Şimdi Ara

## Intel'den 270$'a Core 2 Quad 9300 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'den 270$'a Core 2 Quad 9300 ##

İşlemci devi Intel Ocak ayı ile birlikte 45nm üretim teknolojisine sahip çift ve dört çekirdekli pek çok yeni işlemcisini duyurmaya hazırlanıyor. Firmanın anons edeceği işlemciler arasında çift çekirdekli E serisi, dört çekirdekli Q serisi ve yine dört çekirdekli Extreme serisinin üyeleri bulunacak. Firmanın anons edeceği işlemciler arasında kuşkusuz bazı modeller son kullanıcı nezdinde daha da öne çıkacak. İşte o modellerden birinin de Core 2 Quad 9300 olması bekleniyor. 270$'lık fiyat etiketi ile muhtemelen şu an satılmakta olan Core 2 Quad 6600'ün yerini alacak 45nm üretim teknolojisine sahip dört çekirdekli işlemci, 2.5GHz'lik saat hızına ve 6MB'lık seviye 2 belleğe sahip olacak. LGA775 formundaki Q9300, 1333MHz FSB hızını desteklerken özellikle 45nm üretim teknolojisinin sağladığı bir avantaj olarak düşük güç tüketimi ve daha az ısınma özellikleri ile hız aşırtma severlerin de gözdesi olacak modellerden biri olabilir. Zira gelen bilgiler, 4 çekirdekli Q9300'ün kaliteli bir hava soğutma ile 4GHz gibi mevcut 4 çekirdekli işlemciler için yüksek sayılabilecek saat hızlarında günlük stabil olarak çalışabileceğini işaret ediyor.

• hocam şunu anladım ki, sen uyumuyosun

Açıkcası Q6600 almayı düşünüyordum ve Q9300 leri 350$ gibi verirler diye düşünmüştüm.Zira Phenomlardan daha iyi aşikar şu duruma göre.Ama bu fiyattan yanii TR fiyatı 300$ gibi olursa almaktan kaçmam.
  • Alacağım cpu 9300 değil bir üst modeli 9450 olacak.
    Q9300 2.5, Q9450 2.66Ghz. Ayrıca arada 2 katı cache farkı var.(biri 6 diğeri 12)
    Açıklanan satış rakamlarına göre bundan 50$ fazla olacak yani uygun sayılır.
    Bence kesinlikle bundan daha iyi bir seçim olur.
  • intel açıkçası c2d'lerden bu yana harika bir politika izliyor.. özellikle soket değiştirmemesi bence intel için en büyük avantajlardan biri!... sanırım artık amd'yi iyiden iyiye bitirecekler... amd için 2008 de karanlık geçecek gibi görünüyor
  • fiyat iyi 45 nm amdinin 2008 pazar payı yine gerileyecek gibi hadi hayırlısı
  • Dört çekirdekli 270$ civarı ise yeni çift çekirdekliler yine 200$ civarı olur bu iyi işte.Birde konu yanlış yere açılmış sanırım yoksa yanılıyormuyum?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadir_en

intel açıkçası c2d'lerden bu yana harika bir politika izliyor.. özellikle soket değiştirmemesi bence intel için en büyük avantajlardan biri!... sanırım artık amd'yi iyiden iyiye bitirecekler... amd için 2008 de karanlık geçecek gibi görünüyor

intel her cpu çıkardığında soket değiştirmese bile yeni bir anakart almak zorunda brakıyor insanı.
  • Cd2 lar bence amd nin belası oldu.
  • Orjinalden alıntı: Hirotaro

hocam şunu anladım ki, sen uyumuyosun

bencede acaba yapay beyin yapay zeka falanmı
  • eee soket değiştirmedi ama anakartını değiştircen fiyat yugun gözüküyor ama spider daha uygun gibi
    pheenom işlemci ati ekran kartı ve 790 chip set hiç fena olmaz bence
  • Konu yanlış yerde değilmi?Cpu bölümünde olması gerekmiyormuydu ?
  • muhteşemsin intel işte yeni cpum 'Core 2 Quad 9300' core 2 duo dan sonra açıldı inter
  • Fiyatı oldukça iyi, yine de arkadaşın da belirttiği gibi Q9450'i beklemekte fayda var.
  • intel işlemciler forumların Ekran Kartı topiklerine bile el attı
  • gaet güzel o zamana kadar e2140 yada ucuz bişi alıp idare etmek lazım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SHINOBI

quote:

Orjinalden alıntı: nadir_en

intel açıkçası c2d'lerden bu yana harika bir politika izliyor.. özellikle soket değiştirmemesi bence intel için en büyük avantajlardan biri!... sanırım artık amd'yi iyiden iyiye bitirecekler... amd için 2008 de karanlık geçecek gibi görünüyor

intel her cpu çıkardığında soket değiştirmese bile yeni bir anakart almak zorunda brakıyor insanı.

Asus P5B 965 çipset. En güncel işlemcilere destek veriyor. Kimi üreticiler de daha fazla satış yapmak için bu desteği vermiyor. Asus niye veriyor diyorsanız forumda en çok kullanılan anakart ve dğnyada da böyle. Yani satamam endişesi yok. 300$ lık ekran kartını 400$ üstüne etiketleyecek kadar güveniyor kendine ve şahit olduk ki insanlar bunları gene de alıyor.

Habere bir şey demiyorum artık sıkıldım valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 6 Aralık 2007; 22:49:51 >

• Fiyat Q6600 leri de hesaba katarsak gayet iyi. Anlaşılan Intel 4 çekirdekleri ciddi derecede yaygınlaştırmya kararlı.
  • işler iyi yonde gidior sanırım uygun fiata yuksek performans
  • Peki piyasaya ne zaman gelir raflarda ne zaman görürüz yeni sistem yoplamak üzereyim geçgelmiyecekse beklenebilir
  • Şimdi ben bu işlemciyi alıp 965 ds3 üme takamayacakmıyım. p5b'mi deiştirdiğime pişmandım zaten pişmanlığım dahada arttı.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.