Şimdi Ara

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya-- (169. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.458
Cevap
20
Favori
1.007.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kunteper77

dahada detaylı fotolar koyucam foruma özallıklede alt kısmını 3 kişi daha sizler gibi denedi kabın yaptırmayı ama beceremedıler sansınızı deneyın derım ama husrana ugramayın hevesıınız kursagınızda kalmasın ordakı boslugun acısını bulmak o kadrda kolay deyıl... kı oraya fıberden kalıp dokup mdf den yapacak adamın elını operım benım kabının boyu tam olarak 95 santim yaklasık 40 lıtre civarında 6 cm capındada port delıgı var. uzerındekı audio system den de gayet menunum sub bu senın nın urunu deyıl en assa 3 yıllık ve orjınal lınklerne veya turkıyedekı sıtelerde bulunamaz cunku yurt dısından orjınal kabınıyle bı geldı camlı deişik bşr kabın ıcındeydı kanını ayrıca bos olarak 300 ytl ye sattılar ıkı tane basta acıkta kaldı bırını ben taktım cunku baska marka sub sıgmıyor normal kıcı arkaya deyıyor neyse yaptırmaya calısan arkadaslara önemle DUYRULUR KABİNE PANZOT DOKTURMEDEN ONCE ÖLÇÜYÜ ALIN VE KOYACAGINIZ BASIN YUKSEKLIĞİNE DİKKAT EDİN SONRA ÇÖP OLMASIN.

quote:

Orijinalden alıntı: kunteper77

550 son fiyatımdır 1 haftanın uzerınde ugrastım kabını yapmak ıcın ben marangozum işim bu ama kemer boslugu dahı dsunultu sadece krıkoyu koltugunun altına alcaksın o kadar
    uzerındekı sub da kalıte bı subb ve 30 cm
    racehiple takasta olabılır dusunun varsa. bende 4 kanal vibe a4 slick anfi ile besliyorum dikiz aynasından arkadan gelenı goremıyorsun oyele sallıyo yanı

KUNTEPER77 YE HİTABEN....

Mrb arkadaşlar 2 GÜNLÜK uğraşlarım sonucu arka koltuğun arka boşluğuna kabin uygulamasını bitirdim.Ben neyazıkki marangoz değilim.Gemi kaptanıyım...Tamamen kendi uğraşlarımla yaptığım bir iş oldu.Sayın KUNTEPER 77 arkadaşa yardımcı olması konusunda mail gönderdim ama neyazıkki olumlu veya olumsuz hiçbir yanıt alamadım.Forumlar paylaşım alanıdır.bizler burada paylaşım için bulunuyoruz ve bunun haricinde hiçbir amaç gütmüyoruz.Biliyoruz ki Sorunlar paylaştıkça azalır...
    Neyse gelelim konuya;ben kabin için 2 cm lik mdf kullandım ve üzerine 30 cm 1000w pioneer woofer yerleştirdim.Kullandığım malzemeler:2 cm Kalınlığında mdf,mdf yapıştırıcısı,akıllı vida,sıcak slikon,sıvı conta,bally ve halıflex.Toplam maliyet döşeme ve yalıtımda kullanmak için satın aldığım sıcak slikon ısı tabancasının fiyatı dahil 50 tl ye maloldu.Port deliği ve kablo port unu dahaönceden elimde olan kabinden sökütüm fakat piyasadan da da 3 - 5 tl ye bulmak mümkün...
    Yapım ve montaj aşaması oldukça titizlik ve dikkat istiyor ölçüleri doğru almak çok önemli çünkü 1 cm bile geniş olursa arka koltuk kapanmıyor...Yapmak isteyen arkadaşlar olursa ölçüler konusunda da yardımcı olabilirim...
    Yapım ve montaj aşamasından sonra gelelim ses konusuna...Ama nede olsa kabini ben yaptım yorumu benim yapmam doğru olmaz sanırım...sevgili Ağabey im Lokosit bu akşamüzeri kabinide gördü sesi de dinledi oyüzden yorumu kendisine bırakmak istiyorum...
    Yapım aşamasındaki ve bitmiş halinin fotoları aşşağıda.Yapmak isteyen arkadaşlara örnek teşkil edeceğini umuyorum.Tabi bende yardımcı olabilirim...

