Şimdi Ara

## Sparkle'dan 256MB Bellekli İki Yeni GeForce 8800GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sparkle'dan 256MB Bellekli İki Yeni GeForce 8800GT ##

Bellek miktarı 256MB'a düşürülen ve paralelinde daha uygun fiyatla sunulan GeForce 8800GT, üreticiler arasında da yaygınlşamaya devam ediyor. Son olarak Sparkle da 256MB bellekli iki yeni GeForce 8800GT modeli duyurdu. Firmanın yeni modellerinden biri standart diğeri ise pasif soğutma ile geliyor. Kullanılan soğutma üniteleri haricinde ortak özelliklere sahip olan ekran kartları, 600MHz gpu, 1500MHz shader ve 1400MHz bellek saat hzına sahipler. Özellikle bellek saat hızı dikkatini çekmiş olmalı. Zira 512MB GDDR3 bellekli modelde 1800MHz olan bellek saat hızı, 256MB GDDR3 bellekli modelde 1400MHz'e düşürülmüş durumda. Modellerden biri Nvidia'nın standart soğutma çözümünü kullanırken diğeriyse CoolPipe 3 adı verile ısı iletim temelli pasif soğutma teknolojisini kullanıyor. Alüminyumdan hazırlanan pasif soğutma bloğu 3 adet Bakır tabanlı ısı aktarım borusu ile desteklenmiş durumda. Yıl sonundan önce piyasaya giriş yapması beklenen kartların cazip fiyatlar ile sunulacağı ifade ediliyor.

## Sparkle'dan 256MB Bellekli İki Yeni GeForce 8800GT ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Aralık 2007; 20:12:47 >

• bellek hızlarını duşurulmesi uzucu
  • Pasif soğutma estetik açıdan dikkat çekici. Performansını çok merak ediyorum.
  • bu durumda bellekler 1400,e düşünce bandwdth değerleri 57.6 dan 44.8,e düşüyor
  • Eğer bu kart HD3850 aynı fiyata gelirse kesin bunu alırım:)
  • Evet bundaki bu hızlardaki düşüş fiyatının aşağıya çekileceği anlamına geliyor galiba.
  • İyi bir gpuya o kadar küçük bir bellek
  • Millet crysis oynayabilmek için türlü türlü senaryolar üretiyor kafasında,
    Nvidia da tutmuş bellekleri kısıyo, bu adamlar şaşırmış yahu...
  • Kartın fiyatını düşürcez diye hiç etcekler güzelim kartı.Yazık yazık bu para hırsı firmaları ne kadar alçaltıyor.Haber için teşekkürler FX57...
  • FX57 daha cok hayır yapmak istiyorsan fiyatınıda söyle
  • 8800GT rAm in 512 den 256 MB a düşmesi,oyun performansı açısından en çok hangi oyunları etkiler?
    örneğin duydugum kadarı ile quake4 de ram miktarı chipset cok iyi bile olsa darbogaz olabiliyormus.
    veya yüksek çözünürlükte oynamak, detailler hig ayarda oynamaktan daha mı cok RAM gereksinimi duyar?
    1600*1024 çözünürlükte 22" lcd olan oyuncular, ucuz olacak diye 256ram 8800 GT yerine muhakkak 512 mi tercih etmeliler?
    teşekkürler..
  • bu saatten sonra 256 mb kesinlikle ölü yatırım...ilerleyen aylarda satarken zararınız daha çok olacaktır..şu anki kuvvetli gpu lar için 256 mb yeterli değil..512 mb şart oldu..biraz daha ucuza alim derken bazı oyunlarda problem yaşayabilirsiniz..bence 512mb ideal..crysis gibi dehşet bellek isteyen oyunlar artacaktır..cod4 de mesela çok fark ediyor..bence biraz daha paraya kıyıp 512 lik alın derim..sonra yaza doğru 2. elden alırım kartlarınızı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: gimmeluck

8800GT rAm in 512 den 256 MB a düşmesi,oyun performansı açısından en çok hangi oyunları etkiler?
    örneğin duydugum kadarı ile quake4 de ram miktarı chipset cok iyi bile olsa darbogaz olabiliyormus.
    veya yüksek çözünürlükte oynamak, detailler hig ayarda oynamaktan daha mı cok RAM gereksinimi duyar?
    1600*1024 çözünürlükte 22" lcd olan oyuncular, ucuz olacak diye 256ram 8800 GT yerine muhakkak 512 mi tercih etmeliler?
    teşekkürler..

quote:

Orjinalden alıntı: bonser24

bu saatten sonra 256 mb kesinlikle ölü yatırım...ilerleyen aylarda satarken zararınız daha çok olacaktır..şu anki kuvvetli gpu lar için 256 mb yeterli değil..512 mb şart oldu..biraz daha ucuza alim derken bazı oyunlarda problem yaşayabilirsiniz..bence 512mb ideal..crysis gibi dehşet bellek isteyen oyunlar artacaktır..cod4 de mesela çok fark ediyor..bence biraz daha paraya kıyıp 512 lik alın derim..sonra yaza doğru 2. elden alırım kartlarınızı..

