Şimdi Ara

## ATi RV635XT ve DisplayPort Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ATi RV635XT ve DisplayPort Ortaya Çıktı ##

Performans segmentinde yer alan HD 3800 serisinden sonra AMD-ATi, 55nm üretim teknolojisini giriş ve orta segment çözümlerinde de kullanmaya hazırlanıyor. Bu konuda elimize ulaşan bilgileri daha önce yaptığımız haberlerimizde sizler ile paylaşmıştık. Bugün ise elimize ATi'nin 55nm üretim teknolojisine sahip EV635 gpu'sunu esas alan ve muhtemelen Radeon HD 3600 serisi olarak piyasaya sürülecek olan yeni ekran kartının bazı görüntüleri ve sahip olduğu DisplayPort desteğinin detayları ulaştı. DisplayPort, şu an kullanılmakta olan en gelişmiş görüntü ara birimi olan HDMI'a rakip olacak özellikleri ile dikkat çekici yeni bir ara birim. Tek kablo üzerinden yüksek bant genişliği ve çoklu monitör desteği verecek olan DisplayPort ara birimi AMD, Intel, NVIDIA, Samsung ve Dell gibi sektör lideri firmalar tarafından da desteklenmekte. Zaten görüntü de gördüğünüz üzere ATi'nin RV635 gpu'sunu esas alan mühendislik örneği ekran kartı hem HDMI hemde DisplayPort desteğine sahip olacak. Yani 2008'de piyasaya sürülecek pek çok yeni ekran kartı bağlantı çeşitliliği açısından son derece esnek olacaklar. Bu arada merak edenler için RV635XT gpu'sunu kullanan ekran kartının teknik detayları ile ilgili olarak daha önce verdiğimiz haberlerden öte yeni bir bilgi ise bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 6 Aralık 2007; 19:15:45 >

• fani cok kucuk
    ramler acikta
    demekki oyun performansi cok iyi olmayacak

ama ilginc bakalim belkide cok tutar
  • bildiğimiz 2400 pronun yeni hali bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkcu

bildiğimiz 2400 pronun yeni hali bence.

RV635XT, Radeon HD 2600XT'ye güç veren RV630XT'nin yerini alacak yeni özellikler ve 55nm ile desteklenmiş gpu olacak.

Radeon HD 2400'e güç veren RV610'un yerini ise RV620 alacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: turkcu

bildiğimiz 2400 pronun yeni hali bence.

RV635XT, Radeon HD 2600XT'ye güç veren RV630XT'nin yerini alacak yeni özellikler ve 55nm ile desteklenmiş gpu olacak.

Radeon HD 2400'e güç veren RV610'un yerini ise RV620 alacak.

kartın görünüşü açısından söylemiştim :)
  • Samsung bakalım ne zaman cıkıracak ilgili monitörleri portu sonunda bi kart üzerinde gördük
  • bu displayport ne ayak ben onu anlamadım
  • NEYSE Kİ BLU RAY HD DVD SORUNU GİBİ BİR ÇEKİŞME YOK HER KARTIN YADA MONİTÖRÜN ÜZERİNDE OLMASI OLASI BİR ARABİRİM KULLANICIYI YORMAYACAK BİR DURUM ÇOKLU MOİTÖR KULLANICILARININ İŞİNE OLDUKÇA YARAYACAKTIR YOKSA BENİM GİBİLERE HDMI YETERDE ARTAR BİLE
  • Haber için teşekkürler fx57. Artık display portlu özelleşmiş modellerle giriş seviye birçok kartla mevcut serileri güncelleyip tekrar piyasaya sürer firmalar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

Haber için teşekkürler fx57. Artık display portlu özelleşmiş modellerle giriş seviye birçok kartla mevcut serileri güncelleyip tekrar piyasaya sürer firmalar.

yani kendilerine yeni bir pazar daha buldular helşal olsun
  • Fan ve diğer malzemeler için yorum yapmak erken. Bu belli ki mühendislik örneği tadında bir kart. Ama displayport hadisesi ilginç. HDMI ile ilgili kesin bir telif melif bir şey ödüyorlardır. Yoksa HDMI dururken neden DisplayPort diye bir şey çıkarsınlar ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

fani cok kucuk
    ramler acikta
    demekki oyun performansi cok iyi olmayacak

ama ilginc bakalim belkide cok tutar

Zaten performans olarak orta segmentte olduğunu söylemiş yukarıda.

2600XT nin yerine geçeceği için 55 nm de birçok normal kullanıcılar için kabul edilebilir derecede oyun performansı sunan ama insanların evlerinde yeni alacakları HDMI ve Display portu olan TV lerine falan bağlayabilecekleri bir kart olacak.

Tahminimce fiyat olarak da 110$ a satarım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.