Şimdi Ara

DIGITURK + PLUS | Genel Konu (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.819
Cevap
22
Favori
459.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • son bir kaç haftadır tv izlerken sinir bozucu bir durumla karşılaşıyorum, ancak sorunun nereden kaynaklandığını bilemedim, bir yardımcı olabilir misiniz?

malum pace marka digiturk plus ve lg led tv kullanıyorum, herhangi bir şey izlerken (canlı olsun, kayıttan olsun farketmiyor) tv'nin görüntüsü ve sesi birden bire gidiyor, ekranda lg'nin "sinyal yok" yazısı yazmaya başlıyor.. digikutu kapanmıyor ama! sadece tv ile kutu arasındaki bağlantı kopmuş gibi oluyor.. ya digikutuyu kapatıp açınca, ya da tv'yi önce hdmi 2'ye (hdmi 2'de blu-ray player takılı) alıp, tekrar digiturk'ün bağlı olduğu hdmi 1'e geçince ekranda "bağlantı kuruluyor" yazıyor ve görüntü ile ses tekrar geliyor.. anlayamadım ben bunu, sorun digikutu'da mı, tv'de mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICDeddPeople

son bir kaç haftadır tv izlerken sinir bozucu bir durumla karşılaşıyorum, ancak sorunun nereden kaynaklandığını bilemedim, bir yardımcı olabilir misiniz?

malum pace marka digiturk plus ve lg led tv kullanıyorum, herhangi bir şey izlerken (canlı olsun, kayıttan olsun farketmiyor) tv'nin görüntüsü ve sesi birden bire gidiyor, ekranda lg'nin "sinyal yok" yazısı yazmaya başlıyor.. digikutu kapanmıyor ama! sadece tv ile kutu arasındaki bağlantı kopmuş gibi oluyor.. ya digikutuyu kapatıp açınca, ya da tv'yi önce hdmi 2'ye (hdmi 2'de blu-ray player takılı) alıp, tekrar digiturk'ün bağlı olduğu hdmi 1'e geçince ekranda "bağlantı kuruluyor" yazıyor ve görüntü ile ses tekrar geliyor.. anlayamadım ben bunu, sorun digikutu'da mı, tv'de mi?

bence kutuda. Pace çok dandik yazılımlı kardeşim. Digiturkün en kötü cihazı bence.

• Selam arkadaşlar.
    Bu akşam Digiturk + Plus kurulumu yaptırdım. Kurulum 17:30 civarı bitti ve 1-1.5 saatte kanallarınız açılır dedi teknik servis elemanı.
    Kurulum bittiğinde ekranda Plus cihazınız ile kartınız eşleşmiyor gibi bir uyarı vardı.
    Şuan saat 23:00 ekrandaki o uyarı gitti ve sinyal yok kolay kurulum yapın düzelmezse fişi çıkarıp takın tarzında bir uyarı çıktı.
    Bu denilenleri yaptım herhangi bir sonuç yok.
    Gelişmiş ayarlar bölümünde de sinyal sıfır görünüyor.
    Müşteri hizmetlerini aradım. Kart numaranız sistemde görünmüyor dediler. Beş buçuk saaat de hala yayın açılmaması normal mi sizce?
  • Altech DT-PHI7100 kutu bağlattım bugün tuner1 sinyal seviyesi %54 gösteriyor... Normal mi düşük mü?
  • Arkadaşlar herkese selam, TTnet Adsl limitsiz sözleşmem bittiği için 2 haftadır digiturkçuler tarafından hergün aranıyorum

Evde Next 17500 Uyduyla tv izliyorum.

Daha önce hiç üye olmadığım için digiturk hakkında bilgim yok.

Digiturk+ internet kampanyasına başvurmayı düşünuyorum.

Soruma gelirsek farzedelim ki gelip Digiturk bağladılar, benim mevcut uydudan gelen kabloyu yeni digiturk kutusuna bağlayıp uydu yayınlarını da izleyebilir miyim ?

Böyle bir imkan var mı ?
  • Yok yok dünyanın birbirinden haberi olmayan ve olayları kulağıyla dinlemeyen müşteri hizmetlerinin adı digiturktur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caesar76

Arkadaşlar herkese selam, TTnet Adsl limitsiz sözleşmem bittiği için 2 haftadır digiturkçuler tarafından hergün aranıyorum

Soruma gelirsek farzedelim ki gelip Digiturk bağladılar, benim mevcut uydudan gelen kabloyu yeni digiturk kutusuna bağlayıp uydu yayınlarını da izleyebilir miyim ?

