Şimdi Ara

## Super Talent'dan I-Temp Serisi SSD Diskler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Super Talent'dan I-Temp Serisi SSD Diskler ##

Son dönemde rakipleri ile girdiği saat hızına dönük DDR3 mücadelesi ile gündememize gelen önemli bellek üreticilerinden Super Talent, yeni SSD disk ailesini duyurdu. Firmanın I-Temp adını verdiği yeni SSD disk ailesi özellikle zorlu çalışma durumları ve endüstriyel koşullar göz önüne alınarak hazırlanan özel bir seri. Zira firmanın bu seri dahilinde hazırladığı ve hazırlayacağı SSD diskler -40C ile 85C arası "extreme" sıcaklık seviyelerinde çalışabilmekte. 1.8", 2.5" ve 3.5" gibi farklı fiziksel boylardahazırlanacak I-Temp serisi yeni SSD disklerin ayrıca IDE ve SATA ara birimlerini kullanan farklı varyasyonları da olacak. I-Temp serisinin ilk modeli olan SS28A5C25I kodlu 2.5" form faktörüne sahip 128GB'lık yeni SSD diskin fiyatı ise 4000$'ın altında olacağı ifade ediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 28 Kasım 2007; 19:10:16 >

• 4000 dolarcık mı? benim hard diskler ne zaman çöpe giderse bunlardan alaçağım ve o zamana kadar bunlarda uygun fiyata olurlar herhalde.
  • Bu paraya ii bir PC toplarım oha yani
  • fiyatlar resmen çok uçmuş 4000$ az paramı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sewger

fiyatlar resmen çok uçmuş 4000$ az paramı

bakın bu ürünler normal şartlar için hazırlanmış ürünler değil...
    quote:

Zira firmanın bu seri dahilinde hazırladığı ve hazırlayacağı SSD diskler -40C ile 85C arası "extreme" sıcaklık seviyelerinde çalışabilmekte.

Yani kimse bunları al da bilgisayarına tak demiyor demez...bu diskler normal bilgisayarların çalışmasına olanak vermeyen şartlarda, fakat bilgisayar yada hafıza birimi ile çalışan elektronik sistemlerin kullanılmasının zorunlu olduğu yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmışlar...
    E fiyatları da özel tabi...

Buradan çıkarılması gereken şey "ohaaaa yani fiyata bak" değilde , bilime bak olmalı.yani bu haberler bize en azından bilimin değerini gösterip özendirmeli diye düşünüyorum....

• quote:

Orjinalden alıntı: xf

quote:

quote:

Zira firmanın bu seri dahilinde hazırladığı ve hazırlayacağı SSD diskler -40C ile 85C arası "extreme" sıcaklık seviyelerinde çalışabilmekte.

Yani kimse bunları al da bilgisayarına tak demiyor demez...bu diskler normal bilgisayarların çalışmasına olanak vermeyen şartlarda, fakat bilgisayar yada hafıza birimi ile çalışan elektronik sistemlerin kullanılmasının zorunlu olduğu yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmışlar...

Buradan çıkarılması gereken şey "ohaaaa yani fiyata bak" değilde , bilime bak olmalı.yani bu haberler bize en azından bilimin değerini gösterip özendirmeli diye düşünüyorum....

aslında yüzde yüz haklısın... daa... da'sı var tabi: o da şu:
    forumların en garabet yani, o lafları eden kişileri görememektir. görmediğimiz için, onları kendi eşdeğerimiz gibi görürüz. görmekten kastım şu ki, o kişi kaç yaşında, bilgisi, tecrübesi, görgüsü vb nedir bilmek mümkün değil. "oha" diyen belki 12-13 yaşlarında, bilim ile filmi ayıramayan biri olabilir. haberi veren arkadaş, bunların sanayi tipi olduğu belirtmiş, ama o garibim sanayi lafını görünce oto sanayi (kaportacı, otoboyacı vb) zannetmiş olabilir. hoşgöreceğiz artık böylelerini ve bilgilerinin, görgülerinin, tecrübelerinin vb artması bekliyeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcok -- 28 Kasım 2007; 21:15:03 >

