Şimdi Ara

## Fujitsu'dan 320GB Kapasiteli 2.5' Hard Disk ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Fujitsu'dan 320GB Kapasiteli 2.5' Hard Disk ##

Hard disk dünyasındaki yarışta bir açıdan işlemci rekabetine dönüyor gibi gözüküyor. Zira üreticiler arasında daha küçük boyutlara daha yüksek kapasite sığdırma yarışı aldı başını gidiyor. Son olarak sektörün önemli isimlerinden Fujitsu, 2.5" form faktöre sahip olan 320GB kapasiteli yeni hard diskini sektörün beğenisine sundu. Firmanın MHZ2 BH kodlu yeni hard disk serisi dahilinde yer alan hdd, SATA-II ara birimini kullanıyor. 5400rpm dönüş hızına sahip olan Fujitsu'nun yeni hard diski ayrıca 8MB'lık dahili belleği ile de dikkat çekiyor. Kendi segmentinin en iddialı çözümlerinden biri olan yeni hdd'nin güç tüketim değerleri de dizüstü bilgisayar üreticilerini sevinderebilecek türden. Zira Fujitsu'nun yeni güzeli, okuma ve yazma işlemleri sırasında sadece 1.9 watt'lık güç tüketimi ile öne çıkıyor. Önümüzdeki Şubat ayında kullanıma sunulacak olan yeni hard disk'in fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil.

• Daha zamanı var diye düşünüyorum bu teknolojinin. Geniş geniş stacker lara hdd takmaya devam.
  • Bence hard diskler şimdi hala güç ve kapasite ile uğraşıyorlar bakalım ne zaman performansa dayanacaklar!!!
  • 2.5" yapılan HDD'ler zaten taşınbilir platformlar için tasarlandığı için performanstan ziyade mobilite öne çıkıyor
  • Benim düşümceme göre kısa süre için harddisk gelişimi inanılmaz hızlanacak zaten öylede olmalı cpu gpu anakart ram gibi klaslar inanılmaz hızlandı fakat harddisk alanında hiçbir tık gelişme yok artık 15000rpm normal seviye olma vakti geliyor diye düşünüyorum...
  • HDD ler diğer sistem bileşenlerine göre başarım olarak çok az geliştirilebiliyorlar. HDD-CD-DVD vs bilgisayarların en hantal parçaları. Çünkü mekanik temelle çalışıyorlar. Atın arkasına eşşek bağlamış gibi, atta eşşeğin hızında gidiyor.
    Bir abimden SCSI bir hdd ile WinXP 'yi sisteme 12dk 'da kurduğunu duymuştum. 15000 d/dk yapabilen bir SCSI idi galiba.
    Neyse ki bu solidstatedisk ler başgösterdi de umutlandık. Ucuzlarlar inşallah Saygılarımla...
  • ps3 için 250gb lık düşünüyordum bunların gelmesi fiyatları düşürür güzel haber bide ses sorunu varmı performans verileri nasıl acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Bence hard diskler şimdi hala güç ve kapasite ile uğraşıyorlar bakalım ne zaman performansa dayanacaklar!!!

Arkadaşım limitlere geldiler üretimleri yaygınlaşıp maliyeti düşşün SSD diskler yeni bir soluk getirecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.