Şimdi Ara

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya-- (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.458
Cevap
20
Favori
1.007.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ruhsata işletmek için proje çizimlerine başlattım. İşlemler tamamlanınca (haftya Çarşamba'ya hazır olur dediler) muayene için projeye uygunlukla ilgili onaylatmak üzere tekrar TÜVTÜRK/YALOVA'ya gideceğim. Bu arada yarın Bursa mitsubishi yetkili servise gidip far ayarlarına baktıracağım.
    Rastafari, akşam senden gelen bilgi üzerine telefonla aradım TÜVTÜRK'ü.
    Plakası belli olan bir arkadaşımın fullbox ile başka bir TÜVTÜRk'te muayeneyi geçtiğini söyledim. Bana sık sık genelde yayınlandığını, arkadaşımın hangi tarihte muayenesini yaptırdığına bağlı olarak durumun farklılaşabileceğini söylediler. Ama hangi tarihli genelge ile fullbox'ın yasaklandığını söyleyemediler. Bir sürü genelge varmış!!!!
    Nisan ayında yetkili serviste far ayarlarını yaptırdığımı, bu ayarların ellenmedikçe bozulmayacağını söylediğimde de yollardaki çukurlardan dolayı bozulabildiğini belirttiler!!!
    Kendi deyimleriyle anahtarla ayarı yapılan farın ayarı çukurlardan dolayı 3 ay içinde nasıl bozuluyorsa ben de anlamadım?

• Valla geçmiş olsun ya cidden artık ..kunu çıkarmaya başladılar, ama yakında bununda çivisi çıkar, Türkiyede yaşadığımızı unutmayalım. torpido gözünde para unutmaya başlar yakında bizim ahali.
    Bakalım ben nası geçicem benim arabayla ekimde muayeneden olmaması gereken herşey var arabada,
    normalden 16 santim daha yüksek, tekerler 10 ar santim çamurluğun dışında önde çelik kafes arkada takla barı, camlar filmli ahahaha yandık
  • quote:

Orjinalden alıntı: RASTAFARI

ProntoBasso Selam;

Valla kullanınca fark kendini çok gösteriyor. Önceden 1 ve 2 viteste çok seri kalkamıyordum.

Şimdi çok daha seri ! Önceden 3 - 4 - 5 viteslerde sıkıntı yoktu. Ama şimdi çok çok farklı aslında kullanman lazım sen bana yakın biryerlerdesin sanki

Esenyurt gibi geldi. Bende Beykent'te oturuyorum. Müsayit bir günümüzde buluşup test edebilirsin !

Rasta

Rasta hayırlı uğurlu olsun abicim vallahi çok merak ediyorum nası kaçtığını, ben kozyatağında oturuyorum biraz uzak oralar bana ama illaki yolum düşer bigün, bi uğrar denerim karakaçanı sağolasın

• chipin hayirli olsun rasta;

bu muayene isi benim de canimi sıkıyor cunku diger araclarla baya bir sorun yasadim, tuvturk standart getirecekti deniyordu ama, her gidisimde farkli seyler yuzunden sinir oldum. biri borulara takti oburu hic sallamadi, bir digeri koltuk desenine takti.
    adamlar bir sey buldular mi ona yukleniyorlar, bir kontrolor koltuk dosemesi uc cizgili oldugu icin projede dort kisilik gozuken koltugu burasi 3 kisilik diye geri cevirdi proje yanimda degildi, ikinci sefer gittim baska biri denk geldi; projeye gerek olmadan direkt gecirdi.
    bu seferde fullboxa takacaklarsa soker oyle giderim ertesi gun geri takarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phyrron -- 19 Temmuz 2009; 1:18:59 >
  • Merhaba Forumdaşlar;
    Uzun bir aradan sonra tekrar aranızdayım.Öncelikle tebrik ve iyi dileklerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.Darısı bekar olupta evlenmek isteyen arkadaşlarımın başına...
    -Benim yokluğumda yeni katılan arkadaşlarımızda olmuş onlarda aramıza hoşgeldiler...
    Aksesuar ve modifiye konusunda çok ilerleme var bakıyorumda özellikle RASTA ve PRONTO nun araçları gerçekten çok süper olmuş.Onları görünce benim l200 ü gözüm tutmamaya başladı...
    -CHIP konusundada ilerlemeler olduğunu ve izlenimlerinde olumlu yönde olduğunu gördüm.CHIP takmayı bende düşünüyorum.ilerleyen günlerde bu konuda yardımınıza ihtiyacım olabilir...
    Benden şimdilik bukadar görüşmek üzere....SAYGILAR...

