- x
--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya--
5350 Cevap649158 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     81 82 83 84 85 86 [88] 90      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3 Mesaj
21 Aralık 2011; 1:37:58 

cvbınız ıcın tesekkur ederım bıraz daha acarsanız sevınırım

7131 Mesaj
21 Aralık 2011; 8:40:21 

4X4 lerin yol tutuşu daha iyidir.

35 Mesaj
21 Aralık 2011; 16:05:34 

MERHABA,

HER NE KADAR BU SİTENİN MÜDAVİMLERİ KADAR TEKNİK VE MEKANİK OLARAK BİLGİ SAHİBİ OLMASAM DA, KENDİMCE 4X4 İLE 4X2 ARASINDAKİ FARKLARDAN BAHSETMEK İSTERİM.

2011 YILINDA, 2008 MODEL 4X4 L200'ÜM İÇİN TOPLAM 2.100 TL MTV ÖDEDİM. 2011 MODEL 4X2 L200'LER İSE SANIRIM 800 - 850 TL CİVARINDA ÖDEDİLER.

YAKIT OLARAK TA 4X4 LER (EN AZINDAN BENİM ARABAM İÇİN) 10,00 - 12,50 LT/100KM YAKIYOR (TABİKİ KULLANIM KAREKTERİSTİĞİNİZ DE ÖNEMLİ. 8,5 LT YAKTIĞINI İDDA EDENLER BİLE VAR)

4 X 2 OLANLAR İSE 8 - 9 LİTRE ARASINDA DİYE BİLİYORUM.

MİTSUBİSHİ L 200 4X4 MODEL ARAÇLAR NORMAL YOLDA DA 4X4 GİDEBİLİYORLAR. EMİN OLUN BU ÇOK ÖNEMLİ BİR ÖZELLİKTİR. TABİ SARFİYAT BİRAZ DAHA FAZLA OLUYOR ANCAK, MİCRA GİBİ AĞIRLIK MERKEZİ YERE YAKIN VE BOYUT OLARAK KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN YÖNLENDİRİLMESİ NİSPETEN KOLAY OLAN BİR ARAÇTAN SONRA BİR PİKABIN YOL TUTUŞUNUN "ÖZELLİKLE YAĞIŞLI VE STABİLİZE YOLLARDA" NE KADAR FARKLI OLABİLECEĞİNİ TAHMİN EDEBİLİRSİNİZ.

EĞER VERGİ VE SARFİYATIN SİZİN AÇINIZDAN PROBLEM OLMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORSANIZ 4X4 ALMANIZI ÖNERİRİM. YAĞIŞLI "kaygan" YOLLARDA GÜVENLİ GİTMENİN YANINDA, ARAZİ KABİLİYETİ DE YANINIZA KAR KALMIŞ OLUR.

AMA YOK EKONOMİK BİR ARAÇ OLSUN DİYORSANIZ DA L200 4X2 "RAKİPLERİNİN YANINDA" HİÇ TE YABANA ATILMAYACAK BİR ARAÇTIR.

İYİ GÜNLER DİLERİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanetcioglu -- 21 Aralık 2011; 16:13:07 >

7131 Mesaj
21 Aralık 2011; 16:21:05 

Hakan bey vergiyi fazla vermişsiniz, kasko değerinin %5 i vergi tutarınızın altında ise bir alt kademeden ödemeniz gerekirdi. Yani toplamda 2000cc üzerinden 1450tl ödemeniz gerekirdi. Ben sadece aldığım sene 2500cc den vergisini ödedim.
Benim aracım çoğu zaman 8,5 in altında tüketirdi, klimayı açarsam 8,5 lara çıkardı. Ancak 31inch lastikleri takınca ve tavan aydınlatmalarıyla 9lt üzeri yakardı, sizin verdiğiniz rakamlar çok yüksek. Belkide kullanımınızla alakalıdır.

35 Mesaj
21 Aralık 2011; 16:27:14 

ABİ KONTROL ETTİRDİM. 4X4 MAGNUM A/T PAKETİN KASKO DEĞERİ %5 ORANININ 100 TL ÜSTÜNDE KALDIĞI İÇİN BU KADAR ÖDEDİM. KAHROLDUM AMA ÖDEDİM.
BU SENE BİR ALT SINIFTAN ÖDÜYORUM İNŞALLAH.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanetcioglu -- 21 Aralık 2011; 16:28:39 >

