Şimdi Ara

Activision ve Vivendi Games, Activision Blizzard olarak birleşiyor!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Activision yaptığı açıklama ile Vivendi Games'le 18.9 milyar dolar karşılığında birleşeceklerini duyurdu. 2008 yılının ilk yarısında olması planlanan birleşme sonucunda oluşacak yeni oyun firmasının adı ise Activision Blizzard (Vivendi Games'in sahip olduğu en çok para kazandıran firma) olarak belirlendi. Bu açıklamaya göre Vivendi Games, Activision Blizzard adında Activision'ın altında çalışan bir firma konumuna düşmüş olacak. Vivendi Games'in sahip olduğu Sierra'ya ise ne olacağı henüz belli değil.

Tüm bunların yanında bu birleşmenin ardından 12 firmayı bünyesinde barındıran Activision yaptığı açıklama ile Guitar Hero IV, Call of Duty 5, James Bond, yeni Tony Hawk oyunu ve yeni Marvel oyunlarının yolda olduğunu bildirdi.

Güncelleme:

Activision Blizzard'ın resmi olarak duyurulduğu basın toplantısından sevindirici bir diğer açıklama ise Guitar Hero ve Call of Duty gibi oyunların her sene ya da seneye yakın sürede yenilenebileceğini açıklamasıydı.

trgamer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 6 Aralık 2007; 23:08:34 >

• Az önce bende okudum süper bir haber crytek firmasıda aralarına katılsa tam süper olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: er38

Az önce bende okudum süper bir haber crytek firmasıda aralarına katılsa tam süper olacak

• Güzel haber. Biride şu eski rpg firmalarını birleştirse bari
  • Eski rpg firmaları mı kaldı be dostum. Black isle gitmiş, diğerlerine sen rpg firması mı diyorsun?

İki şirketin birleşme kararını alması yerine ortak yeni bir şirket kurmaları çok daha iyi oldu. Çünkü bir şirket diğer şirketi satın alıyorsa(Gerçi bu iki oyun firması da birbirini alabilecek kadar güçlü değil) genelde iki farklı oyun firmasından daha verimli oyunlar çıkarken, birleştikten sonra tek çatı altında satın alanın borusu ötecek şekilde oyun çıkartıyorlar.

Ne olursa olsun EA artık koptu. Yakalayabilene aşk olsun. Zamanında NBA, Fifa ve Nfs serisi oyunlarının ilklerini çıkartırdı yalnızca. EA yalnızca normal bir oyun firmasıydı. Hey gidi günler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fifo

Güzel haber. Biride şu eski rpg firmalarını birleştirse bari

Square ile Bethesda Ubisoft'la birleşse mesela...
  • Çok daha güzeL oyunLar bizLeri bekLior yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

Çok daha güzeL oyunLar bizLeri bekLior yani

eveet
  • Bu şirketten neler çıkar bilemiyorum artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.