Başlangıç hali... Arka kısmı ve Emniyet kemeri boşluğu...
     --Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya--

Görüldüğü üzre Kriko,yangın tüpü,sağlık çantası,v.s... Gibi şeyleri koltuğun altına koymaya gerek kalmıyor...

YARDIM VE DESTEKLERiNDEN DOLAYI DEĞERLi DOSTUM AHMET ALTINTAŞ A ÇOK TEŞEKKÜREDERİM ( MARMARA BOBiNAJ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAPTAIN_34 -- 26 Ekim 2009; 22:21:18 >

• selçuk ellerinize sağlık gerçektende süper ses alıyorsun
    bir ricam olacak; bizim mahalleden geçerken sesi kısarsan sevinirim yok yaf benim kafa götürmüyor:))
    4x2 aracı olanlar şanslı çünkü bbenim araçla uyumlu değil maalesef.

bugün yarın prontobassoda yapmaya başlar diyorum:))

kazasız belasız sürüşler

• Öyle görünüyorki forum deriiiiiiiin bir uykuda....Mevsim geçişi kimseye yaramadı anlaşılan....
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAPTAIN_34

Öyle görünüyorki forum deriiiiiiiin bir uykuda....Mevsim geçişi kimseye yaramadı anlaşılan....

abicim hayırlı olsun anfi takmadınmı ?
  • CAPTAIN_34 ellerine sağlık hocam.
    Vallahi okurken gülmekten kendimi alamadım, yani çok fazla söz söylemek istememiştim malum arkadaşa ama kendi kendime baya bi gülmüştüm.
    Forumdaki arkadaşları bilgilendirmek ve paralarını yok yere harcatmamak için bikaç müdehalede bulunmuştum sadece.
    Tabiiki herkesin sattığı şey kendine ait ve isterse 10 liralık ürünü 100 liraya satar buna tabiiki diyecek birşeyimiz yok ama bunun yeri sizinde dediğiniz gibi bilgi paylaşım forumu değil satış siteleri.
    Tabiiki normalde piyasadaki fiyatından çok daha faiş fiyatla satılan bir ürünün burada reklamı yapılıyorsa birileri tarafından, bu konuyu bilen ve deneyimli arkadaşların ürün ve fiyatı hakkında birkaç kelam etmeyede hakları vardır bu gibi bilgi paylaşım forumlarında.
    Malum arkadaş marangoz olduğu halde 1 haftalık işçilik yaptığını ve yaptırmak istesek bile hiçbir ustanın bunu yapmayacağını çok teferruatlı bir iş olduğunu söylemişti, sanırım bu uğraşınız kendisine oldukça iyi bir cevap olmuştur. ayrıca kendisi satışta olan bas sürücüsünün sahte olduğunu söylemem karşısında detaylı fotoğraflarını koyacağını söylemişti, o fotoğraflarıda göremedik ne yazık ki.
    Emeğiniz için sizi kutluyorum, güle güle kullanın Mete abininde dediği gibi yakında girişicem bu işe ben de, eğerki vakit bulurda ölçüleri burada paylaşırsanız eminim ki birçok insanın işine yarayabilir.
    Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: blue__system

quote:

Öyle görünüyorki forum deriiiiiiiin bir uykuda....Mevsim geçişi kimseye yaramadı anlaşılan....

heh bende bunu sorucaktım unuttum yaf yaşa.
    Kaç wattlık amplifikatör kullandınız kapı hoparlörlerine bağlantı yaptınızmı amfiden yaptıysanız crossover kullandınız mı yada kapı hoparlörlerinde bi değişiklik yaptınız mı biraz aydınlatırmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProntoBasso

quote:

Orijinalden alıntı: blue__system

quote:

heh bende bunu sorucaktım unuttum yaf yaşa.
    Kaç wattlık amplifikatör kullandınız kapı hoparlörlerine bağlantı yaptınızmı amfiden yaptıysanız crossover kullandınız mı yada kapı hoparlörlerinde bi değişiklik yaptınız mı biraz aydınlatırmısınız.