Böyle bir imkan var mı ?

digiturkun kendi kutularıyla bu dediğinizi yapamazsınız, zira standart kutuda tek tuner var. plus ta ise yazılım digiturk icin modifiye ediliyor, üç tuner olmasına rağmen biri real-time diğeri geri almak için devamlı kayıt, üçüncüsü ise kayıt ve vod oynatmak için kullanılıyor..
    belki ayarları değiştirerek sadece diğer uydu kanallarını izleyebilirsiniz fakat bu durumda da digiturk ve diğer uydu arasında her geçişinizde baştan kurulum yapmanız gerekir(yaklaşık 3 ile 5 dk sürüyor) pek konforlu bir iş olmaz sizin açınızdan.
    diğer uyduda olupta digiturkte olmayan yerel kanallar için mi çözüm arıyorsunuz?

• Geçen gün Altech digiturk plus cihazıma yeni loader yazılım yüklendi, sanırım kanal geçişleri hızlandı gibi geldi bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

quote:

Orijinalden alıntı: Caesar76

Arkadaşlar herkese selam, TTnet Adsl limitsiz sözleşmem bittiği için 2 haftadır digiturkçuler tarafından hergün aranıyorum

Böyle bir imkan var mı ?

digiturkun kendi kutularıyla bu dediğinizi yapamazsınız, zira standart kutuda tek tuner var. plus ta ise yazılım digiturk icin modifiye ediliyor, üç tuner olmasına rağmen biri real-time diğeri geri almak için devamlı kayıt, üçüncüsü ise kayıt ve vod oynatmak için kullanılıyor..
    belki ayarları değiştirerek sadece diğer uydu kanallarını izleyebilirsiniz fakat bu durumda da digiturk ve diğer uydu arasında her geçişinizde baştan kurulum yapmanız gerekir(yaklaşık 3 ile 5 dk sürüyor) pek konforlu bir iş olmaz sizin açınızdan.
    diğer uyduda olupta digiturkte olmayan yerel kanallar için mi çözüm arıyorsunuz?

Evet bazı kanalları izlemek istedim, ondan sordum.

Arkadaşlar digiturkçüler günde hiç aramasa 5 kez arıyor, artık bu hafta bir karar vermem lazım. Bana vaad edilen 60 lira karşılığı standart paket+ 2 keyif paketi+ 2 sene sabit fiyat+ Hd kanal+ modem+ limitsiz 8 mbit net.

Tavsiye ederseniz başvuracam, yoksa varolan uydumla devam ederim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, digiturk abonesi olayım mı olmayayım mı ?

