Şimdi Ara

ARAÇLARINI ÇOK KONUŞANLAR ALT GELİR GRUBU İNSANLAR DEĞİLMİ? EN ÇOK TOPİK OLAN ARAÇLARA BAKINCA ... (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
22.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar symbol deposu kaç lt alıyor merak ettim.
    fabrika verileri 50 lt.
    arkadaşımda 45 litre alıyor dedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaliteli5

arkadaşlar symbol deposu kaç lt alıyor merak ettim.
    fabrika verileri 50 lt.
    arkadaşımda 45 litre alıyor dedi.

50 litre alıyor ama ben şimdiye kadar 44-45 litre aldım çünkü pompa o civara yaklaşırken atmaya başlıyor. Ama bir keresinde 47 litre almıştım.
  • demekki ne kadar lamba yansada içinde 5 litre civarı benzin kalıyor
  • quote:

demekki ne kadar lamba yansada içinde 5 litre civarı benzin kalıyor

Aynen öyle. Çünkü sarı lamba aralıklarla yanıp sönmeye başladığında ben sürekli yanana kadar tahmini 30km. yol gidiyorum. Sonra sürekli kesintisiz yanıyor ve o haliyle de yaklaşık 10km. gidiyorumdur. O şekilde benzin aldığım zaman pompa 43'de filan atmaya başlıyor ve ben 44 ya da en fazla 45'e tamamlatıyorum. Mesela bu ay 46 litre aldım.
  • ortalama 50 litre alıyor arkadaslar bu arada agustos gibi balıkesir akcaya gittim gidis ve dönüs olarak 930 km yaptım 105 milyon doldurdum kalan mazotun üzerine ortalama 110 kurus yaktı yakıt olarak gayet iyi.
  • arkadasım unutma arcların bakımı 15 bin veya 6 aydır ya 15 bin kullanıcaksın yada 6 ayda bir bakımını yaptırıcaksın hangisi önce dolarsa bence bir daha öyle bir hata yapma filtrelere hava vurmak gibi bu arada unutma bu arabaların düsmanı tozdur.
  • benim arabada sisler orjinal olarak var arka ön bir kola baglı ama derimki sis farı baglatıp ayrı bir kablo kestirme bence baglatma orjinalligini bozma
  • arkadaşlar symbol merkezi kilit ile ilgili bir sorum olacak.
    Anahtarla kapıyı açmaya çalıştığım zaman
    sadece tek kapı açılıyor.
    Anahtara basınca merkezi kilit çalışıyor.
    Symbol merkezi kilit sistemi gerçekten bu şekildemi
    yoksa sorunmu var.
    Aracım 2008 symbol expresson plus.
  • quote:

arkadaşlar symbol merkezi kilit ile ilgili bir sorum olacak.
    yoksa sorunmu var.

Hiç denemedim, aldığımdan beri arabayı kumanda ile açtım kapadım kapıları hep. Aklımda olsun,arabaya bindiğim zaman deneyeyim. İnşallah böyle anlattığın gibi değildir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brkcad34

quote:

arkadaşlar symbol merkezi kilit ile ilgili bir sorum olacak.
    yoksa sorunmu var.

Hiç denemedim, aldığımdan beri arabayı kumanda ile açtım kapadım kapıları hep. Aklımda olsun,arabaya bindiğim zaman deneyeyim. İnşallah böyle anlattığın gibi değildir.

bende aracı aldıktan 50 gün sonra denedim şaşırdım.Bir gariplik var gibime geldi.
    ya sistem bu şekilde yada sorun var.

