Şimdi Ara

ROGUE' UN YANINDA NE ACMALIYIM ? -BARD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
13.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Not : Alıntı yapılıcak ise donanimhaberi veriniz

Forumda Rogue konulari artmaya başladi. Bende yöneticilerimizin istekleriyle ayrintili bir rehber hazirlamaya karar verdim. Bu rehber agirlikli çogunlugunuz takıldıgı....

Rogue 'a yan skill olarak ne vermeliyim ? sorusuna yardimci olacak..

Ama biz yazmışken hepsini yazalim ama degilmi ?

Bu herkese göre degişebiliyor, kimileri bardi savunur kimileri Clerici. Fakat size tavsiyem Bard açmaniz ..
    Onuda aşagida açıklayacagim.
    Hadi başlayalim..

Oncelikle Rogue ' Un criticallerine bakip, sronun kral chari sananlar, lütfen rogue açmasin. Şunu bilinizki

her charin avantajlari ve dezavantajlari vardir.. Yaniliyormuyum ?. Rogue def özelliği düşük bir
    chardir.Tank olamaz. Biri atlar STR dir Rogue der.. Fakat Str olmasi birşey degiştirmez. Tank isteyenler için 1h Sword idealdir. Dagger Desparete, Crossbow extreme gibi bufflari açarsaniz, çok yüksek vurabilirsiniz, fakat bir skille inersiniz.. Çünkü bu gibi bufflar Def düşürür. [ Crossbow Extreme Hp yi yariya indirir

Rogue Ne Giyer ?

Rogue Light Armor giyer. En idealide budur. Heavy Armor yada Robe giyemez mi ?. Elbette giyer. Fakat yüksek def eksikligi Light armor giyilmesi gerekir. Bard açip robe giymek saçmalik olur. Aynı şekilde Warrior açıp Heavy Armorda giymekte

Rogue Crossbow ile kolay kasilir. Cleric bufflarina grek kalmaz.

Işte gelelim aklimiza takilan Konulara..

Rogue Neyi Açmali, Hangi Skilleri kullanmali ?

@omerfarukcan' nin topicinden alintidir..

Resim tamamen dogrudur. Gerekli açıklama orda yapilmiştir

Skiller ne işe yarar konusuna pek girmiyorum. Ogrenmek isteyenler üst konuya

Rogue için en avantajli build Dagger ve Crossbowu birlikte kullanmaktir. Ikısı birbirini dengeler.. Crossbow özellikle PvM de çok iyidir. PvM nedemektir, Player Vs Monster. Kasarken çok rahat level almanizi saglar. Çünkü 15 M ye çıkan skilleri var.

Size küçük tavsiyeler.

1. Kesinlikle kasarken Crossbow Extreme açmayin en azindan elle kasmiyorken. Party ve elle kasiyorsaniz ve Lag yoksa yatma ihtimaliniz az olur. Neden elle kasmadigimiz zaman Crossbow Extremei kapatiriz ? Çünkü Hp yariya düşer ve Def hayli düşer. Belki canavarlara tek atabilirsiniz ama kesinlikle ölmektense canavarları 2 skille almak daha iyidir. Crossbow Extreme PvP de Stealth konumunda [Görünmez iken ] ani ataklar yaparak düşmani alaşagi edebilirsiniz

2.Crossbow açmiş iseniz daggerla kasmayin vakit kaybi olur. Ks ye ugrarsiniz. Fakat ben yinede kasıcam diyorsaniz dedigim gibi yukardaki skille benzer olan Dagger Desparete skillini kullanmayin. Ölürsünüz

3. Daima 15 + Crit silah almaya bakin. Bu ikisi içinde geçerli

Gelelim Yan Skill konusuna...

Rogue' A Yan Skill Olarak Ne Verilmelidir ?

Geldik tartişmalara varabilen bir konuya

Kimisine göre Cleric, Kimisine göre Bard.. Kimisine göre Warlock...

Fakat emin olunki size en büyük faydayi sağlayacak olan

BARD

Neden bard ?

Bilmem hatirlarmisiniz Çin characterlerinizi.. Her build için Light açılırdı degilmi ?. İşte buda onun gibi birşey. Hiz önemlidir. Hiziniz olursa

1.Hizli kasarsiniz
    2. Joblarda Daha Başarili olursunuz
    3. Bir Rogue ' a gereken hizdir. Çünkü o bir tank degildir , işini ani ataklar ve Vur- Kaç taktigiyle yapar..

