Şimdi Ara

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya-- (160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.458
Cevap
20
Favori
1.007.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RoMM3L

Ya arkadaşlar araca RalliArt chip uygulaması yaptırmayı düşünüyorum fakat Bursa'da Sevtaş servisi pazarlığa katiyen yanaşmıyor 2000TL den aşağı inmiyor uygun rakama bu chip uygulamasını yapan bir servis varmı? Birde 178Bg lik Azgın Boğa daki cruise control sistemi bizim araçlara uygulanabiliyormu, bu parça ingilterede aksesuar olarak satışta... Servisle içli dışlı bir arkadaş varsa bu iki konuyu araştırabilirmi???

servisler maalesef kolay kolay fiyat kırmıyorlar. 2000tl yine iyi rakam ben 2500tl vermiştim
    şimdi arkadaşlar ebaydan 200dolara mal edip takıyorlar adı ralliart değil ama performansı sanki daha iyi.
    bandırmada da bir arkadaş uyguladı ve bende denedim, araç azgın boğa gibi. 3. viteste hareket halide dip gaz yapınca lastikler ötmeye başlıyor.

cruise kontrolu daha önce sorduğumda uygulanamayacağını söylemişlerdi ama görüyorumki satışta!!!

@caramurat
    güncel bir cevap bekliyoruz

• Değerli L200'cüler,konu dışı konularınızı,geyiklerinizi çevirmeniz için bir adresiniz daha var,unutmayınız.

-MİTSUBİSHİ KIRAATHANESİ- 7/24 hizmetinizde.Size sadece bir tık uzaktayız.Tüm mitsubishicileri bekliyoruz.

http://forum.donanimhaber.com/m_30843826/tm.htm

Not:İlk çaylar şirketten
  • www.racechip.de burda iki cesit guc arttirici unite var normali 129euro prosu 229 euro.
    daha onceleri bahsetmistik.
    hatta montaji da surdahttp://forum.donanimhaber.com/m_19351081/mpage_71/key_/tm.htm#32148159.

ille de orjinali olsun demiyorsan bi gözgezdir derim,forumda uc kisi denedik ve henuz sorun yasayan olmadi.
    quote:

Ya arkadaşlar araca RalliArt chip uygulaması yaptırmayı düşünüyorum fakat Bursa'da Sevtaş servisi pazarlığa katiyen yanaşmıyor 2000TL den aşağı inmiyor uygun rakama bu chip uygulamasını yapan bir servis varmı? Birde 178Bg lik Azgın Boğa daki cruise control sistemi bizim araçlara uygulanabiliyormu, bu parça ingilterede aksesuar olarak satışta... Servisle içli dışlı bir arkadaş varsa bu iki konuyu araştırabilirmi???

simdi baktimda benim reklamlardan sonra sitenin turkcesini de yapmislar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phyrron -- 3 Eylül 2009; 1:31:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: phyrron

www.racechip.de burda iki cesit guc arttirici unite var normali 129euro prosu 229 euro.
    hatta montaji da surdahttp://forum.donanimhaber.com/m_19351081/mpage_71/key_/tm.htm#32148159.

ille de orjinali olsun demiyorsan bi gözgezdir derim,forumda uc kisi denedik ve henuz sorun yasayan olmadi.
    quote:

Hocam aracın garantisi bozulsun istemiyorum birde bu tip şeylerde orjinal parça takıntım vardır dolayısıyla servis dışında yaptırmak istemiyorum. Bugün sorduğumda fiyatı 3000TLden açıp son 2300TL fiyat verdiler vazgeçtim. Temsa işi birde garantiye almış orjinal parçayı yurtdışından temin etseniz bile oluşabilecek problemlerde garanti kapsamı dışında kalıcağını söylüyor servis yetkilileri... Dolayısıyla bir chip için bu fiyatı vermek mantıksız, varsın kamyonetim bayır yukarı 120yi geçmesin... Olurda bi gün biyerden ummadık bi para gelir belki o zaman yaptırırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoMM3L -- 3 Eylül 2009; 2:36:56 >