Çokteşekkür ederim arkadaşlar.İnanın bu işi sırf inat üzerine yapılabileceğini göstermek için yaptım.Aslında birazcık daha uğraşılsa inanın dahada iyi şeyler yapılabilir.Çünkü benim kullandığım woofer arka kısmı en uzun olanlarından birtanesi...
    Sorularınıza gelince 2x250 w pioneer twiteer ve 1000w pioneer woofer var.Bunları 1500 w jameson usa 150 anfi ile besliyorum.Twiteer ların kendi crossover leri var bunun yanında anfi nin de crossover özelliği var zaten.Orjinal teybi zaten değiştirmiştim.Kapı kolonlarını henüz değiştirmedim.ön ve arka kapılardaki kolon ve twiteer boşlukları için component takımı araştırması içerisindeyim.17 cm lik almayı düşündüğüm 3 model var ama hangisini alacağım konusunda henüz tam karar verebilmiş değilim.Arka kapıya twiteer uygulamasını coldblodded in yaptığı şekilde yapmayı pilanlıyorum.Görünüşe göre en iyi oşekilde oluyor.ancak bu işlemler için bir anfi daha almam gerekecek.Aracın içerisindeki ses muazzam.İnanılmaz bir bass war.Saçlarım kısa olmasına rağmen bass vurdukça havaya dikiliyorlar Bass ın şiddetini anlamanız için en iyi örnek bu olur zannedersem...
    Kabin ölçülerine gelince dahaöncede söylemiştim kesinlikle yardımcı olurum.boş bir vaktimde ölçüleri tek tek alıp yapım aşamalarını ve püf noktalarını uzuzn uzun burada yazacağım...
    Tekrar teşekkürederim.Görüşmek üzere.Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAPTAIN_34 -- 27 Ekim 2009; 22:52:35 >

• Colt takımından selamlar,

sevgili arkadaşlar bu Coltlardaki DI-D Mercedes ile ortak, L200de de durum aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bacey

Colt takımından selamlar,

sevgili arkadaşlar bu Coltlardaki DI-D Mercedes ile ortak, L200de de durum aynı mı?
    değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

quote:

Orijinalden alıntı: bacey

Colt takımından selamlar,

değil

_opeth her yerde

peki o zaman mevcut L200 DI-Dlerin menşei nedir?
  • japan
  • quote:

Çokteşekkür ederim arkadaşlar.İnanın bu işi sırf inat üzerine yapılabileceğini göstermek için yaptım.Aslında birazcık daha uğraşılsa inanın dahada iyi şeyler yapılabilir.Çünkü benim kullandığım woofer arka kısmı en uzun olanlarından birtanesi...
    Sorularınıza gelince 2x250 w pioneer twiteer ve 1000w pioneer woofer var.Bunları 1500 w jameson usa 150 anfi ile besliyorum.Twiteer ların kendi crossover leri var bunun yanında anfi nin de crossover özelliği var zaten.Orjinal teybi zaten değiştirmiştim.Kapı kolonlarını henüz değiştirmedim.ön ve arka kapılardaki kolon ve twiteer boşlukları için component takımı araştırması içerisindeyim.17 cm lik almayı düşündüğüm 3 model var ama hangisini alacağım konusunda henüz tam karar verebilmiş değilim.Arka kapıya twiteer uygulamasını coldblodded in yaptığı şekilde yapmayı pilanlıyorum.Görünüşe göre en iyi oşekilde oluyor.ancak bu işlemler için bir anfi daha almam gerekecek.Aracın içerisindeki ses muazzam.İnanılmaz bir bass war.Saçlarım kısa olmasına rağmen bass vurdukça havaya dikiliyorlar Bass ın şiddetini anlamanız için en iyi örnek bu olur zannedersem...
    Kabin ölçülerine gelince dahaöncede söylemiştim kesinlikle yardımcı olurum.boş bir vaktimde ölçüleri tek tek alıp yapım aşamalarını ve püf noktalarını uzuzn uzun burada yazacağım...
    Tekrar teşekkürederim.Görüşmek üzere.Saygılar...