4. Powerlevel dediğimiz olayda yani taxilerde daha hızlı olursunuz.

Bu adam Hiz miz diyor Bardla Hizin ne alakasi var ?

Bardtta Moving March adli bir skill var. Bu skill Çinlilerdeki koşma skillinden çok daha yüksek yüzdelere varabilmektedir.Açılmasi gereklidir. Cleric ve diger buildleri açın diyen arkadaşlara videolara bakarak yorum yapmamalarini bir 6 x char kasmalarini tavsiye ediyorum

Bard Bufflarini açmiyacakmiyiz ?

Bufflara gerek yoktur. Çünkü çogu Buff Bardta Harpi çıkardiginiz zaman kaybolur. Ve Her Buff çıkarmasaniz bile Saniye başı Mp tüketir. Siz Str Char oldugunuz için sıkintı çekersiniz. Buda boşu boşuna Mp israfi yani para israfi

Haa birde unutmadan, Noise skilli..

Nedir Bu Noise skilli ?

Çindeki Harmony Therapynin degişik bir versionudur Noise.Skill leveline baglantili olarak canavarlarin saldirmalarini onler. Mesela Noise skillinde (30) Level yazar. Bu demektir 30 Levele kadar olan vahşi hayvanlar size direk saldiramaz.Harmony Therapynin aksine bu skille hareket edebilirsiniz, gezebilirsiniz. Haliyle kasarken büyük bir rahatlık saglar.

1. Daha Az Yatarsiniz
    2. Herhangi bir Durumda Etrafinizda bulunan Eciş bücüş sevimsiz agresif yaratiklarin saldirmasini engeller.
    3. Kervanda büyük rahatlik saglar
    4. Plv de daha az yatmanızı sağlar, çok mob spawn olan yerlerde.
    5. Uniquelerde size saldıran eciş bücüş yaratıklardan korunmanıza yardımcı olur.

Noise Skilli Trade Hayvanimizi NPC Thieflerden Korur mu

Thieflerde bir işe yaramaz, fakat at veya devenizi diğer moblardan korur.

Sorulara Açıgım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypocrites -- 4 Temmuz 2008; 12:10:03 >

• Üst konuya eklenmiştir.
    Paylaşım için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flara

Üst konuya eklenmiştir.
    eline sağlık çok lazımdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flara

Üst konuya eklenmiştir.
    bu noise skili kervan bineklerinide koruyormu yoksa sadece bizimi korur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Se®can

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Se®can

Senin olan herşeyi korur diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZooMBee

eline sağlık çok lazımdı

Alıntıları Göster
    gerecketen cok ii olmus
    ustune bide bu konuyu okursanız artık roque hakkında bi sorurnunuz kalmas inş
    http://forum.donanimhaber.com/m_19132666/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt Do'Urden

gerecketen cok ii olmus

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: _MotorbreatH_

gerecketen cok ii olmus

Senin topicini unuturmuyuz canim =)

Bu 2 konuyu okuyanin dedigi gibi bir sorunu kalmayacagini umuyorum. Rehberi yarim saat içinde hazirladim. Kısa ve öz oldu. Begeniceginizi umarim

Benimki agirlik olarak son zamanalrda artan Yan Mastery ne açılmali topiclerine hitaben bir rehber oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt Do'Urden

gerecketen cok ii olmus

Alıntıları Göster
    birde celeric in iyi yanlarını yazarsan sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ZooMBee

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ZooMBee

Maalesef ona tam cevap veremem. Çünkü Cleric + Rogue hiç yapmadim. Şimdi az birkaç bildigim şey var ama yanlış bilgi vermek istemem

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypocrites

quote:

Orjinalden alıntı: ZooMBee

Maalesef ona tam cevap veremem. Çünkü Cleric + Rogue hiç yapmadim. Şimdi az birkaç bildigim şey var ama yanlış bilgi vermek istemem

Alıntıları Göster
    rogue + cleric açmayın çok eziq bir char oluyor ben kendin denedim 16ya kadar kasıp kapattım. gerçekten güzel konu olmuş emeğine sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: Bligzer

rogue + cleric açmayın çok eziq bir char oluyor ben kendin denedim 16ya kadar kasıp kapattım. gerçekten güzel konu olmuş emeğine sağlık