7131 Mesaj
21 Aralık 2011; 16:28:34 

100tlmi??
vallahi yazık olmuş

35 Mesaj
21 Aralık 2011; 16:33:23 

ARTIK SARFİYAT KONUSUNU ARAŞTIRMIYORUM. GALİBA BEN ÇOK AGRESİF KULLANIYORUM ARABAYI. HAFTA SONU İZMİRE GİTTİM. MAKSİMUM 90 - 110 KM ARASI HIZ YAPMIŞ OLMAMA RAĞMEN 43 KURUŞ YAKTI ARABA. YANİ YAKLAŞIK 11 LİTRE.
NE YAPARSAM YAPAYIM DÜŞMÜYOR. BU GÜNE KADAR YAPTIĞIM EN DÜŞÜK ORTALAMA 9,3 LİTRE

35 Mesaj
21 Aralık 2011; 16:37:03 

CARBON CLEAN YAPALIM DİYORUM. BÜLENT ABİ YANAŞMIYOR.
"ARABAN SAĞLIKLI, NORMAL YAKIYOR" DİYOR.
OTOMATİK VİTESLİ, 167 BEYGİR VE LASTİKLER 255/60/18

7131 Mesaj
21 Aralık 2011; 17:01:23 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanetcioglu

CARBON CLEAN YAPALIM DİYORUM. BÜLENT ABİ YANAŞMIYOR.
"ARABAN SAĞLIKLI, NORMAL YAKIYOR" DİYOR.
OTOMATİK VİTESLİ, 167 BEYGİR VE LASTİKLER 255/60/18

Lastiklerin 30.05 inch, ve geniş taban vede otm vites, birde agresif kullanıyorsan yakıt normaldir derim,

1 Mesaj
23 Aralık 2011; 0:16:59 

MERT BEY YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ARAŞTIRMALAR YENİ KATILMIŞ BİRİ OLARAK BENİM İÇİN BAYA AYDINLATICI OLDU..FAKAT SADECE ŞU KONUDA YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR..BENDE 2008 L200 MAGNUM VAR VE BU ARAÇ RALYART İLE 168 BEYGİR GÜÇ ÜRETİLEN BİR MOTORA SAHİP..BU ARAÇTA MEVCUT CHİP DEVRE DIŞI BIRAKILARAK MI RACECHİP PRO UYGULAMASI YAPILACAK YOKSA HİÇBİR DEĞİŞİKLİK YAPMADAN RACECHİP PRO MONTE EDİLECEK?..TEK TAKILDIĞIM NOKTA BU OLDU..EĞER BU KONU HAKKINDA DA BİLGİ SAHİBİYSENİZ YARDIMINIZI BEKLİYORUM..TEŞEKKÜRLER :)

125 Mesaj
23 Aralık 2011; 21:51:23 

Bugün itibari ile L200 4x2 sahibi olduk.İnşallah memnun kalırız.

113 Mesaj
25 Aralık 2011; 20:16:48 

Arkadaşlar 2007 Model 4x4 L200'ün senelik vergisi ne kadar ? Yardımcı olursanız sevinirim...

Mercedes C 180 AMG - 2013 / Playstation 4 PSN: Onnibus

7131 Mesaj
25 Aralık 2011; 20:26:47 

quote:

Orijinalden alıntı: onnibus

Arkadaşlar 2007 Model 4x4 L200'ün senelik vergisi ne kadar ? Yardımcı olursanız sevinirim...

1490 tl
2x745 bu değer 2011 için,
2012için %7 daha ilave etmek gerekir.

113 Mesaj
26 Aralık 2011; 2:40:00 

quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

1490 tl
2x745 bu değer 2011 için,
2012için %7 daha ilave etmek gerekir.

Teşekkür ederim . Bu araçtan almak istiyoruz fakat vergisi korkutuyordu . 2007 Model olanının vergisi biraz daha düşüktür heralde . Birde Kasko Değeri Bildirim formu ile Kasko Bedeli düşük gösterilebiliyormuş . O zaman aracın vergisi dahada düşüyormuş . Bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı ?

Mercedes C 180 AMG - 2013 / Playstation 4 PSN: Onnibus

1 Mesaj
28 Aralık 2011; 15:15:17 

arkadasım benımde 98 l200 cift kabinim var tesısat koymak ıstıyorum koltugun arkasına aracına yapan yada bılgısı olan varsa bana yardımcı olsun bu arada sıteye yenı katıldım benımlen alay etmeden yardımcı olun arkadaslar

21 Mesaj
31 Aralık 2011; 14:30:01 

Firmamız pick-up aksesuarları üzerine çalışmaktadır.
Camlıkabin,fullbox,Poliürtean ön koruma,kasa üstü rollbar,tavan rollbar,Arka tampon,yan basamaklar,plastik grup aksesuarlar vb...

