Şimdi Ara

## Intel Core 2 Quad 9450: 319$'a 45nm+2.66GHz+12MB ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel Core 2 Quad 9450: 319$'a 45nm+2.66GHz+12MB ##

Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip çift ve dört çekirdekli yeni işlemcilerinin lanse edilmesine artık sayılı günler kaldı. Ocak ayı içerisinde anons edilecek olan işlemcileri yakından tanımaya devam edelim. Core 2 Quad 9300'den sonra bugünki konuğumuz ise Core 2 Quad 9450. Açıkası Intel'in 45nm ürün gamı içerisinde hem fiyat hemde performansı ile öne çıkması beklenen 4 çekirdekli işlemci muhtemelen Core 2 Quad 9450 olacak. Zira daha önce haberiniz verdiğimiz Core 2 Quad 9300'ün sahip olduğu 6MB seviye 2 belleğin aksine Q9450, 12MB seviye 2 bellek ile geliyor. 2.66GHz'lik saat hızına sahip olan işlemci 1333MHz FSB desteklemekte ve LGA775 formunda. Core 2 Quad 9300'e göre daha gelişmiş özelliklere sahip olan Core 2 Quad 9450'nin fiyatının ise 9300 modelinden yaklaşık 50$ daha pahalı olması ve 319$'a civarında satılması bekleniyor.

• Haber için teşekkürler fx57. İşlemci gibi acaba 45nm çipset üretimi yapaıyor mu intel veya bilinen bir planı var mı?. Mesela x48 çipsetinin hızaşırtma özelliklerinin çok iyi olacağı söyleniyor. Acaba X48 için 45nm nin termal avantajını kullanma ihtimali var mı?.
  • güzel bi islemciye benziye cach bellegi oldukça yüksek fiyatida simdiki q6600 ile ayni seviyede ama frekansi
    biraz düsük gibi 3 falan olsaydi
  • yeni nesil dört işlemçileri performansı bakalım nasıl olacak!!!
  • muhtemelen 4-4.5ghz yapacak gibiler..
  • ya arkadaşlar hazır böyle bir işlemci konusu açılmışken sorayım dedim, bende Asus P5B Deluxe WiFi var ve 1066mhz.'e kadar destek veriyor.mesela bu yeni çıkacak olan Q9450'yi benim anakartta kullanabilirmiyim?
  • bildiğim kadari ile 965 / 945 chiplerde çalışmayacak... p35 / x38 / 680sli gibi chipler 45nm lik işlemcileri destekliyor..
  • benim ds3 destekleyor bunu
    güzelll
  • işlemci güzel şahane ama umarım amd de atak yaparda tekel olmaz intel yine. yoksa bu işlemcileri 500 - 600 dolardan aşşağı hayatta alamayız
  • quote:

Orjinalden alıntı: drkayzer

güzel bi islemciye benziye cach bellegi oldukça yüksek fiyatida simdiki q6600 ile ayni seviyede ama frekansi

frekansınıda sen ayarlaıver
  • e artık core2duo lere geçmenin vakti geldi

teşekkürler fx 57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xfx2600 -- 7 Aralık 2007; 9:56:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DARTH O.Z.

ya arkadaşlar hazır böyle bir işlemci konusu açılmışken sorayım dedim, bende Asus P5B Deluxe WiFi var ve 1066mhz.'e kadar destek veriyor.mesela bu yeni çıkacak olan Q9450'yi benim anakartta kullanabilirmiyim?

asus p5b deluxe için çıkardığı son bios update ile bu işlemcileri kullanabilirsin...yani son bios özelliği ile 1333 mhz fsb oluyor kartın

intel gerçekten çok iyi iş çıkarıyor bu dönemde
  • iyi bakalım cıksında core 2 dular ucuzlasında bizde alaak
    haber için saol
  • bunlar dogal 4 çekirdekmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: DARTH O.Z.

ya arkadaşlar hazır böyle bir işlemci konusu açılmışken sorayım dedim, bende Asus P5B Deluxe WiFi var ve 1066mhz.'e kadar destek veriyor.mesela bu yeni çıkacak olan Q9450'yi benim anakartta kullanabilirmiyim?

Bunu desteklediğine göre, Core 2 Extreme QX9650 (3.00GHz,1333FSB,L2:2X6MB,rev.C0,4 cores) galiba kullanabileceğiz.

Burada piyasada olan işlemci listesi var.http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=en-us&model=P5B%20Deluxe/WiFi-AP

• quadlar ne zaman ucuzlar acep
  • quote:

Orjinalden alıntı: menem

quote:

Orjinalden alıntı: drkayzer

güzel bi islemciye benziye cach bellegi oldukça yüksek fiyatida simdiki q6600 ile ayni seviyede ama frekansi

frekansınıda sen ayarlaıver

İlahi acayip güldürdün beni süpersin yaw.

• bende aynı soruyu sorcaktım bende de imzamda olan anakart var
    formlarda
    bios la ye nesil işlemcileri de (45nm) desteklicekmiş yazıyodu

yani biosla 1066 mhz den 1333mhz geçiş yapabiliyoruz ha çok güzel bir haber
  • ama sadece p965 chipsetli asuslar kullanabilecek, diğer p965 chipsetli markalarda 1333Mhz desteklenmeyecekmiş.
  • Arkadaşlar gigabyte GA-965P DQ6 anakart bu işlemciyi destekler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minerwa20 -- 7 Aralık 2007; 15:03:33 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.