Şimdi Ara

## PNY'den G92 Tabanlı GeForce 8800GTS Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## PNY'den G92 Tabanlı GeForce 8800GTS Geliyor ##

Nvidia, 11 Aralık'ta 65nm üretim teknolojisine sahip G92 gpu'sunu kullanarak hazırladığı yeni GeForce 8800GTS modelini piyasaya sürecek. Performansı ile GeForce 8800GT'nin de üzerinde olacak olan ve G80 tabanlı GeForce 8800GTX modelinin yerini alması beklenilen GeForce 8800GTS 512 için üretici firmalar da artık son hazırlıklarını yapıyorlar. Gigabyte'dan sonra son dönemde daha çok profesyonel çözümler üzerine yoğunlaşan PNY firması da G92 tabanlı GeForce 8800GTS'i esas alan yeni modelini hazırladı. PNY'nin hazırladığı ekran kartı standart saat hızlarına ve referans tasarıma sahip. 650MHz gpu ve 1600MHz bellek saat hızına sahip olan ekran kartı üzerinde 512MB GDDR3 bellek yer alıyor. Kartı G92 tabanlı bir başka model olan son dönemin yıldızı GeForce 8800GT'den ayıran en temel fark ise sahip olduğu paralel işlem birimindeki artış. Zira 112 adet paralel işlem birimine sahip olan GeForce 8800GT'nin aksine yenilenen GeForce 8800GTS üzerinde 128 adet paralel işlem birimi yer alıyor. Yurt dışı için yaklaşık 280 avroluk fiyat etiketine sahip olan ekran kartının ön siparişleri alınmaya başladı, kartın stoklara girmesi içinse 10 Aralık tarihi beklenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 1 Aralık 2007; 11:34:16 >

• 8800 gt ile arasında pek bir fark yok almaya değmez bu kartlar bence
  • fiyatta canlıymış alınası durmuyo benim açımdan
  • peki 8800 gtslerin oc li modelleride aynı zamandamı çıkar??
  • bencede
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    650MHz gpu ve 1600MHz bellek saat hızına sahip olan ekran kartı

Nasıl yani 1940mhz değilmiydi bunların bellekleri?
  • Piyasaya çıksında performansına göre fiyata bakarız!!!
  • 9 serisi çıkar çıkmaz oc modellerini 300dolardan alabiliriz diye düşünüyorum.. ilk çıktığında pek tercih edilmeyecek gibi görünüyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExBlau

quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    650MHz gpu ve 1600MHz bellek saat hızına sahip olan ekran kartı

Nasıl yani 1940mhz değilmiydi bunların bellekleri?

Evet bende öyle biliyordum galiba yanlış yazılmış gt bile 1800 mhz hızında default olarak değilmi. Bu arada o/c li modeller beklenmeli bence.
  • çok pahalı yav alıncak gibi değil
  • Onlarca defa söylendi şahit de olduk. TR de bilgisayar parçaları Avrupa fiyatlarıya satılmıyor daha ucuz oluyor.

Genelde ABD fiyatı X$ ise, Avrupa "X euro" oluyor, TR de ise (X+%5X)$. 8800GTS de 300-320$ olur bence. Hatta bazı markalar referans fiyatın altına da iniyor. 300$ ın altına da bulabiliriz. Açıkçası ben bunu alıcam.
  • fiyat biraz yuksek gibi duruyor 8800gt almak daha mantıklı gibi
  • nerdeyse 600 küsür milyona geliyor KDV dahil
  • Haber için teşekkürler...

Nvidia'nın G92 GPU'sunu kullanan yeni nesil ekran kartlarında DirectX 10.1 desteği bulunmuyor mu? Firma DirectX 10.1 desteği sunan ekran kartlarını ne zaman piyasaya sürmeyi planlıyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

Haber için teşekkürler...

Nvidia'nın G92 GPU'sunu kullanan yeni nesil ekran kartlarında DirectX 10.1 desteği bulunmuyor mu? Firma DirectX 10.1 desteği sunan ekran kartlarını ne zaman piyasaya sürmeyi planlıyor?

Nvidia'nın yol haritasında GeForce 9 serisine kadar DirectX 10.1 desteği yer almıyor.
  • ati 10.1 ile bu konuda fark atmak istiyodu ama şuan yazılımsal bir destek microsofttan yok martta çıkcakmış ama nvidia bu konudaki stratejisi gayet yerinde.
  • Başka yerlerde de 1600 mhz bellek deniyor.

Şaka mı yapıyor bunlar? 51.2 GB/sn de Ultra'dan güçlü bir işlemciye darboğaz yapmayacaksa hangi değer yapacak?

Çok deli bir optimize mi var? Zamanlar mı çok düşük? Nedir bu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mehmet Eroğlu

Onlarca defa söylendi şahit de olduk. TR de bilgisayar parçaları Avrupa fiyatlarıya satılmıyor daha ucuz oluyor.

Genelde ABD fiyatı X$ ise, Avrupa "X euro" oluyor, TR de ise (X+%5X)$. 8800GTS de 300-320$ olur bence. Hatta bazı markalar referans fiyatın altına da iniyor. 300$ ın altına da bulabiliriz. Açıkçası ben bunu alıcam.

280 EURO=360-380$ ARASI YAPAR AVRUPADA BURAYI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM 320 $ OLURSA 8800GT SATAMAZ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sewger

quote:

Orjinalden alıntı: Mehmet Eroğlu

Onlarca defa söylendi şahit de olduk. TR de bilgisayar parçaları Avrupa fiyatlarıya satılmıyor daha ucuz oluyor.

280 EURO=360-380$ ARASI YAPAR AVRUPADA BURAYI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM 320 $ OLURSA 8800GT SATAMAZ...

8800gt amerikada 249$ olacak dendi tr de 269$ oldu
    8800gts amerikada 299$ olacak deniyor. tr de neden 380$ olsun

512 8800gts TR fiyat aralığı 330-350$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 1 Aralık 2007; 14:37:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Başka yerlerde de 1600 mhz bellek deniyor.

Şaka mı yapıyor bunlar? 51.2 GB/sn de Ultra'dan güçlü bir işlemciye darboğaz yapmayacaksa hangi değer yapacak?

Çok deli bir optimize mi var? Zamanlar mı çok düşük? Nedir bu?

NVidia'nin kartin gucunu sinirlandirmak icin yaptigi bisey muhtemelen. Sonucta bu degerlere bu kart GTX ayarinda olacak. Tabii ki overclock ile cosar bu kart, ama saniyorum ki GT'lere yaptigi gibi NVidia bu karti da OC ozurlu yapacaktir.

Fiyati da hic iyi gorunmuyor 280 Euro 400 dolar eder. Bu fiyatin dogru oldugunu sanmiyorum.

G92 GTS'lerin Turkiye fiyatinin 350$+KDV olacagini dusunuyorum, 500 YTL eder o da. GT'yle degistirmeye kesinlikle degmez.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.