Teşekkürler
www.jkoto.com

www.jkoto.com
Tata ve her türlü pick-up aksesuar malzemeleri

1498 Mesaj
10 Ocak 2012; 11:48:39 

arkadaşlar bu sabah L200ümüzü 10.000 km bakımına bıraktık servise. fırsattan istifade "rally art"ı (imlada yanlışım varsa düzeltin) sordum. sistem olmadığını ama 1700-2000 tl civarında olduğunu söylediler. 178 hp.ye çıkarıyormuş aracı. yalnız aracımız 4x2 olduğu için tavsiye etmiyoruz dediler. aracı kontrolde zorlanırmışız. size soracağım bu kadar farkettiriyor mu bu kit? benim isteğim sadece 2000 devir altında tamamen ölü olan aracı canlandırmaktı.

tavsiyelerinizi bekliyorum. (bu arada aracı isteğimiz üzerine 245/70/16 lastiklerle teslim aldık)

-206 feline-

22 Mesaj
11 Ocak 2012; 1:25:15 

merhabalar,
uzun süredir baktığım ama borca girmemek, masraf çıkarmamak için ilgilenmediğim L200 konusu, komşularımdan birinin bir tanesini kapıma koyması ve her gidiş gelişimde gözüme carpması sebebiyle yeniden gündeme geldi :)

2008 4x2 düşünüyorum ve mümkünse otomatik.
%90 şehir içinde kullanılacak, neredeyse hiç araziye girmeyecek.
Sadece şehiriçi ise kesinlikle tavsiye etmem diyen varmı?
Kullananlar park sıkıntısı çekiyor mu?
birde bu araçlarda değerli eşyalarınızı (kasa hariç) nerede saklıyorsunuz?
torpiyo gözü düdük kadar :(
laptopunuzu fotoğraf makinanızı nereye koyuyorsunuz?

geçen hafta uğradığım mitsubishi bayisinde, 2011-2012 yani makyajlı kasalarda, yakıt ekonomisin arttığını ve süspansiyonun geliştirildiğini söylediler.
aslı astarı varmıdır? karşılaştırma şansı olan oldu mu?
birde yeni kasaların 15-20cm uzadığından bahsedildi, ilk aklıma gelen bu aracı nereye park edeceğim :)

http://www.logofeast.com
http://www.okanokan.com

1498 Mesaj
11 Ocak 2012; 10:18:18 

zevk için alıyorsanız heryerde rahat rahat binersiniz. ama şahsi fikrim şehiriçinde parketmesi büyük problem ayrıca 2008 otomatikler bildiğim kadarıyla eski otomatik şanzıman yani 4 ileri. bu da bence şehiriçinde büyük sıkıntı çıkarır.

2011 4x2 manuel kullanıyoruz yaklaşık 4 aydır. evet kasa 2008e göre 18 cm daha uzun. ama süspansiyon ve yakıt konularını kıyaslayamayacağım çünkü 2008i bilmiyorum.

özel eşya olarak da küçük şeyler sorun değil. kol dayamanın altında derince bir göz var orası iş görüyor. ama laptop gibi büyük şeyleri koyabilecek bir yer yok. en azından pratik olarak yok. belki arka koltuğun arkasına sığabilir..

-206 feline-

125 Mesaj
12 Ocak 2012; 15:22:57 

quote:

Orijinalden alıntı: gorky_13

arkadaşlar bu sabah L200ümüzü 10.000 km bakımına bıraktık servise. fırsattan istifade "rally art"ı (imlada yanlışım varsa düzeltin) sordum. sistem olmadığını ama 1700-2000 tl civarında olduğunu söylediler. 178 hp.ye çıkarıyormuş aracı. yalnız aracımız 4x2 olduğu için tavsiye etmiyoruz dediler. aracı kontrolde zorlanırmışız. size soracağım bu kadar farkettiriyor mu bu kit? benim isteğim sadece 2000 devir altında tamamen ölü olan aracı canlandırmaktı.

tavsiyelerinizi bekliyorum. (bu arada aracı isteğimiz üzerine 245/70/16 lastiklerle teslim aldık)

10.000 bakımını kaça yaptırdınız serviste.