• Orjinali öyle arkadaslar anahtarla tek kapı acılıyor bosuna endiselenmeyin
  • 1.4 motorlu versiyonu 1 depoyla 700 km gider.
    Rahatlıkla heryere girip çıkabilirsiniz altı yüksektir.
    Parçası ucuzdur.
    Hızlanması iyidir.
    Fakat yol tutuşu biraz kötü sayılır.
    Genel olarak bakıldıgında ülkemiz şartları göz önüne alınarak tasarlanan bir araç oldugunu söyleyebiliriz.
  • Evet bagajı süperdir ailecek istediğini atarsın,kedi gibi seridir,bozuk yollara iyi gelir,Sürat arabası ve konfor arabası değildir,Altının yüksek olması avantajdır dağ bayır sıkıntı yaşamaz,güzel bir araba sahibi olmanın en ekonamik yoludur SYMBOL
  • Merhaba bende yaklaşık 2 aydır bir symbol kulanıcısıyım daha önceki aracım huyunda i di beni yakıt olarak bezdirdi ama şimdi symbol den yakıt olarak çok ama çok memnunum aracım dci herkesede çok şiddetli tavsiye ederim valla 1 numara keyifli sürüşler
  • 1994-2007 ocak arası tempra 2000 i.e. kullandım , 2007 de symbol aldım sanki artık hiç benzine para vermiyor gibiyim , yakıt olarak çok memnunum ama genel olarak iç mekan çok dar şimdilik her şey güzel.iyi seyirler
  • Bende 2007 model 1.4 8 valf var. 20 ay dır biniyorum bu araca. bazı şikayetlerimiz olsada türkiye şartları için mükemmel bir araç.fiyatı da cok makul. çamur atanlar versinler 12 13 bin ytl daha fazla o araçlara binsinler.sanki o araçlara binince sorunlarla kaşılaşmayacaklar.her aracın kendince sorunları vardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavo

Bende 2007 model 1.4 8 valf var. 20 ay dır biniyorum bu araca. bazı şikayetlerimiz olsada türkiye şartları için mükemmel bir araç.fiyatı da cok makul. çamur atanlar versinler 12 13 bin ytl daha fazla o araçlara binsinler.sanki o araçlara binince sorunlarla kaşılaşmayacaklar.her aracın kendince sorunları vardır.

Aynen katılıyorum. Aynı arabanın 2005 modeli benimkide. En çok da benzinini seviyorum bu arabanın. Şehirler arası daha öncede dediğim gibi bir depo ile 700-720km, hatta bir kere tam 740km. yol yapmıştım. İstanbul içinde ise 500-550 yapıyorum.
    En son 30 Aralık'da tam 46litre benzin aldım ve 28.01.2008 pazartesi gününe kadar tam 542km. yol yaptım. O gün yine fulledim depoyu, yine 550'ye yakın yol yaparım o benzinlede.

• Aracımı işe glip giderken kullanıyorum. 100 ytl benzin alıyorum. ortalama günde 27 km yol yapıyorum 18 günde bir benzin alıyorum daha ne isterim.
  • Arkadaşlar Symbol ün yakıtı aslında çok ekonamik değil,banada az yakıtlı gibi geliyordu ama verileri karşılaştırınca hiçte az yakmıyor.Symbol 1.4 16v sehir içi 10 lt sehirdışı 5.8 lt fabrika verilerine göre.Megane 1.6 16v şehiriçi 8.8 lt şehirdışı 5.7 lt ==== Arkadaşlar aradaki farka bakarmısınız.950 kg lık arabanın daha az yakması lazım aslında.Bilhassa şehir içinde çok benzin yakıyor bu arabalar.Yani Symbol Laguna kadar benzin yakıyor
  • evet arkadaşlar ben de yaklaşık 4 ay önce sıfır symbol 1.4 8 valf extreme aldım ve arabamdan gayet memnunum. ABS,Klima,alaşımlı jant, sürücü hava yastığı, CD/MP3 çalar,ayarlanabilir direksiyon, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalar,gövde rengi yan çıtalar ve aynalar, ön cam otomatik, yol bilgisayarına kadar herşey var.orta gelir düzeyine sahip bir insan daha ne ararki. bu arada yakıt ekonomik değil diyenlere katılmıyorum. Benim aracım ş.içi-ş.dışı karışık km.de 18 ykr yakıyor. Benzinli bir araç için fevkalade bir değer bu. ben ce artıları eksilerinden kat kat fazla.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.