Şimdi Ara

Mio C520 ( Türkiye + Tüm Doğu Avrupa Ülkeleri ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
2
Favori
101.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maalesef şu anda gündoğandayım eğer tekrar bodruma gidersem mutlaka koordinatları alırım.Gecenin bir saati orayı işaretlemek aklıma gelmedi doğrusu.
    Bodrum'u dolaşan arkadaşa ödül olurmu bilemiyorum ama bana ceza olduğu kesin...
    Kendisine selamlarımı iletiniz lütfen:)
  • bu arada geçen hafta benimde başıma şu şekilde birşey geldi.
    igo 8 kullanıyorum. 2008.01 haritası mevcut.
    kaş kalkandaydım. ilk defa gittiğim bir yer ve atm bulmam gerekti.
    hemen bulunduğum noktadan arattım garanti bankası çıkar ümidiyle.
    sadece iş bankası ve yapı kredi buldu.
    bende yapı kredi olanı daha yakın diye ona gittim.
    atm de bakım varmış bekleyin dediler.
    bekledim 30-40 dk civarı sürdü. ve para çektikten sonra 100mt ilerledim.
    birde ne göreyim. akbank var , garanti var.
    yani poideki eksiklikten dolayı bir sıkıntım oldu.
    faydası olur ise yetkililer bununlada ilgilenebilirler...
  • Mio c520 için 2008.1 haritasında ki hatalardan dolayı
    2007.10 haritayı kullanıyorum.
    Yeni sağlıklı bir harita çıktımı?
    Saygılar;
  • quote:

Orjinalden alıntı: cakal1907

Mio c520 için 2008.1 haritasında ki hatalardan dolayı
    Saygılar;

• quote:

Orjinalden alıntı: akucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: cakal1907

Mio c520 için 2008.1 haritasında ki hatalardan dolayı
    Saygılar;

Sanırım bu konuda bir gelişme yok.
  • mio c520 cihazımı yeni aldım ve 15 gün içinde iade etme şansım var.. O kadar çok forumları karıştırdımki kafam çok allak bullak oldu..
    1..Sanırsam mio igo ile anlaşmasını bitirmiş sizin siteden öğrendim.. Ve herkes aylardır çıkmayan map updateden şikayetçi miomape desteği devam edecekmi acaba cihazın ?

2.miopack 2.0 ı yüklersen windows ce üzerinden yüklüyebileceğim iyi bir gps programı varmı güncel ve sorunsuz ?

Lütfen cevaplarınızı bekliyorum ona göre cihazı teslim etmeyi düşünüyorum...
  • Evet Mio ilk günçelleme itibariyle iGO yazılımını bırakıyor %50 hissesini satın aldığı Mireo yazılımına geçiyor.
    Mio global bir markadır bir yılda milyonlarca cihaz satıyor tabi ki update desteği devam edecek bu kadar cihaz desteksiz bırakılamaz, zaten öyle bir durum yoktur yeni yazılımın bitirilmesi Mio modelleri üzerine uyarlanması için zaman gerekliydi bu geçikme ondan kaynaklandı.Yazılım tamamiyle bitirilip kararlı bir hale gelince kullanıcılarına sunacak.

Günçel sorunsuz program istemişsiniz şuan içerisindeki program ve haritada çok fazla sorunmu var ? Mio dan aylar sonra biyasaya giren Myguide markasında bile aynı harita var bu harita kararlı ve sorunsuz bir haritadır.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: sUdi

mio c520 cihazımı yeni aldım ve 15 gün içinde iade etme şansım var.. O kadar çok forumları karıştırdımki kafam çok allak bullak oldu..
    1..Sanırsam mio igo ile anlaşmasını bitirmiş sizin siteden öğrendim.. Ve herkes aylardır çıkmayan map updateden şikayetçi miomape desteği devam edecekmi acaba cihazın ?

2.miopack 2.0 ı yüklersen windows ce üzerinden yüklüyebileceğim iyi bir gps programı varmı güncel ve sorunsuz ?