127 Mesaj
13 Ocak 2012; 0:34:10 

selamlar.

daha once aracı 4h konumunda sıkısan arkadas oldumu acaba? teknik olarak bilgili arkadaslar bana biraz neden sonuc ve cozumlerini acıklayabilirlerse cok mutlu olurum. teşekkürler

548 Mesaj
13 Ocak 2012; 8:25:23 

quote:

Orijinalden alıntı: okan7020

merhabalar,
uzun süredir baktığım ama borca girmemek, masraf çıkarmamak için ilgilenmediğim L200 konusu, komşularımdan birinin bir tanesini kapıma koyması ve her gidiş gelişimde gözüme carpması sebebiyle yeniden gündeme geldi :)

2008 4x2 düşünüyorum ve mümkünse otomatik.
%90 şehir içinde kullanılacak, neredeyse hiç araziye girmeyecek.
Sadece şehiriçi ise kesinlikle tavsiye etmem diyen varmı?
Kullananlar park sıkıntısı çekiyor mu?
birde bu araçlarda değerli eşyalarınızı (kasa hariç) nerede saklıyorsunuz?
torpiyo gözü düdük kadar :(
laptopunuzu fotoğraf makinanızı nereye koyuyorsunuz?

geçen hafta uğradığım mitsubishi bayisinde, 2011-2012 yani makyajlı kasalarda, yakıt ekonomisin arttığını ve süspansiyonun geliştirildiğini söylediler.
aslı astarı varmıdır? karşılaştırma şansı olan oldu mu?
birde yeni kasaların 15-20cm uzadığından bahsedildi, ilk aklıma gelen bu aracı nereye park edeceğim :)

bende 2003 4x4 L200 Warrior var. sadece şehir içinde kullanılacaksa ben hiç tavsiye etmem.
pick up 'lık işiniz yoksa almayın, mazot sarfiyatı özellikle şehir içinde oldukça fazla.
ama yük taşımadır, haftasonları kamptır, arazi gezileridir, o zaman düşünmeden alın.

edit : arkaya da fullbox vs taktırmayacaksanız, düşünün ki bagajı da yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcoupe -- 13 Ocak 2012; 8:28:02 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7131 Mesaj
13 Ocak 2012; 8:48:58 

quote:

Orijinalden alıntı: dhappyb

selamlar.

daha once aracı 4h konumunda sıkısan arkadas oldumu acaba? teknik olarak bilgili arkadaslar bana biraz neden sonuc ve cozumlerini acıklayabilirlerse cok mutlu olurum. teşekkürler

Muhtemelen aracın altını bir yere deydirmişsin, alt koruması çok dandik olduğu için araziye giriyorsan alt korumayı değiştirmen lazım.
Takılma olduğunda geri vitese tak yavaş yavaş geri git. Düzelmezse servise git.

548 Mesaj
13 Ocak 2012; 9:17:33 

quote:

Orijinalden alıntı: dhappyb

selamlar.

sıkışma genellikle ön tekerleklerden kaynaklanır, geri geri gitmek sorununuzu çözmedi ise aracın önünü iki tekerlek de yerden kesilecek şekilde kaldırın, vites boşta iken bir arkadaşınız ön tekerleğin birini yavaş yavaş döndürürken siz de transfer vitesini 2 çekere doğru aşırı kuvvet uygulamadan çekin. olmazda diğer ön tekerleği çevirerek aynı işlemi yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcoupe -- 13 Ocak 2012; 9:20:15 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1498 Mesaj
13 Ocak 2012; 10:40:18 

quote:

Orijinalden alıntı: serkan83_83

10.000 bakımını kaça yaptırdınız serviste.

aracı alırken ilk bakımda bir kolaylık yapılacak diye konuşmuştuk. o yüzden fiyat vermek yanlış olur diye düşünüyorum ama 400 tl civarı bir fiyattan bahsettiler.

-206 feline-

127 Mesaj
15 Ocak 2012; 1:08:29 

yogun kar yagısı ardından yapılan action sonrasında sıkısan vites sorununu cozduk. arabanın altı bilimum yerlere vuruluyor ama cok sukur daha once aldıgım sahibi üşenmemiş gitmiş komple koruma taktırmıs. o yüzden vurmadan değilde hoyratca kullanım sonucunda takılan vites kolunu ; arazi sanzımanının koruğunu acarak giderdik.
geri gitme, lifte tekerlerle oynama v.s. bilimum hiçbişey cozum olmadı. nasıl oldugunu anlamadıgımız bi biçimde vites kutusunun içinde bulunan 2 şanzımanı ayıran (2h+4h ile 4hlc+4llc) mekanızma arasındaki yay vasifesi goren tele takılan vites kolumuzu cıkarmamız ile tornavidayla uyguladıgımız komik orandaki basınc sonrasinda arac normal 2h ye geçip sonrasında hiç problem cıkarmamıştır :)
ama sanki bu tür bişey günlük kullanıcılarında normal hayatta basına gelebilecek bi olay gibi gorundu bana. olmayacak biçimde olmayacak biyerde sıkışan vites kolu tüm problem

