Şimdi Ara

## GeForce 8800GTX ve 8800GTS 640'ın Ömrü Ocak'ta Doluyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
4.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 8800GTX ve 8800GTS 640'ın Ömrü Ocak'ta Doluyor ##

GeForce 8800GTS serisinin yerine konumlandırdığı G92 tabanlı GeForce 8800GT modelinden sonra 11 Aralık'ta lanse edeceği ve GeForce 8800GTX modelinin yerine konumlandıracağı G92 tabanlı GeForce 8800GTS'in de raflara girmesi ile birlikte gözden iyice düşecek olan G80 temelli GeForce 8800GTX ve 8800GTS 640'ın ömrü önüzmüdeki Ocak ayının sonua doğru doluyor. GeForce 8800GT modelini bir kenara bırakırsak eğer ulatığı satış rakamlarının yanı sıra yeni nesil ilk ekran kartı olması ve sektör dahilinde yarattığı etki itibariyle GeForce 8800GTX modeli Nvidia'nın ilk GeForce 256 modelinden bu yana hazırladığı en başarılı ekran kartı veya kartlarından biri olarak hatırlanacak. Ocak sonu gibi hayatları sona erecek olan GeForce 8800GTX ve 8800GTS 640'ın yerine Nvidia son bir hamle ile G92 temelli ve muhtemelen çift grafik işlemcili D8E kod adlı yeni modelini duyuracak ki zaten Şubat ayının sonuna doğru da firmanın yeni nesil GeForce 9 serisi anons edilecek gibi gözüküyor.

• demekki Ultra koltuğunu korumaya devam edecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: mecay2222

demekki Ultra koltuğunu korumaya devam edecek

onunkinede az kaldı
  • GeForce 9 da şubat ayında cıkması iyi sabırsızlıkla bekliyorum.
  • nvida bir efsaneyi mezara gömüyor vaybe
  • forever 320 GTS
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

nvida bir efsaneyi mezara gömüyor vaybe

Aynen
  • Bunlar hergün bir ekran kartı doğurursa
    tabiki eskileri gömecekler...
  • Nasıl bilirdiniz?
  • onlarin omru zaten 8800gt nin cikmasi ile dolmustu
  • Kartlar ilk çıktığında genel bir kanı olarak Nvidia'nın erken davrandığı düşünülüyordu. DX10 oyunların henüz yaygınlaşmaması nedeniyle kartı almanın mantıksız olacağı görüşü hakimde ve herkes AMD-ATI'nin çıkartacağı R600'ü bekliyordu. Ama R600'ün gecikmesi Nvidia'nın işinde yaradı ve 8800GTX'in DX9'da da çok iyi performans vermesi bu kartı başarılı kartlardan biri yaptı. Açıkçası DX9'dan DX10'a geçiş döneminde Nvidia, AMD-ATI'ye karşı önemli bir avantaj yakaladı. Bakalım AMD-ATI f/p konusunda başarılı ürünler çıkartarak avantajı yine eline alabilecek mi?
  • ATI fiyat performans konusunda yine başarılı bence ki HD 3850 tam orta seviye bir kart hatta ortanın üzerinde sayılabilir. GeForce 8800GTX çok fazla satış yaptı mı bilemem ama fiyat indirimine gidip bu kartı ucuza satsalardı ATI gerçekten zorlanırdı. Şimdi ATI önde sayılır. Desteklediği teknolojiler ve getirileri ile bir adım önde ve yine bir kaç başarılı model çıkartırsa DX10 mevzusunda nVidia'nın ATI'a yaptığını ATI nVidia'ya yapabilir.Zira nVidia 10.1 desteğini biraz geç verecek (ATI kadar değil tabii). ATI dikkatli olursa güzel bir satış yakalar.