vallahi eline emeğine sağlık abicim, tesisat konusunuda senin sayende halletmiş olucaz.
    güle güle kullan yeni sistemini.

• harika bir çalışma olmuş. hele o emniyet kemerindeki işçilik kolay bir iş değil. üzerine birde litreyi tuttutmak helal olsun güle güşe kullanın.

comp olarak ben kendi kullandığımı tavsiye edeceğim başkası kendi kullandığını fakat jbl almamamın sebebi körü yorumlardı. çabuk yanması ve tizlerinin bozuk olması şeklinde. bende hertz var dsk serisi. siz üst seviyeleri amfinize göre alırsanız tatmin edecektir. bütçe sebebiyle(hertz dsk165 kargo dahil 130) bunları seçtim ve gayet memnunum.

iyi günlerde kullanın kabini
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightmare115

harika bir çalışma olmuş. hele o emniyet kemerindeki işçilik kolay bir iş değil. üzerine birde litreyi tuttutmak helal olsun güle güşe kullanın.

comp olarak ben kendi kullandığımı tavsiye edeceğim başkası kendi kullandığını fakat jbl almamamın sebebi körü yorumlardı. çabuk yanması ve tizlerinin bozuk olması şeklinde. bende hertz var dsk serisi. siz üst seviyeleri amfinize göre alırsanız tatmin edecektir. bütçe sebebiyle(hertz dsk165 kargo dahil 130) bunları seçtim ve gayet memnunum.

iyi günlerde kullanın kabini

Teşekkürederim nightmare115...Önerin içinde ayrıca teşekkürler ama ben bugün oto tesisatçı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine deneme amaçlı 1 takım JBL GTO-6508 Component sipariş verdim http://www.stokburada.com/x_jbl-jbl-gto-6508-component-hoparlor_60397.php?k_id=0&kn=.Eğer memnun kalırsam 1 takım daha alacağım.Arkadaşım bunlardan çok montaj yaptığını ve bugüne kadar hiç şikayet gelmediğini benide tatmin edeceğini söyledi. 70 RMS 210W PEAK Bakalım deneyip görecez.Sonuçları herzamanki gibi yine burada paylaşırım...Saygılar...

• http://mitsubishiclubturkey.forums-free.com/viewtopic.php?f=54&t=414 şuraya herkeşler aldıkları kasko ve trafik sigorta değerlerini yazarsa. çok iyi bir veritabanı oluşacaktır.
  • @captain_34 compu ne ile besleyeceksiniz ona da küük çaplı bi amfi lazım. jbl 75.4 tam denk gelir sanki o componente. ben de bi ayarlayabilsem bass ve comp amfiilerini ayırcam.

sizin sistem son haline geldiğinde tadından yenmez valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightmare115

@captain_34 compu ne ile besleyeceksiniz ona da küük çaplı bi amfi lazım. jbl 75.4 tam denk gelir sanki o componente. ben de bi ayarlayabilsem bass ve comp amfiilerini ayırcam.