35 Mesaj
17 Ocak 2012; 23:13:54 

herkese meraba.
bu gün itibari ile MMCS (Mitsubishi Multimedia Communucation Centre) sistemini satın almış bulunmaktayım. Ancak bu sistemi tüm özellikleri ile kullanabilmek için montajının dikkatli ve ehil kişiler tarafından yapılması gerektiğini düşünmekteyim. Arabam 2008 model 4X4 Magnum AT. yani RV metre bulunmakta. Cihazda OBD2 girişi olduğunu biliyorum. Yol bilgisayarı bilgilerini görebilmem için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. ya da, İzmir veya Bursada bu cihazın montajını kime veya nereye yaptırmalıyım.
herkese saygılar

78 Mesaj
29 Ocak 2012; 1:05:44 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanetcioglu

herkese meraba.
bu gün itibari ile MMCS (Mitsubishi Multimedia Communucation Centre) sistemini satın almış bulunmaktayım. Ancak bu sistemi tüm özellikleri ile kullanabilmek için montajının dikkatli ve ehil kişiler tarafından yapılması gerektiğini düşünmekteyim. Arabam 2008 model 4X4 Magnum AT. yani RV metre bulunmakta. Cihazda OBD2 girişi olduğunu biliyorum. Yol bilgisayarı bilgilerini görebilmem için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. ya da, İzmir veya Bursada bu cihazın montajını kime veya nereye yaptırmalıyım.
herkese saygılar

Hayırlı olsun.
En dogrusu servise goturmek bence. Piyasada iyi ustalar vardır ama şansa bırakmayın bildiğiniz biri yoksa.

Sormak istedigim; nerden ve kaça aldınız?

35 Mesaj
31 Ocak 2012; 10:57:55 

Merhaba, MMCS 'yi sahibinden.com'dan bir arkadaştan satın aldım.
Ancak CAN adaptörünü kaybetmiş. Zaten L 200 ile Lancer arasında ECU'ler farklı olduğu için büyük bir ihtimalle uyum sağlamazdı.
Servis, sistemin kendisi için 9.000 TL istedi. montajın ne kadara mal olacağını sormadım bile. Kaldı ki nasıl monte edeceklerini dahi bilmiyorlar. Çünkü bu sistem Türkiyede; Pajero, Outlander, Lancer Evo ve ASX'lerin en üst versiyonlarında var ve navigasyon sistemi henüz aktif değil.
L200'lerde ise sadece Avustralya, Kanada ve bazı uzakdoğu ülkelerinde var. Yani montajı yetkili serviste yaptıramıyorum. Ayrıca cihaz biraz geniş olduğu için polyesterden kalıp yapılarak yol bilgisayarının üstündeki kaplamanın (Kapağın) yenilenmesi gerekiyor.
İzmir'de 3. sanayide birisi ile konuştum. ECU'ler farklı olduğu için cihazın arabaya adaptasyonunun sıkıntı yaratabileceğini belki de yol bilgisayarının kullanılamıyacağını söyledi. Ancak navigasyon dahil diğer özelliklerini çalıştırabilirmişiz. İşlerimin yoğunluğu sebebi ile bu işlemi bir ay sonraya erteledim.
Saygılar...

553 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:11:35 

4x4 ile 4x2 arasındaki fark nedir 2010 model 4x2 almakmı yoksa temiz bir 4x4 2008 model almakmı nedir farkları bilgi verirmisiniz tşkler

78 Mesaj
4 Şubat 2012; 0:53:23 

quote:

Orijinalden alıntı: nyagiz

4x4 ile 4x2 arasındaki fark nedir 2010 model 4x2 almakmı yoksa temiz bir 4x4 2008 model almakmı nedir farkları bilgi verirmisiniz tşkler

Outdoor aktiviteleri düşünmüyor sadece kar buz olmayan asfaltta giderim diyorsanız 4x2 alın.
Şahsi fikrim 4 çeker özelliği yılda birkac defa da lazım olsa ben 4x4 alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanall -- 4 Şubat 2012; 0:55:18 >

553 Mesaj
4 Şubat 2012; 19:43:38 

quote:

Orijinalden alıntı: sanall

Outdoor aktiviteleri düşünmüyor sadece kar buz olmayan asfaltta giderim diyorsanız 4x2 alın.
Şahsi fikrim 4 çeker özelliği yılda birkac defa da lazım olsa ben 4x4 alırım

bende öyle düşünüyorumda vergi olayı biraz düşündürüyor

birde 4x2 ön konsolu ile 4x4 ön konsol değişik 4x4 deki hakikaten daha şık duruyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nyagiz -- 4 Şubat 2012; 20:51:17 >

35 Mesaj
7 Şubat 2012; 23:00:51 

SADECE YOL BİLGİSAYARI FARKI (RV METRE) VAR. BAŞKA BİR FARK YOK Kİ?