• Meraba arkadaslar bugun nette bu resimleri gördüm de sanki bu l200 un kasası daha uzun

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya--

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue__system -- 19 Temmuz 2009; 12:37:13 >

• Captain hoşgeldin tekrar, nasıl gidiyor evlilik
    Ömer evet "long bed" denen modeli bu, normalden daha uzun.

Dün photoshopta biraz eklenti yaptım arabaya, tepe lambalarını kasanın üstüne takmaktan vazgeçtim onun yerine ön camın üstüne takmaya karar verdim, birde şnorkel ekledim araca, geçen sene yabancı forumlarda gezerken ev yapımı şnorkel örneği görmüştüm, adam püskürtüldükten sonra şişen yalıtım köpüğü, elektrik süpürgesi hortumu ve kaporta macunu kullanarak kendi şnorkelini kendi yapıyordu. baya bi mantıklı gelmişti bana, belki bi deniycem bakalım. yapabilirsem 15 ytl ye şnorkelim olmuş olucak sonra seri üretime geçebilirim 300 liradan satar arabanın parasını çıkarırım nası fikir.

photoshopla eklediğim şnorkel Türkiyede satılmayan L200 Savana'nın şnorkeli, bence safari şnorkelden çok daha zarif duruyor.

• Merhaba Arkadaşlar;

Karakaçanla buğün limitleri zorladık ! Çok rahat ve seri şekilde 180 km ulaşıyor. Çok uzun bir sürede 200 km'de seyrettik. İlk gözlemin biran önce koni Amortisör almam gerektiğini anladım.

Araştırmalara başladım.

Rasta

• Karakaçanı yıkadık süzü gözü ortaya çıktı !

Rasta

• 2,

• 3,

• 4,

• quote:

Orjinalden alıntı: RASTAFARI

4,

masallah çok güzel parlıyor ayna gibi
    abi sen is yapıyosun
    eyer taktıgın chip ve hava filitresinden memlunsan bende almayı düsünüyorum
  • blue__system Selam,

İyi dileklerinden dolayı teşekkürler

Mesleğim Lojistik

Her ikisindende memnunum

Rasta
  • Selam Dostlar;

Sonunda uygun Koni Suspension olayınıda çözdük sayılır. Sipariş vermesi kaldı !

http://www.tmraustralia.com.au/tmrtriton.php

Rasta

• Selam,

Karakaçana üzülerek ilk krom parçayı taktım !

Ama görevi çok önemli !

Rasta

• 2,

• quote:

Orijinalden alıntı: coldblooded

Arkadaşlar, resimde gördüğünüz arabamla bugün TÜVTÜRK'de trafik fenni muayenesinden geçemedim.
    Sebep1: uzun far ayarsız;ağır kusur
    Sebep2: fullbox ruhsata işli değil;ağır kusur
    adamları bayağı bir yıprattım çünkü farları Antalya mitsubishi yetkili serviste Nisan ayında ayarlatmıştım. Ve fullboxın bu tipinin aracın ölçülerini değiştirmediğinden ruhsata işletilmesinin gerekmediğini biliyordum. Yanlış dediler.
    1 ay içinde ruhsata işletip, farların ayarına baktırıp tekrar gideceğim.
    Buna göre Allah sizin gibi Karakaçan sahiplerine muayene tarihleri geldiğinde sabır versin diyorum:)

gerçekten saçmalıyorlar... allahtan ben giderken tampon korumayı söktürmüştüm... adamlar motor numarasının yerini bulup okuyamamışlar diye hafif kusur olarak işlemişler... adama o aracın kusuru değil sizin kusurunuz dedimde fayda etmedi...

• muayeneden geçemeyip 1 ay içinde tekrar gidildiğinde, sadece bir önceki muayenede belirlenen kusurlara mı bakıyorlar yoksa sil yeni baştan mı yapıyorlar bileniniz var mı?
  • benim tecrubelerime gore sadece kusurlu yerlere bakiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: coldblooded

muayeneden geçemeyip 1 ay içinde tekrar gidildiğinde, sadece bir önceki muayenede belirlenen kusurlara mı bakıyorlar yoksa sil yeni baştan mı yapıyorlar bileniniz var mı?

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.