Şimdi Ara

## G92 Tabanlı GeForce 8800GTS 512'nin Güç Tüketim Değerleri ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
5.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## G92 Tabanlı GeForce 8800GTS 512'nin Güç Tüketim Değerleri ##

90nm üretim teknolojisine sahip G80 gpu'sundan 65nm üretim teknolojisine sahip olan G92 gpu'suna transfer olan yeni GeForce 8800GTS'in güç tüketim değerleri ile ilgili de çeşitli test sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Geliştirilmiş üretim teknolojisinin yanı sıra bellek bant genişliği de düşürülen ama paralel işlem birimi arttırılan ve dahili video işlem ünitesi iyileştirilen GeForce 8800GTS bakalım yerine geçtiği G80 tabanlı GeForce 8800GTS ve aynı gpu'yu* paylaştığı GeForce 8800GT karşısında güç tüketim değerleri anlamında neler yapabiliyor birlikte bakalım.

Expreview tarafından yapılan G92 tabanlı yeni GeForce 8800GTS'in güç tüketim değerlerine yönelik ölçümler sırasında kullanılan test sistemi; Intel Core 2 Duo E6850 (333MHzX9 Dual core), Foxconn MARS, Apack NV120 + Artic-Cooling 12CM kasa fanı Seaagate 7200.10 160G, Windows Vista 32bit.

## G92 Tabanlı GeForce 8800GTS 512'nin Güç Tüketim Değerleri ##

* GeForce 8800GT ve GeForce 8800GTS, 65nm üretim teknolojisine sahip G92 kod adlı Nvidia'nın en yeni grafik işlemcisini kullanıyorlar. Fakat G92 tabanlı GeForce 8800GTS, 8800GT'nin saihp olduğu 112 adet paralel işlem biriminin aksine 128 adet paralel işlem birimi ile ve daha yüksek gpu saat hızı ile geldiğini de hatırlatalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 2 Aralık 2007; 10:32:26 >

• sanırım 65nm ile üretilenler çıktıktan sonra 90 lıklarda kayda değer fiyat indirimleri olur buda bize yarar
  • eski gts ye göre daha az güç tüketimi var.ama gt ye oranla fazla.performans testi yokmu tweaktownın dışında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snakef1 -- 2 Aralık 2007; 10:48:28 >
  • 8800gt güç tüketiminde tam benlik alacam ve 300w asussa takacam ölümle dans edecem
  • Bence güzel değerler yani psu yu değiştirmeye gerek yok.
  • Bence de güzel değerler.

500W-600W PSU hala ideal. (1200W çıktığını düşünerek söylüyorum)

Fakat CF3850 280W istiyor. 500W yetmeyecektir. CF olayı benim için biter. :S

Düzeltme: CF 3850 ye 280W demişim fakat az önce testlerden gördüğüm kadarıyla güç tüketimi 140*2 şeklinde olmuyor. Büyük ihtimalle 200W civarı güç ihtiyacı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Sojo- -- 2 Aralık 2007; 12:04:39 >
  • Bence 3870 çok daha iyi sistem boşta iken çok makul güç harcıyor. Sürekli oyun oynanmıyor malum bunun down loadı var uploadı var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkercom

Bence 3870 çok daha iyi sistem boşta iken çok makul güç harcıyor. Sürekli oyun oynanmıyor malum bunun down loadı var uploadı var

torrentçi seni
  • evet banada 3870 daha mantıklı geldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: -Sojo-

Bence de güzel değerler.

500W-600W PSU hala ideal. (1200W çıktığını düşünerek söylüyorum)

Fakat CF3850 280W istiyor. 500W yetmeyecektir. CF olayı benim için biter. :S

Düzeltme: CF 3850 ye 280W demişim fakat az önce testlerden gördüğüm kadarıyla güç tüketimi 140*2 şeklinde olmuyor. Büyük ihtimalle 200W civarı güç ihtiyacı olacaktır.

ama testte tüm sistem diyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zalman_1

evet banada 3870 daha mantıklı geldi

eee oyunlar filmler nereden geliyor zannediyorsunuz.
    Ayrıca sürekli oyun oynayan adam için bile 3870 yine iyi. Ben sistemi 7/24 açık bırakıyorum.
  • Tam anlamadim butun sistem bilesenleri mi bu kadar guc cekiyor?
    cpu+anakart+ram+hdd+vga
  • quote:

Orjinalden alıntı: inferno

Tam anlamadim butun sistem bilesenleri mi bu kadar guc cekiyor?
    cpu+anakart+ram+hdd+vga

Evet tamamı bu kadar güç çekiyor. Ama nedense herkes birbirine 700-1000 wattlık güç kaynağı öneriyor. Örneğin HP Pavilion Core Quad bilgisayarın içinoen 300 wattlık bir güç kaynağı çıktı. Bazı şeyleri abartmayı seviyoruz. Benim diyen sistem çift ekran kartı ya da cpu olmadan 500 wattı hayatta aşamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: veleciraptor

quote:

Orjinalden alıntı: inferno

Tam anlamadim butun sistem bilesenleri mi bu kadar guc cekiyor?
    cpu+anakart+ram+hdd+vga

Evet tamamı bu kadar güç çekiyor. Ama nedense herkes birbirine 700-1000 wattlık güç kaynağı öneriyor. Örneğin HP Pavilion Core Quad bilgisayarın içinoen 300 wattlık bir güç kaynağı çıktı. Bazı şeyleri abartmayı seviyoruz. Benim diyen sistem çift ekran kartı ya da cpu olmadan 500 wattı hayatta aşamaz

Kafadan atmasak iyi olcak, üstteki değerler sadece ekran kartlarının harcadığı değerler, yoksa niye 300-350Wattlık PSUlar sınırda olsun 200Wattlık bir PSU yeterdi o zaman. Herkese aynı PSU değerleri yetermi belli olmaz işte orası, ben 6 HDD + 3 DVD-RW kullanıyorumdur, sen 1 HDD + 1 DVD-RW kullanıyorsundur, ama geriye kalan tüm sistem bileşenleri aynı bile olsa birine yeterken diğerine yetmeyecektir.
    İnanmayanlar olursada buradan diğer sistem bileşenlerinin sadece tek başına çektikleri güçleri hesaplayınca görürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 2 Aralık 2007; 13:52:24 >
  • Nasıl bütün sistem

8600GTS lik sistem 120W lık PSU ile çalışır diyorsunuz yani.
  • bunlar sadece kartlarin cektikleri
    nerde kaldi performans testleri
  • yani sli yapmak için e6600 işlemci 2-3gb ram ile ortalama kaç watt psu gerekir ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

bunlar sadece kartlarin cektikleri
    nerde kaldi performans testleri

hayır sadece kartların çektiği değil bütün sistemin çektiği güç.başlıkta yazıyor zaten power consumption(TOTAL SYSTEM)
  • başlıkta neden total system yazmış anlayamadım, 3850 li bir sistem için 140 watt load değeri var,
    60 watt da benden olsun, 200 watt psu vereyim onlara da alsınlar sistemi ellerine

dalga mı geçiyorlar adam mı seçiyorlar
  • Orada Total System yazıyor görmüyormusunuz PSU manyakları...
    Siz gidip 800W-1000W PSU lar almaya devam edin...
    SLI olmadıkça 350W gerçek gücü olan kaliteli bir güç kaynağıyla 8800GTS yi bile sorunsuz kullanabilirsin..
    nVIDIA 8800GT nin maximum çektiği gücü 100W olarak açıklamıştı..Ful yükte iken sadece kartın çektiği güç...
    8800GTS yi bilmiyorum biraz daha fazladır belki 110-120W kadar...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.