• bence ol sana vaadettikleri, seçenekler gayet uygun ve makul. maşallah üstüne bi araba vermedikleri kalmış. ben mesela 5 senedir digiturk kullanıcısıyım gayette memnunum.
  • Geçen ay digitürk aboneliğimi kapattırmak istedim, HD Plus abonelik teklif ettiler, yeni TV aldığım için kabul ettim. Birkaç haftadır kullanıyorum, kanal geçişleri ve kumandadan verdiğim komutlara tepkisi çok çok yavaş, bedava hizmet bu kadar olur diye ses etmedim. Haftasonu bir çizgi film vardı, oğlum çok seviyor, dedim kayıt özelliği var, kaydedip sonra da seyrederiz. Dışarı çıkacaktık, kaydı başlatıp çıktık. Geldiğimizde kaydı durdum, denemek istedim nasıl olmuş diye. Kayıt listesinden seçiyorum, baştan başlat diyorum, E71 (tam emin değilim hata kodundan E76-1 de olabilir) gibi bir kod veriyor, sonra cihazın ışıkları yanıyor sönüyor, 1-2 dk kadar sonra cihaz kapanıp yeniden başlıyor. MH ni aradım anlattım, yeni bir kayıt yapın dedi, yaptım, yine aynı. yine aradım MH yine kısa bir kayıt yapın dedi, sonuç yine aynı. Kutu bozulmuş olabilir dedi, servis gelsin yenisini taksın dedi. Kabul ettim, servis ücret alacak dedi, bende şalter attı, 5 kuruş vermem kapatırım üyeliğimi, bozuk kutu veriyorsunuz sonra değiştirmek için param istiyorsunuz dedim sert çıktım. Neyse, abonelik kapama yetkilisine aktardı, tamam dedi ücretsiz gönderelim servisi. Bakalım bugün gelecekler, şimdi burada yazılanları okudum biraz, sanırım benim cihaz Pace denilen modelden. MH ni aradım bu yeni test edilen Sagem kutulardan istedim, sizin aboneliğiniz 1 sene ücretsiz HD aboneliği, bunun için ayda 21,90 TL ödemeniz gerekir dedi. Parayla rezil olmak, maymun edilmek dedikleri bu olsa gerek. Yine aynı kutu gelse şimdi, Altech mi isteyelim? Yok derlerse yine Pace'ye talim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Geçen ay digitürk aboneliğimi kapattırmak istedim, HD Plus abonelik teklif ettiler, yeni TV aldığım için kabul ettim. Birkaç haftadır kullanıyorum, kanal geçişleri ve kumandadan verdiğim komutlara tepkisi çok çok yavaş, bedava hizmet bu kadar olur diye ses etmedim. Haftasonu bir çizgi film vardı, oğlum çok seviyor, dedim kayıt özelliği var, kaydedip sonra da seyrederiz. Dışarı çıkacaktık, kaydı başlatıp çıktık. Geldiğimizde kaydı durdum, denemek istedim nasıl olmuş diye. Kayıt listesinden seçiyorum, baştan başlat diyorum, E71 (tam emin değilim hata kodundan E76-1 de olabilir) gibi bir kod veriyor, sonra cihazın ışıkları yanıyor sönüyor, 1-2 dk kadar sonra cihaz kapanıp yeniden başlıyor. MH ni aradım anlattım, yeni bir kayıt yapın dedi, yaptım, yine aynı. yine aradım MH yine kısa bir kayıt yapın dedi, sonuç yine aynı. Kutu bozulmuş olabilir dedi, servis gelsin yenisini taksın dedi. Kabul ettim, servis ücret alacak dedi, bende şalter attı, 5 kuruş vermem kapatırım üyeliğimi, bozuk kutu veriyorsunuz sonra değiştirmek için param istiyorsunuz dedim sert çıktım. Neyse, abonelik kapama yetkilisine aktardı, tamam dedi ücretsiz gönderelim servisi. Bakalım bugün gelecekler, şimdi burada yazılanları okudum biraz, sanırım benim cihaz Pace denilen modelden. MH ni aradım bu yeni test edilen Sagem kutulardan istedim, sizin aboneliğiniz 1 sene ücretsiz HD aboneliği, bunun için ayda 21,90 TL ödemeniz gerekir dedi. Parayla rezil olmak, maymun edilmek dedikleri bu olsa gerek. Yine aynı kutu gelse şimdi, Altech mi isteyelim? Yok derlerse yine Pace'ye talim.

mh deki eleman malmış. Plus üyesisin sen :)
    Pace çok kötü.Bunda sana hak veriyorum cinnet getirir adama. altech yine bir nebze iyi ama oda sorunlu. Sagem daha test aşamasında. Dağıtıma çıkınca ücreti dahilinde değiştirirsiniz 20 tl servis parası vermek gerekir. Şimdilik sabretmeniz gerekir altech taktırın pace den artık adam olmaz bence. 5 senelik cihazda yazılım problemleri dolu. Digiturk bile unutmuş cihazı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: invisible

quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Geçen ay digitürk aboneliğimi kapattırmak istedim, HD Plus abonelik teklif ettiler, yeni TV aldığım için kabul ettim. Birkaç haftadır kullanıyorum, kanal geçişleri ve kumandadan verdiğim komutlara tepkisi çok çok yavaş, bedava hizmet bu kadar olur diye ses etmedim. Haftasonu bir çizgi film vardı, oğlum çok seviyor, dedim kayıt özelliği var, kaydedip sonra da seyrederiz. Dışarı çıkacaktık, kaydı başlatıp çıktık. Geldiğimizde kaydı durdum, denemek istedim nasıl olmuş diye. Kayıt listesinden seçiyorum, baştan başlat diyorum, E71 (tam emin değilim hata kodundan E76-1 de olabilir) gibi bir kod veriyor, sonra cihazın ışıkları yanıyor sönüyor, 1-2 dk kadar sonra cihaz kapanıp yeniden başlıyor. MH ni aradım anlattım, yeni bir kayıt yapın dedi, yaptım, yine aynı. yine aradım MH yine kısa bir kayıt yapın dedi, sonuç yine aynı. Kutu bozulmuş olabilir dedi, servis gelsin yenisini taksın dedi. Kabul ettim, servis ücret alacak dedi, bende şalter attı, 5 kuruş vermem kapatırım üyeliğimi, bozuk kutu veriyorsunuz sonra değiştirmek için param istiyorsunuz dedim sert çıktım. Neyse, abonelik kapama yetkilisine aktardı, tamam dedi ücretsiz gönderelim servisi. Bakalım bugün gelecekler, şimdi burada yazılanları okudum biraz, sanırım benim cihaz Pace denilen modelden. MH ni aradım bu yeni test edilen Sagem kutulardan istedim, sizin aboneliğiniz 1 sene ücretsiz HD aboneliği, bunun için ayda 21,90 TL ödemeniz gerekir dedi. Parayla rezil olmak, maymun edilmek dedikleri bu olsa gerek. Yine aynı kutu gelse şimdi, Altech mi isteyelim? Yok derlerse yine Pace'ye talim.

mh deki eleman malmış. Plus üyesisin sen :)
    Pace çok kötü.Bunda sana hak veriyorum cinnet getirir adama. altech yine bir nebze iyi ama oda sorunlu. Sagem daha test aşamasında. Dağıtıma çıkınca ücreti dahilinde değiştirirsiniz 20 tl servis parası vermek gerekir. Şimdilik sabretmeniz gerekir altech taktırın pace den artık adam olmaz bence. 5 senelik cihazda yazılım problemleri dolu. Digiturk bile unutmuş cihazı :)

Ben özellikle talep etmemitim, farklı kutu takmalarını ama sağolsun servis yetkilisi arkadaş Altech getirmiş. Sanırım kendileri de çok iyi biliyor, bu Pace denen cihazların problemli olduğunu, hatta belki de o yüzden veriyorlardır. Çoğu insan nasıl olsa sadece kanal değiştirmek ve TV izlemek için kullanıyor nasılsa, arada ii çakan olursa da değiştirir alırız gazını hesabı. Neyse, görüntü kalitesi olarak iki cihaz arasında pek bir fark yok gibi. Kanal geçişlerinde Altech az biraz daha hızlı gibi. Kayıt fonksiyonunu da denedik, o da çalışıyor.

MH temsilcisinin dediklerinden benim anladığım HD Plus ve HD Plus IQ farklı abonelik tipleri. Dolayısıyla, aylık ücretleri de farklı. Yoksa zaten HD Plus üyeliğim varken neden IQ kutusu alamayım ki? Neyse, henüz genel kullanıma çıkmamış zaten bu Sagem cihazlar, servislerde yokmuş. Gelen servis yetkilisi arkadaş cihazı hiç duymamış bile. Bu teknik servis elemanları neden kendilerini geliştirmeye çalışmaz, araştırıp yeni şeyleri takip etmezler bilmem bu arada. Neyse, cihaz birkaç ay içinde servislere düşer sanırım, yine bir talepte bulunur şansımı denerim olmazsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinal01 -- 21 Ocak 2013; 22:10:47 >

• iq digi internet üzeri tekrar izle sistemi. plus ise kayıt ve canak üzeri yükleme sistemi hd lere iq geldi fakat plus a yoktu onun içinde sagem geldi.

bu arada üzücü bir haberim var. test cihazından özellikle plazma tvlerde kızılötesi kumanda sorunu yüzünden cihazlarda alıcı değişimine gitti genel dağıtım işi uzayabilir hala stabilik yok en büyük ve tek sorun diyebilecegimiz kayıtta mozaik kirlenme sorunu kaldı onu da hallederler yakında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizde KKTC de genelde çoğu kişinin digi+ bozulmuş.. biizmde bozuldu servis geldi geçici normal kutu taktılar, yarın adam geliyor yeni marka model tekrar HD li DIGI+ verecek.. umarım son modeldir.. fotoyu falan atarım buraya

