Şimdi Ara

## Western Digital'den 500GB'lık GreenPwer Serisi HDD ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Western Digital'den 500GB'lık GreenPwer Serisi HDD ##

Düşük güç tüketimine sahip Greenpower serisi hard diskleri ile dikkat çeken Western Digital, 1TB'lık modelin kardeşi olan 500GB'lık yeni HDD'sini de duyurdu. GreenPower serisi dahilinde hazırlanan yeni hard disk'in tahmin edebileceğiniz üzere en önemli özelliği sahip olduğu düşük güç tüketimi. Zira hard disk yük altında 6 watt, bekleme durumunda ise 3.3 watt'lık güç tüketimine sahip. WD düşük güç tüketimine sahip olan Caviar GP serisinin 500GB'lık son temcilsicisi için serinin diğer üyelerinde olduğu gibi daha düşük güç tüketimine paralel olarak daha az ısınma ve daha gürültüsüz çalışma detaylarını vurguluyor. Yaklaşık 150$'lık etiket fiyatı ile kullanıma sunulacak olan 500GB'lık hard disk WD'nin patentli teknolojilerini (IntelliPower, IntelliSeek ve IntelliPark) kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 27 Kasım 2007; 11:03:00 >

• Düşük güç tüketiminden ziyade,performansı önemli

Anlamadığım olay,diğer parçaların performansı gün geçtikçe hızlı bir şekilde artarken

Hdd lerin performansı çok yavaş artıyor isterse 8 çekirdek işlemcin olsun hdd hızlı olmadıktan sonra ne anlamı kaldı ki

Hdd lerin de diğer parçalar gibi (cpu,vga) aynı paralel de gelişmesi gerekir diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 27 Kasım 2007; 11:15:40 >
  • kesinlikle alcam
    işte aradığım bu hem az ısınıyo hemde daha sessiz
  • scsı hdd si olan bi arkadaş var işlemcisi celeron, 1GB DDR rami var ama gel görki benim makiden çok daha hızlı
    çünkü 15000rpm di galiba felaket hızlı yapıyor işlemleri
  • Söylediğin Çok doğru Arkadaşta Athlon 2800+, bende X2 4000 war fakat arkadaşın sistemi benden hızlı çünkü onun ki sata bnmki ise ide... 10000rpm standart hale gelsin artık bilgisayar hızını en çok etkileyen parçalardan biri malesef HDD
  • Gelecek Nand flash belleklerde ben standart modellerden ümidimi kestim ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

Düşük güç tüketiminden ziyade,performansı önemli

Anlamadığım olay,diğer parçaların performansı gün geçtikçe hızlı bir şekilde artarken

Hdd lerin performansı çok yavaş artıyor isterse 8 çekirdek işlemcin olsun hdd hızlı olmadıktan sonra ne anlamı kaldı ki

Hdd lerin de diğer parçalar gibi (cpu,vga) aynı paralel de gelişmesi gerekir diye düşünüyorum

Vay efem. hdd den anladığın belli
    Samsung hdd almandan belli
  • quote:

Orjinalden alıntı: sorceress

quote:

Samsung diskler kötü sayılmaz sonradan seagate nin 410 as modleini gördüm baştan olsaydı 2 sinide seagate alcaktım

• quote:

Her mimari üzerine bişey katarak ilerler olmadı bir sıçrama olur ve yeni mimariye geçerler. HDDler mevcut mimariyi yatay ve dikey yazma teknolojilerini geliştirerek, boyut artırarak, ön bellek değerlerini yükelterek, plaka sayısını azaltarak, güç tüketimi değerlerinde iyileşme yaparak, transfer hızını artırak ve dönüş hızını artırarak geliştirdiler. Bütün bunlar zaman da aldı aslında. Belirttiğiniz gibi diğer donanımlara nazaran yavaş ilerlediler. Belki bu mevcut mimarinin üretim uygunluğundandı. Mimaride limitlere geldiler.Ama SSD diskler gelecek ama fiyatları ne zaman alınabilir konuma gelir bilinmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 27 Kasım 2007; 13:33:09 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sorceress

quote:

Samsung diskler kötü sayılmaz sonradan seagate nin 410 as modleini gördüm baştan olsaydı 2 sinide seagate alcaktım

Tek favorim WD. Bunu böyle bil.Kolay kolay bozulmuyor.Bozuldumuda hiç çalışmıyor.

• Allah Wd siz bir dünya nasip etsin 2500ks modelını aldım hem yavaş hem 50 derecede calısıyor hemde 6 ay oldu olmadı bozuldu neden en ucuz hdd lerin WD olduğu belli
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

Allah Wd siz bir dünya nasip etsin 2500ks modelını aldım hem yavaş hem 50 derecede calısıyor hemde 6 ay oldu olmadı bozuldu neden en ucuz hdd lerin WD olduğu belli

Bendede Wd Caviar 80 Gb İde Vardı 7.5 Ayda Gümledi Ama Bilgisayar Çalışıyorken Bi Anda Durp Tekrar Çalışmaya Başlıodu Heralde Psu Yüzünden Sonra Grip Sesler Çıkarmaya Başladı 7 Gün İçinde Bozuldu
    Bende Seagate Aldım
  • 3 yıllık 80gb ıde wd diskim vardı 3 ay kadar önce gümledi
  • quote:

Orjinalden alıntı: ylpc

quote:

Allah Wd siz bir dünya nasip etsin 2500ks modelını aldım hem yavaş hem 50 derecede calısıyor hemde 6 ay oldu olmadı bozuldu neden en ucuz hdd lerin WD olduğu belli

Bendede Wd Caviar 80 Gb İde Vardı 7.5 Ayda Gümledi Ama Bilgisayar Çalışıyorken Bi Anda Durp Tekrar Çalışmaya Başlıodu Heralde Psu Yüzünden Sonra Grip Sesler Çıkarmaya Başladı 7 Gün İçinde Bozuldu
    Bende Seagate Aldım

su an aynısı bana oluyor kafasına gore calısıyor yada calısmıyor bazen bir komut verıdıgımde 15 sn sonra uyguluyor vs hd tune testınde az once yaptıgım testte 3 mb min. 3,7 mb max. cıktı asabım bozulmasın diye devam ettirmedim umarım yenisini alana kadar bilgilere birşey olmaz

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ylpc

quote:

Bende Seagate Aldım

su an aynısı bana oluyor kafasına gore calısıyor yada calısmıyor bazen bir komut verıdıgımde 15 sn sonra uyguluyor vs hd tune testınde az once yaptıgım testte 3 mb min. 3,7 mb max. cıktı asabım bozulmasın diye devam ettirmedim umarım yenisini alana kadar bilgilere birşey olmaz

Bence en kısa zamanda yeni bir hdd al

Çökerse bilgilerini yedeklemediğin için pişman olursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 27 Kasım 2007; 17:15:35 >

• su an 2. el bir tane bulmaya calısıyorum 100 gb yedek var giderse üşenmem oturur ağlarım
  • quote:

su an 2. el bir tane bulmaya calısıyorum 100 gb yedek var giderse üşenmem oturur ağlarım

Aslında yedekleri depolamak için harici 500gb diskler çok makul
  • segateden hiç memnun değlim250 gb 8 mb nqc hdd dosya kopyalarken veya yazarken kasının içinde sanki kütük kesiyolar
  • Yeni HDD alınacaksa artık seagate in dikey yazım teknolojisi kullananları tercih etmek lazım, dikey yazım teknolojisi boyut artması dışında hızında artmasını sağladı, forumlardaki testlere bakarsanız 10000 devirlik hdd leri bile çok rahat geçtiklerini görebilirsiniz. (dikey yazım teknolojisini zannedersem şu an seagate ve hitachi kullanıyor)
  • Wd ler sesleriyle ünlüdür ama çokta farkları yok gibi ben bir ton teste bakarak bu hdd i almıştım ama anladımki samsung dan şaşmamak lazım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.