Şahsen ben HD 3850 almayı düşünüyorum. Hem kendi sistemime göre gayet iyi bir kart olacak hem de ileriye dönük bir seçim yapmış olacağım.
  • Yapmayın yaw, ağlatacaksınız şimdi beni
  • quote:

Orjinalden alıntı: AndryTR

ATI fiyat performans konusunda yine başarılı bence ki HD 3850 tam orta seviye bir kart hatta ortanın üzerinde sayılabilir. GeForce 8800GTX çok fazla satış yaptı mı bilemem ama fiyat indirimine gidip bu kartı ucuza satsalardı ATI gerçekten zorlanırdı. Şimdi ATI önde sayılır. Desteklediği teknolojiler ve getirileri ile bir adım önde ve yine bir kaç başarılı model çıkartırsa DX10 mevzusunda nVidia'nın ATI'a yaptığını ATI nVidia'ya yapabilir.Zira nVidia 10.1 desteğini biraz geç verecek (ATI kadar değil tabii). ATI dikkatli olursa güzel bir satış yakalar.

Şahsen ben HD 3850 almayı düşünüyorum. Hem kendi sistemime göre gayet iyi bir kart olacak hem de ileriye dönük bir seçim yapmış olacağım.

Evet HD3850 orta seviye kart için gayet uygun. Bence Nvidia 8800GTX'den beklediğini fazlasıyla aldı. Almasaydı, oldukça yakın performans veren 8800GT'yi çıkartıp GTX'in yarı fiyatından satmazdı. Bu durumda kimse GT yerine GTX almaz. Onun için belli ki artık GTX satışı beklemiyorlar.
    Bana göre ekran kartları arasındaki rekabet biraz da oyun üreticilerine bağlı. Örneğin ATI şu an DX10.1 ve SM4.1 ile önde gözüküyor ancak oyunlarda bu teknolojiler kullanılmaz veya gözle görülür bir fark olmassa bu teknolojiler pek belirleyici olmaz.

• nvidia atınin hd3850 ve hd3870 ile zor dönemler geçiriyor fakat 9 serisini beklenmedik bir atakla müşterilerini kendine çekmeyi başaracakları kanısındayım
  • Ekran kartı piyasası o kadar hareketli ki kendinden eski modellere göre ciddi performanslı olan eski 8800 serisi bile 1 yılda ne hala geldi. Yeni ekran kartı alacaklara hayırlı olsun ne diyelim.
  • arkadaşlar bundan en zararlı son kullanıcı olacaktır.piyasadaki bu kartları çekerlerse eğer yerlerine gelecek kartlar daha pahalı olacaktır.nv çok güzel kazıklayacak desenize.
  • Ben yanmayımda kimler yansın be 2007 martta 8800 gts 640 a 812 ytl bayıldım hemde bayi geliş fiyatıydı offf offff artık ucuzlarsa aynısından bi tane daha alır sli yaparım :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

Ekran kartı piyasası o kadar hareketli ki kendinden eski modellere göre ciddi performanslı olan eski 8800 serisi bile 1 yılda ne hala geldi. Yeni ekran kartı alacaklara hayırlı olsun ne diyelim.

Evet haklısın. O yüzden "en iyisi olsun, 5 yıl idare etsin" dönemi artık bitti. En iyi sistemin bile ömrü artık en fazla 1 - 1,5 sene.
    O yüzden uygun fiyatlı orta seviye f/p kartları almak ve piyasayı çok yakından takip etmek artık farz oldu
  • INTEL Q6700
    ASUS ASUS Maximus Formula X38 DDR2 1066Mhz 1600FSB
    2*1GB DDR 2 800MHz OCZ nVIDIA SLI-READY (elımde war)
    22 SAMSUNG 2232BW TFT LCD SİYAH
    HIS 2*512MB ATI Radeon HD3870
    seagate 250 gb ürün kodu:st3250410as
    Cooler Master STC-T01 Siyah Kasa
    SilverStone Decathlon 850W PSU

bole bısey dusunuyrm ama su ekran kartıı geçiş donemı yuzunde adım adım atamıyrm bıde sorun olan su pesın alıcam hepsını ! cf yoksa slı mı ardayım ıste
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.