• Orijinal sis farı kullanan arkadaşlar sizlerinde sis lambalarınızda buhar oluyormu?
    Serviste Temsaya mesaj attık ve Temsa bunun havalandırma olduğu için normal olduğunu söylüyor. buhar varsa sorun yok, su varsa foto çekip gönderin diyorlar.
    Ancak benimkilerden birinde paslanma da başlamış olduğundan değişime onay verdi.
  • quote:

www.racechip.de burda iki cesit guc arttirici unite var normali 129euro prosu 229 euro.

quote:

Phyron bu racechip size gümrük vergiside dahil herşeyiyle ne kadara mal oldu birde siparişi verdikten sonra ne kadar sürede elinize ulaştı,son olarakta ödeme nasıl oluyor?burda sipariş bölümünde peşinmi pay palmı diye soruyor peşin dersek mal elimize geçtiğindemi ödeme yapılıyor?Birde sipariş verirsek vazgecme sansımız varmı kargoya verilmeden önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gh912 -- 3 Eylül 2009; 19:17:56 >

• Mrb hocam;
    Bende 15 gündür chip kullanıyorum ama benimkisinin markası race chip değil farklı bir marka.EBAY dan sipariş verdim satıcı italyalı chip alman malı ve 2 yıl garantili.Toplamda 150$ a maloldu herşey dahil fiyatı ve siparişten 3 gün sonra kapıma kadar mng kargo ile geldi.15 gündür kullanıyorum ve inanılmaz bir performans alıyorum ve yakıtta gözle görülür bir düşüş oldu.depoyu fulledim ve bugüne kadar 200 km sadeece şehir içi yol yaptım ve depo göstergesinden sadece 1 çizgi eksildi.normalde karışıkta 1 depo ile max 650 km yol yapabiliyodum ama görünüşe göre chip ile bu mesafe artacak.unutmadan söyleyeyim bu chip in üzerinde ayar bölümüde var yani istenirse arabanın max değerlerine kadar yükseltip ayar yapabiliyorsunuz.yani bence race chip pro ya okadar para vermeye gerek yok.ödeme konusuna gelince peşin öderseniz banka havalesi yani westernunion ile para göndermeniz gerekir ki çok fazla havale masrafı kesiyolar.kesinlikle paypal ile ödeme yapın.sipariş verdikten sonra eğer siparişiniz gönderilmediyse vazgeçebilrsiniz.
    sonuşç olarak ben herkese tavsiye ediyorum kesinlikle çekiş ve yakıt çok değişiyor gaza abanmadığınız sürece tabiki.Ben ebay dan DRAKETUNING den aldımhttp://cgi.ebay.com/ebaymotors/chiptuning-tuningbox-chip-tuning-powerbox-box-DrakeBox_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZalgoQ3dLVIQ26ituQ3dUCIQ26otnQ3d3Q26psQ3d5QQ_trksidZp3286Q2em7QQcategoryZ33597QQihZ016QQitemZ260373575861
    quote:

Orijinalden alıntı: gh912

quote:

quote:

Phyron bu racechip size gümrük vergiside dahil herşeyiyle ne kadara mal oldu birde siparişi verdikten sonra ne kadar sürede elinize ulaştı,son olarakta ödeme nasıl oluyor?burda sipariş bölümünde peşinmi pay palmı diye soruyor peşin dersek mal elimize geçtiğindemi ödeme yapılıyor?Birde sipariş verirsek vazgecme sansımız varmı kargoya verilmeden önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAPTAIN_34 -- 4 Eylül 2009; 20:05:27 >

• Garanti konusuna gelince benim herzaman şöyle bir tezim vardır ve herzaman %100 doğru çıkar;

Servis dışından alınacak olan chip = 250 tl

Servisten alınacak olan chip = 2.300 tl

Aradaki fark 2.300 - 250 = 2.050 ( çoooook büyük bir fark)

Şimdi gelelim açıklamaya:
    Ben DRAKECHIP kullanıyorum.Aracımın beygir gücü minimum 173 hp ve gaza fazla yüklenmediğim sürece yakıttanda tasarruf ediyorum.