• Nede osla sanayi tipi o fiyat normal bence

hdd lerde devrim yaşanmalı artık herkesin temennisi bu yönde ama inatla kapasite arttırıyorlar biraz teknik değişmeli bence
  • 1tb ve ucuz SSD istiyoruz
  • 3-5 sene sonra masa üstülerin çözümleri bunlar sene 1997de 1 gb hardisk kullanırken heralde 1 tb lardan bahsetselerdi hadi canım yada oha diyebilirdim fiyat ise normal şu an için bir dahaki pc im belkide ssd li olacak hadi bakalım hayırlısı bol çalışın firmalarda maliyetleri düşürüp kapasiteleri arttırın
  • quote:

Orjinalden alıntı: m134

1tb ve ucuz SSD istiyoruz

Birkaç yıl sabrettikten sonra bu hdd leri sistemlerimizde görmeyi umut ediyorum. Zira vaat ettikleri inanılmaz değerler ve eski sistemlerin bile değerini artıracak bir performansa sahip
  • ahanda ileride görmek istiyecegim hberlerden birisibide fiyatı ile ilgili haberler gelse peş peşe tam süper olucak
  • Fiyatlar özel kullanım koşullarının, teknolojik yeniliğin ve yaygınlaşmamanın etkisiyle uçmuş ama SSD disk birkaç yıla ciddi ucuzlayacaktır. Baş döndürücü hızla gelişen diğer ürünlerin yanında HDD açıkcası yavaş kalmıştı. Çeşitli nedenleri var ama en azından sessizlik ve performans adına böyle ürünler görmek güzel.
  • 1 trbyte çıkarsalar yine almam o fiyata
  • ssd ler normalde de pahalı zaten... yeni birşey değil arkadaşlar neden fiyatına bu kadar şaşırdınız anlamadım...

SSD biraz ucuzladığı zaman hemen alıcam ben... yeter artık 2de birde kafasına göre giden veriler, atan Harddisk okuyucu kafaları ve kaybolan bilgiler... Artı olarak sistemi epey bızlandırdığı da ayrı bir gerçek...
  • Fiyatları alınabilecek seviyeye gelsede, şu hantal,yavaş HDD'lerden kurtulsak.
  • Kapasite/fiyat oranı düşmüş gibi sanki. İlk örneklerde çok daha düşük kapasitelere bu fiyata yakın fiyatlarr veriliyordu. DVD yazıcıların fiyatlarının 1000 dolarlardan 150 dolarlara 1 sene de düştüğünü düşünürsek ve bu teknoloji hızlı giderse 2 seneye kadar 150,200 dolar düzeyinde yeni teknoloji HDD lere sahip olunabilir sanırım.
  • bu ssd disklere pek güvenemiyorum. nede olsa mekanik mühendislik daha çok güven veriyor.

hem mekanik disklerden bir şekilde veri kurtarılabilirken (yazılım ile değil fiziksel olarak) elektronik arızalandığında nasıl ver kurtaracağız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcok

quote:

Orjinalden alıntı: xf

quote:

quote:

aslında yüzde yüz haklısın... daa... da'sı var tabi: o da şu:
    forumların en garabet yani, o lafları eden kişileri görememektir. görmediğimiz için, onları kendi eşdeğerimiz gibi görürüz. görmekten kastım şu ki, o kişi kaç yaşında, bilgisi, tecrübesi, görgüsü vb nedir bilmek mümkün değil. "oha" diyen belki 12-13 yaşlarında, bilim ile filmi ayıramayan biri olabilir. haberi veren arkadaş, bunların sanayi tipi olduğu belirtmiş, ama o garibim sanayi lafını görünce oto sanayi (kaportacı, otoboyacı vb) zannetmiş olabilir. hoşgöreceğiz artık böylelerini ve bilgilerinin, görgülerinin, tecrübelerinin vb artması bekliyeceğiz.

kesinlikle katılıyorum bu tıfıllar burayı meşgul etmeyipde mario oyun forumlarına yazsa daha isabetli olacak ayrıca anlamadan bilmeden yorum yapmakda cehaletin delaletidir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.