sizin sistem son haline geldiğinde tadından yenmez valla

Evet hocam amfi almam gerekecek ama elimdeki amfi ile compu beslemeyi düşünüyorum çünkü bendeki amfi mono değil.Woofer için mono amfi almayı düşünüyorum.biliyosun ki mono amfi woofer amfisi.Onlarında fiyatları oldukça pahalı.Bakalım napacaz...
  • captain kardes maıl adresımı kullanmıyorum oyuzden bakamaıyorum kusura bakma yardımcı olmayı cok ısterdım ama kutun guzel olmus yalnız calarkan kolduga surter yanı subuna zarar vermesın et rafına bır yukesltı yalan yapmanı tavsıye ederım.yardımcı ola bıulecegım bır sey varsa memnunıyetle
  • baya atıp tutulmus sımdı okudum captaın kardes kullandıgın woofer fii tarıhınden kalma 30 cm 1000 wat degerı o fıs ki o kadar eskı bır model oldugu için derınlıgı az hiç hayatımda 30 cm lık yuksek sub gormemıssen onu bılemem ama bu iş için ek uygun sub kıckerde var o da slım oldugu ıcın lıtreden kazandırıyor yapacak arkadaslara onu tavsıye edebılırım yaklasık 160 ytl gıbı bir fiyatı war onun dısında konulacak hıc bır 30 cm lık hoperler cok yuksek db lere cıkamaz. dedıgım kıckerı alıp portsuz caldırırsan iki kat daha randıman alırsın ilerde ses dusuk gelırse baslar yetersız gelırse dedıgımı yabana atma k30 cm kıckker slım subb kı rms degerı 400 wat ve portuda kapattınmı olay bıtmıstır cok sert ve temıs bas alacaksın buna emın ol yada yenı yapacak arkadaslara tavısyem bu dur. kiş benım kabının altının fotolarını en kısa zamanda eklıyecegım metreyı elıne al VE KABININ BOYUNU ÖLÇ KAÇ GELECEK BENIM YAPTIGIM KABİN TAM OLARAK 92 CM VE SADECE KRIKONUN YERINI DEGISTIRDIM ONUN DISINDA ORJINALLIGINI BOZMADIM ALTINI USTUNU TAŞLATTIRMADIM KIRMIZI YA BO YAMADIM TAMAMEN ORJİNAL KUTU ALINDIGINDA ESKI EKIPMANLAR RAHATLIKLA TAKILA BILIYOR KUTUDUN BASINDA VE SONUN DA DERECELI OLARAK KESILMİŞ MDF LER VAR O YUZDEN KABINIM UZUN VE LITRESIDE SNEIN KININ EN ASSA IKI KATI SUB KABINLERINDE LITRE COK ONEMLIDIR VE HER MARKA SUB UN KENDINE GORE LITRESI VARDIR BUNLAR KAFADAN SALLANARAK YAPILMAZ KAFADAN BILMEM KAC SANTIMLIK PORT DELİĞİ ACILMAS ELINDEKI SUB UN DEGERINE GÖRE BUNLAR DEĞİŞİR BEN 3 CM DEN TUT 10 CM YE KADAR HER TURLU PORTU DENEDIM VE KABININ BUYUK OLMASINA RAGMEN 30 CM LIK BIR BASIN ISTEDİĞİ LITREYE ULASMADIM LITRE UFAK OLURSA PORT ACILMAZ.

• JBL - PIONNER GİBİ MARKALAR MID LERDE IDDASIZ dır bu tesısat bır kere yapılır oyuzden coldbule arkadasımızın taktırdıgı vibeler 16 cm ve ustu kelvardan örülmüştür elif tunnıng te bunlar mevcut http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=8356&k_id=1097&kn=VIBE+AUDIO takıla bılecek guzel mıd tır kendılerı fiyat performans olarak ta bunları tavsıye ederım ayrıyetten l200 lerın on ve arkaasına 16 cm lık mıdler uyuyor. helekı jbl mın lerı bence kamasonıcten farksız.
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.