331 Mesaj
8 Şubat 2012; 16:07:06 

arkadaşlar merhaba.. 2011 model l200 çift kabin 4x2 sahibiyiz. inşaat firmamızda şantiyede kullanıyoruz. araçtan çok memnunuz ama iş makinaları için mazot varillerini taşırken arka camı durmadan kırıyoruz.
arka cam koruması kullanan veya nerden bulabileceğimi bilen biri var mıdır acaba. aksesuar sitelerine baktım genelde roll barlar var fakat arka cam koruması yok. mitsubishinin kendi sitesindeki aksesuar katalogunda var. servisi arayıp fiyat sordugumda sadece korumaya 2200 TL fiyat verdiler ki bu fiyata aracın arkası kapatılabiliyor sanırsam.
bir de aracımız kar yağışlarından dolayı ufak bir kaza geçirdi ve sol arka ve ön çamurlukların plastikleri parçalandı. bunlarla ilgili fiyat bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. iyi günler

331 Mesaj
27 Şubat 2012; 13:08:43 

quote:

Orijinalden alıntı: diday

arkadaşlar merhaba.. 2011 model l200 çift kabin 4x2 sahibiyiz. inşaat firmamızda şantiyede kullanıyoruz. araçtan çok memnunuz ama iş makinaları için mazot varillerini taşırken arka camı durmadan kırıyoruz.
arka cam koruması kullanan veya nerden bulabileceğimi bilen biri var mıdır acaba. aksesuar sitelerine baktım genelde roll barlar var fakat arka cam koruması yok. mitsubishinin kendi sitesindeki aksesuar katalogunda var. servisi arayıp fiyat sordugumda sadece korumaya 2200 TL fiyat verdiler ki bu fiyata aracın arkası kapatılabiliyor sanırsam.
bir de aracımız kar yağışlarından dolayı ufak bir kaza geçirdi ve sol arka ve ön çamurlukların plastikleri parçalandı. bunlarla ilgili fiyat bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. iyi günler

mesajı tekrarlıyayım bakalım canlandıralım topik uykuya yatmış sanki :)

71 Mesaj
1 Mart 2012; 23:01:05 

Herkese merhabalar,
2008-2009 model l200 almayı düşünüyorum 4x4 manuel.
ortalama yakıtı nedir makul kullanımda.
bu direksiyon boşluğu ve kitlenmesi çok sık görülüyor mu tavsiye eder misiniz l200 ü sonuç olarak?

Çok çok teşekkür ederim.

not=aradım bulamadım eğer bu konu varsa kusura bakmayın

7131 Mesaj
2 Mart 2012; 8:30:15 

quote:

Orijinalden alıntı: VirusX

Herkese merhabalar,
2008-2009 model l200 almayı düşünüyorum 4x4 manuel.
ortalama yakıtı nedir makul kullanımda.
bu direksiyon boşluğu ve kitlenmesi çok sık görülüyor mu tavsiye eder misiniz l200 ü sonuç olarak?

Çok çok teşekkür ederim.

not=aradım bulamadım eğer bu konu varsa kusura bakmayın

Eski bir 2008 4x4 kullanıcısı olarak; basmazsan 7lt civarı, basarsan 9-9,5lt civarı tüketimi olur.
Direksiyon boşluğu bende olmadı ama olanlarıda servis halletti zaten.
4x4 alacaksan sakın olaki başka markaya yönelme, hata yaparsın, 4x4 özellikleri pajero ile aynıdır ve süperselect 4x4 sisteme sahip olan tek pick uptır.

1498 Mesaj
5 Mart 2012; 17:40:00 

quote:

Orijinalden alıntı: diday

yanılmıyorsam sahibinden'de camı koruyacak aksesuarlar vardı.

-206 feline-

539 Mesaj
10 Mart 2012; 16:06:40 

Merhaba arkadaşlar, bizde 2007-2008 model L 200 almayı düşünüyoruz. Otomatik almayı düşünüyoruz ama tavsiyeleriniz nelerdir?Bir de yakıt tüketiminde 4x4 le 4x2'nin farkı nedir? Ayrıca direksiyon kilitlenmesi muhabbeti de beni tedirgin etti :(

78 Mesaj
11 Mart 2012; 23:10:41 

quote:

Orijinalden alıntı: sebenlideniz

Merhaba arkadaşlar, bizde 2007-2008 model L 200 almayı düşünüyoruz. Otomatik almayı düşünüyoruz ama tavsiyeleriniz nelerdir?Bir de yakıt tüketiminde 4x4 le 4x2'nin farkı nedir? Ayrıca direksiyon kilitlenmesi muhabbeti de beni tedirgin etti :(

Bende 2008 AT 4x4 magnum var. Uzunyol ortalama 90-100 km ortalama hızla gidilirse 8,5-9 lt., şehir icinde 11-12 lt tüketim var.

