Şimdi Ara

## Asrock'dan Phenom Destekli Yeni Anakart: ALiveNF6P-VSTA ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asrock'dan Phenom Destekli Yeni Anakart: ALiveNF6P-VSTA ##

Uygun fiyatlı ve zengin özellikli anakartları ile tanınan Asrock, AMD'nin çift ve dört çekirdekli Phenom işlemcilerine destek sağlayabilen yeni anakartını duyurdu. Firmanın anons ettiği yeni anakartı ALiveNF6P-VSTA, Nvidia'nın tek çip tasarımına sahip olan GeForce 6150SE / nForce 430 yonga seti paketini kullanıyor. Anakartın kullandığı yonga seti itibariyle sahip olduğu en önemli detayların başında entegre grafik işlemcisi gelmekte. Nvidia'nın GeForce 6 mimarisini esas alan DirectX 9 destekli entegre grafik işlemciye sahip olan anakart ayrıca harici ekran kartı kullanmak isteyenlere yönelik olarak ek PCIe slotuna da sahip.

Asrock ALiveNF6P-VSTA'nın genel özellikleri;

* AMD Phenom X4 / X2, Athlon 64FX / 64X2 / X2 / 64 ve Sempron işlemcilerine destek
    * NVIDIA GeForce 6150SE / nForce 430 yonga seti
    * AMD LIVE!™ desteği
    * 2x DIMM slotu üzerinden 4GB'a kadar çift kanal DDR2 800/667/533MHz bellek desteği
    * ASRock AM2 Boost: Firmaya ait patentli teknoloji, bellek performansını %12,5 arttırdığı iddia ediliyor
    * GeForce 6 serisi dahili grafik işlemci
    * 1 x PCI Express x 16 slot
    * Hybrid Booster - ASRock'ın güvenli overclock teknolojisi
    * Untied Overclocking : PCI/PCIe ayarlamasını sağlıyor
    * 4 x Serial ATAII 3.0 Gb/s,RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 0+1, RAID 5 and JBOD), NCQ ve "Hot Plug" destekleri
    * 10/100 Ethernet LAN
    * Yüksek tanımlı ses

Anakartın fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Kasım 2007; 22:33:54 >

• Fiyat/Performans olarak alinabilecek güzel bir anakarttir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JDCorpez -- 30 Kasım 2007; 22:35:47 >
  • tasarım olarak basarısız üzeri mayın tarlası gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EAedp

tasarım olarak basarısız üzeri mayın tarlası gibi...

ben kullanıyorum asrock hıcbır sorununu gormedım
  • konudaki resime göre eleştirdim performans olarak değil
  • 6150se ht 3.0 destekli değil bildiğim kadarıyla..yanılıyormuyum?
  • Zamansız bir anakart..ve de gereksiz.Öylesine yapılmış gibi duruyor.
  • O güç bağlantı yeri hala oradamı?
  • BU ANAKART BENCE KESİNLİKLE YENİ BİR ÜRÜN DEĞİL, ELLERİNDE KALAN ESKİ NFORCE 4 KIRINTILARINI ÇÖPE ATMAMAK İÇİN YAPILMIŞ MUHTEMELEN HYPERTRANSPORT 3 TEKNOLOJİSİNİ DE DESTEKLEMEYEN, ASLEN ESKİ 939-940 SOKET DEVRİNDEN GELME DEVŞİRME BİR ANAKART GİBİ DURUYOR.
    YANILIYOR MUYUM? BİR DE YENİYMİŞ GİBİ LANSE EDİLMİYORMU KIRILDIM YAA.
  • ht 3 destegi yok eski anakartlara yeni bioslar yüklenip phenom destegi kazandırılıyor. hic yoktan iyidir. 45 nm bi işlemciyi 945 intel chipsette hic acamazsınız. forever AMD...
  • quote:

Orjinalden alıntı: firatdo

Fiyat/Performans olarak alinabilecek güzel bir anakarttir.

Asrock ın genel politikası bu yönde. Bu arada arkadaşlar her ürünün bir alıcısı vardır bütçe ve beklenti meselesidir. Hiç olmasadı piyasada bir alternatif olur.
  • bobinler cok dandik.
    sanki osman abide abi 8 spir kalın iletkenle bi bonbin sarsana der gibi rezalet.

3 fazlı oda cok kotu o/c için.

guc girişinin orda olması rezillk hiç bir şekilde alınası kart deil
  • çok kalabalık anakartın üstü kondansatörleri biraz daha düzenli yapsalarmış
    ama bunların hepsi fiyatı etkileyen özellikler bu yüzden asrock ucuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.