şu internet olayı fos gibi..
  • selamlar benim bugün altech dt-phı7100 cihaz bağlandı ve sürekli reset attı gelip değiştirdiler şimdi ise kanal değiştirince direk kayda geçiyor..bu da mı yazılımsal bir problemden kaynaklanıyor yine mi değiştirmem lazım..şimdiden teşekkür ederim..
  • Arkadaşlar, sinyal kalitesi yüzde 100 ama sinyal seviyesi tuner1- %34 tuner2- %44 tuner3- %93 olarak görünüyor
    Bu sinyal seviyesinin düşüklüğü aldığım yayının kalitesini etkiler mi? Ve bu sinyal seviyesini arttırmanın bir yolu yok mu? Sanki eskiden daha güzeldi yayın kalitesi, yan odaya bir üyelik yaptırmıştım (şimdi iptal ettim) onu kurdular görüntü bir daha hiç eskisi gibi olmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim VOD'uma 1 haftadır hiç film yüklenmiyor neden olabilir bilen var mı?
  • Değerli test kullanıcımız,

2012 yılının son aylarında başladığımız Digiturk Plus IQ uydu alıcımızın saha test sürecinin sonlarına gelmekteyiz. 2013 başından beri yeni test kullanıcısı kabul edilmemektedir. Son yüklenen yazılımlardan sonra majör bir hata tespit edilmediği taktirde önümüzdeki günlerde uydu alıcımızı piyasaya sunacağız.

Bildiğiniz gibi Digiturk Plus IQ uydu alıcısı üyeliği film, dizi yada LigTV (sporextra üyeliği hariç) üyeliği olan üyelerimiz için aylık 11,99 TL’den, bu paketlerden herhangibirisine üye olmayan üyelerimiz için aylık 21,99 TL’den ücretlendirilmektedir. Test süresince bize göstermiş olduğunuz anlayış ve ilgiye teşekkür etmek amacıyla sizin üyeliğinize özel Digiturk Plus IQ üyeliği 1 yıl boyunca ücretsiz olarak tanımlanmıştır.

Digiturk Plus IQ uydu alıcımızın piyasaya sunulmuş olması geliştirme sürecinin sonuna gelindiği anlamına gelmemektedir. AR-GE ekibimiz yoğun çalışmalarını sürdürerek her geçen dönem yepyeni ve hayatımızı daha da kolaylaştıracak özellikleri yazılım güncellemeleri ile kullanımımıza sunacaktır.

Digiturk Plus IQ AR-GE Ekibi.

Tetikte olun arkadaşlar çıktığı gibi almak için başvurun servise.

• quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Değerli test kullanıcımız,

2012 yılının son aylarında başladığımız Digiturk Plus IQ uydu alıcımızın saha test sürecinin sonlarına gelmekteyiz. 2013 başından beri yeni test kullanıcısı kabul edilmemektedir. Son yüklenen yazılımlardan sonra majör bir hata tespit edilmediği taktirde önümüzdeki günlerde uydu alıcımızı piyasaya sunacağız.

Bildiğiniz gibi Digiturk Plus IQ uydu alıcısı üyeliği film, dizi yada LigTV (sporextra üyeliği hariç) üyeliği olan üyelerimiz için aylık 11,99 TL’den, bu paketlerden herhangibirisine üye olmayan üyelerimiz için aylık 21,99 TL’den ücretlendirilmektedir. Test süresince bize göstermiş olduğunuz anlayış ve ilgiye teşekkür etmek amacıyla sizin üyeliğinize özel Digiturk Plus IQ üyeliği 1 yıl boyunca ücretsiz olarak tanımlanmıştır.

Digiturk Plus IQ uydu alıcımızın piyasaya sunulmuş olması geliştirme sürecinin sonuna gelindiği anlamına gelmemektedir. AR-GE ekibimiz yoğun çalışmalarını sürdürerek her geçen dönem yepyeni ve hayatımızı daha da kolaylaştıracak özellikleri yazılım güncellemeleri ile kullanımımıza sunacaktır.

Digiturk Plus IQ AR-GE Ekibi.

Tetikte olun arkadaşlar çıktığı gibi almak için başvurun servise.

Bilgi icin tesekkurler mh lerini bir arayayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.