Lütfen cevaplarınızı bekliyorum ona göre cihazı teslim etmeyi düşünüyorum...

• Herkese merhaba

Dün Vatan Bilgisayardan 623 YTL'ye(KDV dahil) MIO c520 aldım ve cihazla ilgili bazı sorularım var yardımcı olan rakdaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1- Cihazın içinde Türkçe kullanım klavuzu çıkmadı. Ayrıca cihazın üzerindeki LCD'nin üzerinden herhangi bir koruyucu jelatin cıkmadı. Acaba daha önce iade olmuş bir cihazı mı sattılar bana ?

2- Cihazın haritası 7.2007 olarak gozukuyor. Bu harita stabil ve güncel midir? (yaşadığım il Antalya) Yeni haritalara nereden ulaşabilir ve nasıl cihaza aktarabilirim?

3- Cihazda ilgimi cekebilecek "ben bunu bilmiyordum" cevabı verdirebilecek ilginç özellikleri mevcut mu?

4- Cihazı USB ile PC me bağladığım zaman cihazı PC görmüyor. Bunun için özel bir programmı gerekli?

Teşekkürler...
  • Sn. nuestra cihazınız hayırlı olsun,

4- Özel bir programa gerek yok pc nin usb bellek gibi cihazı görmesi lazım başka bir pc de deneyerek bana bilgi verirmisiniz.

3- Cihazı kurcalayarak tüm özellikleri öğrene bilirisniz, yanlız sd kart yuvasıyla şişe kapağı açabiliyorsunuz bunu bilmiyosunuzdur (şaka yaptım sakın denemeyin )

2- Harita stabildir fakat yakın bir zamanda günçellenecek aşağıdakilinkten kullanaçağınız haritaya erişebilir ve yapılması gereken değişiklikler varsa öneride bulunabilirisiniz.

http://feedback.infonav.com.tr/infomapfeedback/faces/guestReport.jspx?companyid=1XCYTH3

1- Cihazın kutusundan cd çıkmadımı ? çıkmamışsa vatana gitip bunu izah edin ve yeni cihaz isteyin. Altaki linkten C520 nin kullanım klavuzu ve bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

http://www.albim.com/mio/navigasyon/c520.asp

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: nuestra

Herkese merhaba

Dün Vatan Bilgisayardan 623 YTL'ye(KDV dahil) MIO c520 aldım ve cihazla ilgili bazı sorularım var yardımcı olan rakdaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1- Cihazın içinde Türkçe kullanım klavuzu çıkmadı. Ayrıca cihazın üzerindeki LCD'nin üzerinden herhangi bir koruyucu jelatin cıkmadı. Acaba daha önce iade olmuş bir cihazı mı sattılar bana ?

2- Cihazın haritası 7.2007 olarak gozukuyor. Bu harita stabil ve güncel midir? (yaşadığım il Antalya) Yeni haritalara nereden ulaşabilir ve nasıl cihaza aktarabilirim?

3- Cihazda ilgimi cekebilecek "ben bunu bilmiyordum" cevabı verdirebilecek ilginç özellikleri mevcut mu?

4- Cihazı USB ile PC me bağladığım zaman cihazı PC görmüyor. Bunun için özel bir programmı gerekli?

Teşekkürler...

• Aşağıda takıldığım noktalar var. Yardımcı olursanız sevinirim.

1. Harita sağ altta dikkat işaretine basınca "bağlı tmc alıcısı yok" diyor. Ne demekir bu?

2. Harita da sol altta yuvarlak içinde km. göstergesi var. Yolda yapılacak hızımı yoksa kendi hızımızı mı gösteriyor?

3. POI Loader programından C520 ye atılacak olan excel şablonu nasıl olacak? ( POI adı - Kordinat K - Kordinat D ) şeklindemi olacak?