Ya bu direksiyon kilitlenmesi nedir? Burası dışında iki ayrı outdoor-offroad forumu takip ediyorum, hiç böyle bir sorunun tartışıldığını görmedim. Tedirginliğinizin kaynağı bilgi nerde geciyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanall -- 11 Mart 2012; 23:11:15 >

13 Mesaj
22 Mart 2012; 17:27:58 

arkadslar merhaba, 4x2 2008 model L200 üm var.3 ay önce aldık.dün arıza verdi.motor çalışma sesinde anormallik, gaza bastıgında araba gitmiyor, 2 bin deviri geçmiyor araba.servise gittik.cihaza bagladılar.yakıt pompasındaki müşür arızalanmış.değişdiler.birde filtresını degısdıler.küçücük bir parça.toplam 500 lira verdik.bozulma nedenı ıse araca rus mazotu koymustuk 1 ay önce.40 litre kadar.mazot çamur rengınde ve daha katıydı.arabanın içine ettik yani.bunu anlatmamın nedenı sizde bizim yaptıgımız hatayı yapmayın.ama malum napalım, mazot 4 tl oldu geçiyorda.araba şehir içi 50 kuruş yakıyor hesaplarıma göre.depoyu full yaptıktan sonra km yi sıfırladım.500 km yaptıgımda mazot ışıgı yanmaya başladı.sizin araçlarınız bir depo ile kaç km gidiyor şehır içinde.bundan once ısuzu d max kullanıyorduk.o daha az yakıyordu

35 Mesaj
27 Mart 2012; 12:44:57 

Merhabalar.
MMCS'yi sonunda arabama taktırdım.
ancak Türkiye haritasını bulamıyorum. navigasyon sistemi kendini pariste sanıyor.
ayrıca yol bilgisayarı bilgilerini de göremiyorum. obd 2 bağlantısını yapabilecek birilerini arıyorum.
TMC nedir. ülkemizde kullanılıyormu? bilen varmı acaba...
yüklemeyi başarabilirsem resimleri de koyacağım.

1060 Mesaj
5 Nisan 2012; 23:22:04 

Iyi geceler arkadaslar..
2009 Model 4x2 L200'lerin vergileri ne kadar acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ya Dost!

Insta!

7131 Mesaj
6 Nisan 2012; 8:25:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Sosyal-Sol

Iyi geceler arkadaslar..
2009 Model 4x2 L200'lerin vergileri ne kadar acaba?

https://intvd.gib.gov.t...ex.jsp?page=IVD_HSP_MTV

1060 Mesaj
6 Nisan 2012; 22:04:17 

quote:

https://intvd.gib.gov.t...ex.jsp?page=IVD_HSP_MTV

Hocam , arac turunu otomobilde sectigimde (sanirim arac yasini 1-3 almistim) 3.000 kusur tl vergi hesapliyor..
Arac sinifini kamyon-kamyonet sectigimde 1043 tl vergi hesapliyor..
Kusura bakmayin bu islerde acemiyim..
Bu yil ehliyet alinca l200 almayi dusunuyoruz ama vergileri zorlúyor suan..
Simdiden yardiminiz icin sagolun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ya Dost!

Insta!

7131 Mesaj
7 Nisan 2012; 9:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Sosyal-Sol

Hocam , arac turunu otomobilde sectigimde (sanirim arac yasini 1-3 almistim) 3.000 kusur tl vergi hesapliyor..
Arac sinifini kamyon-kamyonet sectigimde 1043 tl vergi hesapliyor..
Kusura bakmayin bu islerde acemiyim..
Bu yil ehliyet alinca l200 almayi dusunuyoruz ama vergileri zorlúyor suan..
Simdiden yardiminiz icin sagolun..

4x4 ise otomobili, 4x2 ise kamyoneti seçeceksim..

1060 Mesaj
7 Nisan 2012; 11:30:21 

quote:

4x4 ise otomobili, 4x2 ise kamyoneti seçeceksim..

Yani Yıllık 1043 Tl..
Vergi Fiyatı Uygun..
Umarım Ehliyeti Aldığımda 30-40 Bin Arası Temiz Bir İkinci El Bulabilirim..
Tekrar Sağolun..

Ya Dost!

Insta!