Servisin taktığı chip kullanıcısı ise yakıt tasarrufu yapıyor ama 167 hp yani beygir gücünden eksisi var.Bunu gözardı ettiğimizi farzedelim sonuç olarak ikisininde yaptığı iş pratiktede teoriktede aynı...
    EEEE öyleyse niye birisi 250 tl iken diğeri 2300 tl...?? Çünkü 2300 tl olanı servis satıyor ve chip ten dolayı doğabilecek arızaların garantisini veriyor...muş gibi yapıyor aslında...!!!!

İşte yukarıdak hesapladığımız 2.050 tl lik fark varya işte o fark servisin chip uygulamasından dolayı oluşabilecek arızanın parasını arıza oluşmadan peşin almasından kaynaklanan fiyat farkının ta kendisidir...

Sonuç olarak servisten almanın hiçbir mantığı yok.Servis zaten arıza parasını peşin peşin bizlerden alıyor.Ya arıza yapmazsa ki kesinlikle yapmaz çünkü koskoca MITSUBISHI elini taşın altına sokmaz ozaman 2.050 tl havaya uçaaar gider....

Yaptığını farzedelim ozamanda enfazla turboya zaraverir ki çıkmasını heryerde bulup enbüyük arızasını 700 - 800 tl ye hallettirilebilinir....

Benim yazacaklarım bukadar umarım açıklayıcı olabilmişimdir...Servislerin kölesi olmayın...Saygılar...
    quote:

Hocam aracın garantisi bozulsun istemiyorum birde bu tip şeylerde orjinal parça takıntım vardır dolayısıyla servis dışında yaptırmak istemiyorum. Bugün sorduğumda fiyatı 3000TLden açıp son 2300TL fiyat verdiler vazgeçtim. Temsa işi birde garantiye almış orjinal parçayı yurtdışından temin etseniz bile oluşabilecek problemlerde garanti kapsamı dışında kalıcağını söylüyor servis yetkilileri... Dolayısıyla bir chip için bu fiyatı vermek mantıksız, varsın kamyonetim bayır yukarı 120yi geçmesin... Olurda bi gün biyerden ummadık bi para gelir belki o zaman yaptırırım

• ulaştığınız güçleri duyunca ağzımın suyu akıyor
    benim 1999 model l200 ( çok seviyorum) turbosu olmadığından 2500 lük devasa motoru sadece 77 beygirlik güç üretebiliyor buna rağmen 100 km/h hıza 18-20 sn arası çıkabiliyorum
    bu da beni üzüyor mitsubishi severlerden yardım bekliyorum
    eğer derdime çare olursanız bir müddet SSANGYONG ACTYON SPORTS alma arzumu askıya alacağım

• CAPTAIN_34 TV'lerde bir ara Regal marka ürünlerin reklamı vardı ille de pahalıyı seçenleri tokatlıyorlardı. Sizde öyle bir anlatmışsınız ki bu reklamı hatırladım Fakat beni de özendirdiniz bu uygulamaya biraz daha detay istesem örnegin nerelerde kaça takıyorlar İstanbulda yaptırabilecegim nereler var gibi.

quote:

Orijinalden alıntı: CAPTAIN_34

Garanti konusuna gelince benim herzaman şöyle bir tezim vardır ve herzaman %100 doğru çıkar;

Ben DRAKECHIP kullanıyorum.Aracımın beygir gücü minimum 173 hp ve gaza fazla yüklenmediğim sürece yakıttanda tasarruf ediyorum.