4. Emniyet Kamerası kısmını anlayamadım? içinde Kamere Tipi, Sürüş Yönü, Kamera Hızı var.

5. Önceden rota çizmekle ilgili:
    - ilk seçtiğim noktaya alt menüden "Başlat"a basıp bayrak koyuyorum.
    - Önceden belirlediğim "POI" lerden bir tane seçip "Gidilecek rota" ya basıyorum.
    - Böylelikle gideceğim rotayı önceden seçebiliyorum.
    - Üstünde değişiklik yapmaya çalışıyorum. Bir türlü istediğim yollardan çizemedim rotayı. Kendi çizdiği rota yolu kısaltsada köy yollarından beni istediğim yere götürüyor. Otoyollar daha rahat olduğu için oraları tercih etmiyorum. İstediğim otoyola "Geçiş ekle" diyorum. İstediğim noktayı hesaplıyor fakat eski yol yine seçili kalıyor.
    Rota çizme alternatiflerine açığım...

6. Yazılım kısmı yetersiz geldi bana. Cd içindeki 2 programı yükledim. Başka yok sanırım. Pc den mio nun içindeki programı kullanırım sanmıştım. Umarım ileride böyle bişey olur.

Teşekkürler...

• Merhaba chnyildirim bey,

1- Tmc trafik yoğunluğunu gösteren bir sistem ama şuan Türkiye de kullanılmıyor 2009 da başlayacağı söyleniyor başlayınca bu hizmetten yaralanabileceksiniz.

2- Yolun hız limitini gösterir ( mesela 50 km/h) ayarlar bölümünden hızlanırken uyar seçeneğini aktif ederseniz bu hız limitini (veya hızlanma toleransı da koyarak +10 km/h toplamda 60 km/h yi) geçince "hız limitini aştınız" diye uyarı veririr cihaz.

3- Sıralama Boylam, Enlem, Ad şeklinde olmalı altaki belgeyi inceleyebilirisiniz.

POI Loader

4- Harita üzeri simge olarak kamera eklemeye yarar ( radar gibi veya güvenlik kamerası ) bu bölgeden geçerken hızınızı düşürmeniz için sizi uyarır. Bunu uyarıyı her iki yöndede veya tek yönde yapabilir.

5- Rota parametrelerinden asfaltsız yol seçeneğini kaltırın ve yöntemi hızlı seçerek rota çizin (kısa seçeneğini çok kısa mesafelerde tercih edmelisiniz )
    Yeniden hesapla menüsünden alternatif yollar üretebilirsiniz.

6- Bu pek mümkündeğil onun için pc versiyonu bir navigasyon programı almalısınız.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: chnyildirim

Aşağıda takıldığım noktalar var. Yardımcı olursanız sevinirim.

1. Harita sağ altta dikkat işaretine basınca "bağlı tmc alıcısı yok" diyor. Ne demekir bu?

2. Harita da sol altta yuvarlak içinde km. göstergesi var. Yolda yapılacak hızımı yoksa kendi hızımızı mı gösteriyor?

3. POI Loader programından C520 ye atılacak olan excel şablonu nasıl olacak? ( POI adı - Kordinat K - Kordinat D ) şeklindemi olacak?

4. Emniyet Kamerası kısmını anlayamadım? içinde Kamere Tipi, Sürüş Yönü, Kamera Hızı var.

5. Önceden rota çizmekle ilgili:
    - ilk seçtiğim noktaya alt menüden "Başlat"a basıp bayrak koyuyorum.
    - Önceden belirlediğim "POI" lerden bir tane seçip "Gidilecek rota" ya basıyorum.
    - Böylelikle gideceğim rotayı önceden seçebiliyorum.
    - Üstünde değişiklik yapmaya çalışıyorum. Bir türlü istediğim yollardan çizemedim rotayı. Kendi çizdiği rota yolu kısaltsada köy yollarından beni istediğim yere götürüyor. Otoyollar daha rahat olduğu için oraları tercih etmiyorum. İstediğim otoyola "Geçiş ekle" diyorum. İstediğim noktayı hesaplıyor fakat eski yol yine seçili kalıyor.
    Rota çizme alternatiflerine açığım...

6. Yazılım kısmı yetersiz geldi bana. Cd içindeki 2 programı yükledim. Başka yok sanırım. Pc den mio nun içindeki programı kullanırım sanmıştım. Umarım ileride böyle bişey olur.

