Şimdi Ara

WİNDOWS ŞİFRESİ LÜTFEN YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
4.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR MERHABA.ESKİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIMDA JPG RESİMLERİ WİNDOWSUN KENDİ SİSTEMİ İLE ŞİFRELEDİM.RESMİN ÜZERİNE SAĞ TIKLIYORUZ,ÖZELLİKLER,GELİŞMİŞ,VERİYİ KORUMAK İÇİN ŞİFRELE İLE YAPMIŞTIM.JPG RESİMLER HARİCİ DİSKİMDE İDİ.YENİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIMDA DENEDİM AMA AÇAMADIM.SONRADAN ÖĞRENDİM Kİ BU RESİMLERİ AÇMAK İÇİN ŞİFRELEDİĞİM İŞLETİM SİSTEMİ GEREKLİYMİŞ.ARKADAŞLAR İÇİNDE BİR DAHA ASLA BULAMAYACAĞIM RESİMLERİM VAR.BUNLARI MUTLAKA KURTARMAM LAZIM.YARDIMCI OLURSANIZ,ÇOK SEVİNİRİM.CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.İLGİLENEN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

• Cd den çaışan bir linux ile resimlerinizi kurtarabilirsiniz.

• eger linuxla kurtuluyorsa (tuti arkadasin dediginden yola cikarak)
    http://merlin.fit.vutbr.cz/mirrors/slax/SLAX-6.x/rc7/slax-6-128kb.iso
    indirirsin, 200mb.

yakinda konu hakkinda bi deneme yapacagim. :>
  • EFS ile şifrelenmiş bir dosya eger artık o user in private key i yoksa açılmaz geçmiş olsun .....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Akrep

EFS ile şifrelenmiş bir dosya eger artık o user in private key i yoksa açılmaz geçmiş olsun .....

o keyi backup lamanin bi yolu varmidir acep?
  • ARKADAŞLAR İNANIN DENEMEDİĞİM YOL KALMADI.EFS DATA RECOVERY İLE DENEDİM OLMADI,MİCROSOFTUN KENDİ SİTESİNDEN EFS İLE İLGİLİ YENİ KULLANICI ANAHTAR OLUŞTURMA YOLUNU DENEDİM BİR NETİCE ALAMADIM.DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
  • Deneyimi paylaştım fakat siz denemiyorsunuz bile ne diyeyim artık.
    Linux la açtığınızda user private key in hiç bir anlamı yok.
    O windows işletim sistemi için geçerli,linux için değil.

• ARKADAŞLAR MERHABA.DEDİĞİNİZ GİBİ LİNKTEN LİNUX'U İNDİRDİM.UYGULAMAYI NASIL YAPACAĞIM.BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜR EDERİM...
  • biraz inceledim durumunu, Mr.Akrep in dedigi gibi windows o dosyalar icin private key yaratiyor. "Yani ziple sifreli sakladigini ama sifrenin bitek window tarafindan bilinmesi gibi bisi."
    linux, winternals (en son surumune bakmadim) denemelerim netice vermedi haliyle.

konu ile ilgili zip sifresi bulan program gibi key bulan program bulursan haberimiz olsun.

simdiden gecmis olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuti

Deneyimi paylaştım fakat siz denemiyorsunuz bile ne diyeyim artık.
    Linux la açtığınızda user private key in hiç bir anlamı yok.
    O windows işletim sistemi için geçerli,linux için değil.

once bir deneyiniz, neticeyi kendi gozlerinizle goreceksiniz.
    (ben ntfs de denedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 7 Aralık 2007; 13:55:23 >
  • ARKADAŞLAR LİNUX'U CD'YE YAZDIRDIM.SİSTEMİ CD'DEN BAŞLATTIM.AMA RESİMLERİ YİNE AÇMADI,BU ŞEKİLDEDE.RESMİLER İÇİN LİNUX DA ÖZEL BİR İŞLEM YAPMAYA GEREK YOK SANIRIM.LİNUXDADA AÇILMADI MALESEF.FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM...
  • Valla bir arkadaşın dosyalarını linux ile kurtarmıştık.O Konuyu bulursam linkini vereceğim.
    Bir de alıntı bir çözüm önerisi var isterseniz deneyebilirsiniz.

"dostum bide şunu dene Bilgisayarımı aç Üstten Araçlar----->Klasör seçenekleri---->Görünüm ü seç ordan Basit Dosya paylaşımı kullan (önerilen) seçeneği seçili ise kaldır. daha sonra açamadığın yani masaüstü klasörüne sağ tuşla tıkla Güvenlik seçeneğini göreceksin. onu seç ordan gelişmiş i tıkla ordan Sahibi seçeneğini tıkla orda kendi oturum adını göreceksin onu seç ve en altta Nesnelerin ve alt sağlayıcıların sahipliğini değiştir seçeneğini seçili hale getir uygula ve tamam de vee artık dosyalarına ulaşabilirsin"

demiş meajı yazan arkadaş.

