Şimdi Ara

## Nvidia'nın 3'lü SLI Teknolojisi Ocak Ayında ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia'nın 3'lü SLI Teknolojisi Ocak Ayında ##

Nvidia'nın bir süredir üzerinde çalıştığı 3 ekran kartının aynı anda kullanıma olanak tanıyan geliştirilmiş SLI teknolojisi Triple-SLI için yeni bilgiler ortaya çıktı. AMD-ATi'nin Quad-Crossfire teknolojiisne rakip olarak geliştirilen ve tek karta göre yaklaşık 2.5 kat daha fazla performans vereceği iddialı Triple-SLI teknolojisi Aralık ayının ikinci yarısı itibariyle hazır olacak ve mugtemelen bazı test sonuçları yayınlanacak fakat yeni teknolojinin gerçek anlamda piyasaya girmesi ise Ocak ayını bulacak. Zira Las Vegas'da yapılacak Tüketici Elektroniği Fuarı CES ile birikte firmanın bazı partnerlerinn Triple-SLI demosu yapmaları da beklenebilir. Özellikle 2,650x1,600 ve daha yüksek çözünürlüklerde faydasını gösterebilen Nvidia'nın Triple-SLI teknolojisi için hem anakar hemde ekran kartı cephesinde uygun donanımlara ihtiyacını olacak ki anakart konusunda nForce 680i SLI / nForce 780i SLI yonga setini kullanan bir anakart, ekran kartı cephesinde ise GeForce 8800 Ultra, GTX ve GeForce 8800GTS 640MB modellerine gereksinim duyulmakta. Ek olarak belirtelim Nvidia'nın piyasaya sürdüğü GeForce 8800GT'nin yanı sıra piyasaya süreceği GeForce 8800GTS ve D8E ise Triple-SLI desteğine sahip değiller.

• ''Ek olarak belirtelim Nvidia'nın piyasaya sürdüğü GeForce 8800GT'nin yanı sıra piyasaya süreceği GeForce 8800GTS ve D8E ise Triple-SLI desteğine sahip değiller.''

e ne gereği vardı o zaman Triple-SLI' ın.(en azından şimdilik)
    Tek bir anlam çıkarıyorum ben bu haberden oda 8800 Ultra, GTX ve GTS 640MB'ın
    hali hazırdaki stoklarını eritmek, yada diğer bir deyişle(kaba tabirle) soyu tükenmekte olan
    g80 leri 3' er 3' er triple modda kullanıcıya itelemek.
    Oldu şekerim başka derdin?
  • sanki oyunlar 2 lisini destekliyormus gibi birde 3 lusunu cikaracaklar.
  • tmm iyi hoşta buna kimsenin para vereceğini sanmıyorum ben... 8800 gt 3 sli yapsam daha ucuza gelir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DKaya

sanki oyunlar 2 lisini destekliyormus gibi birde 3 lusunu cikaracaklar.

Yeni bişey yapmış olmak için bişey yapıyorlar işte.Boş bişey ama yeni ya yaptık işte.3 lü kartları alsınlar ve pc lerine taksınlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kont_andre

quote:

Yeni bişey yapmış olmak için bişey yapıyorlar işte.Boş bişey ama yeni ya yaptık işte.3 lü kartları alsınlar ve pc lerine taksınlar.

pc lerine taksınlar ve artık kalorifer soba falan kullanmasınılar.. çünkü bunlar evi tek başına ısıtır zaten...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sucveceza

tmm iyi hoşta buna kimsenin para vereceğini sanmıyorum ben... 8800 gt 3 sli yapsam daha ucuza gelir...

haberi okumadınız galiba G92 GT ve GTS ler triple sli desteklemiyor...

quote:

ya hadi tmm 2 tanesi oyunlarda coık fazla başarım göstermiyor genelde max. %50 ve aşağısı onu anladık 3 lüsünüde anladık o daha iyi olabilir..

e be kardes bu saatten sonra kim ultra triple sli yada GTX ultra sli yapar hem lanse et GTX in sonu geliyor, GTS G80 lerin sonu geliyor diye sonra GT ile G92 GTS e triple sli desteği verme, eee ne olacak ultra alıp triple sli yapacağız hey Allah'ım ya ne akıllı üreticiler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiDNiGhTKiSs -- 4 Aralık 2007; 8:22:45 >

• Bunlar gösteriş için hız ve puan rekorları kırmak için yapılmış donanımlar! Bu sitemi parası bol ve yada ne olduğunu düşünmeyen kişiler tarafından kullanılır.
  • Bu ortadaki ve en akradaki ekren kartları havayı o ufacık boşluktan nasıl çekiyor ve serin hava yerine baya sıcak havayı çektiği muhtemel :( yok bunlar pahalı çözümler olması gereken cpu gibi tek işlemci üzerinde 2-4 çekirdek ...
  • Bu 3lü SLI ların oyun haricinde başka kullanıldığı alanlar varmı? Bence oyun içinse hiç gerek yok
  • Bunu aldık diyelim. bize yeni de bir güç kaynağı gerekmeyecek mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bestercan

Bu 3lü SLI ların oyun haricinde başka kullanıldığı alanlar varmı? Bence oyun içinse hiç gerek yok

oyun için bile desteği yok sadece 3dmark06 için
  • Nvidia gayet hızlı gidiyor ati biraz yavaş kalıyor gibi.

## Nvidia'nın 3'lü SLI Teknolojisi Ocak Ayında ##
  • 5 lisini bekliyorum... 3 tane yetmez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: @shle

''Ek olarak belirtelim Nvidia'nın piyasaya sürdüğü GeForce 8800GT'nin yanı sıra piyasaya süreceği GeForce 8800GTS ve D8E ise Triple-SLI desteğine sahip değiller.''

offf ya 3lü desteklemiyorlar. Beklemeye devam
  • 8800gtx ciler için çok iyi bi haber!!!!
  • bu ne böle
  • ne kadar abuk yorumlar var...
    bilgisayar dünyasında grafik kartını sadece oyun oynamak isteyenler alır kullanır öylemi ?
    Biraz daha mantık lütfen azcık
  • quote:

Orjinalden alıntı: mecay2222

ne kadar abuk yorumlar var...
    bilgisayar dünyasında grafik kartını sadece oyun oynamak isteyenler alır kullanır öylemi ?

Nedir hocam olay kim alıp kullanır açıklarmısın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mecay2222

ne kadar abuk yorumlar var...

Dostum ya oyun yada grafik tasarım için ekran kartı alınır.Grafik tasarım için özel quadro serisi ekran karları olduğuna göre burada sözü geçen gtx ve ultra kartlar sence oyundan başka neiçin kullanılacak?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.