Teşekkürler...

• arkadaşlar bende mio c520 var ama blutooth ile eşleştirdikten sonra cihazdan telefon görüşmesi yapamıyorum telefonumun modeli samsung u 900 nolur yardım edin
  • MİO 520 NİN SAMSUNG İLE BULUTOOTH BAĞLANTISINDA SORUN VAR LÜTFEN YARDIM EDİN
  • Tekrar Merhaba,

Bilgiler için teşekkürler.

Orjinalden alıntı: @dem

Merhaba chnyildirim bey,

3- Sıralama Boylam, Enlem, Ad şeklinde olmalı altaki belgeyi inceleyebilirisiniz.

POI Loader

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnyildirim -- 29 Temmuz 2008; 17:12:28 >
  • Samsung U600 bluetooth eşleşme sorunu bende de mevcut bbir kere eşleşti daha sonra hiç eşleşemedi. Aynı zamanda ilk eşleştiği zaman telefon defterini GPS'e aktardım fakat bütün kayyıtlar tek ve aynı harf olarak gozukuyordu.
  • Cihazın Samsunglarla veya herhangi bir markayla problemi yok sadece çalışmadığı modeller var bunlar yazılımla düzeltilebilir C520 ile çalışmayıp Moov 360 modeliyle çalışan telefonlar var yani yazılım geliştirilmiş durumda. Günçellemelerden sonra düzelme olabilir ama sizin telefonunuzunki karanti düzelir diyemiyorum.

Şunu bir deneyin,

Ayarlar içerisinden Sistemi geri yükleyip tekrar bağlanmaya çalışın.

Not: Cihaz aramayı Mio dan yapın ve telefonunuzu seçin , telefondan bağlanmaya çalışmayın.

Saygılar...

quote:

Samsung U600 bluetooth eşleşme sorunu bende de mevcut bbir kere eşleşti daha sonra hiç eşleşemedi. Aynı zamanda ilk eşleştiği zaman telefon defterini GPS'e aktardım fakat bütün kayyıtlar tek ve aynı harf olarak gozukuyordu.

• @dem bey selamlar. bugün yeni bir c520 aldım fakat içindeki haritalar 2007.07. nasıl 2007.10 versiyona yükseltebilirim. tşk..
  • Adem bey sistem geri yükleme yaptığımız zaman sonradan girdiğimiz POI lerde kayıp oluyormu ?
  • eğer igo2006 yada miomap v3.x ise ilk klasör içindeki igo.db yi kopyalamanız igo8 ise igo8 klasörü altındaki save klasörü içindeki user.upoi dosyasını yedeklemeniz ve sonra geri yükleminiz gerekli.
    cihaz ı eğer mio nun sayfasından yüklediğiniz güncelleme ile yükseltiyorsanız bunları sizin pc nize backup alıp öyle başlıyor sonra da geri dönüyor ama eğer hata olursa klasörü sildiği için kayba sebebiyet verebilme ihtimali var bu yüzden bu dosyaları yedeklemizde her zaman fayda var. hemde bu dosyalrı başka bir cihazını varsa ona aktararak ayni poileri diğr cıhaz üzerinde de görme imkanınız olur. ben igo8 i mio c520 üzerinde kullanıyorum ama asıl program el PPC minde yüklü c520 üzerindeki bu dosyayı ara sıra PPC ye gecirerek tüm yeni poilerime her iki alette erişebiliyorum.
    kolay gelsin

quote:

Adem bey sistem geri yükleme yaptığımız zaman sonradan girdiğimiz POI lerde kayıp oluyormu ?

• Merhaba iricioglu bey,

Harita konusunda yukarıda yazdıklarımdan bilgi edinebilirsiniz bir gelişme olunca buraya yazarım.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: iricioglu

@dem bey selamlar. bugün yeni bir c520 aldım fakat içindeki haritalar 2007.07. nasıl 2007.10 versiyona yükseltebilirim. tşk..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.