Servisin taktığı chip kullanıcısı ise yakıt tasarrufu yapıyor ama 167 hp yani beygir gücünden eksisi var.Bunu gözardı ettiğimizi farzedelim sonuç olarak ikisininde yaptığı iş pratiktede teoriktede aynı...
    EEEE öyleyse niye birisi 250 tl iken diğeri 2300 tl...?? Çünkü 2300 tl olanı servis satıyor ve chip ten dolayı doğabilecek arızaların garantisini veriyor...muş gibi yapıyor aslında...!!!!

İşte yukarıdak hesapladığımız 2.050 tl lik fark varya işte o fark servisin chip uygulamasından dolayı oluşabilecek arızanın parasını arıza oluşmadan peşin almasından kaynaklanan fiyat farkının ta kendisidir...

Sonuç olarak servisten almanın hiçbir mantığı yok.Servis zaten arıza parasını peşin peşin bizlerden alıyor.Ya arıza yapmazsa ki kesinlikle yapmaz çünkü koskoca MITSUBISHI elini taşın altına sokmaz ozaman 2.050 tl havaya uçaaar gider....

Yaptığını farzedelim ozamanda enfazla turboya zaraverir ki çıkmasını heryerde bulup enbüyük arızasını 700 - 800 tl ye hallettirilebilinir....

Benim yazacaklarım bukadar umarım açıklayıcı olabilmişimdir...Servislerin kölesi olmayın...Saygılar...
    quote:

• Sevgili arkadaşlar,

Box konusunda belli bir noktaya gelinmiş gibi ...
    şu anda box kullananlar markalarını belirtirlerse bu konuda bir yönelim ortaya çıkacak sanırım
    (Arka makaslardan birinin eksiltilmesi kararı ve sonra da bunun ortadaki olması şeklindeki gibi bir ortak yönelim)

Sanki Race chip (r chip pro) emniyet telkin ediyor gibi ...
    Ancak captain ın box u da iyi sonuç vermiş...
    (Markası ne idi aceba ??)

Ayrıca box hadisesi 3 aşağı 5 yukarı netleşmişken TUNİNG olayına nasıl bakıyoruz ??
    Bu işi iyi yapan ustalar var malum...

Yaptıran var mı ??

Box mu chip tuning mi neden ???

sevgiler

Selim
  • Sayın Hocam sıkıntınızı az çok anlıyorum.Sizin araç için şuan tek yapılabilecek şey hava filtresi uygulamasıdır diye düşünüyorum ama sırf SSANGYONG ACTYON SPORTS alma arzunuzu askıya almanız için bi araştırma yapacağım...Buda sizin iyiliğiniz için tabi... Saygılar...
    quote:

Orijinalden alıntı: kiyali

ulaştığınız güçleri duyunca ağzımın suyu akıyor
    benim 1999 model l200 ( çok seviyorum) turbosu olmadığından 2500 lük devasa motoru sadece 77 beygirlik güç üretebiliyor buna rağmen 100 km/h hıza 18-20 sn arası çıkabiliyorum
    eğer derdime çare olursanız bir müddet SSANGYONG ACTYON SPORTS alma arzumu askıya alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAPTAIN_34 -- 5 Eylül 2009; 1:44:50 >

• @gezginBen

Evet gezginBen REGAL güzel bi benzetme olmuş durumda aynen öyle zaten.Regal ile vestel bire bir aynı idi ama aradaki fiyat farkı neredeyse 2katı idi.Ticari bir aldatmaca diyebiliriz.Bu işte aynı sayılır sonuçta bu bir yazılım A marka B çok farketmez.Niye dahafazla ödeyelim ki..!!