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Bloodmon

Nedemek

Clericte hangi skilleri açilmasi gerektigini ogrenmek isteyenler

MotorBreath ' in

Burda bulabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: Bligzer

Alıntıları Göster
    Bende En Eyi Yapılandırma 80 Rouge 40 Bard 60 Cleric Oluyor Clericdeki 300 Saniye Hp Büyüsü Chines Characterlerden Daha Mukemmel Hp Verdiriyor Defens Buffları Filan Güsel Oluyor 40 Lvlda %50 Hızlı Koşup Hemde 60 Lvl Clericle 4 Lvl Recovery Division Atarak 300 Saniye Boyunca Her Saniye 1 k Hp Alabilirsiniz Buda Çok Güsel Bir Yapılandırmadır Benim Amacım Bu Diğer Arkadaşın Rehberinide Tebrik Ediyorum Cok Harika Olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: Hit Me Baby One More Time

Bende En Eyi Yapılandırma 80 Rouge 40 Bard 60 Cleric Oluyor Clericdeki 300 Saniye Hp Büyüsü Chines Characterlerden Daha Mukemmel Hp Verdiriyor Defens Buffları Filan Güsel Oluyor 40 Lvlda %50 Hızlı Koşup Hemde 60 Lvl Clericle 4 Lvl Recovery Division Atarak 300 Saniye Boyunca Her Saniye 1 k Hp Alabilirsiniz Buda Çok Güsel Bir Yapılandırmadır Benim Amacım Bu Diğer Arkadaşın Rehberinide Tebrik Ediyorum Cok Harika Olmus

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kale2

ole olmas maximum 80 roque 60 clerik 20 bard olur
    avrupada her lvl da 2 mastery gelio

• Bisey sorcaktım rouge görünmezlik skill war da
    mesala biz thief olduk digelim devemizi cıkardık görünmezlige dıkladıkta deve ortada sap gıbı kalmaz mı etkı edıyo mu skilll aydınlatabilcek birsi war mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uykusuz3

Bisey sorcaktım rouge görünmezlik skill war da
    mesala biz thief olduk digelim devemizi cıkardık görünmezlige dıkladıkta deve ortada sap gıbı kalmaz mı etkı edıyo mu skilll aydınlatabilcek birsi war mı
    quote:

Orjinalden alıntı: cmsltn123

Evet deve ortada sap gibi kaliyor

Npc Thieflere etki etmiyor Npc ler gene dalar sana

Fakat oyuncular sadece deveni gorur seni degil

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypocrites

quote:

Orjinalden alıntı: cmsltn123

Evet deve ortada sap gibi kaliyor

Npc Thieflere etki etmiyor Npc ler gene dalar sana

Fakat oyuncular sadece deveni gorur seni degil

Alıntıları Göster
    Ay Tuh Bende Hep 60'a 40 Diye Düşünüyordum Unuttum 160 Master Oldugunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Hit Me Baby One More Time

Ay Tuh Bende Hep 60'a 40 Diye Düşünüyordum Unuttum 160 Master Oldugunu

Alıntıları Göster
    Bir Rogue Acasim Geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Se®can

Alıntıları Göster
    quote:

npc thief lere karşı ne seni nede hayvanını koruyor ama diğer canavarlara karşı koruyor(ör:Niya Shamanlar ve mageler çok sık olduğu için noisea ihtiyaç duyar avrupalılar)

• quote:

Orijinalden alıntı: HolyHumerus

quote:

npc thief lere karşı ne seni nede hayvanını koruyor ama diğer canavarlara karşı koruyor(ör:Niya Shamanlar ve mageler çok sık olduğu için noisea ihtiyaç duyar avrupalılar)

Alıntıları Göster
    Emeğe Saygı çok Güzel Olmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: HolyHumerus

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: artistgs

quote:

Allah allah

Ben yanlış gördüm ozaman. Ama Noise leveli Npc Thieflerden yüksek olur ise korur diye biliyorum. Ben o şekilde yapan Bir Trader görmüştüm ama yanlış gördüm herhalde. Avrupali charlarimdan hiçbiri Trader degil. Maalesef tam cevap veremem. En yisi deneyip öğrenmek

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.