• TEKRAR MERHABA.DOSTUM AYNEN SÖYLEDİĞİN GİBİ YAPTIM.AMA YİNE OLMADI.RESİMLER KÜÇÜK RESİM HALİNDE GÖRÜNÜYOR.AMA ÇİFT TIKLADIĞIM ZAMAN AÇILMIYOR.ÖNİZLEME YOK DİYOR.SAHİBİ KISMINDA İKİ ADET KULLANICI ADI ÇIKIYOR.DENEDİM AMA OLMADI.İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.DENEYİMLERİNİZİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.SAYGILAR...
  • quote:

Konuyu buldum,bu da linki;
    http://www.bulamadim.net/thread.php?threadid=40418&hilight=%FEifreli+klas%F6r

asr konusunu internetten okudum, ghost yada acronisin yaptigi isi yapiyor. Zaten forumu acan arkadasin yedeginde olsa idi herhalde coktan kurmustu eski windowsunu. o yuzden asr cozumunden vazgecebililriz.

quote:

Orjinalden alıntı: Lancelot_Real

biraz inceledim durumunu, Mr.Akrep in dedigi gibi windows o dosyalar icin private key yaratiyor. "Yani ziple sifreli sakladigini ama sifrenin bitek window tarafindan bilinmesi gibi bisi."
    linux, winternals (en son surumune bakmadim) denemelerim netice vermedi haliyle.

konu ile ilgili zip sifresi bulan program gibi key bulan program bulursan haberimiz olsun.

simdiden gecmis olsun.

kendimi tekrar edeyim, bosuna linux denemissin, ben denedigimi yazmistim zaten.
    ayrica tuti nin verdigi linkteki arkadasta linux cd ile cozememis.
    belki akliniza gelir die soliyim, cdden acilan windowslarlada olmuyor.
    zaten tahmini sebebi yukarda yazdim.

ayrica tuti, dosyalari cdden bilgisayari acip kurtarmak bisi, sifrelenmis dosyalari kurtarmak baskabisi. omergunce arkadas resimdeki:
     WİNDOWS ŞİFRESİ LÜTFEN YARDIM

kutusunda "encrypt contents to secure data" yi secerek dosyalari sifreli saklamis.
    yani dosyalar hdye sifreli sekilde yaziliyor ve ancak sifrenin anahtari windowsta varsa aciliyor. (tabi dogru kullanici ile) Tabi yeniden windows kuruldugunda yeni windowsta anahtar olmadigindan dosya acilmiyor.

Bu sekilde dosyalari sifreli sakladigimizda anahtari ve acil bi durumda o anahtari kullanarak dosyalari acan bi programi da merak ediyorum halen. Eger bu ozelligi ilerde kullanilmasin gerekirse bole bi aparatin bi yerde yedek durmasi farz gibi duruyor.

ben halen bi sifre kirici programin bu isi cozebilecegine inaniyorum. Tabi belki sifreyi kirmak icin bi kac gun (hafta vsvs) calistirmakta gerekebillir. bole bi program varsa onuda umarim omergunce yada katilan baska bi arkadas sayesinde ogrenirim.

• MERHABA.TUTİ ARKADAŞIN VERDİĞİ LİNKTEN PEKBİRŞEY ANLAMADIM AÇIKÇASI.BİRAZ KARIŞIK.ARKADAŞLAR ÜNİVERSİTE GÜNLERİMDE ÇEKTİRDİĞİM BÜTÜN RESİMLER BURDA.KURTARAMASSAM BÜTÜN ANILAR GİDER:(İNANIN O KADAR ÖNEMLİKİ ANLATAMAM SİZE.BU İŞİ YAPACAK BİR BABAYİĞİT YOK MU?ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.SAYGILAR...
  • tavsiyelerimi oku, zaten tutinin dediklerinden biryere varman su ana kadar mumkun diil, belki ilerde iyi bi tavsiye verirse hepimiz faydalaniriz..
    sana en temiz tavsiyeyi Mr.Akrep ve ben verdim. gerisi senin isin cunku hd sende, denemeleri sen yapacaksin.
    eger vazgecersende o hdyi sakla, o dosyalari silme. gun gelir bi yontem bulunur. Benim icinde seninki gibi cokdegerli dosyalarimin oldugu bi hd uçmuştu. 1 sene sonra birazda şansın yardimi ile (tabi cozumu bulmustum ama parça yoktu) kurtarmıştım.
  • ARKADAŞLAR İLGİLENDİĞİNZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.DENEYİMLERİNİZİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.SAYGILAR...
  • quote:

pati saoLasın Linux işime yaradı. Fakat ben yine de şu disketten bi tane oLuşturmaLıyım. Her zaman Linux buLunduramam yanımda değiL mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuti
    quote:

pati saoLasın Linux işime yaradı. Fakat ben yine de şu disketten bi tane oLuşturmaLıyım. Her zaman Linux buLunduramam yanımda değiL mi

Cebrail ilk emir "oku":
    Yukardaki yaziyi dikkatli oku.
    quote:

Arica tuti, dosyalari cdden bilgisayari acip kurtarmak bisi, sifrelenmis dosyalari kurtarmak baskabisi...........
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.