Özenmekle kalmayın takın derim.Bence Türkiye den almayın çünkü çok pahalı satıyolar.ben ve diğer arkadaşlar gibi yurdışından getirtin.Takma işlemi çok basit teknik bir bilgi veya müdahale gerektirmiyor.Eli dar yerlerde çalışmaya alışkın bir motor ustası 2 dakikada takabiliyor ben bi arkadaşıma taktırttım 1 dk bile sürmedi...Yurdışından getirtme konusunda herkese yol gösterip aklınıza takılan her konuda yardımcı olabilirim...Saygılar...

quote:

Orijinalden alıntı: gezginBen

CAPTAIN_34 TV'lerde bir ara Regal marka ürünlerin reklamı vardı ille de pahalıyı seçenleri tokatlıyorlardı. Sizde öyle bir anlatmışsınız ki bu reklamı hatırladım Fakat beni de özendirdiniz bu uygulamaya biraz daha detay istesem örnegin nerelerde kaça takıyorlar İstanbulda yaptırabilecegim nereler var gibi.

quote:

Garanti konusuna gelince benim herzaman şöyle bir tezim vardır ve herzaman %100 doğru çıkar;

quote:

• @SelimSarper

Ben DRAKEBOX kullanıyorum hocam ve yukarıdada yazdığım gibi markanın çok fazla bi etkisi olmadığınıda düşünüyorum çünkü bu sadece bir yazılım ve araca özel bir yazılım bu nedenle çok fazla değişkenlik gösteremez.Sonuçta kulanıyor ve deniyoruz.Ben şuana kadar çok memnunum.Bu chip in en iyi yönü ayarlanabilir olması gerçi ben ayarlarıyla hiç oynamadım ve minimumda duruyor.Böyle olduğu halde gaza yüklenince 3. viteste bile patinaj çekebiliyor ve dikkatli kullanımda yakıt tasarrufu yapıyor...BU YAZDIKLARIMDAN KESINLIKLE ŞU ANLAŞILMASIN KI RACE CHIP KOTU BENIM ALDIĞIM DAHA IYI GIBI BIR IDDADA BULUNUYORUM.Buradaki amaç en iyiyi en ucuza bulup yararlanmak.(Makas eksiltme işinide ilk ben yapmıştım hatrlarsanız... ) Bana kargo dahil 150$ a maloldu...Birde şu var 100£ ve üzeri %5 gümrük ödeniyor fakat bayramlar ve yılbaşından 1 ay öncesi ve sonrası arasındaki zaman içerisinde gelen ürünlerden gümrük ücreti alınmıyor bilginiz olsun
    quote:

Orijinalden alıntı: SelimSarper

Sevgili arkadaşlar,

Box konusunda belli bir noktaya gelinmiş gibi ...
    şu anda box kullananlar markalarını belirtirlerse bu konuda bir yönelim ortaya çıkacak sanırım
    (Arka makaslardan birinin eksiltilmesi kararı ve sonra da bunun ortadaki olması şeklindeki gibi bir ortak yönelim)

Sanki Race chip (r chip pro) emniyet telkin ediyor gibi ...
    Ancak captain ın box u da iyi sonuç vermiş...
    (Markası ne idi aceba ??)

Ayrıca box hadisesi 3 aşağı 5 yukarı netleşmişken TUNİNG olayına nasıl bakıyoruz ??
    Bu işi iyi yapan ustalar var malum...

Yaptıran var mı ??

Box mu chip tuning mi neden ???

sevgiler

Selim

• @SelimSarper in 4 ocak 2009 tarihinde MODİFİYE CHIP TUNING VE POWER BOX başlığı altında ve bu konu hakkında soduğu soru ve uzmanından aldığı cevabın orjinal hali aşağıda yorum sizin...

