Optical Kablo Ne Ise Yarar, Kullanmam Hic.. Kullanincada :S
2 Cevap3674 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1153 Mesaj
7 Aralık 2007; 0:16:01 

merhabalar,

soru cok basit.. optical kablo neye yariyor..

Digital DTS li dvd ler oynatiyorum, arkalardan sesler eksik geliyo sanki,Transforemrs 720p dvd sini oynatiyorum 5+1 li, optical da arka ve center dan ses geliyor..
ama analogda butun filmerde herseyde cok guzel yerli yerinde calisiyor...

birisi bana guzelce anlatabilirmi kisa ve oz.. bu optical konusunu

tskler!

1341 Mesaj
7 Aralık 2007; 0:32:52 

Tam olarak bir bilgim yok ama uydu alıcısını ses sistemine bağlamak için optik kablo araştırırken bazılarında "dts" ibaresi vardı ve biraz daha pahalıydı.Belki optik kablolar stereo ve dts olarak 2 çeşittir.Yine de bilgisi olan biri açıklarsa daha iyi olur.

İmza yok

3834 Mesaj
7 Aralık 2007; 1:08:29 

optik yada elektriki digital bağlantıda ses kartına decode ettirirseniz sesi neden kayıp olduğu burada açıklanmış durmda. çevresel ses bozulması yaşamamak için bu bağlantıda ses kartının decoderini devre dışı bırakınız (tabi sadece filmlerde)
http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#10634368

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 7 Aralık 2007; 1:10:33 >

yaz boyunca senelik izin nedeniyle pek internete giremiyorum. mesaj atanlar cevap alamayabilir. kusura bakmasınlar.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Ses Sistemleri » PC Ses Sistemleri ve Ses Kartları » Optical Kablo Ne Ise Yarar, Kullanmam Hic.. Kullanincada :S
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.219

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat