Şimdi Ara

Sony DAV-DZ231 nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sistemi almaya karar verdim, sizce artıları ve eksileri nelerdir? Birde bu sistemin bas-tiz ayarı var mı?

• yok mu hiç dz230 yada 231 kullanan...
  • merhaba arkadaşım,ben bu sistemi yeni aldım makinayı az çok kurcaladım.pek fazla zamanım olmadıgından 2 defa film izleyebildim.incelemelerim sonucunda şuana kadar eksi bi yön bulamadım belki ilerde daha ayrıntılara inebilirim ama kötü bi yönüyle karşılaşmadım daha elimdeki hertürlü orjinal olmayan dvd'leri okudu not:bazı dvd'ler cd seçiyo korsan okumuyor,ama dz231 de bi sorun yok .ses olayı süper zaten dikkat edersen 850 watt seste hiç boğulma yok tertemiz bi ses veriyo,HDMI bağlantın varsa tv'ye o şekilde bağlıyabilirsin ben dvd'yi tv'ye HDMI kablo ile uydu ile dvd'yi scart kablo ile bağladım bu sayede normal tv yayınının sesisini ses sisteminden alıyorsun bu forumlarda bir yerde bi arkadaş tv yayınını ses sisteminden alamadığı için bu özelliğinin olmadıgını söyleyip cihazı geri iade etmiş böyle bişey yok ürün fiyatı teknosa vs 600 civarı ben gittigidiyor dan aldım 450 ytl sıfır garantili aşağıdaki link belki işine yarayabilir

http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=7327802

• Hayırlı olsun kardeş, beraberinde bağlantı (HDMI) kablo veriyorlarmı, divx'lerde alt yazı problemi varmı...
  • malesef yanında HDMI kablo vermiyolar divix olayını denemedim ama yok diyolar bi problem yanlız tv'nde hdmı girişi yoksa bu cihazı alma pek işine yaramaz çünkü hdmı dışında sadece tek bir tane scart çıkışı var..
  • iyi seyirler !!! bende Sony DAV DZ231 Home Theater alacağım, kullandığım tv sony kv-29LS35E bu sinema sistemini televizyonuma bağlıyabilirmiyim normal yayınları izleyebilmek için?
  • tek kelimeyle güzel bir sistem ben kullanıyorum..gayet başarılı hiçbir probleme rastlamadım...saygılar
  • sormak istediğiniz birşey olursa cvplarım elimden geldiğince...
  • dz 231 i tv me bağlayıp norma yayınları dinleye bilirmiyim?
    pc mi bağlaya bilirmiyim?
    kopya vcd/dvd/divix oynatmada sorun çıkıyor mu?
    tv kv-29LS35E hdmi bağlantısını nasıl bileceğim..scart var..
    philips 3357 ile kıyaslarsak nediye bilirsiniz?
    sony dz 630 modeli ile dz 231 rasında fark var mı?
    cevaplarsanız çok sevinirim.teşekkürler....
    231/3357 ? hangisini alalımmm?
  • Sistem TV'ye bağlımı?(yani 5+1 ses alıyormusunuz tv seyrederken) bağlı ise ne tip bir bağlantı yaptınız. TV_ev sinemamı? yoksa uydu receive - ev sinemamı bağlı 5+1 ses için?
    quote:

Orjinalden alıntı: futan5500

sormak istediğiniz birşey olursa cvplarım elimden geldiğince...
  • Bu sistemi yaklaşık bir ay önce aldım ve oldukça memnunum,bas ve tiz ayarları sistemde yok ama çok iyi dengelendiği için buna gerek kalmamış.Her türlü cd'yi rahatlıkla okuyor orjinal kopya ayrımı yapmıyor.Ses çok iyi,sesi 34 birime ayırmışlar ben şimdiye dek bir defa 31'e kadar açabildim salon değil ev inledi sanki zaten en fazla 30sn. kadar tutabildim.Yanında hdmi kablo yok ama scart kabloyu veriyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: *deJavu79*

merhaba arkadaşım,ben bu sistemi yeni aldım makinayı az çok kurcaladım.pek fazla zamanım olmadıgından 2 defa film izleyebildim.incelemelerim sonucunda şuana kadar eksi bi yön bulamadım belki ilerde daha ayrıntılara inebilirim ama kötü bi yönüyle karşılaşmadım daha elimdeki hertürlü orjinal olmayan dvd'leri okudu not:bazı dvd'ler cd seçiyo korsan okumuyor,ama dz231 de bi sorun yok .ses olayı süper zaten dikkat edersen 850 watt seste hiç boğulma yok tertemiz bi ses veriyo,HDMI bağlantın varsa tv'ye o şekilde bağlıyabilirsin ben dvd'yi tv'ye HDMI kablo ile uydu ile dvd'yi scart kablo ile bağladım bu sayede normal tv yayınının sesisini ses sisteminden alıyorsun bu forumlarda bir yerde bi arkadaş tv yayınını ses sisteminden alamadığı için bu özelliğinin olmadıgını söyleyip cihazı geri iade etmiş böyle bişey yok ürün fiyatı teknosa vs 600 civarı ben gittigidiyor dan aldım 450 ytl sıfır garantili aşağıdaki link belki işine yarayabilir

http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=7327802

merhaba hocam,
    çok şükür bende dav 230 ve 32 s 3000 lcd aldım. Dav'ın arka tarafında birtek hdmi ve scart (euro av tv out yazıyor) çıkış var. DVD izlemek için sistemle tv'yi hdmi ile bağlamayı düşünüyorum. Bu durumda tv yayınlarınınn sesini dav'dan alabilmek için geriye bir tek scart bağlantı alternatifi kalıyor. kafama takılan şu scart üzerinde (tv out euro av) gibi bir ibare var. Acaba bu durumda buradan sadece tv^ye çıkışmı olabiliyor. Yani tv ile dav'ı scart ile bağladığımda sanki tv'nin sesini dav'dan alamazmışım gibi geliyor.... yani sinyal dav==> tv (scart ile) umarım yanılıyorumdur.... cevap verebilirseniz çok sevinirim, ayrıca brave theatre fonksiyonunu çalışabilmesi için 1.3 sertifikalı hdmi kablo kullanmak grekir diyorlar. Sizde hangi maka kablo var, kullandığınız kabloyu tavsiye edermisiniz, yine kullandığınız scart kablo altınmı, marka.v.s... selamlar

• cevap yazacak kimse yokmu...
  • Ben sistemi scartla bağladım ve tv nin sesini çok rahat alıyorum o konuda kafan rahat olsun
  • og_ozturk size pm'den cevap yazdım.. hdmı ile dvd ve tv'ye bağla scartla dvd ve uydu alıcıyı bağla yanlız uydu alıcının arkasında 2 tane scart girişi olması lazım biri zaten goruntuyu tv'den alabilmen için tv'ye diğeri sesi alabilmen için dvd'ye bağlaman gerekir scartın kalitesi onemli değil sadece ses alacağın için..Tv'nin sesini alabilmen içinde dvd'nin kumandasında yer alan function tuşuna basarak TV moduna geçmelisin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: og_ozturk

merhaba hocam,
    çok şükür bende dav 230 ve 32 s 3000 lcd aldım. Dav'ın arka tarafında birtek hdmi ve scart (euro av tv out yazıyor) çıkış var. DVD izlemek için sistemle tv'yi hdmi ile bağlamayı düşünüyorum. Bu durumda tv yayınlarınınn sesini dav'dan alabilmek için geriye bir tek scart bağlantı alternatifi kalıyor. kafama takılan şu scart üzerinde (tv out euro av) gibi bir ibare var. Acaba bu durumda buradan sadece tv^ye çıkışmı olabiliyor. Yani tv ile dav'ı scart ile bağladığımda sanki tv'nin sesini dav'dan alamazmışım gibi geliyor.... yani sinyal dav==> tv (scart ile) umarım yanılıyorumdur.... cevap verebilirseniz çok sevinirim, ayrıca brave theatre fonksiyonunu çalışabilmesi için 1.3 sertifikalı hdmi kablo kullanmak grekir diyorlar. Sizde hangi maka kablo var, kullandığınız kabloyu tavsiye edermisiniz, yine kullandığınız scart kablo altınmı, marka.v.s... selamlar

Hdmi ile bağlantı yapıldığında sesi dav230/231'den alamıyormuyuz, ben scartla bağladım(tv'de hdmi çıkış yok) ve sesi rahatlıkla dav'dan alabiliyorum o yüzden merakettim.

• merhabalar ende bugün dav-dz230 modelinde bir ses sistemi aldım ancak tvye bağlarken bir ucu scart der uucu 3 renkli kablo olan tarzda bir kablo kullandım ancak ne ses nede görüntü alabildim acaba bu sistemi bierden tanıtmakmı gerekiyor yoksa bu sistem bu tarz bir kabloyu kabulmü etmiyor bana bunu açıklarsanız çok sevinirim ona göre gidip iki ucu scart kablo alıcamda şimdiden saolun???
  • iki ucuda scart olması lazım yada her iki ucuda HDMI kablo ile bağlayın sistemi hiçbiyere tanıtmanıza gerek yok direk bağlayın çalışssın.Ses kablolarını doğru yerlere taktınızmı? Ve tv'nin AV tuşuna basmanız gerekir bunları yaptıktan sonra çalışmaması için bir neden yok iyi günler
  • *deJavu79* çok saol yardımın için bugün gidip bir hdmi kablo aldım ve bağladım dvd seyrederken herşey çok güzel surround sistemi fln ancak ben televizyon izlerkende ses sistemimden yararlanmak istiyorum.fakat bunu yaparken kumandadan function tuşuna basıp tvye getirdiğimde ses yüne televizyondan çıkıyor home theaterdan diil bu sorunu nasıl çözebilirm acaba *deJavu79* bana bu konudada yardımcı olabilrsen çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.