Orijinalden alıntı:SelimSarper

Arkadaşlar

2009 Mitsubishi L 200 2500 cc Turbo diesel (DID) 136 bg- 314 nm tork
    Powerbox alternatifleri chip tuning sonuçları ne olur maaliyeti nedir.
    Firmanın rallitronik box u ile elde edilen değerlerin (167 bg-402 nm tork) üzerine cıkmak mümkün olur mu
    saygılar

Selim sarperselimmd@hotmail.com

bu aracdan chiptuning ile +32-35 Hp alınabiliyor..Yaklaşık maliyeti 750 ytl dir.

böylelikle aynı oranda güç alınabilen powerbox lardan çok daha ucuza bu güçlere ve tork değerine ulaşmış olursunuz..

megachips@windowslive.com <= 7/24 Online Teknik Destek Hattı..
    0 216 471 12 82
    0 537 466 08 58

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAPTAIN_34 -- 5 Eylül 2009; 1:27:14 >

• Sevgili arkadaşlar,

Bir kısım yazışmaya rağmen geçmiş günde tuning mi ? box mu karar verememiştim...

Burada tuning hadisesinin daha custom bir yanının oluşu ve boxlara göre daha fazla hp ve tork saglıyor olması cazip yanlarıydı. 180 hp ve 400 tork üzerine çıkılabileceğini söyleyen uygulayıcı ustalar vardı. Hava filtresi vb basit ilavelerle bu değerler biraz daha yukarı çıkabiliyor.

Box uygulamasında ise uygulamanın geri dönüşebilirliği-vazgeçilebilirliği ve parametrelerin standardizasyonu ve denenmişliği tuningde oluşabilecek muhtelif riskleri azaltmakta idi.

Ancak nazari yaklaşımlar bir yana elimizde denenmiş ve olumlu sonuç vermiş tecrübeler var. Racechip ve Drakebox dan arkadaşlar iyi sonuçlar aldı.
    Makas hadisesinde olduğu gibi kendi uygulamalarımızın sonuçları en kıymetli bilgileri vermektedir.
    Dolayısıyla elimizdeki bu örnekleri etüd edebiliriz.
    Drakebox da 173 bg sağlanıyor...racechip de bu değer ne ?? yanı sıra tork değerlerindeki artışlar nasıl ??

Uygulama şekilleri ve yeri arasında fark var mı race chip de sanırım ulaşılması zor bir yerden takmıştı arkadaşlardan biri ...

Tüm bu artı ve eksileri gözden geçirerek captain ın dikkat çektiği gümrük farkını da dikkate alarak sanırım yıl başı civarında bir kısım L 200 power box la donanacak...

Sevgiler

Selim

• quote:

Sayın Hocam sıkıntınızı az çok anlıyorum.Sizin araç için şuan tek yapılabilecek şey hava filtresi uygulamasıdır diye düşünüyorum ama sırf SSANGYONG ACTYON SPORTS alma arzunuzu askıya almanız için bi araştırma yapacağım...Buda sizin iyiliğiniz için tabi... Saygılar...
    quote:

Orijinalden alıntı: kiyali

ulaştığınız güçleri duyunca ağzımın suyu akıyor

CAPTAIN_34 arkadaşım ilgine sonsuz teşekkür ederim
    araştırma sonuçlarını özlemle bekliyorum

• @kiyali
    hocam daha önce yazmıştım ama unuttun sanırım:)
    senin L200 ile L300 lerde aynı motor kullanılıyor. linkte l300 e turbo uygulaması var.http://forum.donanimhaber.com/m_24680574/tm.htm

şu an askerde olan performans78 nickli arkadaşın turbo uygulaması var. turbo uygulamasından sonrapowerboxda kullanırsan tahminen 120hp civarı güç alırsın gibime geliyor.
  • bu boxlar tak cikar oldugundan garantiyi bozmuyor. herhangi bisey oldugunda kutuyu sokup servise goturdugunde anlasilmayacaktir.

benden herhangi bi gumruk masrafi alinmadi. sadece havaleyle yolladigim icin havale ucreti odedim. ordaki 129 euro alman kdvsi dahil fiyati. turkiyeden siparis verdigim icin kdv alinmadi ve kargo dahil 121 euro gibi biseye mal oldu. dedigim gibi arti olarak havale(yurt ici+yurtdisi ucret) disinda baska para odemedim. paypal yapsaydim onu da odemeyecektim.
    pesin odeme banka havalesiyle oluyor ki alinan ucretler nedeniyle tavsiye etmiyorum.

racechip standart postayla yolladigi icin(deutschepost+ptt) biraz uzun surmustu galiba bi hafta on gun olabilir tam hatirlamiyorum.

sitede yazanlara gore normal olan 171bg 380Nm tork, pro olan 177bg 399Nm tork yapiyor. her iki modelde de iki ayar yeri var. anladigim kadariyla biri tork, biri de bg arttirmak icin. ama ben degistirmeyi dusunmuyorum. sehir ici 11.8lt/100km olan tuketimim su anda 10.6 da. yanlis hatirlamiyorsam mayis ayindan beri kullaniyorum. bu aralar bunu vitoya takip kendime prosunu getirtmeyi dusunuyorum. bu boxlarin bi diger arti ozelligi de uygun kabloyla her commonrailli dizel araca uygulanabiliyor olmasi.

marka denenmis bi marka olduktan sonra onemli degil. ben mehmet gazihana box icin fiyat sordugum zaman uc degisik fiyat verdi ucu de benim racechipe verdigim paradan fazla idi. ayrica verdigi performans degerleri de daha asagida idi. bu yuzden direkt ureticiden almak daha mantikli.

ayrica box konusu disinda caramurat'a: uzun kasasi uretiliyor da peki bu l200 lerin kisa kasalari uretiliyor mu dakar rallisindeki model gibi. gerci ordaki club kabinin kisa kasalisi. cift kabinin kisa kasalisi var mi?

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phyrron -- 7 Eylül 2009; 1:51:45 >

• quote:

bu boxlar tak cikar oldugundan garantiyi bozmuyor. herhangi bisey oldugunda kutuyu sokup servise goturdugunde anlasilmayacaktir.

benden herhangi bi gumruk masrafi alinmadi. sadece havaleyle yolladigim icin havale ucreti odedim. ordaki 129 euro alman kdvsi dahil fiyati. turkiyeden siparis verdigim icin kdv alinmadi ve kargo dahil 121 euro gibi biseye mal oldu. dedigim gibi arti olarak havale(yurt ici+yurtdisi ucret) disinda baska para odemedim. paypal yapsaydim onu da odemeyecektim.
    pesin odeme banka havalesiyle oluyor ki alinan ucretler nedeniyle tavsiye etmiyorum.

racechip standart postayla yolladigi icin(deutschepost+ptt) biraz uzun surmustu galiba bi hafta on gun olabilir tam hatirlamiyorum.

sitede yazanlara gore normal olan 171bg 380Nm tork, pro olan 177bg 399Nm tork yapiyor. her iki modelde de iki ayar yeri var. anladigim kadariyla biri tork, biri de bg arttirmak icin. ama ben degistirmeyi dusunmuyorum. sehir ici 11.8lt/100km olan tuketimim su anda 10.6 da. yanlis hatirlamiyorsam mayis ayindan beri kullaniyorum. bu aralar bunu vitoya takip kendime prosunu getirtmeyi dusunuyorum. bu boxlarin bi diger arti ozelligi de uygun kabloyla her commonrailli dizel araca uygulanabiliyor olmasi.

marka denenmis bi marka olduktan sonra onemli degil. ben mehmet gazihana box icin fiyat sordugum zaman uc degisik fiyat verdi ucu de benim racechipe verdigim paradan fazla idi. ayrica verdigi performans degerleri de daha asagida idi. bu yuzden direkt ureticiden almak daha mantikli.

ayrica box konusu disinda caramurat'a: uzun kasasi uretiliyor da peki bu l200 lerin kisa kasalari uretiliyor mu dakar rallisindeki model gibi. gerci ordaki club kabinin kisa kasalisi. cift kabinin kisa kasalisi var mi?

quote:

Phyron verdiğin cevaplar için teşekkür ederim.Yavaş yavaş bu racechipe doğru yöneliyorum.

• 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.