8 Mesaj
9 Nisan 2012; 20:04:44 

ARKADAŞLAR SELAMLAR... ORJİNAL L 200 SAĞ SİS FARI İSTEYEN VARMI?? ESUSE MARKA
Aracımla köpeğe çarpınca sol sis farım kırıldı. Orjinal sis farlarını tek satmadıkları için SAĞ sis farım elimde kaldı.
Orjinal SAĞ sis farı ihtiyacı olanlar boşuna tonlarca para verip takım almasınlar.
Aracım 2009 model. Sanırım 2009 ve üst modellere oluyor.
İSTEYEN OLURSA İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ. 532.4179229 Timuçin..

0

Ekteki dosya (1)

8 Mesaj
9 Nisan 2012; 20:06:13 

ESUSE SAĞ SİS

0

Ekteki dosya (1)

4092 Mesaj
22 Nisan 2012; 16:41:04 

Konu pek aktif değil ama belki bir okuyan bulunur diye L200 hakkında cevap aradığım bir kaç sorum olacak...

1. Mitsubishi'nin sitesinde halen 2011 araçların fiyat listesi var

Örnek:

L200 4X4 Çift Kabin

Intense AT 67.575 TL

Instyle AT 74.995 TL

Sizce bu doğru mudur? Yani halen bu fiyatlara bu araçlar var mıdır?

2. Intense ve Instyle arasında teknik olarak ne tür farlılıklar vardır (örn. 4 ileri, 5 ileri AT gibi)

"HAYAT, SEN BAŞKA PLANLAR YAPARKEN BAŞINA GELENLERDİR"

5 Mesaj
20 Temmuz 2012; 18:12:08 

Merhabalar.Ben Muğla'dan yazıyorum.Aranıza yeni katıldım.2008 model L 200 sahibiyim.Aracımı daha yeni aldım.Bazı aksesuarlarla aracımı daha da güzelleştirmek için cam rüzgarlığı,krom stop kaplamalarına ihtiyacım var.Ama önceliğim cam rüzgarlığı.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

1593 Mesaj
27 Temmuz 2012; 20:01:49 

Selam hemşerim..
Rüzgarlığı Muğla sanayiden aldım.. 4 tanesi 100 liraya.. Muğla merkezdeysen yardımcı olmak isterim..
Daha kısa sürede daha net cevaplar için mitsubishiclubtr.com ' a bekleriz...

Aracım bu..
0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi driftking_48 -- 27 Temmuz 2012; 20:02:26 >

2011 Mitsubishi L200 Invite 4x2 136 ps Polar Beyaz..
2009 BMC PRO 827 8x2 Euro 4 286 ps Bmc Kırmızısı..
2012 BMC PRO 1144 ACX 4X2 Çekici Euro 5 440 ps Bmc Beyazı..
O ARTIK TAMAMİYLE TİCARİ :)

5 Mesaj
28 Temmuz 2012; 22:33:47 

Çok teşekkür ederim hemşehrim.Ben aslen Yatağanlıyım ama Köyceğiz'de ikamet ediyorum.Sizinle tanışmak isterim.SAygılar

5 Mesaj
28 Temmuz 2012; 23:17:53 

Verdiğiniz internet adresine giriş yapamıyorum bir türlü.Hep hata veriyor.Bu da benim aracım.
0

0

0

1593 Mesaj
29 Temmuz 2012; 15:32:16 

Adresi yanlış vermişim kusura bakma.. Bende doğma büyüme Yatağan'lıyım.. Nasip olursa tabi tanışmak isterim..
Sitesin tam adresi mitsubishicluturkey.com..
İlk girişte tanışma bölümüne kendini tanıtırsan daha samimi cevaplar alabilirsin..
http://****.com/viewforum.php?f=6

2011 Mitsubishi L200 Invite 4x2 136 ps Polar Beyaz..
2009 BMC PRO 827 8x2 Euro 4 286 ps Bmc Kırmızısı..
2012 BMC PRO 1144 ACX 4X2 Çekici Euro 5 440 ps Bmc Beyazı..
O ARTIK TAMAMİYLE TİCARİ :)

612 Mesaj
19 Ağustos 2012; 16:16:16 

Herkese iyi bayramlar arkadaslar. Basta Mete abi olmak uzere tum arkadaslara cok selamlar. Umarim hersey yolundadir. gorusmek uzere

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2008 MITSUBISHI L200 185 HP

7131 Mesaj
22 Ağustos 2012; 10:35:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ProntoBasso

Herkese iyi bayramlar arkadaslar. Basta Mete abi olmak uzere tum arkadaslara cok selamlar. Umarim hersey yolundadir. gorusmek uzere

Vay Arkadaş, nerelerdesin? L200 süz hayat sıkıcıymış bee...:)))
Ben de tüm arkadaşların bayramını kutluyorum..