arkadaslar söyledikleriniz tamamen kartın fiyatı ile alakalı bir durum dolayısı ile sağlıklı yorum yapmak zor 256 mb lık 8800GT nin performanslarına baktınız mı hiç ? Sanırım bakmadınız yada baktıysanız aceleden gectiniz 512 mb ile aralarında cok fazla bir fark yok ve tecrübelerime dayanarak su an crysis de dahil 1280*1024 detaylarda ( 17 ve 19 " lcd ve 17" crt ) gayet yeterli performansı sağlayacaktır GPU yeterince güclü bellek miktarı su ana kadar bir cok oyunda 512 mb sınırına gelmiyor bu çözünürlüklerde yüksek çözünürlüklerde ise dolayısı ile pixel büyüdükce artan resim kalitesi ve boyutu düsük kartlı ekran kartları icin yeterli olmayabilir ama bu dediğim 1680 ve üstü görüntüler için o da her oyun da değil crysis gibi detayları cok olan oyunlar yüksek belleğe ihtiyac duyuyorlar...

• bence yüksek bellek ihtiyacı çok yüksek çözünürlüklerde gerekli.
    Örneğin Ben Asus x1900xt 256 mb ile crysisi 1280x1024 çözünürlükle ve high detaylarla sorunsuzca oynayabiliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cihantopuz

bence yüksek bellek ihtiyacı çok yüksek çözünürlüklerde gerekli.
    Örneğin Ben Asus x1900xt 256 mb ile crysisi 1280x1024 çözünürlükle ve high detaylarla sorunsuzca oynayabiliyorum.

Ben 512 mb x1900xtx ile oynıyamıyordum o iş nasıl oluyor oynamak 10-15 fps almak değil sürekli 20 üzerinde kalmak ki benim eski kartım her şey high da bu mümkün değildi zaten o çözünürlükte akıcı oynatabilenler nvidia 8800 ve ati 2900 ve 3870
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

quote:

Orjinalden alıntı: cihantopuz

bence yüksek bellek ihtiyacı çok yüksek çözünürlüklerde gerekli.

Ben 512 mb x1900xtx ile oynıyamıyordum o iş nasıl oluyor oynamak 10-15 fps almak değil sürekli 20 üzerinde kalmak ki benim eski kartım her şey high da bu mümkün değildi zaten o çözünürlükte akıcı oynatabilenler nvidia 8800 ve ati 2900 ve 3870

sistemimi sistem panelinden görebilirsin a a kapalı bunu da belirteyim açınca renkler karışıyor. ama açmadan HERŞEY HİGH sorunsuzca ve en kalabalık ve patlamalı sahneler dahil hiç takılma ve yavaşlama olmadan oynayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halepce -- 4 Aralık 2007; 21:16:51 >

• Arkadaşlar 8800GT 256MB ile 512MB arasındaki farkları gösteren birkaç test yayınlandı forumda. Yorum yapmadan önce bunlara bir göz atın lütfen...

256MB 8800gt 512MB HD 3870'e karşı...

Ayrıca Sparkle 8800GT 256MB lık modeller 1400MHz ram ile gelebilir ki, bu durum sadece Sparkle ı bağlar.
    Tüm üreticilerin 1400MHz DDR3 üretecekleri anlamına gelmiyor.
    Mesela bu forumda daha önce haberi yapılan LEADTEK PX8800GT 256MB ekran kartının özelliklerini kimsenin hatırlamaması biraz üzücü bir durum...

WinFast PX8800 GT 256MB Özellikleri :
    Model PX8800 GT 256MB
    Graphic Bus PCI-Express
    GPU NVIDIA® GeForce® 8800 GT
    GPU/Memory Clock 600/1800 MHz
    Memory Size 256MB GDDR3
    Memory Interface 256bit
    RAMDACs 400MHz
    Stream Processors 112
    DirectX® Support DirectX® 10.0 Shader Model 4.0
    Bundled Game Neverwinter Nights 2
    Output Dual Dual-Link DVI, HDTV

İşin özü Sparkle 8800GT 256MB lar kırpılmış versiyonlar.
    Leadtek neden kırpmamış acaba merak ettim.
    Yoksa "ucuz yapayım anlamayanlara nasıl olsa satarım" düşüncesi mi....
    Kendini kanıtlamış markalar dışındakilerden uzak durmakta fayda olduğu bir kez daha kendini göstermiştir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadowdeath -- 4 Aralık 2007; 21:33:56 >

• ben yine de daha net cevaplar için sorumu yineliyim :)

yüksek çözünürlükte oynamak, detaylar high ayarlarda oynamaktan daha mı cok RAM gereksinimi duyar?
    demek istediğim;
    1600*1024 çözünürlükte 22" lcd olan oyuncular, ucuz olacak diye 256ram 8800 GT yerine kesinlikle 512 mi tercih etmeliler?
    teşekkürler..
  • Tamam iyi güzelde fiyatları ne civarda olacak ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: HeLLgaTe
    Tamam iyi güzelde fiyatları ne civarda olacak ki?

Yurt dışında 8800gt 256mb model duyrulurken 179-199$ aralığında olacağı belirtilmişti...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.