nerden aldığınız önemli değil teknik destek alabiliyorsanız sorun yok.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_sherif

Merhaba.

Ben bir navigasyon cihazı almak istiyorum ama hangi modeli seçeceğimi karar veremedim,marka olarak MİOyu düşünüyorum
    Kullanacağım alan işimle igili yani uluslararası ve yurt içi TIR taşımacılığı yapacağım kısmetse,ve işim daha kolay gitsin die önceden("silahlanayım")dedim.
    Aklıma yatanlar C720,C720B,şimdi de C725 çıkmış,belki C520.Ayrıca şu Moov 360,330,300 nasıllar.Ve ya tavsie edebileceğiniz başka model marka varmı?
    Benim için önemli olan Kamyon seçenekleri olması,maksimum geniş ve güncel harita secenekleri,trfik bigileri ve bunun gibi şeyler,eylence kısmı okadar önemli değil daha çok işimde işime yarayacak şeyler,bir TIRcının işine yarıyacak iyi bir cihaz.

Bu arada yurt dışında fiatlar daha ucuz nerdeyse yarı yarıya,mesela Bulgaristandaki bazı elektronik marketlere baktım internet üzerinden,aynı cihazlar ama çok uygun fiatlar.Ama haritalar aynımı bilmiyorum.Mio nun kendi sitesine baktım cihaza göre bazı ülkeler listede yok.

Bir ara dizüstü bilgisayarımı navigasyona dönüştürmeyi düşündüm ama verimli ve uydularla kaliteli bağlantı olmadığını mesela navigasyon cihazı 20 uyduya bağlanıyorsa dizüstü 8 uyduya bağlanıyormuş gibi konuşmalara yenik düştüm ve vaz gectim.Gerçeği çok daha pahalıya patlayacaktı eğer yeni dizüstü alsaydım.Dizüstü fiatı harici GARMİN blutut'lu GPS cihazı Mobile 10 Deluxe için 180 euro,Avrupa haritası 230 euro istiyorlar,haricen kullanım programı yüklenmesi gerekirmi bilmiyorum o da bir miktar euro.Nekadar kaliteli olacağı mechul.Kullananlar varmı bilmem?

Teşekkürler

• arkadaşlar merhabalar;
    ben mio c720 almayı düşünüyorum fakat burada yazılanları okuyunca acaba buna değecekmi diye merak etmeye başladım malum fiyatı az değil ama yazılım sorunları ve benzeri şeylerle karşılaşırmıyım yoksa biraz daha beklemekte faydamı var? vereceğiniz cevaplara şimdiden teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.